Tvůrce Hitlerových tajných zbraní

(TV film)
  • Česko Hans Kammler, šéf projektu Hitlerových tajných zbraní (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Německo, 2019, 52 min

Hans Kammler, muž za programem Hitlerových tajných zbraní, údajně spáchal sebevraždu 9. května 1945. Tento velitel SS byl zodpovědný za využívání vězňů z koncentračních táborů jako nucených pracovníků a také za smrt desítek tisíc lidí. Nový důkaz ale nasvědčuje, že byl tajně přiveden do USA, aby se podělil o své znalosti a vyhnul se tak obvinění z válečných zločinů. (Viasat)

Arsenal83

Vždy sa rád dozviem niečo nové z histórie a som rád, že sa točia aj takéto hlbšie dokumenty. Mnoho dokumentov totiž pláva po povrchu a vkuse ukazujú tie isté obrázky, tie isté osobnosti, máločo nového. O Kammlerovi som toho veľa nevedel a dokument ho dobre nielen predstavil, ale aj spochybnil jeho údajnú samovraždu v Prahe v roku 1945. Odpravil sa totiž zo sveta totiž neskôr. Proste patologický samovrah. Týmto tvrdením a dôkazmi však dokument prináša niečo úplne nové než je oficiálna línia. Preto má svoju hodnotu. Apropo, keď si pozriete na ksicht Kammlera, to je nielen nácek ako ušitý, ale s tým orlím nosom mohol po zaborení do pôdy dobre fungovať ako pluh. Tým mohlo byť jeho pôsobenie na tomto svete pre ľudstvo prínosnejšie. Škoda, že si to neuvedomil. ()