Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Funkcionář upadajícího hokejového klubu má tip na zázračného střelce: mladý učitel Havránek se proslavil svými trefami v pouťové hokejové střelnici, ale neumí bruslit. Naštěstí je tu jeho dcera Alena (ztělesňuje ji legenda českého krasobruslení Milena Kladrubská)... Jiří Lír měl velkou hereckou smůlu - velké role hrál jen ve špatných filmech, a tato Sísova sportovní komedie se opravdu nepovedla. (Lexikon českého filmu)

(více)

Recenze (23)

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Hokejový klub sehnal krále střelců. Neměli však tušení, že neumí bruslit. Tento hendikep se mu sice podařilo překonat netradičním způsobem a treninky mužstva a způsob hry byly pro soupeře nepřekonatelné. Dnes to máte marný, vyhrají to sklárny! - takto si pamatuji jeden z transparentů v publiku. Nenáročná zábava. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Oficiální texty distributora jsou obvykle strašný nesmysly, ale tady musim souhlasit. Tato komedie se opravdu nepovedla. Film zaujme leda tak tim, že uvidíte, jak vypadala před 50 lety hokejová výstroj. Jinak Jiří Lír mi připadal jak zhulenej a nic moc nezahrál. Hrušínský byl tradičně dobrej, ale on má na svym kontě minimálně tak 100 lepších rolí, takže ani kvůli němu nemá cenu tuhle blbost sledovat. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nic moc filmeček ze sportovního prosředí, který je sice nenáročný (scénář je na jednu stranu kouzelný ale ve své podstatě i strašně hloupý) ale především nudí, pokud film ze sportovního tak snad jedině tento: http://www.csfd.cz/film/215229-brankar-bydli-v-nasi-ulici/ . Jiří Lír ve své jediné hlavní roli mě moc nenadchl, asi proto pak už žádnou velkou roli nedostal, znamenitý herec to jistě byl, ale především ve svých někdy nezapomenutelných vedlejších rolích, kde na sebe vždycky svým umem uměl, tak jak jemu podobní, šikovně upozornit. Rudolf Hrušinský jako funkcionář Fiala ušel, dokonce byl pro film odbarven na blond, což jsem u něj viděl zcela poprvé! Pro příznivce sportu, různé hokejové nadšence, obdivovatele a pro různé nostalgiky starých a dávno časem zavátých reálií (starý dřevěný staďák) film jako dělaný.. ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Komedie, která zřejmě vznikla narychlo v nějaké hokejové euforii. Scénář by stačil tak na 15minutovou grotesku, ale ne na celovečerní film, takže se to holt museli snažit nějak natáhnout různýma zbytečnými a nudnýma scénáma (například hudebníma). Za zmínku stojí jenom scénka s Františkem Kováříkem ze začátku filmu a některé dobré záběry ze hry. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme. - Von to myslel Klicpera jinak, pane řediteli. - Havlíček, prosím! Sympatická veselohra z prostředí zimního stadionu, nesená v lehkých notách crazy humoru, v oněch dobách vídaného na stříbrném plátně spíše zřídka. Celku samozřejmě kraluje mimořádná krasobruslařská kreace Mileny Kladrubské, z jiného úhlu potom patrně jediná, ne-li životní, role Jiřího Líra v jeho filmových začátcích. V mnohém jiný, jakoby uvolněný a divadelním strnutím nepoznamenaný, se jeví i Hrušínského výkon, navazující na tradici situační grotesky. ()

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo vo Vysokých Tatrách a Hodoníne. (dyfur)

Reklama

Reklama