Reklama

Reklama

Fenomén

(festivalový název)
  • USA The Phenomenon
všechny plakáty
Trailer
Dokumentární
USA, 2020, 100 min

Obsahy(1)

V dokumentu režiséra Jamese Foxe se podíváme na historii pozorování UFO (Unidentified Flying Object) v moderních dějinách. Nezaměříme se pouze na slavný roswellský incident z roku 1947, ale také například na událost z roku 1966, kdy studenti z Westall High School v Austrálii měli být společně svědky vznášejícího se létajícího plavidla tvaru talíře. K nevysvětlitelným pozorováním docházelo (a stále dochází) všude, ale pravděpodobně k nejpodivuhodnější události mělo dojít v Zimbabwe, kdy v roce 1994 bylo více než šedesát žáků základní školy vystaveno zážitku, na který vzpomínají s úžasem do dnešní doby. Měli být totiž svědky tzv. blízkého setkání třetího druhu – spatřili nejen létající plavidlo, ale měli být dokonce v bezprostředním kontaktu s jeho posádkou… V dokumentu se objeví vysoce postavení vládní a vojenští představitelé, očití svědci, vyšetřovatelé, a to nejen prostřednictvím archivních záběrů, ale také rozhovorů speciálně natočených pro tento snímek. (Future Gate)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Critic 

všechny recenze uživatele

Nikdo nemůže rozporovat, že David Fravor a dalších 7 lidí ve 4 stíhacích letadlech spolu s desítkami lidí u radarů bitevní a letadlové lodě v oněch dvou dnech honili po obloze "něco", co nelze vysvětlit pomocí znalostí jimiž lidstvo aktuálně disponuje. Slavný Tic Tac byl zaznamenán jednak na třech videích, kdy i Pentagon byl, po jejich úniku na veřejnost, nucen potvrdit, že se jedná o jakkoliv nedoktrinované záznamy a hlavně, že desítky let existuje tajný úřad, který má za cíl zjistit, proč po světě litají obří Tic tacy. Ať už se jedná o mimozemšťany, sondy z jiných dimenzí, tajné experimentální stroje, duchy nebo zatím nevysvětlený přírodní fenomén, doufám, že jednoho dne se dozvíme pravdu. Každopádně tohle je podle mě jediný dokument svého druhu, který se dívá na nejzajímavější záhadu světa s nadhledem a nechává každému svobodu ať si udělá vlastní názor. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument se zaměřuje na vnímání tohoto fenoménu UFO převážně americkými úřady. A je velmi přesvědčivý a vyvolává přemýšlení. Vypadá to, že fenomén je všude součástí státního tajemství. ()

Majo.evans 

všechny recenze uživatele

We are not alone.To už vedia asi aj deti...Dokument zaujímavý,miestami už dlhý ale presvedčivý.Je to väčšinou len jedna pani povedala ale niektoré prípady ako tá vojnová loď,stíhačky a chlapi pri radaroch čo videli,zaznamenali,tak na tom už niečo bude.Určite to bolo niečo mimozemské,či nás len pozorujú,skúšajú alebo na niečo pripravujú,bohvie.Ale tento dokument už ukazuje dôkazy,pravdu a nie len kecy.Hlavné je,že už to pomaly výplýva na povrch a možno len nejaký debilkovia a zbytočné náboženstvá si myslia,že sme sami.... ()

Reklama

Reklama