poster

Utržený ze řetězu

 • Francie

  Danny the Dog

 • Francie

  Danny The Dog

 • USA

  Unleashed

 • Velká Británie

  Unleashed

 • Slovensko

  Utrhnutý z reťaze

 • Slovensko

  Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (586)

 • golfista
  ****

  Americký základ se špetkou asijské, lžící britské a "přiměřeně" francouzské školy. Kupodivu se tenhle guláš dá bez problémů konzumovat i když akčním filmům moc nefandím. Je to tak 70%.(26.6.2005)

 • POMO
  ****

  O takomto filme som sníval ako teenager. Škoda že prišiel až teraz. Nevídaná kombinácia dobre fungujúcej drámy, jednoduchej akčnej premisy, výbornej bojovej choreografie a francúzskej pôvabnosti. Jet Li konečne poludštený a sympatický, Morgan Freeman v jemu najtypickejšej polohe mentora, a k tomu Massive Attack. Po dlhej dobe film, za ktorý sa Luc Besson nemusí hanbiť a ktorým v rámci žánru Európa úspešne konkuruje Amerike.(26.11.2007)

 • kleopatra
  ***

  Na tenhle film jsem kývla, jen abych nazarmoutila mládě, které mi ho vnutilo, protože Jet Li a vůbec tahle parta, nic proti, ale fakt mě to moc neoslovuje. O to větší bylo moje překvapení, že je to téměř pohádkový film. Rozhodně ve smyslu vymezení dobra a zla v přesných konturách: Hoskins - zlý "chovatel"- násilí na jedné straně, Freeman - hodný slepý ladič - hudba na straně druhé. Uprostřed toho všeho "pes" Danny, který se musí rozhodnout. I když se racionálno ve mně vzpírá myšlence, že si otrhance z ulice někdo lážo plážo vezme domů, smutné psí oči Jeta Li by udělaly lidumila i ze slepého :-)).(1.9.2005)

 • Lima
  **

  Klasicky kvalitní, ale už ničím překvapující Jet-Li-ovský akční nátěr, chabě maskovaný vyšším poselstvím v podobě nezpochybnitelných myšlenek o potřebě přátelství, lásky a skutečnosti, že správná rodina je člověku vždy oporou. Zůstaje pouze u tohoto sdělení v čele se vždy skvělým Freemanem, byl by to skvělý film. Ale v kombinaci s křupáním všech možných končetin jde ve výsledku o další šunt Made by Besson na jedno shlédnutí.(24.10.2005)

 • Tsunami_X
  ***

  Francouzské filtry potkávají relativně novou drsnou britskou školu, aby si to za pomoci asijské spolupráce a nositele nejvyššího amerického hereckého ocenění rozdaly v nevyvážené podívané o ubohém analfabetovi s interesantními bojovými schopnostmi. Bohužel naprosto selhává proplétání a symbióza reálného světa (rodina, mentor) s fantazijním prostředím (aréna gladiátorů, obojek), což se neblaze projevuje na celkové uvěřitelnosti filmu. Bojovým scénám toho moc vytknout nelze a zejména výměna názorů na toaletě stojí více než za zmínku, ovšem ani jednu pasáž jsem si po projekci netoužil zopakovat, což považuji za tristní zklamání. Za bravurní práci však mohu, zcela bez uzardění, pochválit zvukaře, protože tak čistě znějící údery a skvělé lámání kostí jsem už delší dobu neslyšel. Bohužel tvůrci trochu pozapomněli na to, že když někoho vytrvale mlátíte do obličeje, teče krev. Suma sumárum to dopadlo nejhorším možným způsobem a to průměrně...(17.6.2005)

 • Matty
  ****

  Dokážete si představit fungující příběh o člověku vychovaném jako pes, kterého se po ztrátě „páníčka“ ujme slepý ladič pian se zálibou ve vaření? A dokážete si to celé představit jako akci? Hlavně díky dobrým hercům se nejvíc líbila prostřední, poklidná část filmu. Vlastně jsem si ani nepřál opětovné probuzení Dannyho zvířecích pudů a tudíž návrat k akci. Je to paradox, že vás akční film odradí od své podstaty. O Utrženém můžeme s jistou dávkou nadsázky mluvit jako o komiksově nadsazené pohádce s jasně diferenciovanými stranami dobra a zla, kde jen Danny stojí kdesi uprostřed a vnáší do děje eticky velmi nejednoznačný prvek. Je to o vztazích, o dospívání i o stárnutí, je to o zběsilé, dravé akci i o vaření, je to vtipné, romantické i lehce kýčovité, nepůsobí to příliš americky, soundtrack od Massive Attack občas vystřídá Mozart, má to výbornou kameru, střih, režii… 85% Zajímavé komentáře: kleopatra, Marius, tron, Le_Chuck, InJo, Fr, Bobek15, El Loco, dawe04(24.6.2006)

 • Djkoma
  ****

  Jet Li v nejlepší formě a Luc Besson, který tlačí Louise Leterriera mezi zajímavou "novou akční francouzskou režisérskou vlnu". Už jen, aby se slavný Luc chopil režie a dal vzpomenout na své schopnosti... Jet Li rozhodně nemá tak primitivní roli, jak se na první pohled zdá. Oscilovat mezi naprostým bersekerem a nevinně a naivním andělem není zrovna lehké. Skvělé bojové scény, skvělý střih, krásné flashbacky a moc moc dobří herci.(26.6.2005)

 • T2
  *****

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $24,537,621Tržby Celosvetovo $50,871,113║ Tak toto bola pre mňa najlepšia akčná jazda s prvkami karate a prvom rade s výborným dramatickým príbehom, kde dokonca taký Jet Li dokáže aj niečo zahrať a vôbec sa nestráca pri postave Morgana Freemana. "Film je miestami ako vypustený Besný Pes z obojku!" /videl v kine: 100%/(26.1.2006)

 • Marigold
  ****

  Milé překvapení v podobě Jet Liho introvertní stylizace, slušného obsahu, který vyztužil zejména Morgan Freeman, a samozřejmě brilantních choreografií, ve kterých vynikne Jet Liho hlavní talent – bojová umění. Pokud si odmyslím, že myšlenkově je tenhle film vyčpelý a dějově předvidatelný, zůstává Utržený ze řetězu inteligentní a dobře natočenou podívanou, která hraje i na jinou než akční strunu. Leterrier celkem příjemně spojil rysy hollywoodské akce s evropskou pozvolností a drsným humorem.(24.4.2006)

 • Renton
  *****

  Scénář: Luc Besson .. Zuřící pes Danny, jeho pán, drsný výběrčí výpalného Bart a slepý ladič pian Sam ve výborném příběhu scénáristy Luc Besson protkaném výtečnou akcí (choreografie Yuen Woo-Ping je místy dech beroucí) a zároveň emocemi na téma výchovy a rodiny. Ústřední herecké trio je bezchybné. Jet Li je málomluvný, ale výtečný bojovník a zabiják zato Bob Hoskins je tvrdý a surový drsňák. Ovšem úplně nejlahůdkovější je Morgan Freeman a byl pro mě velikým plusem! Cool režie obohacena několika málo triky, hodně profiltrovaná kamera a dokonalý hudební doprovod, ať už ten klavírní či elektronika od Massive Attack. Neskutečné překvapení!!(1.10.2005)

 • Faye
  ****

  Akční film s „Pygmalionskou“ zápletkou, sice ne moc uvěřitelnou, ale budiž. „Dej mi člověka a možnosti jsou neomezené“. Skvělé bojové scény, ať už velkolepý zápas v aréně nebo soukromá bitka na WC. Jet Li v parádní formě.(18.7.2005)

 • Adrian
  ****

  Jednoznačným kladom filmu je výborná bojová choreografia. Naozaj? Ale kdeže!!! Súboje sú síce na veľmi slušnej úrovni (hlavne duel v stiesnenom priestore záchoda), ale čo nakoniec zdrvujúco vyhráva na body su emócie. Chladná obrazová štylizácia a veľmi citlivá hudba v kontrapunkte so zbesilosťou Massive attack počas súbojov vám veľmi presne navodí tie správne pocity. Rovnako milo ma potešil fakt, že aj napriek jednoduchému príbehu a predpovedateľnému odvíjaniu deja, postavy sú plastické - od Jeta, cez mentorského Morgana až po diabolského Hoskinsa aj s jeho užvatlanou írštinou. Každopádne ide podľa mňa jednoznačne zatiaľ o Jetov najlepší neázijský film, ktorý si u mňa vyslúžil minimálne ešte jedno zhliadnutie.(16.5.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Snímek plný klišé, který díky zajímavé režii, hercům, střídmé stopáži a slušnému tempu funguje, byť je vlastně jen okatou variací na Leona. Docela dobře funguje střídání "lidských" pasáží (byť jste všechny již v x podobách viděli) s akčními, ale jen samostatně - celkově nepůsobí, že patří do stejného celku, což je zároveň i největší problém filmu. Akce zde je sice poskrovnu, ale stojí za to.(5.8.2005)

 • Superpero
  *****

  Jeden z nejlepších Jetových filmů a to do toho počítám jeho hongkongské pecky. Jestli je Fist of Legend geniální ukázkou jeho bojových schopností tak pak nevím co je Unleashed. Bessonovi a Leterrierovi se povedla skvělá věc film nemá takovej ten americkej nádech a občasnou hongkongskou infantilnost a stupiditu zato je nahrazen francouzskou depkou. Obsazení je geniální a jak je u Bessonových filmů s Jetem zvykem (no oni jsou jen dva :-) dočkáme se perfektního hlavního hajzla, jo Bob Hoskins je opravdu svině a úplně jsem toužil aby mu Jet rozkopal ten jeho ksicht. Morgan Freeman je Morgan Freeman a to stačí nic víc snad psát nemusím (pro natvrdláky tím myslím že je geniální) a Jet Li to je radost se na to koukat. Dělá dost brutální tríčky a má u toho dost nepříčetný ksichty a když je zrovna klidnej tak se mi jeho hereckej výkon líbil. Kdo má nějaký výhrady tak ať se jde bodnout. :-)(11.8.2005)

 • Rob Roy
  **

  Na režisérovi a hercích záleží!!! Leon je podobně prostinký příběh, ale vznikl z něj nádherný film. Tohle je klišé na klišé s hloupými dialogy ( ke konci už jsem se musel uchechtávat - "když ho zabiješ, budeš jako on" a podobně ) a když už máte problém věřit i Morganu Freemanoi jeho repliky, je to špatné. Emoce nula, obličej Jeta li nestačí a neustálá propagace rodinných hodnot je na zabití. Efektní formální hrátky při bitkách mě obvykle nechávají chladným, stejně tak v tomto případě.(15.1.2006)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::: Dokonalý snímek ve všech ohledech ! Jet Liho moc nemusím, ale do tohodle filmu se naprosto hodil ! Morgan Freeman byl také naprosto úžasný ! Bomba ! ::::::::::::::::::::(4.10.2007)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Neil Davidge a Massive Attack: 1. Opening Title ,2. Atta' Boy ,3. P Is For Piano ,4. Simple Rules ,5. Polaroid Girl ,6. Sam ,7. One Thought At A Time ,8. Confused Images ,9. Red Light Means Go ,10. Collar Stays On ,11. You've Never Had A Dream ,12. Right Way To Hold A Spoon ,13. Everybody's Got A Family ,14. Two Rocks And A Cup Of Water ,15. Sweet Is Good ,16. Montage ,17. Everything About You Is New ,18. The Dog Obeys ,19. Danny The Dog ,20. I Am Home ,21. The Academy ,22. Baby Boy ,23. Unleash Me,(13.5.2011)

 • Fr
  ****

  chudák danny žije ve sklepě s medvídkem (plyšovým), pytlem (boxovacím), slabikářem ( ) a čeká, až ho jeho pán vezme na ,,výlet", sundá mu obojek a řekne ZABIJ JE! a on je (všechny) umlátí k smrti. jenže pak má strýček bart špatnej den, na jehož konci vypadá jako kdyby prodělal 3.světovou válku, ale přesto dostává lukrativní nabídku a vše vypadá růžově (pro strýčka). jenomže....... a tak danny poznává normální život. pyžamo, postel, lžíci a hlavně Sama, který se ho se svojí dcerou ujme. co se stane, až mu odepnou obojek? drsný akční film, který se snaží mít duši. tak to jsem (asi) ještě fakt neviděl. i když je jasný, že jet li asi v žádným souboji neprohraje, díky režii jsem mu držel palce i u nohy. moc zajímavá je i kamera a dobrý (dost) jsou i ,,rvačky". nevím jak to vyjádřit lépe, prostě ten film je takovej zajímavej. i díky zvuku.(25.1.2006)

 • tron
  ****

  „Sníval sa mi sen. Ležal som na tahitskej pláži, len v plavkách a naokolo chodili šestnásťročné dievčatká v sukienkach. Tie sukienky boli jediné, čo mali na svojich hodvábnych, hladkých, opálených a voňavých šušulách. Nosili mi chľast v kokosových orechoch a keď mi z neho dávali odpiť, narážali do mňa tými svojimi chutnými kozičkami. Potom prišiel nejaký kokot a všetko to tam rozstrieľal na sračky.“ Mám rád Luca Bessona. Režiséra. Luca Bessona producenta príliš nemusím. Existujú však výnimky (exploitation NOC S NABRÚSENOU BRITVOU) a toto je jedna z nich. Snímka s infarktovo jednoduchým scenárom sa dravo rúti naprieč dostihovou dráhou, z huby jej fŕkajú sliny a len čo si myslíte, že to tvorcom nemá šancu vyjsť, vytasia sa s drsnými akčnými scénami, vďakabohu humoru zbaveným príbehom a drzým (ale fungujúcim) hereckým obsadením mrazivého Boba Hoskinsa a „starecky múdreho“ Morgana Freemana. Sam, zahraj to znova.(12.4.2006)

 • B!shop
  ****

  Louis Leterrier se mezi prvnim a druhym Kuryrem rozhodnul natocit neco jineho, aby se o nem nedalo rict, ze umi tocit jen akcni filmy s hloupouckym dejem. A povedlo se. Tenhle film ma rozhodne dost originalni zapletku, ktera se ale postupne premeni do pribehu o cloveku, keryho dostihla jeho minulost a to uz tu parkrat bylo. Nicmene 90 % filmu je skvela podivana. Hlavni problem je, ze mezi brutalni akci na zacatku a vyrizovanim uctu na konci je okolo 40 minut polidstovani Dannyho. Diky nim se nejedna o ciste akcni film a stava se tak trochu dramatem, ale zaroven po tom neuveritelnym pocatecnim nakladu pusobi trosku moc pomalym tempem, ale neni to nic, co by se nedalo prezit. Jet Li chtel predvest sve herecke umeni, coz se mu do jiste miry povedlo, i kdyz vetsinou se jen ublizene kouka. Jenze jakmile se zacne rvat, kazdej zapomene jak hraje a vychutnava si naprosto dokonaly bojovy sceny, ktery nejsou nijak ucesany a tudiz pusobi pekelne drsne. Taky se mi libila hudba k bitkam, byla taky spravne drsna. Morgan Freeman tu moc prostoru nedostava a ani to nevadi, protoze tu je Bob Hoskins, kterej je tak strasne krutej, ze bych si ho dokazal predstavit jako nejakyho mafianskyho bosse. Tak trochu jinej a dost dobrej akcni film.(24.9.2006)

 • Marius
  ****

  Dannyho predchádzala povesť výborného filmu, ktorý vracia Bessona-scenáristu do prvej ligy. Príbeh o človeku – psovi v podaní majstra wushu, s choreografiou Yuen Wo Pinga, za účasti Morgana Freemana, Boba Hoskinsa a Massive Attack je zaisto zaujímavým námetom na spracovanie. Horšie je to s výsledkom. Film napriek výbornému scenáru zhadzuje očividná snaha o fincherovsko – ritchieovskú formálnu stránku za zachovania bessonovského feelingu komornej drámy na pozadí akčnej rezanice, pretože ide len o nedfunkčný pokus o takúto syntézu. Hercov treba pochváliť; Jet Li vo svojom asi prvom neázijskom filme, kde mu to naozaj „hraje“, Bob Hoskins si strihol „dobrosrdečného“ strýčkovského gangstra s príšerným prízvukom a Freeman odviedol svoj štandard múdreho starca. Pokiaľ ide o akčné scény, sú dobré, ale to čo som nedávno videl predvádzať Jeta zamladi na wushu súťažiach sa s tým nedá porovnávať a jeho potenciál mohol byť využitý i lepšie. Na záver už len nemá otázka: prečo Besson nezobral prvý scenár ktorý od Messengera stojí za to a neukázal nám Leona pre nové tisícročie? Prečo film nerežíroval sám, keď ide o príbeh, ktorý si pýta práve prístup tohto majstra tak ako ho predviedol v Léonovi či Nikite ? Odpoveď sa už asi nedozvieme, Dannyho však odporúčam. 7/10(26.6.2006)

 • Boss321
  ****

  Jeta Li jsem nikdy moc nemusel, ale v tomhle snímku se mi velmi líbil a odvedl i slušný herecký výkon (nemyslím jen boje). Příběh o člověku (psu :-)), kterému když jeho pán vezme z krku obojek tak bojuje dokud své protivníky minimálně nezmrzačí, je skvěle napsaný. Morgan Freeman v roli slepého klavíristy stojí určitě za zmínku a jeho role filmu skvěle prospěla. Povedený mix amerického příběhu a asijského kung-fu.(10.12.2007)

 • Jossie
  ***

  Příběh samotný je docela zajímavý, jen je až moc přitažený za vlasy, až moc neuvěřitelný, Jet Li je rozhodně lepší herec v roli padoucha, než chudáčka, prostě bych si to užila jen v případě, že bych to celé brala jako pohádku pro děti, ale jako vážně se tvářící thriller těžko. A Morgan Freeman jakkoliv je dobrý herec, jako slepec toho zvládá až moc a navíc až moc snadno.(1.3.2006)

 • EdaS
  ***

  Hodně zajímavý film, velmi zdařile kombinující gangsterský film s kýčovitým dojákem, střižený arénovou akčárnou jako od Van Damma z konce 80. let. Těžko tomu podle popisu věřit, ale díky solidní režii a dobrým hercům tenhle guláš opravdu funguje. Pohádková jednoduchost vůbec nevadí, ba právě naopak. Besson už by mohl zase něco natočit sám...(10.9.2005)

 • pan Hnědý
  ***

  Akční stylovka. Všechno na mě působilo jako Ritchieho styl v kvalitním střihu a záběrů kamery. I když má Ritchie všechno v malíčku (velké množství postav a výborné nápady), za to L. Leterrir se v Evropě mezi elitou neztratí. Jeho klišé KURÝR je dávno pryč a nasazuje lat ‘ku o něco výše. Výborný námět v drsném prostředí nelidských podmínek (pes) obaleno v jednom muži Jet-Li (životní role). Leterrier neztrácí tempo a všechno co jsme si kdy přáli (v mladém věku) je na nás namířeno v nejlepším možném efektu. Samozřejmě se do nás Leterrier trefil. Jako vždy výborný Morgan Freeman (jako když člověku v nejhorší chvíli podá anděl pomocnou ruku) a drsný, ale za to skvělý Bob Hoskins. The cruel world. Evropská špička ve svém žánru.(18.1.2013)

 • tombac
  ****

  Vcelku příjemné překvapení. Slušné a přehledné martial arts bitky s minimem zpomalených záběrů a dalších matrixovských serepetiček, několik komorních a pěkných momentů, solidní režie, dobří herci (zejména Morgan Freeman) a vynikající hudba a zvuky. Dohromady nadprůměrný film, který sice není nějak extra cool, ale spolehlivě pobaví a vzhledem k žánru přidá ještě něco navíc. 7/10(2.9.2005)

 • H34D
  ****

  Utržený ze řetězu je vcelku odvážná, ale nadmíru zajímavá kombinace akční mlátičky a syrového dramatu ve Fincherem inspirované stylizaci (kamerové přechody mezi scénami) doplněna o vhodný a chytlavý hudební doprovod. Takový projekt je určitě velice náchylný k všemožným kiksům a fakt, že pejsek a kočička ne všechno smíchali na jedničku. Psychologie Dannyho postavy si zasloužila více propracovat a některé dramatické přechody, resp. vývin děje se zdá až moc hladký, či pohádkový (k čemuž také přispívají klasická klišé s jednoznačným dobrem/zlem a závěrečným Bartovým "výblitkem", tedy pardon "monolohem" k Dannymu)... Ovšem Utržený ze řetězu nejen že nabízí tradiční Jetovy mistrovské kousky, ale má také své specifické kouzlo jako drama, příjemně tak přesahuje rámec akčního filmu a díky umírněné stopáži v žádném místě nenudí... 8/10(10.10.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Dáte si šampaňské? - Tak dlouho tu nebudeme!" Vylézt z boudy, rychle zbít libovolné množství lidí a poslušně zmizet zpátky do pelechu, tak to je Dannyho bojový styl. Zvuky piana však mění bojovou mašinu v uplakané dítě a tady to pro mne začíná být zajímavé. Ono to sice zní poněkud šíleně, ale o koukatelnosti snímku netřeba pochybovat, neboť skvělý Hoskins si svou krutost skutečně užívá, Freeman mentoruje na tradičně vysoké úrovni a sledovat Jeta Li při pokusech o herectví má taky něco do sebe.(30.3.2016)

