• dobytek
  *

  Oficiální texty distributora jsou obvykle strašný nesmysly, ale tady musim souhlasit. Tato komedie se opravdu nepovedla. Film zaujme leda tak tim, že uvidíte, jak vypadala před 50 lety hokejová výstroj. Jinak Jiří Lír mi připadal jak zhulenej a nic moc nezahrál. Hrušínský byl tradičně dobrej, ale on má na svym kontě minimálně tak 100 lepších rolí, takže ani kvůli němu nemá cenu tuhle blbost sledovat.(3.6.2011)

 • haack
  ***

  Vyloženě průměrný starý film, kterému dodává určitou hodnotu snad jen charismatický Rudolf Hrušínský. Nemohu říct, že by tento snímek nebyl koukatelný, ale má své slabší chvíle. Někdy se postavy nevejdou do záběru a v jiném případě můžeme pozorovat velmi dobré záběry, nebo detaily... Celkově dost nevyrovnané. Filmu bych ani nevyčítal nějakou předvídatelnost, to by mi ani tak nevadilo, přeci jen se jedná o odlehčenou veselohru... Některé scény mi přišly zbytečně, a možná i uměle, natahované a to může způsobovat jediné - nudu. Pro mě slabý průměr. Bavil jsem se, ale jenom občas... 4/10(5.7.2010)

 • IvonaK
  *****

  Pro velké milovníky Jiřího Líra film jak vyšitý. Konečně jednou Lír také dostal plno slávy a obdivu a nebyla to zase jenom obvyklá vedlejší role. Věřím tomu, že na tento film sám do smrti vzpomínal jaká tu byl hvězda. A ten hokojový taneček se kterým přišel a hokejisti ho pak napodobovali na soustředění mě fascinoval. A o tom, jak ho všichni obdivovali už ani nemluvím. :-)(1.8.2017)

 • Schlierkamp
  ***

  Československá komedie z hokejového prostředí, v níž si svou jedinou velkou roli zahrál nepřehlédnutelný představitel malých vedlejších rolí J. Lír. Snímek se jeví být zajímavý hlavně z tohoto důvodu, neboť co se týče ostatních hereckých výkonů, scénáře a komičnosti, jedná se o jasný podprůměr. Lírův nesmělý a tradičně vyjevený učitel Havránek je na základě svých údajných střeleckých schopností přijat do hokejového mužstva, avšak jeho kariéru poněkud zbrzdila skutečnost, že neumí bruslit. Kromě téměř nemluvného Líra snímku dominuje předseda či jednatel Fiala, jako obvykle výrazný R. Hrušínský. V tomto případě však jeho výkon nehodnotím příliš vysoko, neboť se domnívám, že tento typ komedií našemu přednímu umělci nesvědčil. Ve vedlejší roli se představila i slavná krasobruslařka M. Kladrubská, dále trenér hokejistů V. Hrubý, či mladý hokejový junior I. Niederle. Závěrečná těžce nepovedená taškařice v šatně s nedovolenými podpůrnými látkami spolu s katastrofálně nevtipnou dvojicí asistentů Fiala+Lipský potvrdila nízkou kvalitu smínku, přesto celkové hodnocení zůstává na průměru, zejména s ohledem na pana Líra a jeho výjimečnost.(22.4.2013)

 • Ironfood
  **

  Komedie, která zřejmě vznikla narychlo v nějaké hokejové euforii. Scénář by stačil tak na 15minutovou grotesku, ale ne na celovečerní film, takže se to holt museli snažit nějak natáhnout různýma zbytečnými a nudnýma scénáma (například hudebníma). Za zmínku stojí jenom scénka s Františkem Kováříkem ze začátku filmu a některé dobré záběry ze hry.(7.7.2010)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo vo Vysokých Tatrách a Hodoníne. (dyfur)

 • - Ve filmu si zahrála krasobruslařská legenda Milena Kladrubská. (M.B)