 • Shit
  ****

  Jet-li je prostě kruťák, bez něho by z tohohle filmu moc nezbylo a to i když ve filmu hraje Morgen Freeman, ten se tady bohužel moc neprosazuje a slepýho ladiče pian kupodivu moc dobře nehrál, ale za to Bob Hoskins byl hodně drsnej, tu jeho držku si budu dlouho pamatovat a co se týče příběhu, tak ten je ze začátku výbornej, hlavně proto že se mi originlní nápad s lidským psem hodně líbil ,ale postupem času dost upadá, ale o to tady moc nejde. Tady je hlavní jet-Li a jeho bitky a ty jsou naprosto skvělý a ještě k tomu podpořený úžasnou kamerou a i když jet-li neni zrovna dobrej herec, tak řezat jiný borce umí krutě(6.9.2005)

 • Skejpr
  ****

  Kupodivu velice slušné psychologické drama :)(15.7.2008)

 • Dudek
  ***

  Stylově velmi nevyvážený film snažící se zoufale navázat na úspěch asijské kinematografie. Danny the Dog kombinuje v poslední době oblíbenou filtraci (francouzi si v ní začali dost libovat), syrové drama jednotlivce a starou dobrou drsnou školu. Zároveň vedle sebe pokládá dva různé příběhy, Danny a jeho rodina + Danny a jeho arena, ale v jejich vzájemném spojení selhává. Tenhle film nemá problém s tím halvním, bojovými sekvencemi, které se opravdu dají považovat za povedené. Dočkáme se prakticky všeho. Souboj v omezeném prostoru, průlety skrz okenici, střelné zbraně a dokonce i boje v areně a vše funguje bezvadně. Jenže to je asi tak všechno co lze na tomhle snímku pochválit. Morgan Freeman alias Ray Charles zrovna neoslnil. Slepý ale hodný stařec, který se ujme přerostlého dítěte, aby mu ukázal, že existuje něco jako rodina, která má držet při sobě působí pouze jako laciná moralitka, která do předchozího děje příliš nesedí. Jet Li ne zrovna správně uchopil svou postavu a o jejím hereckém ztvárnění do teď pochybuji. Jestli ovšem měl působit jako přehrávající retard, je vše v pořádku. Co se týče jeho akčních scének, opět jak už jsem řekl, nemám co vytknout, bez náramku (k čemu to?) mi opravdu sedí, ale jako shrbený pokulhávající chudák se mi opravdu příliš nelíbil. Tím nejlepší tak zůstává Bob Hoskins, který kašle na zbytečné okecávání a jde rovnou k meritu věci, přičemž si samozřejmě vybere tu nejjednoduší cestu. Nejpovedenější fáze je zcela jasně příjezd do arény a myslím tím ten první, následující děj je totiž příliš rozebrán a disfunkční. Celkově jsem více než zklamán, dostal jsem něco úplně jiného než jsem čekal na druhou stranu se však jedná o ten klasický průměr, který nemá čím nadchnout, ale ačkoli další zhlédnutí není příliš lávavé, film není určet k zahození.(20.9.2007)

 • choze
  ****

  Až do TAKEN nejlepší film z průměrné produkce Luca Bessona. Originální, bohužel rutinně zpracovaný námět, nabušená filmařina, špičková choreografie soubojů a vynikající výkon Boba Hoskinse.(11.2.2008)

 • Tuxedo
  *****

  Jet Li je ve skvělé formě a námět i zpracování nemohli být lepší.(31.7.2005)

 • Lynn
  ****

  Dva protikladné světy mezi kterými se motá akční hvězda Jet Li a jde mu to zatraceně dobře, tedy jde rozhodně o jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. Úžasné je jak režisér umí střídat depresivní atmosféru s tou příjemnou v kruhu rodiny. No a o akčních scénách je zbytečné se více rozepisovat - stačí jedno jméno : Yuen Woo Ping.(10.9.2005)

 • Hal_Moore
  *****

  Úžasná kombinace všech znaků lidské osobnosti. Hláška Jeta Liho "No killing anymore" vejde do dějin filmu. Režisér vynikajícího Kurýra nám naservíroval další neuvěřitelně kvalitní snímek, který budete mít rádi. Stává se z něj sakra skvělý režisér! Každý charakter je zde něčím vyjímečný a to je jen a jen dobře. To ani nemluvě o choreografii soubojů, které jsou ty nejlepší z poslední doby. Dobrá práce!!!(8.6.2005)

 • Gilmour93
  ***

  Francouzský krátkosrstý Le Teriér a jeho drsná verze Srstkova Chcete mě.. Ač bojové plemeno, je čínský palácový psík Danny velmi přítulný a k dětem se chová jako beránek. Kostičky nekouše, ale láme, rád hraje na piano a chtěl by do nějaké hodné rodiny, kde jej nebude týrat zlý gangsterský páneček z Glasgow.. Povrchním šmahem servírovaná Fairy tale o lásce a rodinných hodnotách, u které jsem na počátku litoval, že tam je málo akce a na konci si přál, aby už skončila. Jete, zpátky do boudy..!(4.10.2010)

 • genetique
  *****

  Dávali ste niekedy možnosť tomu, že sa legenda ako Freeman a niekým často opovrhovaný akčný herec Li stretnú v spoločnom a dokonca veľaúspešnom a dokonca akčnom projekte? Ale áno! Skvelý akčný nárez v podaní Jeta a nemenej dramatická a citová línia robia iný rozmer akčného žánru filmu so skvelým nápadom robia z neho úplnú bombu a obrovské prekvapenie! 90%.(17.5.2006)

 • TeeAge
  ****

  Zaujímavý film z dielne Bessona, ktorý učite nenudí. Jet Li predvádza umenie (ako vždy) a všetko okolo funguje tiež veľmi dobre. Hlavne motív s klavírom a Freemanom je úplne super. Ajkeď Jetovi nástroje veľmi nesedia pod ruky :)(14.5.2009)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o mužovi, ktorý bol od detstva vychovávaný ako bojový pes žijúci v neľudských podmienkach určený len na nelegálne aktivity svojho pána, pri ktorých využíva svoje drsné bojové umenie, ale po jednej nehode, po ktorej si myslí, že jeho pán umrel sa dostane na slobodu, spozná sa so slepým ladičom pián a jeho dcérou a tí si ho vezmú k sebe, kde konečne spoznáva príjemný život bez násilia, ale minulosť si ho nájde a tak sa s ňou musí raz a navždy vysporiadať. So spracovaním som nadmieru spokojný, tu ani nemám čo kritizovať, film by sa dal rozdeliť na tri fázy, prvá zoznámi okrem hlavného hrdinu a jeho spôsobu života obzvlášť so zápornými postavami, v následnej síce zmizne akcia, ale je radosť sledovať na postupnú premenu hlavného hrdiny, ktorý sa učí novým veciam a spoznáva pekné stránky života a navyše chválim aj menšiu líniu zameranú na hľadanie pravdy o matke a vzťahu k piánam a v záverečnej sa už očakávane prepojí súčasný spôsob života s minulým a považujem to za vrchol filmu. Takže v tomto prípade scenár rozhodne neslúži len ako výplň medzi akčnými scénami, je im viac, než len rovnocenný a aj mimo akcie ponúkne niekoľko nezabudnuteľných momentov. Zvláštny pocit mám jedine z toho, že k štyridsiatnikovi sa tu všetci správajú ako k teenagerovi, ale to je len taký detail. Akcie je tu dosť a je výborná. Tvoria ju prakticky iba súboje, ktoré majú výbornú choreografiu, sú veľmi dobre natočené, aj keď tých spomaľovačiek a nereálne letiacich protivníkov po údere mohlo byť aj menej, ale zase na celkovom dojme to prakticky ani neuberá a chválim aj ich nadmernú súrovosť, toto už nie je žiadne lahodné kung-fu, ale jeho omnoho drsnejšia verzia, kde občas poteší aj nejaká tá zlomenina. Najviac sa mi páči celá záverečná akcia v paneláku, obzvlášť súboj s najlepším protivníkom v bielom alebo arénový súboj so štvoricou protivníkov, ale všetka akcia je výborná. Herecké obsadenie je skvelé, Jet Li v trochu netypickej úlohe, ale zvládol ju výborne, ako vždy skvelý Morgan Freeman, slušný záporák Bob Hoskins, sympatická Kerry Condon a v maličkej úlohe bojovníka v aréne sa objaví aj Scott Adkins. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak film pôsobí miestami tak zvláštne komorne, v mnohých scénach chýbajú civilisti a podobne, ale s týmto ani nemám problém, film má zaujímavú atmosféru, miestami skvelú kameru, navyše aj akcia je zvládnutá výborne, takže som určite spokojný. Síce táto tématika pre mňa nemá potenciál na plné hodnotenie, ale inak tomu ani nemám čo vytknúť, výborný francúzsky akčný film, Francúzi na rozdiel od americkej produkcie vedia potenciál Jet Liho využiť a tak po filme Bozk draka je Utrhnutý z reťaze najlepší Jet Liho film točený mimo Áziu. Objektívna kvalita filmu- 78%, film sa páči mne na 82%.(18.12.2007)

 • molotov
  ****

  Mix akce a emocí, který je velmi dobře vyvážený a fakt mě překvapilo, že scény bez akce mě vůbec nenudili.(18.7.2006)

 • TheDarKnig
  *****

  Jet Li jede a Besson se vrací do dob své největší slávy. Akce je utržená z řetězu, ale najde se tu i prostor pro výborné budování vztahů, hledání lidskosti a zvýraznění hodnot přátelství a rodiny. V tom je tento film ještě o to více cennější a citlivější a proto (a postavu Freemana) musím dát plný počet. Tak obyčejný, přitom tak velký film(16.9.2011)

 • kitano
  *****

  Luc Besson znova siahol po svojom uz raz overenom napade, a to postava , pod ktorej smrtiacim povrchom sa ukriva citliva dusa. Samozreme, toto nieje novy Leon, toto je v prvom rade akcny film. Avsak ten najlepsi, ktory Jet-Li natocil mimo azie. Jet tu podal zrejme najprecitenejsi vykon vo svojej kariere a postava mu skutocne sadla. Tento krat to nieje super-aziat, ktory vsetkych zpacifikuje pohnutim malicka (teda je, ale to nieje to podstatne:)), ale v prvom rade vyvrhel v cudom svete bez vlastneho zivota. Herecke esa ako Feeman a Hoskins su mu neochvejnou oporou a to vsetkemu ohromne pridava na posobivosti. Sice je to stale hlavne akcny film (choreograia je skvela (je to proste Yuen Woo-Ping) a podobne ako cely film na velmi drsny look), jeho neobicjna citlivost a emocny naboj ho vsak robia naozaj vynimocnym. Plus soundtrack od Massive Attacku.....skutocna pochutka ktora si koli svojej inakosti plne hodnotenie proste zasluzi. (9/10)(25.10.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Pes s tvárou človeka. To je Danny. Vychovávaný aby zabíjal, aby počúval pána. Bez minulosti, bez budúcnosti, bez snov. Je ho možno zmeniť ? No toto nám dá odpoveď Unleashed. Trochu mätúce, hlavne ked si človek pozrie kto za filmom stojí. To do akej miery je možne prevychovať toto zviera na človeka by bolo na dlhé diskuzie a filozofovanie a verím, že by sa našlo x prešlapov a nejasností v spôsobe ktorý nám je predostrený, ale keďže sa tomu venuje dosť veľká časť filmu nedovolím si túto dejovú linku opomínať. Za seba môžem povedať, že som sa v tom nejak moc nerýpal a celkom mi to zbehlo. Postupé zbižovanie sa Dannyho s "novou" rodinou je síce prudko predvídateľne, ale nijak neurazí. Čo ale vyniká je bezpochyby technická stránka. Skvelá choreografia, kamerové filtre a hudba alá Massiev Attack. Výsledok precízny. Aj keď matiku moc nemusím tak som si dovolil malú rovničku: Michael Bay + Tonny Scott = Louis Leterrier. My vizuální chrochtáme blahom.(5.7.2005)

 • akisha
  ****

  Skvělá akce naroubovaná na prostej příběh o tom, jak chudák k rodině přišel. Je lepší neřešit, jaká to byla náhoda, že natrefil zrovna na dvojici takovejch samaritánů, nebo že všechny tyhle dost hlučný přestřelky a demolice činžáku probíhaly v klidný bezpolicejní atmosféře. Není to žádnej originální snímek a ani si na něj nehraje. Jde spíš o to, jak se to celý naservíruje. A dopadlo to dobře. Akce je správně drsná, (např. parádní bitka na hajzlíku), kamera výborná, hudba skvostná (Massive Attack) a herci příjemný. Jet Li-ho role tentokrát vyžaduje krom kopanců i emoce, což se Jetovi docela zdařilo, nasadí si výraz nakopnutýho štěněte a je fakt roztomilej puppy, zralej k adopci. Hoskinsoj se podařilo zahrát libovýho hajzla a Morgan Freeman špatně hrát neumí. Líbilo se, obzvlášť beru-li v úvahu ostatní počiny Bessona či Leterriera, v tom případě jasný nadprůměr.(26.1.2011)

 • Kaka
  ***

  Solidně natočené, s velice jednoduchým scénářem a střídmě vyznívajícím poselstvím (rodina, přátelství, láska). Oceňuji minimum zpomalených záběrů, potažmo počítačových triků, což dokazuje, jak dobrý Jet Li v bojových uměních skutečně je, ale kvalita akce ani zdaleka nedosahuje vrcholu, což už Jeta Li bude s největší pravděpodobností nikdy nepřekonaná Lethal Weapon 4. Je zde znát Francouzská škola a celek vyznívá přece jen spíše evropským stylem, přesto je na mě tenhle akčňák až příliš jednoduchý a konzervativní.(31.8.2005)

 • Falko
  ****

  Tak toto bolo nieco ine, ako predchadzajuce filmy s Jetom Li. Pacilo sa mi, ako spoznaval aj dobrych ludi v podani M. Freemana a ucil sa nebyt iba psom, aby na rozkaz svojho pana zabijal ludi. Bob Hoskins zahral zaporaka vynikajuco. Upozornujem vsak tych, ktori ocakavaju podla traileru iba nekonecne mnozstvo kvalitnych bitiek, je tu aj dost dialogov.(3.5.2007)

 • Trellíno
  ****

  Přesně ten druh filmu, který je akorát mezi 3* a 4*. Čtyři za akci a části odehrávající se u Morgana Freemana doma. Tři za to, jak to všechno občas dohromady bohužel moc nesedí. Každopádně stoprocentně nejlepší Jetův neasijský film. A Leterrier mě do budoucna začíná hodně zajímat.(12.8.2005)

 • castor
  ****

  Nejprve je nutno podotknout, že vedle thrilleru Polibek draka jde o bezesporu nejpůsobivější akční film Jeta Li na americkém území. Vedle primitivních snímků jako Jedinečný se nám tahle asijská legenda představuje coby málomluvný a plachý Danny, neustále nosící obojek, který když mu jeho démonický „pán“ sundá, tak jeho protivníci rázem zažijí hotové peklo. Sirotek Danny je totiž od dětství vychován ve chladnokrevného zabijáka, který bojuje bez zábran a soupeře ničí po desítkách. Jenže osud (rozuměj scénárista Besson, ano ten v posledních letech příšerný Luc Besson, který se stal zlým snem kdejakého kritika) tomu chtěl, aby Danny poznal i tu lidskou stránku svého já a setkává se slepým ladičem pián a jeho nevlastní dcerou, u nichž najde to, co mu tak dlouho scházelo. Už je to tak. Neuvěřitelné se stalo skutečností. Režisér svižného Kurýra Louis Leterrier totiž rozehrává za dunění hudby od Massive Attack dokonale zvládnutý bojový thriller (s pečlivou choreografií Yuena Woo-pinga), který se najednou prolne do inteligentního, komorního dramatu, kdy výlety na loďce nebo společné fotografování s novou rodinou jsou roztomile přirozené. Jde snad o první bojový film, ve kterém se namísto přiblblých dialogů v neakčních pasážích odehrává skutečný příběh. I když režisérovi v závěru dochází mírně dech (a ano, je tu nespočet nelogických pasáží), jeho vizuální orgie nevyblednout, akční sekvence jsou stále přehledné a dokonale propracované, fyzické předpoklady hlavního bijce stále nadprůměrné a i charisma dobrosrdečného Morgana Freemana jede na plný plyn až do závěrečných titulků!!(26.6.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Scenár akčnej drámy "Danny the Dog" je poriadne za vlasy pritiahnutá somarina. Príbeh o bojovom otrokovi, čo na slovo poslúcha svojho pána, pouličného gangstra, je nereálny, naivný, nelogický. Na to som si však už, za tie roky, v spojitosti s menom Luc Besson zvykol. Výborné je nasnímanie bojových choreografií. Sú svižné a hodne surové. Tiež tomuto snímku veľmi pomohol Morgan Freeman, ktorý si tu zahral postavu slepého ladiča klavírov. Je to najlepší afro-americký herec. ***(2.6.2010)

 • petero
  ****

  Našťastie film má prekvapivo slušný dej, potom aj tie boje majú svoj význam. Bitky sú veľmi zručne nasnímané, no miestamy dosť sterilné, ale čím sa blíži koniec tým sa zlepšujú. Jet Li to zahral skvele, na neho skvele; no keby tam hral nejaký iný herec tak by jeho výkon bol dosť trápny. Bob Hoskins a jeho hláška "Čo mi funíš do ucha...!?" sú stobodové.(4.7.2005)

 • Niktorius
  **

  Lucu, na rovinu, už ne. Už prostě ne! Těžko říct, jaký vnější impulz překlopil Luca Bessona z nadprůměrného scénáristy a vynikajícího režiséra do polohy vymazaného scénaristy a úspěšného, leč niktrak zajímavého producenta. Možná, že mým francouzským vrstevníkům i na několikátý pokus stačí scénář jakoby vypadnutý z pera dvanáctiletého autora, kameramanská hra na filtrovanou a choreograficky dobré kontaktní souboje, ale já už se začínám povážlivě nudit. Navzdory českému názvu je ten film zcela spoutám v řetězech z konvencí a klišé. Není ani drsný, ani moc dojemný, režisérsky bez nápadu a o hereckých výkonech raději pomlčet - lepší jsou k vidění na místní základce v rámci vánoční besídky, pominu-li Freemana, hrajícího ovšem UŽ ZASE citlivého mentora...Utržený ze řetězu je tak či tak vcelku dobrou, ale naprostý zbytečnou filmovou potravou, jíž francouzský mladý divák už uvykl; stejně jako my Češi stále rádi baštíme naše domácí komedie. 50% P.S. pro zvukaře - nemyslíte že náraz náklaďáku do limuzíny by zasloužil nějaký adekvátní zvukový efekt, namísto jakéhosi sotva slyšitelného ťuknutí?(5.12.2007)

 • 2Pac
  **

  Skuste zmiesat zemiakovu dobre vonajucu polievku s ladovo studenou vanilkovou zmrzlinou...Ze nechuti?! samozrejme, pretoze zmrzlina sa v okamziku roztopi a o chuti polievky netreba ani pisat...presna tak tento film vnimam aj ja...uplne nefungujuci miš-maš Jet-liovskej (no-blood) akcie s velmi vazne tvariacou sa dramou. Mne z toho vysiel jeden velmi neprijemne chutiaci kucharsky pokus...(18.6.2005)

 • Reiniš
  ****

  Co vznikne,když spojíte kopance Jeta Li, dva herecké veterány(Freeman,Hoskins),choreografii Y.W.Pinga(Matrix), hudbu od Massive Attack a zbytek necháte na francouzech(Leterrier,Besson)?Vznikne film jako Utržený ze řetězu..(26.10.2006)

 • Mahalik
  *****

  O filmy Jeta Li se moc nezajímám, vlastně sem neviděl žádný :0 Po tomhle výborným akčňáku to ale určitě napravim. Zjistil jsem, že je nejen skvělej bojovník, ale i herec. Vidět jeho psí oči a závěrečnou scénu ve které smutně poslouchá písničku, kterou mu hrála jeho mamá je nezapomenutelná. Sem rád, že jsem kývl na shlédnutí tletoho filmu, páč fakt stojí zato. Btw Bob Hoskins je v roli Barta nehorázná svině.(6.12.2006)

 • Davies182
  ****

  Oceňuji skutečnost, že v případě tohoto filmu vsadil režíser z velké části na dramatické prvky, tj. v poměru ku akci jsou zde tak půl napůl. Sice jsem tedy očekával zábavnou nepřetržitou akční mlátičku, ale když ta je přerušována smyslnými a dojemnými vážnějšími linkami, tak proč ne? Další s tímto faktem související plus se týká výborného Jeta Li, který, i když se ve filmu zrovna neukecal k smrti, podal velmi dobrý výkon. Teď si vzpomenu například na Keanu Reevese, ten občas také nepotřebuje k herectví slova, a divák mu naprosto rozumí (nepřekonanou hvězdou je ale v tomto směru Michael C. Hall). Tady platilo to samé, a slavná asijská hvězda se představuje v novém světle - ten kluk umí hrát. A nakonec Louis Leterrier si své místo mezi evropskou elitou filmařů zcela jistě zaslouží, a mě nezbývá nic jiného, než po zábavném Hulkovi čekat na další jeho pecku...(1.6.2009)

 • Jamal
  ****

  Opravdu jsem se bavil, jak při akčních scénách, tak při hodinách klavíru, tak i ochutnávání zmrzliny, prostě škoda, že takových to filmů tady nemáme trošku více (( ::(17.11.2005)

 • kinej
  **

  Docela nuda. Akční scény jsou nezajímavé, ta nejlepší se odehraje hned v úvodu filmu. Takový Ong bak má mnohem lepší akce, které jsem se i vracel zpět. No a příběh? Nevím nevím, na to, že to akční film to spíš brzdí. Žádná sláva.(18.12.2005)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Utržený ze řetězu je úsměvně hloupý film. Tedy ne, že by měl hloupou myšlenku nebo špatné zpracování, jen je ten slepenec moderně nasnímané akční bouchačky s ambiciózním dramatem o příchodu surově vychovávaného "zvířete" do slušné rodiny poněkud křečovitý. Vtipy většinou nejsou vtipné a moralizující chvilky zavání trapností. Příběh je v podstatě tisíckrát omleté klišé. Jednoduše, nemůžu se zbavit dojmu, že většině diváků musí jedna či druhá poloha snímku nevyhnutelně vadit... a jiní se zas budou ošívat z té nesympatické kombinace, stejně jako já...(16.9.2007)

 • cheyene
  ****

  Ačkoliv dle počátečních scén se snímek tváří jako další z řady tuctových akčňáků založených na krvi a násilí, není tomu tak! Danny the Dog divákovi nabízí mnohem víc! Perfektně se v něm odráží vliv na psychiku a výchovu v raném věku, zanedbané touhy, zájmy a schopnosti a začleňování mentálně zaostálého (nikoliv však znevýhodněného) jedince do běžné společnosti. Morgan Freeman tu hraje s noblesou sobě vlastní, Jet Li předvádí skvělé nejen bojové, ale i "vážné" scény a ostatní herci zdárně sekundují. Takhle nějak má vypadat akční film, který obsahuje něco navíc.(21.11.2010)

 • balone
  *****

  Skvělý film, i když bojové scény byly trošku přehrané, Jet Li má co ukázat. Střed filmu nebyl až tak adrenalinový, ale příběh syrotka bez maminky fenky mě bavil :) 85%(3.6.2011)

 • Deimos
  ****

  VHS/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +fascinující Jet Li, charismatický Bob Hoskins (ale jen trochu) a klasicky výtečný Morgan Freeman, choreografie soubojů, zvuky při zápasech, originalita –přeci jen hudba není tak výrazná, občas bych některé pasáže filmu natočil jinak (emotivněji)./// No netradiční akčňák, který mě málem pohltil. Film stojící hlavně na výtečných hereckých výkonech a přitom je silný i v jiných měřítkách. Předně vynikne zvuk před hudbou (většinou je to naopak). Jinak fascinující skloubení akčního filmu a filmu který má přinést snad nějaké poselství (zde bych více přitlačil na pilu). A vůbec snad mě tady trošku chybí i ta béčkovost, pač film se snaží být hodně originální. V některých momentech připomínal Leona, na něhož bohužel nemá a Kurýra, na něhož má aspoň v akčních soubojích (bohužel tady mi přesto přijdou trochu účelné a vynucené). Celkově tedy zvláštní film a už tady byly věru lepší, přesto je něčím zajímavý…no a hlavně je koukatelný/// Celkem 76%///(13.3.2007)

 • Stegr
  *****

  90%(10.5.2007)

 • Legas
  ***

  Problém je v tom, že tento film je poněkud "utržený ze řetězu". Chvíli je to čistokrevný akčňák, chvíli milé komorní drama. Já osobně bych dal přednost tomu dramatu, ale když už tam "hraje" Jet Li, lidé holt očekávají bitky. Ty pochopitelně nechybí, jsou velice působivě natočeny, ale není tu na druhou stranu nic, co bychom ještě neviděli.(5.9.2005)

 • ninon
  ****

  Netradiční film s Jetem Li a minimalistickou bojovou scénou na záchodku + výborný soundtrack od Massive Attack.(4.6.2006)

 • Satan
  ****

  Svižný akčňák se skvělým Freemanem a klasickým Liem jako mrštným hadíkem, co každému nabančí. Příběh se line vcelku rychle a ve vyprávění lze hledat jen těžko výraznější slabiny, protože jak souboje s obojkem, tak rozjímání se slepým pianistou jsou výborně vyvážené a tudíž se nelze nudit. Bohužel, snímek vyčerpal své možnosti na maximum a 5* by byly ode mě moc velkorysé. [Přesná stopáž: 98 min](17.3.2007)

 • misterz
  ****

  Louis Leterrier to na režisérskej stoličke vie. Vždy sa mu podarí vyčariť výbornú atmosféru a dosiahnuť tak vyššiu všeobecnú pútavosť dejovej linky. V tomto prípade ide o ťažkú cestu za vykúpením lemovanú výbornou bojovou choreografiou a uchu lahodiacou klavírnou hudbou. Niekedy naozaj pomôžu len päste. Tiež je pravda, že hudba dokáže roztopiť aj citový ľadovec. Veľká spokojnosť. 80/100(2.9.2016)

 • Jordan
  *

  luc besson? morgan freeman? bob hoskins? a dokonca aj na jet li-ho to je už priveľa! či skôr "primálo". nechápem, ako sa také mená, ktoré sú podľa mňa (alebo by mali byť) akou-takou zárukou kvality a mohli by mať už trochu súdnosti, dokážu podpísať pod niečo tak obludne zlé. nebolo to akčné, nebolo to vtipné, nebolo to dojemné, nebolo to psychologické, bol to guláš podávajúci miliónkrát videné klišé a zmes toho najhoršieho z jednotlivých žánrov spojené do akéhosi pseudopaskvilu. vážne nechápem.(14.10.2007)

 • kingik
  ****

  Jeden z posledních filmů s Jet Li, který mě výrazně zaujal. AKční thriller především disponuje mimořádně kvalitní režií, která se prezentuje nejen nápaditými akčními scénami, ale umí vydolovat z hereckého polena jakým je Jet Li něco jako herecký výkon. Rozhodně však tím nejlepším z herců je mrazivě šílený záporák v podání Boba Hoskinse. Zajímavý film plný originálních scénáristických nápadů podložený dravou režií Louise Leterriera.(1.10.2010)

 • InJo
  ****

  Chtělo by to trochu víc rvaček... Jinak celkem spokojenost. Jeden z mála emocionálních akčních filmů, kterému nechybí jak nádherně stylová vizuální stránka, tak skvělé herecké výkony (Hoskins, Freeman). Naprosto skvělé bojové scény (brilantní choreografie Yuena Wo Pinga a bezvadné nasnímání), jimž jednoznačně vévodí hned onen úvodní nářez, který je takovým malým filmovým orgasmem už jen díky našláplé hudbě od Massive Attack. IMHO jedna z nejlepších akčních scén roku. Utržený ze řetězu spojuje dvě zdánlivě neslučitelné dějové linie (netradiční thriller a dojemný slaďáček), ale dělá to natolik obratně, že jsem se nestačil během těch 102 minut ani na chvíli nudit a většinu času jsem se dobře bavil. Od Louise Leterriera bych tak "inteligentní“ film po tak ryzím (ale na druhou stranu takřka geniálním) béčku, jakým jeho předešlý Kurýr bezesporu je, opravdu nečekal. Spolu s Polibkem draka se jedná o vrchol Jetovy hollywoodské kariéry. 80 %(21.9.2005)

 • HAL
  *****

  Vynikající kombinace akčního filmu a komorního dramatu, která stojí hlavně na skvělých hercích a velmi dobré režii.(4.5.2006)

 • swamp
  ***

  Lehce nadprůměrná akční podívaná s vysoce nadprůměrně bojujícím Jetem Li. Ale nápad to byl dobrý. :) "You basically turned a man into a dog."(21.8.2006)

 • WANDRWALL
  *

  Taky nemám žádné pořádné vzdělání, a kolik učitelů mě učilo jen proto,že za to dostávali plat. A kde si stěžovat?(16.5.2011)

 • nascendi
  **

  Ani sám dobre neviem, prečo som sa ulakomil na túto variantu Leona. Nepovažujem utrhnutého za dobrý film, ani v rámci žánru. Jet Li je samozrejme skvelý, ale nemohol som sa preniesť cez to, že bojovník s neuveriteľnými fyzickými schopnosťami sa mimo miest bojov pohybuje, ako tuleň na súši. Vlastne aj všetky scény týkajúce sa jeho nebojových schopností mi pripadali nevierohodné až smiešne. Tento film nemusel byť nakrútený.(24.12.2013)

 • teutates
  ****

  Ukážka toho,že aj Jet Li je herec a nie Danny the Dog!Zaujímavé herecké obsadenie s ešte zaujímavejším dejom:)vážne!Tento počin má myšlienku,k tomu trochu viac akcie,našľapanej hudby,zaujímavej kamery a ide sa!Utrhnutý z reťaze je akčná jazda celých102minút!(4.1.2008)

 • predators
  *****

  Nevím, čím to, ale zdá se mi, že Jet Li zde odvedl velice dobrý herecký výkon. Nemyslím nejen bitky, ale i tu "omáčku" okolo. Hodně se mi líbilo skloubení jeho psí řvavosti s hrou na piano a jeho psychické proměny. Samozřejmě svou roli si sehrál i Morgan Freeman a ani ten mě nezklamal. Slušně natočeno, DTSem podpořeno, takže suma sumárum-bavil jsem se fakt dobře.85%(28.8.2007)

 • Snorlax
  ***

  Romantický snímek s několika akčními scénami nemůže uspokojit milovníky ani jednoho z těchto dvou žánrů. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(19.4.2015)

 • Hellblazer
  ****

  Výborný film v ktorom Jet Li dokozaju že je v dobrej kondičke a dokonca že vie hrať. Nečakajte samú akciu je tu aj veľa emócií. Akčné scény sú zásluhov Louis Leterriera veľmi dobre nasnímané a predovšetkým boj na záchode si určite zapamatáte.(3.7.2005)

 • nash.
  ****

  Akční pecka s řadou dokonalých bojových scén, které přesto působí jen jako pouhý doplněk komorního a téměř pohádkového příběhu o hudbě a vlídnosti jako léku na zmrzačenou duši. Bob Hoskins byl dokonalým ztělesněním zla a Jet Li podal jeden z nejlepších výkonů svého minimalistického herectví, měnící se pouhým cvaknutím obojku z citově prázdného zabijáka v nevinného chlapce, místy zmateného a dětsky bezradného, zmítaného mezi psí poslušností a dětskou touhou po ztraceném štěstí, ztělesněném obyčejným klavírem.(10.11.2010)

 • LaciLC
  ***

  Nesúrodá kombinácia skromnej drámy s efektným akčným filmom.(2.6.2007)

 • klerik
  ****

  LEON+OLD BOY Normálne mi prišlo ľuto, že to nerežíroval Besson - bol by to viac ako slušný comeback. Leterrier nehorázne prekvapil a je potešenie hľadieť, ako sa Yuen Wo Ping dokáže stále posúvať ďalej pri navrhovaní súbojov. Emócie sú naozaj silné, Jet sa konečne dostal postavu, ktorú dokonalo dokáže oživiť. Príbeh síce mohol byť zložitejší, ale takto uspokojiť vyznávača komornej drámy aj mlátičiek naraz, je obrovský úspech...(14.3.2006)

 • Roman.Ticka
  ****

  Jet Li je synonymem bojového umění, opět se předvedl v plné parádě, jeho pichlavé oči jsou inteligentní i dobrácké. Umí i hrát, obdivuju jeho smysl pro koordinaci a maximum využití energie. Ovšem pasáž etikety správného stolování Ládi Špačka mě skoro uklinbala, ještě že se vrátil padouch pro ztraceného psa do útulku Zdendy Srstky, jinak chrním na stopro.(3.10.2010)

 • Slarque
  ****

  Nějak jsem už ani nečekal, že by ze scénáristicko-produkční fabriky Luca Bessona mohl vypadnout opravdu povedený film. Scénář by sice opět nesnesl podrobnější pitvání, ale zásluhou ústřední herecké čtveřice, suverénního výkonu režiséra a dobře padnoucí hudby vznikl film, u kterého mi na konci bylo trochu líto, že už skončil. Mně, který každý druhý film kritizuje, že je moc dlouhý!(11.10.2005)

 • SeBig
  *****

  Nevim jestli to měl být účel ale já jsem skoro každou chvíly chcípal smíchy fakt že jo hlavně ztoho vzteklýho trpaslíka a "páníčka" hlavního hrdiny byl vtipnější než samotné mé miny. A těď konec srandy a k příběhu naprosto úžasný akčnák fakt že jo akční scény skvěle spracované Jet Li to už má prostě v krvi. Chvíly jsem uvažoval o čtyř ale přesvědčil jsem se o pěti během dalších bojových scén které nadcházeli fakt perfektní film!(27.6.2011)

 • evulienka3
  ****

  Nemám akčné filmy príliš v obľube. Hlavným dôvodom mojej nevôle býva väčšinou to, že akcia mnohokrát vyhráva nad logikou či prepracovnosťou príbehu a príliš čiernobiele videnie sveta. Tento film sa tiež nevyhol týmto chybám najmä čo sa týka lacných barličiek v podobe postavy ladiča pián a jeho zverenkyne. Na strane druhej však pomerne kvalitne spracováva psychologickú stránku príbehu čo v týchto filmoch skutočne nebýva zvykom. Kombinácia behaviorálnej psychológie, ktorá ma vždy fascinovala a desila zároveň s akousi novodobou modifikáciou príbehu Kaspara Hausera bola skutočne zaujímavá. Takže napriek slabinám ma to zaujalo a Bobovi Hoskinsovi by som udelila metál za dokonalé stvárnenie toho bezcitného hajzla! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(15.6.2015)

 • sharky
  ****

  Louis Leterrier se vzepjal k opravdu velmi solidnímu výkonu, natočil pomalý film s málo nebývale přehledně natočenými rychlými akčními scénami. Je až neuvěřtelné, že autor tolika mizerných scénářů jako Besson napsal takhle povedný kousek. všichni herci hrají s plným nasazením a dobře na role sednou, bob hoskins dosahuje kvalit šílených gaunerů garyho Oldmana a Jet Li je skoro tak dobrá my fair lady jako Audrey Hepburnová:)(28.1.2006)

 • Flego
  ***

  Dalo sa na to pozerať, dokonca aj Freeman a Hoskins sa bavili, len si nemôžem pomôcť, pripadalo mi to akési neurovnané. Zrejme bohatá koprodukcia sa podpísala pod celkový dojem, nevedel som, či pozerám americkú akčnosť, francúzsku brutalitu alebo hong - kongské súboje.(5.5.2007)

 • Happens
  *****

  Psychologické drama, zotročení lidské duše, dobrá choreografie zápasů, jet-li prokázal, že umí nejen bojovat, ale i hrát... Dopručuji 5 hvězdiček.(16.4.2010)

 • Ilicka
  ****

  Do traileru jsem se zamilovala na první pohled, proto mě výsledek poněkud zklamal, ale pořád to stojí za to. Asi bych hodnotila 3,5*, za záporáka přidám.(1.12.2006)

 • Chrustyn
  ****

  Velice povedený akčňák se skvěle natočenými bojovými scénami. Jen je škoda toho, že po první cca půlhodině film hodně zvolní tempo a stává se z něj nerealisticky působící komorní drama. Avšak konec vše vynahrazuje.(24.3.2007)

 • PetGriDus
  ****

  Tenhle film mne vzal za srdce!Morgan Freeman skvělý výkon!Jet Li v oslnivé formě!(12.4.2008)

 • anais
  ***

  Danny je pes. Člověk-pes. Slouží jednomu zločinci jako jakýsi vynucovač – „Dáte nám peníze? Jestli jo, tak Dannymu nesundáme obojek a on z vás nevymlátí duši. Jestli ne“ Jednoho se stane nehoda, Danny se ocitne na svobodě. Seznámí se se slepým ladičem pian, který ho přijme do své rodiny a udělá z něj člověka. Na minulost však zapomenout nestačí, s tou se člověk musí poprat. Dannyho tedy čekají pěkná jatka. Luc Besson napsal průměrný scénář, sehnal skvělé obsazení (Li, Freeman, Hoskins), autory hudby (Masive attack), Yen Wo Pinga coby choreografa a k režii pustil nadějného Leteriera (Kurýr). Vznikl tak osvěžující akční film, který má sice daleko k Hong-kongským mlátičkám, ale uvědomíme li si, že se jedná o francouzský film, možná v člověku zaplane trocha hrdosti – Danny dog se totiž rozhodně vyrovná americkým akčním filmům, a díky obsazení dvěma „neakčními“ herci je i převyšuje. Starý kontinent strikes back Film začíná tempem dost zběsilým, načež následuje poměrně dlouhá pasáž, v níž si Danny zvyká na svou novou rodinu a polidšťuje se. Tady film trochu vázne, ale jelikož je Besson dobrým znalcem hollywoodských praktik, ví přesně kdy má přitlačit na pilu, a kdy ubrat. Zajímavé je sledovat kde všude Leterier bere inspiraci. Jsou tu reminiscence asijských akčních filmů, ale velice silný je i vliv gangsterek Guye Ritchieho. Danny dog je prostě slepenec toho nejlepšího. Není to vyloženě bomba, ale není v tom žádný americký patos, ani špatné herecké výkony. Je to příslib lepší akční evropské budoucnosti.(10.9.2005)

 • Flakotaso
  **

  Podivný slepenec, ve kterém zůstalo nedořečených a nakousnutých až příliš mnoho věcí. Nástup je bláznivý, ale po mohutné řeži vidíme hodinu komorního dramatu a akce je zase až na konci...trochu podivná stavba příběhu, která vyvolává otázku, koho tento film beze zbytku potěší. Nesmrtelnost a neustálé vracení se na scénu hlavního záporáka mě taky hodně otravovala, stejně jako ta ošklivá dívka a závěrečné extrémně klišovité věty typu "když ho zabiješ, budeš jako on". Ke kladům patří rozhodně výkon Jeta Liho a hezký vizuál.(2.10.2010)

 • DwayneJohnson
  ***

  Jedna věc je víc, než pravděpodobná, Jet Li asi nikdy nedostane filmového oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Tenhle jinak sympatický herec, má ale jiné kvality, ovládá bojová umění, což dokazuje i v tomhle filmu a kdybych měl snímek hodnotit jen podle soubojů, možná bych to vytáhl na horší čtyřku. To by ovšem musel být k dispozici nějaký lepší příběh, protože tenhle je tak s bídou na dvě a to ještě se zavřenýma očima. Téhle pohádce o napravení zlého chlapce jsem moc nevěřil a nezachránil to ani Morgan Freeman a Bob Hoskins, i když ten druhý se snažil, seč mu síly stačily. Celkem zklamání a horší trojka.(30.6.2014)

 • Scrytcher
  ****

  Nic převratného, ale pořád zábavná a svižná jízda, kterou brzdí pouze moralizovaní a výchovném poučení, že rodina má držet pohromadě. Jet se jako mlátička bez zábran prokázal na výbornou, hlavně chválím skvělou choreografii a některé vychytávky při soubojích (popravdě komu z vás nevykouzlilo úsměv zlomení ohryzku během okamžiku). Nečekejte od zápasů zase tolik, ve filmu jsou skrz naskrz tak 3-4 a kdo z vás bude mít chuť podívat se na něco více akčního tak si jistě pustí Drak přichází nebo Ong Bak. Pro toho kdo si chce jen příjemně odpočinout je tu Danny...(19.7.2006)

 • duklak2
  *****

  Tento film jsem si pustil aniž bych věděl oč se jedná. Představoval jsem si nějakou komedii ve stylu Utopenec na útěku. Nakonec se z toho vyklubala výborná action akce s dobrými bojovými efekty. Morgen Freeman zde dobře zahrál roli slepce. Jet li je prostě výborný bojovník. Kruťák Bart si ochočil svého „psa“ Dannyho a ten mu vydělává prachy tím, že mrzačí lidi. Skvělé efekty. Doporučuji všem, kteří chtějí vidět dokonalé bojové umění.(28.7.2008)

 • Anderton
  **

  Pri sledovaní tohto filmu som sa cítil ako priviazaný k reťazi filmových klišé, trápnych rádoby chlapských dialógov a kvázi cool hereckých výkonov, plných drsných výrazov. Nie som fanúšikom dnešných cool hercov ako Statham, Diesel, alebo Jet Li, ich filmy sú určené inému publiku a ja ich nepovažujem ani za guilty pleasure. Jediný, kto tu za niečo stojí, je Bob Hoskins, pretože je v svojom jadre kvalitný herec a jeho výkon nezdevalvuje ani takýto scenár. S Freemanovou postavou tu ale problém mám, aj keď je tiež kvalitným hercom.(19.7.2012)

 • Bauer
  *****

  No tééééééééda.Jet Li mi tímto filmem dokázal že umí i hrát a ne se jen furt bít a když na konci hrála užasná hudba a on se usmál a ukápla mu slza....tak sem byl dojat a to opravdu.Morgan Freeman byl taky výborný a Bob Hoskins zahrál hajzla tak jak měl.A navíc skvělý scénář...no prostě super film , kterej mně dostal.(30.3.2006)

 • PROROK14
  *****

  Paráda. Spolu s Fearless najlepší Jet Li. Veľmi charizmatický Morgan a spolu so všetkým je to vynikajúci akčný film.(5.4.2009)

 • rikitiki
  **

  Výborná kamera a atmosféra, ale příběh se smeknul k naprosté nevěrohodnosti. Mnohem víc by mu slušelo, kdyby se odehrával v devatenáctém století, ostatně i střízlivá barevnost vyvolávala pocit starých fotografií. V Dickensovských kulisách bych věřila příběhu o ztraceném dítěti vychovaném jako poslušný pes krutým zločincem, stejně jako tomu, že z nemyslícího zabijáka se vlivem andělsky hodné dívky, moudrého slepce a klasické hudby opět stane slušná lidská bytost. I ty charaktery ve filmu jako by vypadly z Dickense, ne? / 3. 10. 2010/(3.10.2010)

 • MáŠa
  *****

  Celkem překvapení, tenhle filmeček. Je to takový z těch dojemných typů filmů, jako byl třeba trochu Kolja, jenomže tady je to zasazený do prostředí vymahačů a druhým lákadlem filmu jsou zajímavé bojové scény. Ale mě dokázal dostat i samotný příběh - je dojemný, je v podstatě pesimistický s optimistickou tečkou, a hraje v něm sympatická žába. Nemá někdo telefon? :-)(12.7.2007)

 • Shaqualyck
  *****

  Luc Besson měl zase jednou jasnou chvilku a novodobé akční legendy Jet Li a Yuen Woo Ping obhájili svou úctyhodnou pozici na celuloidovém piedestalu bojových umění s prstem v nose. A i když je to celé tak trochu přitažené za vlasy (a kdo ví, za co ještě), já prostě nemůžu dát jiné hodnocení filmu, ve kterém hrají prim kung-fu, klavír a Massive Attack. PS dovoluji si doporučit tuhle „kultivovanou divočinu“ všem těm, kteří si v duchu jakéhosi imbecilního trendu myslí, že dobrá akční scéna rovná se nepřehledná trhaná změť obličejů a končetin připomínající žábu v mixéru.(16.12.2008)

 • Pepy
  ****

  Slušné bojové akce a s trochou triků. Film je o dospívání a učení se nových věcí ve světě. Příběh je slabí, ale i tak ho pochopíte na tolik, abyste z filmu něco měli. Jet Li a Morgan Freeman tu předvedli slušné herectví a díky tomu, si myslím že je to i úspěšný film. Bob Hoskins si zahrál záporáka jak má být. Já sice moc nemusím filmy s americkými, fransouzskými a asijskými herci, ale v tuto chvíli se ta směsice dala jíst, takže 80 procent si to zaslouží.(18.8.2010)

 • korbitch22
  ****

  akční nářez s prvky dramatu.jet li mě velice překvapil.(30.8.2008)

 • TheJokerCZ
  *****

  Tak konečně film, který prolomil moje více jak měsíční hodnocení filmů bez 5*. Náramně jsem se u tohoto filmu bavil. Opravdu nic mi tam nechybělo. Fantastické akční scény střídají smutnější momenty a i ty vtipnější. K tomu skvělí herci, kamera a soundtrack od Massive Attack. Pro mě dokonalá směsice. 8/10(23.11.2012)

 • HateBreeder
  *****

  Tento film mě opravdu potěšil, neboť se zde snoubí mistrovský herecký klid Morgana Freemana s mistrovským MA Jeta Li. Narozdíl od ostatních Jetových filmů, které se mně osobně také líbily, si zde každý najde něco, není to jen bezduchá mlátička, ale celkem originalně zpracovaný příběh o muži - který neumí číst, neumí se chovat ve společnosti, neumí zkrátka nic, až na jednu věc - je to ten nejúčinější živý nástroj na zabíjení. Člověku je Jetova Hrdiny až líto, když ho vidí v přítomnosti ďábelského Boba Hoskinse, jenž znova perlil a jeho padouch je jaksepatří odporný. Avšak cesty páně jsou nevyzpytatelné, a co čert nechtěl, Dannyho jeho strastiplná cesta zavede až ke slepému, černému ladiči pian. Tady nastupuje trochu jiná herecká škola. Morgan hraje svoji klasiku - muže, jehož přívětivý hlas každého pohladí na duši a i když tu nemá tolik prostoru co v jiných filmech, jeho přítomnost je ve filmu znát víc než dost. Film sleduje několik rovin, jednak ukazuje anglické podsvětí a jedná se tak o klasickou britskou černou gangsterku, jednak je to ale do jisté míry také sociální studie, kde si člověk může představit jaké to je, když jediné co umí je zabíjet, ale cokoliv jiného - (radosti, umění, city - láska) je mu cizí. No a v poslední řadě se jedná o parádní HK akci by Jet li, na kterou se dobře dívá. Film je prostě takovým skromnějším švédským stolem, který jen čeká, co si z něj vyberete no já musím říct, že jsem dosti nenasytný, a spořádal jsem to všechno.(4.7.2006)

 • BoPo
  ***

  Éra kung-fu filmov je už dávno.preč. Tu mi bol naservírovaný moderný update žánru. Už to nemá ten slaboduchý príbeh, herci sú skutočne hercami a nemusím celý film čakať na záverečné 10 minútové vygradovanie. Poctivá dávka chmatov a hmatov, ktorá oživí spomienky na časy dávno minulé. Na dobu keď prítomnosť milovníka ryže s vyholenou hlavou na obale VHS zaručovalo ultra rýchle obohranie pásky.(11.11.2013)

 • ARI50
  ****

  Skvělé bojové scény tohohle chlapce nechcete pustit z vodítka chválím ale někdy prostě mrzí že film se rozjede na 110% a pak dokáže mírně klesat a zklamat tady to mělo být pořád maximum přesto je to ale bomba.(1.10.2018)

 • moviesfan
  **

  Po akční stránce dobrý. Filmy v tomto stylu mám docela v oblibě. Jenže u tohoto snímku jsem pocítil nudu. A dobře to rozhodně není.(3.12.2007)

 • mm13
  ***

  Žiaden zázrak, iba solidný akčný film s dobrou atmosférou, pri ktorom (ako to už v prípade bessonovských produkcií býva zvykom) sa je lepšie nezamýšľať nad detailami... A koniec som mohol pokojne prespať, tam to už škrípe nadmieru. Bez zručného remesla Louisa Leterriera a dobre padnúceho hudobného doprovodu by to nebol ani len lepší priemer.(18.1.2006)

 • Johny_fork
  ***

  Děj je neskutečně stupidní, ale akční sekce filmu sou zkrátka úchvatné!!!(4.2.2008)

 • Frajer42
  ****

  Akční snímeček s velmi pěkným a neskutečně chytlavým jednoduchým příběhem a výbornými akčními scénkami. Potěší i přítomnost mnoha známých tváří. Morgan Freeman se pro podobné role narodil. A Jet Li se dá napsat to samé. Takhle jednoduše může vzniknout kvalitní film, tak proč se to nestává častěji? 4*(1.10.2012)

 • Sawy
  ****

  Utržený ze řetězu je v podstatě strašně hloupý film,ve kterém je tuna nelogičností a kupí se tady klišé na klišé.Ale taky je to vysoce zábavný snímek,už jenom tím,že se nebojí shodit a nebere se příliš vážně.Mix akce a dramatu se povedl na výbornou,přechody mezi akcí a klidnějšími pasážemi jsou citlivé a neruší plynulost snímku.Samotné akční pasáže jsou výborné,špičkově sestříhané a stylové.Jet tady jednoznačně dokazuje,že pro tohle se narodil,ale zároveň zvládá slušně hrát svou nejistou postavu a ve chvílích seznamování se s okolním světem je nehorázně roztomilý.Skvostný je pak hlavně Bob Hoskins,jehož záporák se pohybuje skoro na hraně karikatury,ale díky herci za ni ani jednou nesklouzne a je parádně démonický.Komorní scény pak díky hercům nenudí ani nejsou výplní,ale naprosto plnohodnotnou součástí filmu.Až mě překvapuje,že takhle vkusný a kvalitní snímek natočil břídil Louis Leterrier.Obdařil snímek skvělým vizuálem a kvalitně natočil akci,tohle je jeho nejlepší film a jak se tak dívám na filmy,které točí v Hollywoodu,asi to tak nějakou dobu zůstane.Rozhodně dobrý film. 75 %(2.10.2010)

 • eraserhead666
  ***

  Uf. Tohle spojení dramatu a akčňáku se moc nepovedlo. Myslím doslovně to spojení. Dramatická část je super, Freeman skvělý mentor, ta osmnáctka sympatická, Jet Li hraje. Akční scény jsou samy o sobě taky super, ale prostě mi to spojení dohromady nesedlo. 2.5*(2.10.2017)

 • M.Macho
  ****

  Určitě vizuální miš-maš. Od každého koutkou západu a něco ostřejšího z východu. I přes značnou naivnost je to pěkný příběh, který umí promlouvat. Co do hereckých výkonů, tak největším nářezem byly psí oči Jet-Liho... To by vše vyšlo tak na 3*, ale díky hudbě Massive Attack, která si pohrává s kdejakými ojetými hudebními filmovými motivy... Pěkná směska...(13.7.2008)

 • ConanVJ
  *****

  Parádní akční Martial Art záležitost s povedenou choreografií. Jet Li dokázal svoji roli zahrát dokonale. Příběh je pěkný a ani v neakčních pasážích nenudí. Akčních scén je zde hodně. Podle mě jeden z nejlepších filmů Jeta Li. 100% :)(1.7.2016)

 • ScarPoul
  *****

  najlepší film s jetom li v amerike aj ked lethal weapon bola tiež fantasticka ale tam moc nehral nie?(27.8.2007)

 • Terva
  *****

  Scénář : Luc Besson a Robert Mark Kamen. Kamera : Pierre Morel. Hudba : Neil Davidge. CITÁT - Jak říkávala má matička: "Začni odmala a máš nekonečný možnosti."..........(27.4.2011)

 • Marsik
  ***

  Bohužel 4 hvězdičky nedám, nějak extra mě to neoslovilo. Těšil jsem se na Adkinse a Hassana (kvůli kterým jsem si film stáhl), ale zrovna oni dva dostali pramálo prostoru. Freeman hrát umí, o tom žádná, ale Jet-Li a jeho herectví a bojová umění není moc moje krevní skupina. Bob Hoskins v roli záporáka alespoň držel napětí, ale na to, že to měl být akční film, tak ty akce byly takové divné. Samotný námět ovšem rozhodně špatný nebyl, ale ve finále musím konstatovat jediné - film mě zklamal. 68%(25.6.2012)

 • DDT
  ***

  Normálně se u akčních filmů spíš směju, ale tady jsem si přál, aby to bylo ještě akčnější. Vyškrtnout mudrlantského Freemana, který sem zabloudil z nějakého hollywoodského dojáku a přihodit pár akčních scén navíc, mohlo z toho být celkem roztomilé béčko.(18.10.2005)

 • Ouwen
  *****

  Senzace! Dostatek akčních scén, které ve mne vypěstovali nadšení a tak v euforii jsem sledoval celé dění bez známky nudy. Všecko mi přišlo dostatečně dotažené, přirozeně interpretované a přepólování hlavní postavy (i herectví Jeta Li) naprosto supr. Co se týče akčních scén, jsou špičkové, ideální střihy a úhly kamer, nesmírně dynamické a kurevsky kontaktní, lámou se kosti, nespočet přemetů, loktů, vykloubenin a kopů z otoček, živočisnost, bitka s cápkem v bílém s mačetou absolutně bezkonkurenční, explozivní a nesmírně brutální, zejména výměna chvatů na toaletě, totální náser!!! Hudba nadupaná a správně špinavá atmosféra. Byla to fakt jízda se zajímavou premisou jak z dark webu.(26.11.2015)

 • seeker23
  **

  choreografie yuen woo-pinga je výborná, ale na body prohrává s kýčovitostí bessonovy předlohy. Jet li je sice ideální představitel pro roli člověka bez emocí, neb jeho obličejová mimika prakticky absentuje, o to hůř působí snaha pokusy o emoce hrát, když je tomu vyučován (ale to je to nejmenší, ve skutečnosti asi vhodnější představitele těžko hledat). Snímek otravný svou pohádkovostí, podobnou například Jeunetově tvorbě, narozdíl od Amélie je sice infantilnost částečně vnitřně motivovaná, ani zdaleka však ztvárněná s takovou řemeslnou bravurou a režijní nápaditostí.(3.10.2010)

 • monsieurR
  *****

  Nejlepší film s Jetem Li v hlavní roli na pozadí křehkého romantického příběhu? Ano, právě TOHLE je utržený ze řetězu, film který není pouze o zběsilých bitkách, ale hlavně o nezkrotném duchu bojovníka.(22.12.2007)

 • themic
  ****

  První část rychlá, svižná, akční. Plno bitek a krve, který diváka uchvátěj. Druhá část už taková není. Je pomalá a spíš se pokouší dát filmu dramatičnost. Mě se to ve výsledku líbilo, tak jak to je. 75%(22.10.2005)

 • Kryton
  *****

  Nejlepší ne-asijský film Jet Liho (za sklonování mě doufam nezabije :-D?)!!!!(5.4.2008)

 • Paxxx.cz
  ****

  Dobře obsazený a povedený film. Čekal jsem jen samé latačky a žádný smysluplný příběh. Ten tu ovšem naštěstí byl a kdo si potrpí spíše na akci bude spokojený se závěrečným soubojem... 75%.(19.12.2011)

 • Marek1991
  ****

  Jet Li ako nespútaná ľudská príšera. Akcia ako z dela, nejaké tá kriminalistika, ale hlavne to spĺňa svoj účel. Síce to vyzerá na multikultúrny blázinec, ale je to film o bojovníkovi, ktorý vás nenechá chladným.(6.9.2012)

 • Orlau32
  ***

  Jako námět zajímavé, jako realita fantasmagorie. Je mi jasné, že to byl film realizovaný hlavně kvůli exhibici JET LIHO, ale věnovat tomuto tématu 102 min. a stále se dívat na bojové umění dokolečka bez dialogů, mohlo přinést radost jenom těm divákům, kteří mají tento sport v oblibě. Nic na tom nezměnila ani přítomnost MORGANA FREEMANA, i když to byl v konečném řešení právě on, kdo celou zapeklitou věc vyřešil.(29.4.2008)

 • Laxik
  ****

  Super mafián i jeho holky, co si vodí do kanclu, Danny likvidující jednoho neplatiče dluhů za druhým, Danny zabíjí drsňáka jedním chvatem, Danny nechce zabíjet, bouračka, slepej ladič pián, pán žije, kdo byla moje máma?, piano, sladká pusa, rovnátka... Tohle je jen několik málo věcí, které mě napadnou v souvislosti s tímhle filmem. Je to sice změť obrázků a vizí, ale o tom vlastně tenhle film i je. Mě to nadchlo a odpouštím tomu i ty malé mouchy, co to má.(13.11.2010)

 • SaNcHeZ_cz
  *****

  Tenhle film mě zasáhl do slabin. Spojení komorního příběhu a surové videoklipové akce funguje spolehlivě. Freeman jako slepý opravář jakbysmet.(14.1.2011)

 • FFilipCZ
  ****

  Me gusta! :) ...Tohle já prostě můžu. Bojové umění propojené navíc s celkem zajímavě vymyšleným příběhem. Chválím!(23.4.2012)

 • Džejkop
  ****

  Když v tom hraje Jet-Li, čekal jsem nějakou neustálou akční řezbu protkanou rvačkami všeho druhu a praskáním kostí. Ale nečekaně tomu tak není. Samozřejmě nechybějí zde pořádné souboje přesně podle jet-liovského formátu, ale navíc scénáristi vymysleli nápaditý děj o rozpoznání sebe sama, aneb jak přestat být poslušným zvířetem a stát se dobrým člověkem. Morgan Freeman hraje dobrosrdečného člověka, zatímco Bob Hoskins typického bezpáteřního parchanta. Oba jsou naprostými protiklady na poli dobra a zla. Zatímco ten zlý vidí v Dannym prostý nástroj a vychoval z něho svého hlídacího psa, tak ten druhý v něm probudí člověka a ihned ho přijme do rodiny jako vlastního syna.(20.3.2007)

 • Lacike
  ****

  Film z cias ked este Besson produkoval dobre filmy, ktore mali dokonale prehladne natocenu akciu. Tu tvoria prakticky len bitky. Ci uz v arene alebo sem tam nejaka ta hromadna bitka pri vymahani dlhov. Bitky pôsobia neskutocne brutalne. Timing je perfektny. Tvrdost este zvyraznuju zvukove efekty. Takze mate dokonaly pocit, ze sa akteri mlatia a ze ich to musi kurevsky boliet. Choreografia je viac zalozena na praktickych chvatoch ako nejakych akrobatickych kuskoch, ale napriek tomu je famozna. Konecne som si vsimol Adkinsonov stek v arene behom ktoreho urobi aspon jedno povinne salto a potom dostane poriadne od Jeta na prdel. Samozrejme ma briadku, takze povest o tom, ze ked nie je oholeny, tak je to dobry film stale plati. Vrcholom je finale s manikom v bielom, ktore je neskutocne dynamicke a famozne natocene. Vdaka dokonalym pohybom kamery sa kameraman stal doslova sucastou bitky a vysledok povysil o dalsi stupen. Miestami fakt neviem ci si mam viac uzivat samotnych chvat alebo pohyb kamery. Proste lahoda oproti ktoremu sa Greengrassov/Megatonov styl absolutne nechyta. Bitky su proste v kazdom ohlade spicka. No a k pribehu? Nevadi mi, ze je dost naivny. Nemam problem s tym, ze dost dlhy cas musime sledovat dramaticku cast bez akcie. Dokonca Jet ulohu cloveka na mentalnej urovni maleho dietata zahral fantasticky. Freeman a Kerry Condon stvarnili neskutocne sympaticke postavy. Bob Hoskins je svina, ktora nie je uplne jednorozmerna, takze o to viac ho mozeme nenavidiet. Problem mam s tym, ze Freemanova a Condonovej postava automaticky bez akychkolvek otazok prijali fakt, ze sa dospely chlap sprava jak male decko. Chybal mi tam aspon jeden rozhovor medzi nimi dvoma o tom, ze je to divne a dokonca môze byt nebezpecny, ale ze skusia sa k nemu spravat tak ako sa potom spravali. Ale oni ho naivne automaticky prijali medzi seba, co mi proste nesedi a nedokazal som naplno na to pristupit. Vdaka tomu pre mna cela ta dramaticka cast bez bitiek uplne nefunguje a postupne ma zacne nudit. Nastastie to nestihne byt kriticke a na scenu sa v plnej miere zase dostanu bitky, takze hodnotenie 7/10 preklopim na 4 hviezdicky. Predsalen je to film, ktory sa da vidiet viackrat.(7.8.2016)

 • LINKIN
  ****

  Akční filmy fakt nemusim, ale tenhle snímek podle mě ani akčním filmem není (ačkoliv to tak prvních 15 minut vypadá). Je to thriller, který pro dokreslení situace a pocitů Jet Lia (Dannyho) prostě zobrazuje v průběhu filmu asi 5krát bojové umění. JInak celkem dojemné i úsměvné a Morgan Freeman nemá chybu, film od filmu obdivuju víc a víc jeho herecké umění.(23.6.2006)

 • gogos
  ****

  Kdyz spojime zajimavy namet, kvalitni herce, prolozime zajimavymi akcnimi scenami a sem tam nejakym tim vtipkem a citem, dostaneme vylmi povedeny koprodukcni akcnak... Je videt, ze i Jet-Li dokaze zahrat dobry film...(17.9.2007)

 • suicide
  *****

  Můžete člověka ovládnout, můžete ho zlomit, můžete potlačit jeho duši, přesto ale jednou přijde okamžik, kdy se duše vzepře a osvobodí celé tělo i mysl - zvláště když ji k tomu pomůže síla přátelství, lásky, hudby. To všechno můžeme kupodivu v této akčárně najít, a proto vybírám nejvyšší možné hodnocení, protože nejenže jsem si skvěle dáchl u filmu, ale i po něm mohl i trochu zapřemýšlet...(28.1.2009)

 • Othello
  ***

  Tak ale kurva točim buď urban bojový film nebo sentimentální sladkost o životě. Tvůrci prostě neví, protože kdyby chtěli točit to první, prostřední část by vypadala trochu jinak a byla alespoň protkaná nějakou tou rozkopanou mrtvolou a kdyby druhý, tak by se souboje omezily jenom na scénu, kde Jet Li v aréně sejme obřího bojovníka (mimochodem dost vtipně). Takhle je to směsice vyvedených soubojů, milého sentifilmu a nezkousnutelného kýče. Plus logické lapsy. Buď anebo tomu zbytku záporáků v předposlední scéně vypršela smlouva po smrti šéfa.(19.10.2010)

 • zipper111
  ****

  Fuck? Jet Li v ohromné formě, choreografie scén je vynikající, ale naštěstí film nestojí pouze na boji, ale je spíš jeho vedlejší stránkou a jak jsme u Bessonovek zvyklí, originální příběh bezproblému drží celý film vysoko nad vodou. K dokonalosti ještě přispívá Morgan Freeman, který každou scénu ještě pozvedá a obrovský kus výš. Jasně, film má občas trošku nelogický děj, lehce úsměvné dialogy a scéna boje s týpkem v bílém pyžamu je dost divná, ale celková atmosférá a skvělá hudba Massive Attack dělá z Danny the Dog netradiční podívanou. Opravdu dobré 4*(3.3.2011)

 • JASON_X
  **

  Plným právem pozapomenutý film, zahrabaný až u dna šuplíku s mými papírovými DVDčky. Mozkorvoucí slepenec několika parádních bojových scén s prvotřídní choreografií, a patetického přeslazeného kýče, snad ještě hnusnějšího než Forrest Gump. Moudrý pohádkový dědoušek Freeman s nesnesitelně shovívavým hlasem, a jeho orovnátkovaná, uhihňaná, zkrátka superroztomilá schovanka mi od začátku tak příšerně pili krev, že bych nejradši Dannymu už při jejich první společné večeři odepnul obojek abych viděl, jak obě tyhle pravdoláskařské kreatury rozmlátí na tatarák. Jenže milý Danny mi pil krev taky, tím že mluvil, chodil, a tvářil se jako tak superroztomilý a politováníhodný dement, že jsem si až říkal "k...a zlatý Forrest...". Ale pak zase občas přišly nějaké ty údery a kopance a člověk tak díky nim nemusí mít pocit, že se na tenhle akčně-limonádový hybrid díval úplně zbytečně... Hybrid zplozený kým jiným než žabožrouty, kteří jak známo ve slizkém sentimentu a afektované teatrálnosti dokážou hravě trumfnout své hollywoodské vzory.(19.7.2016)

 • Vojcl
  *****

  Perfektní!!!! Nikdy bych nevěřil, že Jet Li dokáže kromě svých nepopiratelných bojových schopností taky hrát!!! Ten jeho skutečně psí výraz byl geniální... A kdo by pochyboval o Morganu Freemanovi, že??! Bob Hoskins je jako záporák taky skvělý a akční scény jsou jen zajímvaým doplňkem velice silného dramatického příběhu o lidské duši... Luc Besson napsal opět jeden zatraceně dobrý scénář! Jasných 5!!!(17.2.2006)

 • ditrue
  ****

  Film rozdeleny na dve casti: na film akcni a film rodinny mezi nimiz se pohybuje Jet Li. Akci cast je bezvadna (ani nemuze byt jina kdyz choreografii vytvoril Yuen Woo-Ping…) a rodinna cast me tak nebrala, ale film nekazila…tech akcnich scen mohlo byt vice ale i tak patri mezi ty lepsi akcni snimky.(9.10.2006)

 • blackrain
  ****

  Luc Besson umí, o tom žádná. Morgan Freeman byl výborný, ale to je skoro vždycky. Boba Hoskinse jsem v jeho záporné roli nenáviděla. Jet Li je ve skvělé formě. Stále dokáže úžasné kousky.(11.10.2008)

 • katuska138
  ****

  Morgan Freeman v roli šité přímo pro něj. Jet Li byl tááák roztomilý.(11.9.2011)

 • prkalil
  ***

  V kině bych trpěla, ale doma jsem si všechny ty mlátičky a žvanění Boba Hoskinse (zlouni mě fakt nuděj) mohla odpustit, ten zbytek byl trochu naivní, ale fajn. A Massive Attack!(9.5.2016)

 • PogoJoe
  *****

  V tomto případě nemohu šetřit chválou, zvláště proto, že jsem byl překvapen, jak moc mě tento snímek bavil. Výtečný scénář (to jsem od L. Bessona fakt už nečekal), výborná režie a typově skvěle vybraní herci = znamenitý výsledek. Jet Li v roli "pejska" byl skutečně věrohodný, Morgan Freeman správně až pohádkovo-dědečkovský (v tomto případě otcovský) a jeho dceruška dokonale rozpustilá. Když k tomu přidám vtipně záporovského B. Hoskinse... Zkrátka hrdinové tohoto snímku si mě získali, vtáhli mě do děje, který, ač to chvíli vypadalo jako klasická záležitost, se vyloupl do vskutku příjemné podívané. Mám rád milá překvapení... PS: A napodruhé i napotřetí mi film opět zvedl náladu. Má v sobě snad nějaké skryté kouzlo či co...(29.3.2006)

 • Morholt
  ****

  Jet-Li tentokráte ukázal i toho herce, který v něm povětšinou dříme a pro mě to bylo příjemné překvapení. A určitě k tomu napomohl i solidně napsaný scénář, který byl Jetovi ušit na míru. Stejně tak obsazení Boba Hoskinse a Morgana Freemana bylo trefou do černého. Tahle asijsko-americká pohádka ze Skotska mě prostě bavila. 75%(21.3.2009)

 • Vědma
  ***

  Silnější tři hvězdičky. Nebylo to vůbec špatné - Jet Li se smutnýma očima, vynikající Bob Hoskins, Morgan Freeman jako Ray Charles, dobře natočené bojové scény a příběh o záchraně nejbídnějšího z bídných díky krásné hudbě a všeobjímající lásce. Ale raději to nezkoušejte brát si domů zatoulaného rotvajlera, není tak jisté, že vám bude jenom vděčně olizovat ruku a nikdy vás nepokouše.(2.10.2010)

 • fmash
  *****

  Snesitelná míra patosu, příběhových šablon a béčkovitých ilegálních zápasů, jinak ale brutální zásah přímo na komoru. Pro mě výborná kombinace přímočarých drsných asijských akčňáků s charakterním herectvím známých bledých (resp. černých) tváří. Když má dostat gauner na držku, tak hned, pořádně a bez baletních vložek. Tak jako v tomhle filmu.(26.9.2011)

 • dr.Orlok
  ****

  Bojové scény opravdu nemají chybu. Jet Li hravě zvládá obě polohy. Charismatický Bob Hoskins je jako záporák uvěřitelný. Co se absence krve týče tak mne nevadí. Stejně jako kamera tak i zvuk dodává pocit syrovosti soubojů. "záchodová" scéna je opravdu dobrá. Ale i druhá linie filmu funguje. Není to jen útrpné čekání na další souboj.Takže celkově povedený film - 90%(20.6.2005)

 • Diamant
  ****

  NAČRTNUTIE OBSAHU: Danny je otrok, ktorý bol od malička "vychovávaný" doslova ako bojový pes. Krutý pán ho má v klietke a zarába s ním peniaze na ilegálnych gladiátorských zápasoch. Dostane sa niekedy Danny spod nadvlády tohto tyrana? A ak áno, ako si poradí so slobodou? KOMENTÁR: Existujú rôzne otroctvá, nielen tie vonkajšie. Ako byť slobodným Božím dieťaťom? ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.(16.10.2007)

 • dawe04
  *****

  Závěrečné titulky. Ticho. Vstávám. Tleskám. --- Tak silný emocionální dojem ve mne dlouho žádný film nevyvolal, stejně mě žádný film tak nepobavil propracovanými bojovými scénami asijského ražení a milými humornými prupovídkami. Pravda, příběh se čas od času nevyhýbá klišé, ale mně je to naprosto fuk. Kontrast skotského chladného maloměsta a hřejivé laskavosti postavy Morgana Freemana, zákeřné vypočítavosti padoucha skvěle zahraného Bobem Hoskinsem a otevřené a živelné Kerry Condon, či brutální animální souboje v aréně a melancholické poznávání krás všedního života. Ano, jsem unešen a výkon Jeta Liho v jeho herecké poloze (tedy mimo bojové scény) mi po jeho "kamenných tvářích" vykouzlil ten poťouchlý, vítězný úsměv, následován výkřikem "Tak on přece jen umí i hrát!!!" --- O 2 měsíce později. Úvodní titulky...(10.1.2008)

 • movieband
  ****

  Úchvatný příběh o tom, že i hudba dokáže zachránit život. Akcí, napětím, ale i dramatickými scénami přebušený film.(27.1.2012)

 • halogenka
  ****

  Na film mě přitáhnul scénář a hudba. Hudba nezklamala, scénář trochu ano, na můj vkus některým postavám chyběla dostatečná motivace. Při sledování jsem nemohla neocenit skvělou kameru, stejně jako Jeta Li, kterému jde (krom jiných věcí) psí pohled opravdu skvěle. Jen možná ten Morgan už by mohl dostat nějakou roli pořádného záporáka a nehrát poslední dobou jen "hodné strejdy" - i když je hraje dobře.(9.10.2005)

 • milka
  ****

  Tenhle film by mohl mít podtitul "Jet Li:Vzkříšení", protože to na to doopravdy vypadá. Už jsem ani nečekal,že se Jet dostane z toho Hollywoodskýho béčkovýho bahna,do kterýho se dostal. Pro svoji resustitaci si zvolil Evropu a udělal zatraceně dobře. Jet Li se vrátil v té nejlepší formě a nebylo by dobré ho začít podceňovat. Dramatická role mu totiž dost sedí a rád bych ho ještě někdy takhle viděl. Zbytek osazenstva je ale stejně dobrý. S Freemanem se Jet nádherně doplňuje (nejen u piána) a Hoskins mě mile překvapil. K tomu si připočtěte ( jak jinak) vynikající bojové scény a výbornou hudbu Masiv Attack. Výborný zážitek, nezbývá nic jiného, než se mu zatleskat(6.10.2005)

 • SonG
  ***

  Podle mého se Jet li umí prát, ale s herectvím to tak dobře už nevypadá. I tak je ale Danny (the Dog) dobrou odpočinkovou jednohubkou s Freemanem navrch.(18.8.2010)

 • corpsy
  ****

  Tak to to vyzerá, keď zmiešate snímok hodiaci sa viac na festival Sundance s drsným akčňákom. Vyšlo to takmer dokonale, snáď len Jet Li by nemusel až tak prehrávať, aj keď jeho výkon je výborný.(25.11.2010)

 • Sinn
  ****

  Báječnej film! Nečekala bych, že se dá takhle smíchat pořádný drama s hodně funny a roztomilýma scénkama, za kterejma následujou luxusní akční bitky. Jediný problém mám s obsazením hlavní role. Jet Li je sice pan herec a jouda mu jde výtečně, ale mnohem víc by se mi sem hodil nějaký zhruba dvacetiletý hošík místo vrásčitýho čtyřicátníka. Zvlášť, když doggie vypadá starší než jeho páníček.(2.6.2011)

 • kaylin
  ***

  "Utržený ze řetězu" je jedním z těch filmů, které jsem chtěl vidět už dávno, ale dostal jsem se k nim až postupem času, tedy v posledním týdnu. To je tak, když se na něco těšíte, jenže vám nějak nezbude čas, nebo se k vám snímek nedostane a vy ho v kině nestihnete. Příběh mě hned zaujal, navíc to bylo v době, kdy jsem Bessonovi věřil. Danny v podání Jeta Liho je člověk, který byl vychováván jako pes. Má obojek, a pokud je z něj vypuštěn, je zabijákem. Jakmile se mu obojek nasadí, opět zkrotne. Samozřejmě, že není vychováván mírumilovnou rodinou, ale mafiánem, který si chce udělat jméno v podsvětí. Ve větší roli se tak k filmu vrátil Bob Hoskins, kterého už budu mít navždy spojeného s filmem "Falešná hra s králíkem Rogerem". V "Utrženém ze řetězu" si střihnul mafiána, skutečně zápornou postavu, ale ne silně zápornou, ale spíš slabošsky. Jeho gangster je slaboch, který potřebuje kolem sebe gorily. Sice se sem tam dokáže ze rvačky dostat, ale bez Dannyho už by byl dávno po smrti, což se mu také nakonec stane. Danny od rozstříleného auta uniká a dostává se do péče slepého ladiče pian s tváří Morgana Freemana. Tohle je herec, který nikdy neurazí a vždy je skvělý. Opět to platí, a tak mu klidně můžete věřit mentora, kterým se pro Dannyho stal. Jet Li odvádí dokonalou práci jak v akčních scénách, kde je nepřekonatelný, tak i ve chvílích, kdy je přece jen nějaké to hraní potřeba. "Utržený ze řetězu" je jedním z těch malých velkých filmů, které vás dojmou, dostanou vás do varu, zaujmout. Besson napsal jenom scénář, ale měl skvělý nápad, který funguje. Je to přesně jeden z těch jeho filmů, pod které se může podepsat velkým písmem a být na ně pyšný. Rozhodně takové nejsou všechny, ale tenhle se klidně může zařadit mezi "Leona" nebo "Pátý element". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/zitra-nehrajeme-lovci-dinosauru.html(1.3.2013)

 • kaposlav
  *

  Tak to je ale pekná sprostosť. Trvalo len pár minút a zistil som, že niekto to poňal absolútne nerealisticky. Mafiáni bez strelných zbraní sa idú biť rukami s Dannym (Jet Li). Stačilo vytiahnuť pištoľ a urobiť pif paf, ale to by bolo po tak "úžasnom" filme. Ten majiteľ, šéf Jeta Liho, alebo kto to bol ten starý káreček v bielom obleku bol tragicky smiešny už okolo desiatej minúty. Dvaja ho tam chňapali pelendrekmi na zemi hlava nehlava a na miesto toho, aby bol v bezvedomí s otrasom mozgu a polámanými rebrami, tak ich zázračne a dementne premôže, aby dal dole obojok a aby nestačilo tak tam mláti jedného po druhom a opäť nikto nemá strelnú zbraň. To sú ale decentní gangstri :) Trapas!! Keď sledujem tie hodnotenia a chvály, tak pokojne mohol Jet Li vedieť aj lietať a nemusel by byť uvedený ani žáner sci-fi. Mnohý to tak majú radi, alebo im to príde normálne reálne. 1* za dobré choreografické bojové výkony Jeta Liho(9.2.2018)

 • marcek
  *****

  Jet Li = zaručeně dobrý akční film s bojovým uměním + Morgan Freeman = nádherný herecký výkon(17.5.2007)

 • maverick10
  ****

  Ono to jde a ne ze ne. Natocit vkusne kung-fu film, ktery ma v sobe vic nez jen kung-fu. Ma v sobe pribeh a predevsim ma v sobe Morgana Freemana. Ano je to on, ktery dava filmu vetsi rozmer a hloubku. Rozervany pes Jet Li ukazal ze je i trochu herec, ale kung-fu je preci jeho silnejsi stranka. Role krutaka Barta jakoby byla sita Bobu Hoskinsovi na miru, takhle si nejak predstavuju lidskeho, prirozeneho padoucha. Kdyz to shrnu - kung-fu mela ktera ma v sobe i zivot.(20.9.2007)

 • Carlossss
  ****

  Precizně natočená akce prošpikovaná řadou vynikajících akčních scén. Scénář je nenáročný, jednoduchý a určitě nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy Besson vypotil. Jet Li a sekundující Morgan Freeman jsou taktéž výborní. Zvláštní pochvalu před nastoupenou jednotkou by si zasloužil Bob Hoskins, který byl jako strýček Bart nejvýraznější z celého snímku. Dobrá zábava...(3.3.2008)

 • kagemush
  **

  Cože? Už zase Pygmalion?? A kdo je tady tentokrát za popeláře? Hoskins? A četl Hoskins scénář,než to podepsal? Těžko.- A co na to Freeman-Higgins? Nic. Má moc práce stěma pijánama.(5.7.2010)

 • carly
  *****

  nevedela som, čo od toho očakávať a bola som dosť zvedavá. po zhliadnutí potešená. príbehom, hereckými výkonmi, choreografiou. nie som moc na krváky, ale tento film ma nadchol. a Jet Li bol úžasný - ten pohľad strateného šteniatka a detská radosť zo zmrzliny - kto by mu odolal?(20.6.2006)

 • Rafik
  ****

  zisk v čr : $? návštěvnost : 22,217(3.5.2007)

 • Petoss1
  ****

  Deprimujúce prostredie príbehu krásne pridáva na atmosfére a akčná časť je čistý bonus tejto vskutku slušnej drámy. 80%(5.4.2009)

 • dezorz
  ***

  reziser videoveho kuriera, producent besson, ktory ma za sebou onakvejsie popcornove zlataniny a jet li, ktoreho neazijske filmy velku dvoru nebudia. a NAPRIEK tomu hajp velmi kvalitneho a atmosferickeho filmu. ako to je? tak ako vravi hajp. je to najlepsi neazisjky film jet lia, bohuzial, originalita tohto filmu, pomalost a atmosfera su prilis gycove a dej prilis jednoduchy, aby to li nedokazal v buducnosti vylepsit. :) bohuzial, aj napriek skvelej britskosti poluicnych gaunerov, prachy uz boli zbalene a guy ritchie uz vypadol.(6.6.2005)

 • Wormboy
  ****

  Mimoriadne prijemne prekvapenie. Akcny film, v ktorom emocie zohravaju vacsiu ulohu ako akcia som uz davno nevidel. Pravdou ostava, ze bojove sceny daleko zaostavaju za Onk-Bakom, avsak aj tu sa najde co to zaujimave (predovsetkym zachodova scena) a aj tak sa mi viac film pacil, ked sa nebojovalo. Freeman je klasicky vyborny, Jet Li meni dva pohlady, Bessonov scenar nie je nicim vynimocny, avsak na akcny film poslednych obdobi nadpriemerny. Vsetko zavrsuje krasna minimalisticka hudba od Massive Attack.(30.7.2005)

 • Seag
  *****

  Jet Li je po pi*i šrác. On je asi s gumy. Súboje sú prehľadné, choreografie sú dokonalé, a aj sám Jet na mna pôsobil roztomilo a neohrozene. Hlášky Boba Hoskinsa som však žral plným dúškom. " Ty hovnivále jeden nanicovatej". Hriechom by bolo nespomenúť Morgana ktorý opäť exceloval...... P.S. Ešte doteraz som si nevšimol Scott Adkinsa.(8.5.2006)

 • Joges
  ****

  Konečně jeden nový film, který nebyl jen snůškou krvavých cákanců a rozbitých tlam. Překvapivě akční film s myšlenkou, skrytou duší i pointou. Morgan Freeman, Jet Li, Kerry Condor, Bob Hoskins (zde je Hoskins ovšem nezničitelný :)) podávají dobré výkony. Uznání patří i českému dabingu.(27.6.2011)

 • peto12
  ***

  Herca Jet Liho mám tiež celkom rád. Ale toto je slabší film, rovnocenný s jeho starým filmom z roku 1998 - Král zabijáků. Bitky dosť dobré, ale dejovo slabšie.(11.10.2012)

 • apacka
  **

  Scénář psal úplnej debil, ne? A jo, Besson.(23.8.2014)

 • Bláža
  ***

  Přestože Besson zanevřel na režii kvůli špatným kritikám svých posledních filmů, nadále se věnuje produkci a scenáristice. Výsledkem je Danny the Dog. Přestože Besson neseděl na režisérské židli, jeho rukopis vyvěrající ze scénáře je víc než patrný. Jako vždy se věnuje svému stěženími tématu – neschopnosti komunikace s okolím, kdy hlavní hrdina je z nějaké příčiny outsider. Danny vyrostl jako pes, jako mašina na zabíjení. Proto není schopen jiného kontaktu s lidmi, než prostřednictvím agrese. Samozřejmě že přijde zlom a z Dannyho se stane člověk. Jenže právě melodramatická rovina filmu se moc nepovedla, je to taková nakyslá limonáda. Je vidět, že Besson není režisér a celý film se drolí pod nevyváženou taktovkou Louise Leterriera - na jedné straně akční scény a na druhé snaha o hollywoodské drama (s hollywoodskými herci). Jet-li sice odvádí docela slušný výkon, třeba hned v úvodní scéně, ale boje v aréně s novodobými gladiátory jsou spíš směšné. Nezbývá než doufat, že Besson se uvolí zase něco natočit.(12.2.2006)

 • zette
  **

  Tak toto je hodne usmevny snimek:-). Jsem si myslel, ze na konci filmu Jet Li snad i odmaturuje. Ale co, clovek se aspon zasmeje, podiva se na nejake kopacky ve vzduchu...(22.9.2007)

 • cariada
  ****

  Slušný thriller o muži ,který byl vychován jako zabijácký pes a jednou při autonehodě se dotane na svobodu a ujme se ho slepý ladič pian a ten ho začně měnit na normálního člověka ,ale jak už to bývá minulost se přihlásí.(6.4.2008)

 • Maty85
  ****

  Krutý a nelítostný. Jet Li opět prokázál své kvality. Skvělá akce a drama.(27.6.2008)

 • DruidKarel
  ****

  611. hodnocený film: Dřív to byla hodně velká móda se dívat na honkongské a čínské filmy o kungfu, kde se ti žluťásci mlátili hlava nehlava. Proč to říkám? Ne, že by byl tohle kungfu - film, ale to, co tam Jet Li předvádí, to je prostě něco famózního. Do toho ta báječná atmosféra násilím zmítané společnosti. Morgan Freeman si zde střihnul další z kvalitních rolí. Pro mě je tenhle film jedno velké překvapení, ostatně ostatní herci se taky vycajchnovali a zahráli top svých možností. Přesto si myslím, že filmy tadytoho žánru na 5* nemají. Spíš hodnotím 4,5*. Protože ale nic mezi není, tak dávám 4*. 4*(14.11.2008)

 • Wiikii
  ***

  Zajímavý leč už trochu ohraný příběh o důležitosti dobré rodiny. Plus francouzký styl herci Jet Li a hlavně Morgane Freeman dávají tomu všemu něco víc. Jenže to nestačí. Skloubit dohromady akční nářez s prvky trilleru a drámy je obtížnější než se zdá a u Danny the dog se to úplně nepovedlo. .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(11.4.2015)

 • fars
  *****

  Klasika, na jedné straně padouch a na druhé někdo, kdo má zlaté srdce. V tomto případě je tím prvním Bob Hoskins alias glasgowský padouch Bart. Jet Li hraje jeho pomocníka a v jistém smyslu i syna Dannyho: má k Bartovi více než vřelý vztah, protože s ním žije už skoro od dětství. Bart ale Dannyho využívá k nekalým věcem: jako zabijáka. Jednoho dne ale Danny potkává ladiče klavírů Sama (Morgan Freeman), a nejen v okouzlení hudbou a Samovou nevlastní dcerou Victorií zjišťuje, že pravý svět je někde jinde... Bart se ovšem svého žáka nevzdá tak lehce... Jeta jsem mel vzdycky rád, a tenhle film mě fakt dostal. Ať už pro perfektní choreografii soubojů, tak pro dojímavý příběha parádní režie :-)(4.12.2005)

 • Chen
  ****

  Akční drama, které má duši.(13.3.2006)

 • c.tucker
  ****

  Výborně vystavěný akční snímek, bojové scény celkem zajímavé a psychologie postavy Dannyho je výborně provedená.(29.10.2007)

 • Pajky3
  ****

  Tenhle film se mi vyhybal několik let a pustil jsem se do něj až díky jedné z opětovných debat nad pivem. Když jsem doporučoval Scotta Adkinse a Undisputed, tak mi to bylo doporučeno jako dobrá alternativa. A musím řícrt, že jsem dannym nebyl ani trochu zklamanej. Výplně a snahy o příběh bylo dostatečně a bitek bylo taky požehnaně. Navíc byly podle mě úplně skvěle udělaný. I Adkins tam nakonec byl, v bazénku.(27.12.2011)

 • mortak
  ***

  Tři hvězdičky jen kvůli Hoskinsovi. Na takového padoucha v akčním béčku je radost pohledět. Bohužel ve scénáři jsou takové díry, že by jimi propadlo stádo slonů, Hoskins přežije všechno (kulometná palba, bouračka) naprosto bez úhony, a i ty bitky nejsou nijak moc propracované (ostnatý drát je evidentně neškodný).(27.5.2013)

 • kinghome
  *****

  Jeden z filmů, který si zaslouží být v topce, ale bohužel se tam jen o kousek nevešel. Unleashed jsem si oblíbil hned od prvních minut. Celý ten úžasný netypický příběh, vizualizaci filmu a v neposlední řadě výkony herců, kteří excelují. Jet Li podal nadpřirozený výkon a předvádí tu to nejlepší ze sebe. Choreografie soubojů je fascinující a mě jen spadla brada a čuměl jsem s otevřenou pusou co Jet Li dokáže. Miloval, miluju a budu milovat tenhle úžasný film. Jeden z mála filmů na který nikdy nezapomenu.(19.12.2013)

 • Radiq
  ***

  no průměr...(22.4.2006)

 • matezzz
  ****

  Zajímavá kombinace akčního filmu s romantickými chvílemi. Střední část filmu, kde se příliš nevyskytují souboje, ale z Dannyho psa se stává citlivý mladý muž, kupodivu funguje dobře bez známek nějaké větší trapnosti. No a souboje (není jich sice taková spousta jako v jiných filmech Jeta Liho) jsou pastva pro oči!(25.10.2007)

 • necisty
  *****

  No musím přiznat, že velmi mile překvapilo! Myslel jsem, že Jet Li hraje pouze v nesmyslných akčňárnách. Tady to není jen o brutálních nakládačkách, tady si se scénářem dal někdo záležet, ale je to právě Li, který tu předvádí neuvěřitelný herecký výkon. Já mu to sežral i s navijákem. Plus hudba! Rozhodně doporučuji.(7.3.2013)

 • laik_60
  ****

  prekvapivo dobrý Li, Freemen už klasika :). Zaujímavý skoro až Andersenovský - rozprávkový námet. Dobro a zlo. Krutosť a ... ludska empatia . Zaujímavá zmes vytvarajuca specialnu atmosferu filmu. Pačilo sa mi.(15.11.2015)

 • Doudis19
  ***

  Škoda té grotesknosti některých akčních scén, ubírají na serióznosti filmu jako celku. Prostředí Londýna taky nebylo úplně šťastné. Besson měl zůstat ve Francii.(4.7.2016)

 • emo
  ***

  Taký mačkopes. Prvá tretina je ultradrsná, druhá ultrasladká a tretia násilne kombinuje predošlé... Nebyť geniálneho Hoskinsa a slušného Freemana, bolo by to dosť žalostné.(11.7.2005)

 • carlos 2010
  ****

  Mix rôznych kinematografií vytvára kvaliný filmový zážitok.(16.2.2013)

 • PavelVanekArt
  *****

  Nejlepší kus pana Li-ho. Konec je bezkonkurenční a storytelling taky není nejhorší. Mám to moc rád. Danny! Trhej.(28.4.2016)

 • Decker
  ****

  Hodne prijemny zanrovy mix. Misty vsak pusobi prilis umele a nerealne. Jet Li je bezesporu fantasticky karatista, ale jako herec zde toho prilis nepredvede. To nam vynahradi Morgan Freeman v roli slepeho patrona, ktery se Dannyho ujme kdyz utece ze sparu sveho otrockeho veznitele v podani odporneho, ale vyborne zahraneho Boba Hoskinse.(17.4.2006)

 • otík
  ****

  Tahle filozofická mlátička pojednává o neslušně vychovaném chlapci, který se uměl pouze dobře mlátit a vydělávat svému masochistickému chlebodárci tučné peníze. Jenže když narazí na spořádanou rodinu postaršího ladiče pijan a jeho svěřenkyni, život se mu přeci jen daleko více rozšíří. Ale stále je tu onen bývalý zaměstnavatel a ten se svého „psíka“ jen tak nevzdá. Podařilo se s Jetem Li natočen velmi slušný akční nářez a zároveň mu bylo umožněno také hrát – a Jet Li obstál. Přesto si nemohu pomoci – raději bych nechal více promlouvat ruce a nohy než půl filmu prokecat. To ovšem nic nemění na kvalitách tohoto zdařeného snímku.(3.1.2007)

 • LordSnape
  ****

  Jet Li je prostě klasa. Je to svým způsobem patron celého Hong Kongu. Ty jeho smutný očíčka a scény kde je schovaný pod postelí mě fakt dojali.... Nemůžu jinak.(25.5.2007)

 • Danny F.
  ***

  Dost slabý film s nevhodnou roli pro Liho. Boj beru jako spestření ale jako celek je to otrava. 50%(1.9.2010)

 • Dawid199
  ****

  Po hodně dlouhé době se vysílal v TV film, který vypadal, že by mohl stát za to a tak jsem se rozhodl ho zkouknout. A musím říct, že nelituji. Ze všeho nejvíce se mi líbila originalita, která má u mne velkou prioritu a také nesmím opomenout skvěle vymyšlenou a zahranou postavu Dannyho. A opět precizní herecký výkon Morgana Freemana. Jediné, co bych filmu vytkl je trošku odfláknutý a předvídatelný konec.(2.10.2010)

 • DaUr
  ****

  Nic proti, ale když vidím popisek "Akční film s Jet Liem", očekávám akční film s Jet Liem, a ne pohádku se slepým Morganem Freemanem. Akční scény jsou sice skvěle natočené, ale k čemu to, když jsou všeho všudy tři? Navíc proloženy tunou vaty, která má filmu dodat více intelektuální vzezření (všechna ta klasická hudba, umění, a tak) a upozornit dětičky, že i když jsme neporazitelný asijský zabiják, na prvním místě vždy byla a vždy bude jen a jen rodina. Přes všechny tyto výtky ale celkově tak 70%, což ale není zásluha ani režiséra, ani scénáristy, nýbrž člověka jménem Yuen Woo-Ping.(25.2.2012)

 • Martin741
  ***

  Toho Cinana Jeta Liho nemusim, a nejsem ziadny jeho fanda. Ale uznavam ze suboje a Liho bojove umenia boli a su na urovni. 69 %(7.3.2013)

 • TO
  ***

  Dost malý film natočený v evropském stylu, bojové scény dobré, ale mohlo by jich být více. Koukalo se na něj celkem dobře, ale nic vyjímečnýho to nebylo.(31.8.2005)

 • Blackberry
  ****

  Zvažoval som nad tromi a štyrmi hviezdičkami. Dospel som k tomu, že nebyť tej brutality a nie až tak tvrdých nadávok - tento film by nebol tým, čím je. Zaujímavý a netradičný kúsok, ktorý sa nesnaží byť prehnane dobrý a úspešný; skôr sa snaží upútať opäť skvelým hereckým výkonom Morgana Freemana (po koľkýkrát už), "iného" Jet Liho a drsnými praktikami podsvetia. Nosnou myšlienkou však ostáva znovuoživenie Dannyho (Jet Li) slepým pianistom Samom (M. Freeman), vykreslené do povšimnutiahodného deja. Zážitok umocňuje výborná hudba i záverečný song pri titulkoch. A aj keď nie som veľkým zástancom takýchto filmov, osobne ma prekvapil a dávam štyřku ;-)(14.10.2007)

 • Guzo
  *****

  Originální akční thriller s Morgenem Freemanem v roli starého milého pianisty. Docela paradox, ale sem to prostě sedí..(15.7.2008)

 • Triple H
  ***

  Dobré. Najviac sa mi páčili scény mimo bojiska, v ktorých sa Danny oboznamoval s obyčajným každodenným životom. Ten akčný zostatok naokolo, aj zápletka s Hoskinsom boli zvládnuté na vysokej úrovni, ale až tak ma nezaujímali. Páčilo sa mi audiovizuálne spracovanie (Massive Attack!) a obsadenie bolo spot-on. Hoskins bol ukážkový bastard, Freeman klasická kvalita, ale Jet Li to zmákol parádne. Suverénne najlepšia úloha v akej som ho videl- jeho Danny si proste divákov získa na svoju stranu.(31.5.2009)

 • elanius
  **

  Ak náhodou zistím niekedy v budúcnosti, čo bolo na tomto filme bombastické, dokonalé a úžasné, ako som si prečítal v niektorých komentároch tak tento film určite neminie maximálne hodnotenie, hehe :). Veľa vecí sa vyjasnilo keď som sa dozvedel, že written by Luc Besson. Ale zase úplne som sa nenudil. 4/10.(21.3.2010)

 • Jazzzz
  ***

  Tak teda nevím.. Dávám slabých 50.. Jet Li je člověk jehož jméno by mělo vyvolat u mírně násilně smýšlejích lidí jistou radost... Tenhle člověk umí nasekat hromadu nepřátel na jednu hromadu a ani se nezadýchá. Bohužel nechápu proč, ale v tomto filmu je angažován naprosto nevhodně. Nedostane dostatek prostoru pro své bojové umění a pro jeho ne moc dobré herecké výkony bylo místa až až.. No prostě tento vcelku dobře hodnocený film mě velice sklamal, očekával jsem krvavou řež a dostal jsem nepovedené drama. Nemluvě o Freemanovi, který sice haje dobře, ale dle mě má i ve svém požehnanem věku na víc..(13.8.2010)

 • Tereza666
  *****

  Máte špatnou náladu? Někdo váš štve? Nevíte jak si pomoci od vašeho vzteku? ... Tento film je pro to jako stvořený :-)(21.8.2010)

 • TheRoller
  *****

  Hudba a bojové umenie Jet-a Li-ho. Krásna Mozartová sonáta č. 11 a pre mňa nezabudnuteľné akčné scény. Úžasní Morgan Freeman a Bob Hoskins. Nadpriemerný dej. To sú pre mňa faktory znamenajúce 5*.(16.2.2013)

 • StanislachKo
  ****

  Jeden z tých filmov, ktoré si človek zapne, keď má náladu na niečo, čo už milión krát videl v iných kusoch a chce sa na tom celom iba tupo zabávať. Ale tu nastalo prekvapenie. Veľké! A Besson u mňa potvrdil, že okrem toho, že má skvelé filmy a rovnako aj sračky na entú, prekvapiť proste VIE! (1) Jednak bizardný, ale statočne fungujúci Massive Attack, (2) jednak bojová choreoška (Li je síce majster nejakého toho bojového umenia, ale tu jeho akčné výpady pôsobili práve tým dravým zdanlivo nekoordinovaným dojmom - utrhnutého z reťaze...). A ofšem: (3) Príbeh! Na jednu stranu klišé ako prasa - čo iného tiež čakať od filmu, kde je Morgan Freeman slepým ladičom piána?? - ale je tu cítiť nepopierateľná filmárska "dospelosť". Nič len tak nehorí, nepráskajú kosti, nevybúchavajú autá, nestrieka krv, kým to nemá logiku resp. nejaké opodstatnenie, čo by podporovalo dej. (4) Hoskins je opäť dokonalý. Jedna dole za celkom zbytočné a nezmyseľne často opakované flashe do minulosti na číňanku brnkajúcom na klavíri.(2.3.2015)

 • Madadajo
  ****

  Musím se přiznat, že jsem čekal béčkovou akční podívanou, ale vizuální zpracování mě mile překvapilo. Kamera a střih nádherně spolupracují a podtrhují akční hábit. Duchaplnost příběhu je již řekněme nutností, doby chladných "svaloušů" jsou pryč, ale i přesto je scénář vcelku originální. Film převyšuje očekávání, což je jen dobře. Jen mě napadla menší skulinka, aneb a co policie? Střelba a honičky jsou sice pěkné, ale pak jsem nabyl pocit, že se děj snad odehrává v zemi nikoho, kde si každý za bílého dne střílí ze své "bouchačky" jak se mu zachce. V tomto film lehce podtrhává strukturu světa, kterou se tak moc snaží přijmout za svou.(23.8.2006)

 • lumiros
  *****

  Výborný filmeček, plný emocí, bojového umění, nenávisti a sqělé hudby.(22.3.2007)

 • Sfinkter
  *

  Tak tohle je podle mého film pro naprosté filmové ignoranty a procentuelní ohodnocení databází mi je největší záhadou ze všech. Nezpochybňuji kvalitu bojových scén, i když skalní fanoušek moderních bitek nejsem, ale proč to proboha zabalovat do tak stupidního obalu jakým je krvelačný zabiják s obojkem na krku? Trapnější filmový nápad jsem asi nikdy neviděl. Jednodušší by byl desetiminutový sestřich Jet Liova umění, protože pokud si někdo z tvůrců myslel, že kabátek emocionální sračičky z toho udělá dílo, šeredně se mýlil. A ten blbeček v bílém mundůru na konci byl jen další karikaturou toho nejšpinavějšího balastu co se objevuje na obrazovce, nevím proč, ale připomnělo mi to postavu velkého máfa z Perníkové věže, prostě trapné trapné trapné! Jednu hvězdu dávám Freemanovi, i když naprosto nechápu, proč herec jeho formátu mohl tuto roli přijmout, asi byl během prohlížení scénáře a veškerého točení opravdu oslepen.(14.8.2007)

 • dANo
  ***

  Zmeska akčných bojových kung-fu scén, gangsterských vybavovačiek a sentimentálnej rodinnej idylky je síce v jednom smere celkom originálna, ale na druhej strane je to zrealizované dosť mdlo a v scenári chýba niečo, čo toto prepojenie mohlo skvele využiť... Proste zápletka s hľadaním matky, pomstou gangstrovi a začlenením sa do ideálnej rodinky mi prišla trápna. Nezachránia to ani také herecké esá ako Morgan Freeman a Bob Hoskins. 51% so zažmúreným okom.(15.10.2007)

 • PiLgRiM
  **

  Bessone jak jsi mohl.(26.8.2011)

 • Beatle
  *****

  Film možná nedosáhl emočního vrcholu, jak by mohl, ale i tak to byla krásná a smutná podívaná. Zajímalo by mě, od jakého psa se Jet Li učil ten umučený výraz. Občas jsem měla chuť mu přes obrazovku hodit keksík, aby se usmál :D 95%(7.2.2014)

 • DJ Rocco iNc
  *****

  Skvelý film. Nemám k tomu čo dodať. Jedine, že existuje predĺžená verzia, ktorá má 103 minút pri 23,976 fps.(28.8.2014)

 • Death
  ****

  Pro me osobne celkem prijemne prekvapeni. Cekal jsem beckovy akcnak, ktery si na nic nebude hrat a pujde jen o to mlatit mlatit a zase jenom mlatit do zblbnuti. Nastesti je tu pomerne zdarila psychologicka cast, ktera je pomala citliva a funguje vcelku dobre. Jeste aby ne, kdyz zde predvadi sve herecke mistrovstvi Morgan Freeman. Akcni sceny jsou take pochopitelne dokonale, tady na tom ovsem nema podil Morgan Freeman, ale pochopitelne Jet Li. Choreografie je opravdu vyborna, bojove sceny v Unleashed patri k tomu nejlepsimu, co jsem videl. Zda se, ze film nema zadne vyrazne slabiny. V podstate je to pravda, ale ne absolutni. Provazani akcni a dramaticke slozky totiz na nekolika mistech nefunguje tak, jak by melo. Take zaver a odhaleni pozadi Dannyho minulosti nepatri k nejakym filmarskym vrcholum a misty se nedari vyhnout se par klisoidnim scenam, ale neni to nic, co by se nedalo prekousnout. Takze celkove muzu film doporucit jak fanouskum bojovych umeni a akcnich filmu, tak milovnikum citlivych dramat.(28.8.2005)

 • davidek
  ****

  Perfektní efekty a ucházející příběh, který se dal tušit dřív než jsem se ho dozvěděl, ale přes to dám 4*. Celkově na mě film zapůsobil velmi dobrým dojmem.(20.1.2006)

 • cross
  ***

  Morgan Freeman je v podobném typu filmů velmi příjemným spestřením, Jet Li je na svou roli příliš starý... Akce příliš nenadchne a zábavou se taky úplně netřepotám... Prostě průměr, který mě v daném žánru začíná nudit čím dál tím víc....(20.1.2006)

 • Kerion
  ****

  Bojové scény s Jet-Lim mají ten správný říz, ale scénář více než lehce pokulhává. Přechody mezi rodinným životem s Morganem Freemanem a životem se svým "strýčkem" Bobem Hopkinsem jako jeho hlídací pes jsou krkolomné. Herecké výkony trojice herců jsou na vysoké úrovni.(23.5.2006)

 • LeG!oN
  *****

  Perfektní Jet Li ale především EXCELENTNÍ choreografie rvaček dělají z tohoto filmu akčňák první třídy. Spolupráce s Evropou je vidět na každém rohu( Besson znovu na výslunní?). Musim řici že jsem takovouhle jízdu fakt nečekal.(31.10.2006)

 • JekoRek
  ****

  pro mě nejlepší film kde hraje Jete Li. 85%(23.9.2007)

 • homerr
  **

  Já nevím, nějak mě to moc nechytlo, asi už jsem na kung-fu nebo podobné akční filmy starej. Tak před 10-15 lety bysme s bráchou slintali u videa a pak na sobě napodobavali kopy a údery, ale teď...(18.7.2008)

 • Specs
  ****

  Hlášky: Infirmier: - "Ty jsi prostě změnil člověka na psa." Bart: - "No, jak moje máma říkávala: 'Dej mi člověka a možnosti jsou nekonečné.' " Infirmier: - "Až na ty tvé v tuto chvíli. Takže, projdeme si to ještě jednou. Já ti nezaplatím a ty mu sundáš obojek." Bart: - "Naprosto přesně." Infirmier: - "Sundáš mu obojek a bojuje." Bart: - "Do posledního dechu." Infirmier: - "Takže je v mém zájmu udržet mu ten obojek na krku." & Wyeth: - "To s tím obojkem. Jak jste to dokázal?" Bart: - "Jak říkávala má matička: 'Začni odmala a máš nekonečný možnosti.' " Wyeth: - "To snad říkávali jezuité." Bart: - "Asi to měli od mý mamky." & Sam: - "Jsi v pořádku?" Danny: - "Dala mi pusu." Sam: - "Ano, já vím, to ona dělá. Jaké to bylo?" Danny: - "Vlhké." Sam: - "A to je vše?" Danny: (usmívá se) - "Krásné." Sam: - "Vlhké a krásné, takhle má polibek vypadat." & Bart: - "Co je s tebou?" Danny: - "Nechci nikomu ubližovat!" Bart: - "Cos to řekl? Danny, to je tvá práce, zabíjet lidi." Danny: - "Už ne!" & Viktorie: - "Chtěla bych své dnešní vystoupení věnovat skvělému člověku..." Danny: (na Sama) - "To jsi ty." Sam: - "Ne, o mně nemluví." Viktorie: "... někomu, komu hudba doslova zachránila život!" Sam: - "Jsi to ty, můj chlapče."(20.8.2008)

 • BuryGol
  ****

  Moc pěknej filmek o asijskym klukovi kterej je vychovanej jako pes-zabiják. Žijde v kleci, jí jídlo z konzerv, trénuje svoje bojový umění a jediný co umí je zabíjet. Herecky je to moc dobře obsazený, Morgan Freeman klasicky nezklamal. Možná bych uvítal víc bitek, ale ten film v podstatě neměl bejt jenom o tom. Kerry Condon je sice prototyp holky z UK (ačkoli je z irska) ale svym způsobem byla hezká...mno nic, 4 hvězdy je zřejmě odpovídající hodnocení. Ale jeden dodatek-pravičácký skinheadi a levičácký pankáči jdou spolu někoho zmlátit? No teda promiňte! :-D(22.3.2009)

 • Kalidor_
  *****

  Tohle byl první film kde jsem viděl Jet Liho nestylizovaného do typicky asijského bojovníka ať již s holou hlavou nebo nějakým tím copánkem a o to víc to bylo příjemné překvapení. Takový "Playboy Eda", prostý pobíječ much, jenže vyměnil muchy za lidi. Jet Li choreograficky opět super - obzvlášť tento pouliční styl se mi moc líbil a od okamžiku kdy prošvihne signál svého šéfa díky zaujetí M. Freemanem u piána, se začne zajímavě vyvíjet i jeho proměna v "člověka". Ale stejně jsem si nejvíc užíval okamžiky kdy byl řetěz odepnut a Danny v ušmudlané halence je začal mydlit hlava nehlava.(26.4.2010)

 • Jizni Tlapa
  **

  Hodně ponurý příběh bez příběhu. Zbytečně dlouhé , táhle a hodně nudné. Skvělý výkon (jako vždy) M.Freemana. Jet Li pokud nepromluvý, hraje výborně. O jeho pohybových a bojových schopnostech nepochybuji. Kéž by se to samé dalo řici o jeho hereckém nadání.(2.10.2010)

 • HomeAlone
  ***

  Hodnotenie - 75%(4.10.2010)

 • HorrFi
  *****

  Bojový scény vynikající, Morgan Freeman opět vynikající, perfektní námět a scénař, ani chvilku jsem se nenudil, docela jsem se i zasmál :)Jediný co mi vadilo je, že v těch ilegálních zápasech používali zbraně, bez zbraní by to bylo určitě lepší :)Jet-liho životní role:)(27.5.2012)

 • J-o-k-e-r
  ****

  Na film s J. Li určitě nadprůměr. Nebyla to jen bezhlavá akce se spoustou bitek a krve, ale solidně tu fungoval i nějaký ten příběh. I když ta představa kluka, ke kterému se lidé chovají jak ke psi, ale tak proč ne :-). Choreografie bojů skvělá, hlavně v kleci proti čtveřici protivníků. Vysokou kvalitu filmu obstarává výkon M. Freemana, s ním neexistuje špatný film.(13.10.2013)

 • Jacob23
  ****

  Asik nejlepci ,zapadacky, film Jeta Li(krom par skvelych eskapad v Lethal Weapon 4;):Skvele prekvapeni s dobrymi herci po boku.Scenar je vpravde netradicni a Jet Li ukazuje ze krome toho,ze je fakt v coolforme dokaze i neco zahrat(to vlastne ukazal uz v Hrdinovi)bojove sceny jsou dokonale(jak uz nekdo zminil-ta zachodova nema obdoby!)hratky se zvukem a kamerou jsou rovnez luxusni..(13.6.2005)

 • Nepi
  ****

  Tak na tomhle filmu mě překvapily dvě věci..Zaprvý Jet Li a jeho role a za druhý scénář Luca Bessona...Po dlouhý době napsal dobrý scénář...Film je na svůj žánr celkem zajímavý a místama i smutný...(3.9.2005)

 • sedm.1
  ****

  Těžko hodnotitelný film.Akčních dramat je spousty,ale Utržený ze řetězu je pro mě přece jen výraznější,než jemu podobné,ikdyž né zrovna úplně kladně.Jde o to,že akční scény a Jet Li jsou špičkový!Parádně natočené,přehledné,drsné,Jet Li je mlátička světové extratřídy.Naopak,dramatická linie filmu neskutečně škodí.Nudné,neuvěřitelné,předvídatelné.Navíc mi obě linie přijdou na sebe tak nějak divně našroubované.Navíc NAPROSTO odfláknuté finále,to už jsem dlouho neviděl.Přesto všechno 4* za akci,která je parádní a vynahrazuje bídný zbytek!!!(7.8.2007)

 • greath
  *****

  Jetov najlepší film nakrútený v Amerike. Zo zúrivého zabijaka sa stane večný kľuďas, ktorého nič nerozhádže. Stačí len, keď mu nasadíte kovový obojok okolo krku, na ktorý je špeciálne vycvičený už od mala = parádny námet, ktorý sa konečne dostal na plátna kín. Charizmatický výkon Morgena Freemana a roztomilý Jet Li v červenej plávajúcej vestičke.(2.8.2008)

 • ranp
  ****

  Tohle je jeden z prvních filmů, co jsem viděl s Jet Li. Fakt to stojí za to (a nejen kvůli Morganu Freemanovi).(28.7.2009)

 • BMAJTZ
  **

  Prislo mi to jednim slovem divne.(28.8.2009)

 • Warsheek
  ***

  Mělo to mít hloubku, ale to se panu Leterrierovi moc nepovedlo. Nicméňe příjemný film.(30.9.2009)

 • Ravi
  ****

  Vynikající béčko. 70% = 4-/5(2.10.2010)

 • klima777
  ***

  Hezké. Zároveň ovšem v mnoha ohledech nedotaženě a v jiných přemrštěné. Berete-li film jako pohádku s pěkným vizuálem a dynamickou akcí, budete spokojeni. Morgan Freeman zachraňuje, co se dá a hudba Massive Attack též. Přes četné výhrady ohledně určité povrchnosti a prvoplánové líbivosti nemohu říci, že by mi Danny the Dog zcela nekonvenoval. Takový víkendový sameťáček, jenž si hraje na zásadní poselství o síle lidskosti. Někdy prostě stačí zmrzlina. Prosím, pistáciovou (tady byla k mání jenom vanilková...) 2,5*. P.S. Kde skončil ten obojek? Na ulici při bouračce nebo v Dannyho pokoji? Aneb: Sousto pro hledače chyb.(3.10.2010)

 • tempus
  ****

  Proč si režiséři libují v surovostech? Akorát to kazí výsledný dojem(teda aspoň tomto filmu). Choreografie je na jedničku, ale schází tu lepší vyváženost scén, kdy je Jet Li utržený ze řetězu, a kdy je ve výchově (osobně jsem si užíval. kdy byl ve výchově). Hudební stránka je jedna nejlepších na filmu.(6.10.2010)

 • jenik71
  **

  Při pohledu na procentuální hodnocení jsem se připravil na akční jízdu a bojové scény. Jenže ouha ! Místo toho jsem nabyl dojmu, že se dívám asi na jiný film než zdejší pisálkové. Co vidíte na tomhle tak výjimečného ? Jet Li je jako pejsek, který čeká na povel "zabij ho !". Není nijak vysvětleno, proč má kolem krku obojek a ani jakou má funkci. Nemá tušení co je zmrzlina, neví co jsou noty, zato je špičkovým bojovníkem. Jenže kde se té mrštnosti asi tak naučil ? Nic z toho jsem se nedozvěděl. Jedna hvězdička je za záporáka Boba Hoskinse, druhá za některé souboje. Ty sice vypadají efektně, ale jsou v podstatě také podivné. V jedné scéně Jet Li protivníkovi v úzké chodbičce viditelně zlomí ruku a on klidně bojuje dál. To mi normální rozhodně nepřijde.(29.1.2011)

 • Ragdoll
  ****

  Sympatický Jet Li a nesympatický Bob Hoskins tvoří vražednou kombinaci, kde nejsou bezduché řežby tím hlavním tématem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale i přesto o ně není nouze a pokud jste hledali film, ve kterém se budou lidi mlátit na život a na smrt, ale i film o lásce a nenávisti, což z názvu opravdu nezjistíte, tak jste uspěli v obou případech. Choreografie bojů je opravdu skvělá, v této oblasti vyšvihla film velmi vysoko, ale i začleňování Dannyho do normálního života, s kterým zatím neměl tu čest, je velice pěkně vymyšleno a zrealizováno. Jeden z nejlepších filmů Jeta Liho. 85%.(6.8.2011)

 • Wbcko
  ***

  Čekal jsem bezmyšlenkovitou kung fu řežbu a ona to byla nakonec docela romantika.Tvůrci si příliš nelámou hlavu s podrobnostmi a na prostou příběhovou kostru se nesnaží nabalovat zbytečnosti ohledně obojku nebo Dannyho minulosti tak aby vše mohlo pěkně bez zádrhelů směřovat k nevyhnutelnému finále. To ale nakonec není tak grandiózní jak by mohlo. Na bojové kreace Jet Liho bych se nicméně dovedl dívat celý den, pod tři hvězdy tedy jít nemohu.(28.11.2012)

 • Anticque
  *****

  Jet-Li v jeho nejlepším filmu v kariéře a ve spojením s Morganem Freemanem sem se nestačil divit. Skvělé akční scény, dobrá atmosféra, která umí člověka vtáhnout do děje. Morgan opět s klidem zahrál neskutečně dobře a patří k tomu nejlepšímu co je ve filmu. Skvěle zařazené pasáže z minulosti během filmu dodávají tu správnou jiskru a člověk se dozví, odkud se Jet-Li vůbec vzal. Výborně, jen tak dál...Dávám 92%.(9.2.2006)

 • Almásy
  ***

  cakal som ovela viacej a film ktory drzi nad vodou uzasna hudba nie je pre mna kvalitnym. jet li podava skutocne jeden z jeho najlepsich vykonov ale ten film sa dal a podla mna aj mal urobit uplne inym sposobom. absolutne mi tam nesedeli niekedy az antigravitacne bojove sceny. tony scott by spravil dobru robotu, alebo david cronenberg. inac ako da sa to pozerat len zrejme som ocakaval az prilis vela.(20.10.2006)

 • Arius
  **

  Predtym ako som snimok zhliadol som sa konecne tesil na slusny akcny film. Ved Morgan Freeman je profesional a uz permannetne dokaze svoju rolu zahrat perfektne, a Jet Li zasa slubuje slusne vela akcie. Ano tak sa aj stalo, vela akcie bolo no ako vo vacsine akcnych filmov bola zalozena na sile jednotlivca, v tomto pripade to bol Jet Li. To ma sklamalo velmi, Morgan Freeman bol len akymsi doplnkom ale zato taky ako vzdy a zaporak Hoskins hral vo filme postavu ktora bola azda nesmrtelna, proste len dalsi nevydareny film kopancov, fyzickej sily a zbrani.(20.3.2007)

 • wasillisa
  ****

  OST Massive Attack - má největší láska(15.9.2007)

 • Seti
  ****

  "I don't want to hurt people anymore!" :-)(13.12.2008)

 • bruceman7
  ****

  hajzlíková scénka rulezz...80%(31.5.2009)

 • vanderbart
  ****

  7/10(21.10.2009)

 • tommmy89
  ****

  Koktejl všetkého, čo potrebuje gurmán bojového umenia, pri kvalitnej cigare, bafkajúc a očakávajúc niečo buď brutálne, alebo viac než akčné.Jet Liho nekompromisne jeden z najlepších filmov, aké zahral. Istotne tam nesmie chýbať aj malá dávka súcitu a drámy, však aký by to bol film, keby sa tam iba tlčú, ako vo Wrestlingu? :) Veľmi sa mi to páčilo, no malo to nejaké tie nedostatky, ako každý film robený viacmenej pre zisk ako pre sledovanosť.4 z 5(31.8.2010)

 • slovan1
  ****

  Hodně podobné na filmy Ritchieho. Nechyběl zde černý humor, prostředí Britských ostrovů a take našlapané bojové scény. Ústřední herecké trio bylo bezchybně vybrané a zvlášť Bob Hoskins si střihl roli povedeného "záporáka".(2.10.2010)

 • Yeosol
  *****

  Jet Li a Morgan Freeman patří mezi hereckou elitu o tom není pochyb. Oba mám strašně rád a když jsem viděl, že spolu hrajou v jednom filmu, bylo to pro mě něco úžasnýho. Jet Liho je vám ve filmu docela líto, protože je v podstatě týraný člověk a Morgan Freeman hraje klasickýho pohodáře a sympaťáka. Něco jsem si našel i na hlavním záporákovi s kynutou tváří Boba Hoskinse, který mi byl taky něčím sympatický, i když to byl hlavní mizera. Strašně moc se mi líbíl příběh. Myšlenka toho, že je bojová legenda Jet Li v otroctví a že se chová jako pes, kterýmu, když sundáte obojek, likviduje všechny v dosahu, je opravdu originální, Stejně tak to, když se dostane do rukou laskavých lidí s tváří Morgana Freemana a jeho příbuzný Kerry Condon a snaží se ho naučit lidským zvykům a ukázat mu, že je spousta jiných a krásnějších věcí než mlácení grázlů, třeba zmrzlina, nebo hra na kravír. Není to vyloženě akční mega řežba, kterou někdo čeká, ale když už přijde na bitky, jsou prvotřídně natočený a opravdu bleskový. Je to spíš drama okořeněný pár luxusníma bitkama. Ale to vůůůbec nevadí, protože i to je zajímavý. A co říct závěrem? Snad jen to, že Jet Limu prostě budete fandit od začátku a je to prima sledovat jeho osudy.(27.5.2012)

 • latvar
  ****

  Opravdu povedený akčňák, kde je Danny vychováný jen pro účel rvaček a ostaní věci mu nic neříkají, alespoň do doby než narazí na slepého ladiče pián a jeho dceru, kteří mu ukáží, že život lze žít i jiným způsobem. Pro mě příjemná podívaná s dobrými hereckými výkony v podání Morgana, Lia a Hoskinse. 80%(20.6.2012)

 • Wlck
  *****

  Možná si to hodnocení ani nezaslouží, ale bezprostředně po zhlédnutí sázím plnou palbu. Jasně, je to naivní, ale ve své naivitě i naprosto skvostné. Polarita mezi dobrem a zlem, humanitou a bezohledností je úplně jasná. Neexistuje žádná šeď a v tomhle jsou ty postavy vyloženě na okrajích těchto pólů. Ovšem pořádný kulervoucí souboj bez takovéhle polarity jsem našel snad jen ve Watchmanech a ani tam mi to nepřišlo pořádně akční. No, už trochu ztrácím nit, proto snad jen dodám, že hudba, kterou Massive Attack dodali je úžasná práce a kluci si za ni zaslouží pochvalu. Jo a dokonce i herecké výkony byly dost velký skvost. Možná se na to podívám jednou a zařadím do své top 10. Nebo taky ne. Zatím to jen nechám vychladnout.(25.9.2012)

 • Theraphosa
  ****

  Všechna čest... Jet Li předvedl perfektní herecký i fyzický výkon. Role zblbnutého "domácího mazlíčka" se ujal naprosto výtečně a na čtyřicátníka mu to skákalo víc něž dost. Film samotný je skutečně taková všehochuť a já si v tomto případě přišel na své. Jenom mi tam vadila moc velká pozornost tomu jeho obojku. Zprvu se zdálo, že by to mohl být takový přepínač mezi neškodným pudlem a zmagořeným rotweilerem. Ale přepínač se sám vypnout neumí... Za zmínku také stojí zvučný Massive attack a skvělé ztvárnění nevidomého starce M.Freemanem. Bob Hoskins si také zaslouží pochvalu, jenom sem si na jeho místě představoval někoho jiného. 75%(3.9.2005)

 • Bobek15
  ****

  Film Utrhnutý z reťaze vôbec nepatrí k do kategórie tuctových akčných filmov "sám proti všetkým", práve naopak, striedaním skvelých bojových scén s do detailu prepracovanou choreografiou súbojv od Yuena Wooa-Pinga a zmysluplným dejom s inteligentnými dialógmi (resp. monológmi) v podaní Morgana Freemana sa dokonale z tejto kategórie vymyká a (aspoň dúfam) udáva nový smer, akým by sa mali poberať tvrcovia podobných akčných snímok. Fanúšikovia Jeta Liho a jeho svižnosti, ohybnosti a bojovnosti tu zase majú o pastvu pre oči postarané aj napriek tomu, že boj v tomto filme nie je ústrednou zložkou, ale vhodne ho dovárajúcou okrasou. A mohol sa začať herecký koncert Jeta Liho ako z počiaku poslušného "psíčka", u ktorého môžme počas filmu pozorovať jeho vývoj a zmeny na normálneho a rozumne zmýšlajúceho muža, Morgana Freemana, ktorý úlohu slepého a neustále poučujúceho "otecka" zvládol takisto bravúrne a napokon Boba Hoskinsa, ktorému úloha bezohľadného, egoiostického záporáckeho bastrda sadla ako uliata. Proste Luc Bessson sa zase vyznamenal a ja dúfam, že Utrhnutý z reťaze bude nielen (ako som už spomenul) smernicou pre nové akčné snímky, ale bude Jetovým "comebackom" medzi bojovú flmovú elitu a posunie ho niekam do vyšších sfér filmovej tvorby.(15.12.2005)

 • Cruise
  ****

  Jet Li jede na jet! Nejen skvělé akční bojové scény, ale i charismatický hodný ladič pian dodávají filmu působivost!(3.8.2007)

 • JohnSmith
  *****

  Je zajímavý jak někdo dokáže natočit tak kvalitativně rozdílný filmy v jednom roce jako je Utržený a Kurýr 2.Na Utrženém mě hodně příjemně překvapilo,jak nejsou akční scény hnány do extrémů a nevěrohodna a jsou velmi realisticky natočeny.Podle mě je to Jetův nejlepší neasijský film.(9.1.2008)

 • rozbris
  *****

  Názec filmu říká své. Budete z toho jak utržení ze řetězu:-) Super bojové scény, super scénař a skvělé oddělení dvou světů - zlého a dobrého. Co jiného může být lepší, než boj na dobro a na zlo.(21.9.2008)

 • dopita
  ****

  Kupodivu film kterej funguje jako akčňák i jako celkem povedenej pokus o psychologii. Já sem nikdy na tzv. arénový mlátičky nebyl, veškerý to fackování nohama mě vždycky spíš nudilo. Ani tady mě akční scény zas tak moc nezaujaly, i když určitě nenudily. Nejlepší část filmu je druhá třetina, ta bez akce. Její přechod k závěrečným akcím byl nenásilnej a přirozenej, což je obdivuhodný a moc často se to nevidí. Bart (skvělej Bob Hoskins) je dokonalá svině a záporák jak z učebnice!(7.11.2008)

 • jondoe
  ****

  Vyborna akcna drama z novym lamacom kosti Jetom Li ,z diabolskym Bobom Hoskinsom a zo standartne dobrym Morganom Freemanom. Naozaj som necakal som od tohto filmu necakal nejaky silnejsi pribeh a po prvy krat som bol z neho milo prekvapeny. Jetove herectvo naozaj nie je jeho silna stranka ale tento film zvladol vinikajuco. Akcne suboje su unikatne a bitka na uzkej toalete neskkutocna. Lepsie styri hviezdicky.(26.3.2009)

 • divak84
  ***

  Jet-Li chce piáno, Hoskins mu jej nechce koupit , a tak je Jet-Li utržen z řetězu a skope každého...(11.7.2010)

 • made1
  ****

  Morgana Freemena je těžké nemilovat a Jet Li mě mile překvapil v nebojových scénách.(11.12.2010)

 • cold
  ***

  Podle mě, ale hodně silné 3. Akční neakční film, doják nedoják prostě takové natočené nenatočené. Za shlédnutí to určitě stojí, protože to není úplná akční americká sračka, ale Besson už napsal lepší fláky. Prostě se na to jděte kouknout nekouknout. Koukněte se na to , ale moc nad tím nepřemýšlejte, pak si to určitě užijete. Příjemnou zábavu :-)(12.9.2005)

 • wosho
  ****

  Jeden zmála povedených a navíc vzhlédnutelných filmu z továrny Luca Besona.Náramně udělané akční scény,dobří herci prostě vše co většinou v jeho dalších produkcích chybí.(1.2.2007)

 • eagle-eye
  **

  Velké očekávání, velké zklámání. Moralizující freska se špetkou akčního koření. Chatrný Bessonův scénář (další z mnoha), herecké výkony také nic moc, i když Jet-Li se chvílemi opravdu snaží a několika světlými okamžiky potvrzuje svůj talent. Pochvalu bych vysekl velmi solidní akční choreografii a skvělé instrumentální hudbě Massive Attack. Ovšem oba zmíněné prvky, jako by do filmové mozaiky příběhu příliš nezapadali. Hodnotím lepšími dvěma hvězdičkami.(3.4.2007)

 • Holina
  **

  Za co tak vysoké hodnocení? (aktuálně 77%). Vždyť na thriller chybí napětí, na akční film je tu málo akce, kde je jaké drama? Táhlý snímek s několika málo scénami, kde Jet-Li předvádí své umění(2.12.2007)

 • Rudinsky
  ****

  Čakal som bezduché, vzduchom chladené päste Jeta Liho. V podstate sa mi moje očakávanie splnilo, ale navrch ešte pridal hviezdičku fakt, že tento film má hlavne dramatický, než akčný základ. Koprodukcia, do ktorej vložili všetci niečo (a že je to vidno), a celkovo to pôsobí príjemne multikultúrne.(3.2.2009)

 • Ilhan
  ****

  Musím říct, že jsem před začátkem tohoto filmu nečekal takovou záležitost, jaká se z toho vyklubala, poněkud hlubokomyslnější. Trochu mi přijde jako nevyužitý Jetův potenciál, na druhou stranu Jet předvedl, že umí i celkem dobře hrát. Souboje na jedničku a střihač tohoto filmu by měl být vzorem všem střihačům akčních scén posledních let. Kdo sleduje akční filmy, ví o čem mluvím. Zajímavý nápad i zpracování a nebýt mírné nudnosti neakčních scén filmu, kdyby se film nesl ještě trochu více v akčním duchu, neváhal bych udělit pět hvězd, takhle zůstávám se svým hodnocením těsně pod vrcholem.(9.7.2009)

 • radecacek
  *****

  Jet Li ukázal, že i umí hrát, nejenom lámat kosti. K tomu můžeme přidat francouzskou syrovost a skvělou choreografii akčních scén a máme tu nejlepší hercův neasijský film.(20.6.2010)

 • Krabak
  ****

  Velice příjemné překvapení. Od filmu jsem čekal jednu velkou mlátičku, ale?? Naštěstí jsem to nedostal. Kupodivu má film celkem zajámavý příběh o chlapci (muži), kterýmu byl od mala vymýván mozek a byl cvičený jen k bojování. Po seznámení s M. Freemanem se snaží od tohoto života odpoutat a rozpomenout si kdo je a kdo byli jeho rodiče. Ovšem pořád ho pronásleduje jeho tehdejší "majitel" a nehodlá se ho díky slušným výdělkům vzdát. Jak to dopadne? Na to si počkejte sami. Jet Li stvárnil postavu Dannyho opravdu dokonale a díky dalším bezvadným hereckým výkonům se film může honosit krásnýma --->85%(24.8.2010)

 • Mičl
  ****

  Líbí se mi, že to není jen bezduchá mlátička, ale i kombinace solidního příběhu a paradních akčních scén. Jet Li se předvedl ve vynikající formě, vyřídil všechno co mu postavili do cesty a i na hereckého velikána Morgana Freemana jako slepého ladiče pián se dobře "koukalo".(2.10.2010)

 • chaometic
  **

  Já osobně jsem byl zklamaný.(1.11.2010)

 • KoRner
  *****

  Tento film ma jednu z najlepších choreografii bojových scén vôbec. Vyzerajú neskutočne prirodzene, plus Jet si to rozdá so Scottom Adkinsom. Jednoducho jeho najlepšia rola.(13.6.2012)

 • Hanys_
  ***

  Jet Li jako trouba na obojku, ale běda pokud strejda Bart řetěz strhne. Bitky jsou parádní, děj ale podivný, a ta až mysteriózní provázanost s klavírem, matkou a haluz v podobě potkání slepého dobrotivého Raye Charlese až k zasmání. Ale jak říkám, ty bitky jsou hodně fain. 5/10(10.8.2014)

 • Jeržik
  ***

  Pokud jste viděli japonský trailer na akční pecku roku Ong-Bak, kde se japončíci rozhodli pomluvit všechny asiijské akční legendy stylem: "Bruce Lee je mrtev, Jackie Chan je starý, Jet Li zeslábnul", tak pro vás mám dobrou zprávu - nemají pravdu. Minimálně s tím třetím jménem. Jet Li se znovu (jako např. v Hrdinovi) ukazuje v tom nejlepším světle a pod taktovkou Louis Leterrier (Kurýr) se konečně může všem uštěpačným japoncům, kteří ho pomlouvali vysmát. Od kolébky do hrobu je zapomenuto, Jete. 70%(24.5.2005)

 • Drc
  ***

  To co z počátku vypadá jako další tuctový (a stupidní) akční karate film se vyvine v něco trošku hodnotnějšího. Opravdu příjemná změna. Ale zas tak velký úspěch z toho nakonec také nebyl. Akční scény jsou zajímavé, i když klasicky mnohdy nesmyslné. Druhou složkou filmu je lidský příběh hlavního aktéra. Tím je zabiják na úrovni dítěte, vychovaný jako zvíře k jedinému cíli - být velice účinnou zbraní v rukou svého pána. Díky shodě okolností pak dostane možnost prožít určitý čas v prostředí normální rodiny, kdy se učí a objevuje veškeré bežné věci, stejně tak jako svoji minulost. Škoda, že obě tyto složky filmu působí trošku moc samostatně. Myslím, že výsledek s tímto námětem mohl být určitě lepší. Stačilo přidat lepší atmosféru, temnější a ponuřejší, větší propracovanost postav a silnější emoční projevy.(29.6.2005)

 • Macik
  ****

  Nějak se mi nedostává slov, a proto budu stručně stručný... Louis Leterrier od dob kurýra postoupil o nutný krok vpřed... obzvláště průlety kamerou jsou parádní.. Jet Li nám ukázal, že není jen muž rychlých pěstí a vysokých kopů, ale že umí i hrát.. a to velmi dobře.. M.Freeman je jako vždy skvělý a bob hoskins jakbysmet... souboje jsou zvládnutý opravdu na jedničku.. je jich tam sice pomálu, ale souboj na záchodě ve stísněném prostoru je pro mě zhlediska čistého bojového umění to nejlepší, co jsem kdy na plátně viděl..a proč to není 5*?páč ač nejsem příznivec dlouhé stopáže, tak tenhle film by si ještě pár minut navíc vřele zasloužil... a to zejména při Dannyho výcviku či víc seznámit diváka s životem jaký vedl jako "pes"...(31.3.2006)

 • mota
  ***

  Melodramatický thriller?(19.7.2006)

 • Shimitz
  ****

  81%(22.8.2006)

 • cab
  *****

  Danny (Jet Li) s obojkem na krku slouzi verne svemu panovi, ktery si ho vychoval od utleho mladi k uklidu spinave prace do te doby, nez se seznami s ladicem pian (Morgan Freeman) a jeho dcerou, prostrednictvi kterych objevuje pratelstvi i lasku, kterou drive necitil a hlavne se take dopatra pravde o sve minuosti. Tim padem nastava zuctovani proti tem, kteri mu ve stesti stoji. Nejen vyplachovy akcnak, ktery ma grady. 95%(29.9.2006)

 • Haymar
  **

  Průměrná a ničím nezajímavá "arénovka", která si hraje na něco, čím není (sorry ale ten pokus o "umění" na mě nezabral)! Slušný Hoskins, výborný Freeman (jako ostatně vždy), standardní Jet-Li... Jinak má "Unleashed" klasické neduhy daného žánru (mizerný scénář, naivní děj, nesmyslné jednání postav, hodně patosu a nereálné bojové scény)(31.10.2008)

 • Kuny27
  *****

  Asi nejlepší film Jet Liho. Akčních scén tak akorát, ani málo ani moc. Výborné herecké výkony Jeta. Tento film vřele doporučuji.(5.1.2010)

 • peto580
  *****

  Najprv som chcel dat 4. Pamatam ale ze som to videl uz davno. Pak som chcel dat ale objektivnejsie hodnotenie a pozrel si to znova. Film na 4* ale toto ma tak chytilo, ze tu piatu musim dat uz len s principu. Hezky namet, rezia (striedanie dvoch svetov naprosto zvladnute), herci odvadzaju na cele s Morganom Freemanom skvelu pracu, a perfektna hudba tomu dava tu spravnu stavu.(7.8.2011)

 • Hanes88
  ****

  Pro mě byl tohle životní herecký výkon od Jet Liho. Film byl jinak celkově úžasný, úplně jsem se rozplýval. K tomu ještě jako vždy skvělý Morgan Freeman a už není co dodat. 85%.(19.4.2012)

 • AdamesWWE
  ****

  [7/10] Veľmi napínavý, dramatický film s veľmi dobrým hereckým obsadením. Námet je perfektný a postavy, v ktorom sa počas príbehu ukazujú vo filme sú veľmi zaujímavé. Jet Li ako hlavný "psisko", skvelý Morgan Freeman a zo ženského obsadenia najlepšia Kerry Condon. Film má slušné tempo, vôbec nenudí, je tu veľa bitiek ktoré sú vynikajúce, či už po choreografickej stránke, takisto sú aj drsné a originálne, Jet Li je v nich vynikajúci a jeho súperi mu úspešne konkurujú. Celkom dobré gradovanie deja do slušne zakončeného finále. Celkovo zábavný, slušne natočený a kvalitný krimi thriller s akčnou stránkou.(28.5.2012)

 • lucijelucije
  ***

  No, nebudu lhát, čekala jsem víc. Víc hloubky v příběhu Dannho. Ale je mi jasné, že v tomhle filmu šlo o zcela jiný záměr. A té akce, tady opravdu nepozbývalo.(14.2.2015)

 • záplata
  *****

  No tak konečně nádherný film svého žánru to je tak krásně vymyšlený a napínavý ke konci i trochu dojemný příběh s bojovým uměním člověk či pes? tenhle tlustej padouch byl jeden z nejzlejších lidí ve filmu co jsem kdy viděl bylo to prostě nádherně propracované a nebylo to udělaný jen z přehnaných brutálních scén, kterých ta bylo dost (já mám bojové filmy rád) a ten závěr byl nádherně udělanýs tim květináčem . Pak se mi na tom líbilo jak ho učily stát se normálním člověkem a pomalu překonával sílu obojku. Ale nejkrásnější scéna ve filmu byla, když odolal svému tyranskému pánovi, který se k němu choval jako ke psovi, který se za něj rval jako by to byl jeho život jen kvůli jeho chamtivosti po penězích a postavil se mu tak, že si nenechal nasadit ošklivý obojek a konečně pořádně zmlátil toho hnusnýho tyrana bez citu. No prostě to byla nádherná krása nad všechny krásy kdybych mohl jít nad pět tak bych s velkou radostí dal o hodně moc víc než pět.(20.1.2006)

 • dehlie
  ***

  pár fakt dobrých bojových scén, ale v závere sa to zvrhlo na sentimentálnu hovadinu(8.3.2007)

 • G_I_S_M_O
  *****

  Když jsem si pustil tento film, měl jsem obavy, že z toho nakonec vyleze příliš nesmyslný scénář, který nezachrání ani bravurní kousky od Jet-Liho. Opak byl naštěstí pravdou, Film, ve kterém se objevují skvělé bojové scény s pár opravdu pěknými efekty, ale zároveň jimi není přeplácán a není to jen o zmlácení nepřítele. Do všeho se nám zaplete také citlivá a poměrně dramatická zápletka, která aspon mě nadchla. Morgan Freeman, jakožto velice moudrý a poučený stařík v tomto filmu odehrál také své a i díky němu je výsledná za pět hvězdiček. Tento film řadím do svých top filmů. Určitě doporučuju skouknout..(20.9.2007)

 • fastum
  ****

  Ono to ze začátku vypadá jako klasický béčkový akční film, ale nakonec se to změní v úplně něco jiného. Naštěstí.(21.1.2008)

 • Zyne
  ***

  Hudba: Neil Davidge, Massive Attack(23.1.2011)

 • Hepy13
  ****

  Místo pytle obojek! místo obuška Let Li! A místo "Obušku z pytle ven!" je tu "Zabij ho!". Až poté co si Morgan Freeman bere Jet Liho pod svá křídla se mi film líbil daleko více než v bojových sekvencích, nutno dodat že i ty jsou ale excelentní. Vůbec celý film má takový zajívamý nádech.(19.2.2013)

 • Santino7
  ****

  Rozpoltenosť a balansovanie medzi dvoma protichodnými pólmi, zhruba tak nejak by som tento snímok v krátkosti jednou vetou opísal. A podľa mňa ide aj o vcelku výstižné zhodnotenie, keďže sa tá rozpoltenosť dá spozorovať vo viacerých rozličných smeroch. Na jednej strane ide o rozpoltenosť rôznych filmárskych prístupov - prvky americkej, britskej a aj francúzskej školy (a ako spomenul golfista, "so špetkou ázijskej"), kde každá jedna z nich do filmu vniesla niečo svoje. Ocenil by som však o niečo viac britskej a naopak menej americkej, to už však pramení z mojich osobných sympatií. Na druhej strane potom ide o žánrovú rozpoltenosť, kde časť filmu pôsobí ako klasický akčný biják, aby zrazu z ničoho nič celok preskočil do diametrálne odlišnej, dramatickej polohy. Musím povedať, v tomto ohľade nemám v podstate nijaké námietky, pretože obidve línie boli podľa mňa nakombinované veľmi dobre. Kým v akčných scénach divákovi ulahodili kvalitne prevedenými bitkami s perfektnou choreografiou (tak zas ono pri menách ako Jet Li či Scott Adkins by bola škoda divákovi v tomto ohľade dopriať "iba" nejaký podradný polotovar, tým dupľom keď to celé má na svedomí dobre známy Luc Besson), v dramatickej rovine si to celé poistili už len tým, že obsadili Morgana Freemana do role klaďasa, ktorý sype jednu múdrosť za druhou. To už samo o sebe hovorí za všetko, rokmi overený "vzorec na úspech". A navyše vidieť Jet Liho v takejto pre neho netypickej polohe je tiež celkom zaujímavé, rozhodne to malo niečo do seba. Konečne film, v ktorom sa mohol ukázať aj v trošku inom svetle - ako plnohodnotný herec. Hodnotenie v mojich očiach okrem niekoľkých drobností zráža najmä tá až rozprávková naivita (na prvý pohľad očividné vymedzenie hraníc medzi dobrom a zlom), ktorá sa nesie v podstate celým príbehom a zo zabehnutých koľají to žiaľ nevybočí počas celej stopáže. Tiež mi trošku vadilo, že takmer vôbec nevyužili potenciál, ktorý lokácia Glasgowa nepochybne má. Mohli z nej vytrieskať fakt oveľa viac, vizuálu to podľa mňa mohlo jedine pomôcť. Škoda. Mal som síce miestami nutkanie dať len tri, no nakoniec som to predsalen prehodnotil, čiže to považujem za také slabšie, menej presvedčivé štyri hviezdičky. Tak či onak, film je to pomerne sympatický. 4/5(9.8.2014)

 • Jaroslaf
  **

  co ta strašná ďoura ve scénáři na konci??? -SPOILER- na Dannyho čekal tým zabijáků a JAKO NIC?? Nedovíme se jestli vodešli někam na svíčkovou nebo zmizeli v nějaké jiné realitě nebo co???? Za to sem musel ubrat hvězdu, možná i dvě.(7.2.2015)

 • listr
  *****

  HUSTĚ... nejlepší neasijský film Jet Liho.(7.6.2005)

 • system
  *****

  Pro me jeden z nejocekavanejsich filmu tohoto roku a musim s nejvetsi radosti oznamit, ze prekonal veskera ocekavani. Potom co Jet Li v Hollywoodu konecne pochopil, ze mu tam psenka nepokvete, (porad ho tam brali jako podradneho herce co umi akorat mlatit lidi) se cestou do Hong-Kongu ( toci s Ronnym Yu novy film:-)) stavil na otocku za kamosem Lucem Bessonem do Francie. Ne nadarmo se totiz o Francii rika, ze je to evropsky Hong-kong a francouzi jasne dokazuji, ze bojove filmy maji v krvi! JET LI IS BACK a to v plne parade, tak mu to prejme, protoze tenhle chlapik si to zaslouzi!(9.6.2005)

 • Strike
  ****

  Končně někdo sejmul Jetovi ten hollywoodskej obojek a nechal ho se pořádně vybít i mimo Čínu. Souboje jsou super, ale nejsou to hlavní co táhne film. Tím jsou zejména herecké výkony Jeta a Morgana Freemana.(28.8.2005)

 • Berry
  *****

  Bojové scénky jsou strhující (čkověk by jim dokonce uveřil!!!), Jet Li funguje výborně po obou stránkách (po stránce Dannyho psa, i po stránce Dannyho se srdcem), Morgan Freeman hraje jako vždy (a to skvěle) a Kerry Condon je moc sympatická. Pochvala patří taky samozřejmě reřisérovi, který dokáže i z pouhého sundávání obojku udělat skutečné napětí a originalitu.... Skvělá zábava!(11.9.2005)

 • Jacek
  ***

  Anglický hajzl (Bob Hoskins) s rozkošnm londýnským akcentem, konstantně mentorský Freeman, kombinace čínské, francouzské a rychlé americké kuchyně... to všechno by nakonec bylo fajn, kdyby to nebylo plné nedodělků, neutažených šroubků a skřípajících koleček. A kdyby scénář nebyl tak tupě nepřesvědčivý.(13.9.2005)

 • El Loco
  ****

  Jet Li v nezvyklej polohe dokazuje, že vie nielen kopať, ale aj hrať. Prvýkrát som ho videl hrať vo filme, kde nie je akcia na prvom mieste. Ale keď už išlo do tuhého, rozbalil to tak ako to len on vie. Ukázal prečo je v súčasnosti numero uno medzi akčnými hercami. Pôsobivá bola hlavne bitka na záchode (a ja som si vždy myslel, že na záchode sa zvádzajú len iné ľúte boje). Pre mňa však bol hlavnou hviezdou Bob Hoskins, ktorého postava bola ako vystrihnutá z Ritchieho filmu. Aký to kontrast oproti Super Mario Bros. Morganovi Freemanovi sa tiež nedalo nič vytknúť - úlohu dobrého starého uja zvládol ľavou zadnou. Drsnosť príbehu dotvárajú glasgowské exteriéry a hlavne perfektný Massive Attack. Btw. bizarnosť môjmu zážitku dodal fakt, že som film videl nadabovaný v japončine (alebo čínštine?) → ešteže som mal CZ titulky.(20.9.2005)

 • Kingpin
  ***

  Oukej Jet-li skvele zvlada bojova umeni, Morgan freeman je dokonaly jako vźdy, ale jinak dej ???Nechce mi nekdo tvrdit, ze to mel by trosku socialni snimek ??? No povim vam konec nejlepsi, jestli jsem celou dobu drzel smich, konec me naprosto presvedcil. Jet-li si musi srovnat ucty se zlymi padouchy a ochranit svou novou rodinu, coz se mu samozrejme povede, ale chce zabit sveho tryznitele => samozrejme nervove vypeti, protoze kladas nevi zda zabit zaporaka, ale na scenu prichazi druhy kladas dam mu ruku na rameno a pronese neco v duchu: " ne Johnny musis ukazat, ze si lepsi nez on!!", a on sklopi zbran => ze jste toto uz slyseli o videli ???Neni divu od filmu Sedm, kde to bylo krasne zpracovane a videli jsme opravdu Pittovo rozpolozeni, to vidim skoro v kazdem stupidnim akcnim snimku. Tedy omlouvam se tento mel navic jako rekvizitu lidsky obojek, coz me snad presvedcilo abych mu dal ty tri hvezdy...(14.3.2006)

 • FunThomas
  ****

  Jet Li zahrál skvěle. Originální námět a dobré souboje. Musím říct, že mně film příjemně uběhl...(2.4.2006)

 • MkSallam
  ****

  Zajímavé skloubení bezduhé mlátičky a promyšleného dramatu. Pravda, bál sem se aby z té dramatické části nevznikl stupidní doják ale dočkal jsem se humorem příjemně odlehčené pasáže, ve které Danny zjišťuje, jaké to je být neomezovaný člověk a jaké to je skutečně žít. A hlavně sem se poté dočkal řežby, povedených soubojů - ne tak zajímavých jako eskapády Jackie Chana, ale velmi zajímavou kamerou nasnímaných a "reálných". Akce chvílemi působila že by některé ty triky mohl Jet Li dokázat i bez podpůrných lanek. A hlavně byla velmi dynamická a taková "bitka na záchodě" si jistě zaslouží zmínku. 85%(3.7.2006)

 • Nekgro
  ****

  velmi dobře pojmutej akční film, jenž vás strhne nejen svýma parádně seskládanejma bitkama v podání Jet-Liho, ale milovníky klasické hudby zahřeje na srdci milovník pian Morgan freeman(jehož role mi silně připomíná Ray charlese).(8.10.2008)

 • Wishkah
  *****

  Příběh je možná trošku jednoduchý, ale co se dá dělat. O co tu jde je akce a ta je úžasná. Jet Li ve svém nejlepším mimohongkongském filmu v neuvěřitelné formě. Nezbývá než slintat blahem(22.2.2010)

 • DHDV
  ****

  Dle mého názore nejlepší role J.Li prostě mu skvěle padla. Ve filmu vidíme prvky starých kriminálek s „novým“ asijským nádechem a docela to funguje…. Prostě dobrý akční film!! Nějak ale nedokážu pochopit, jak mohl Luise tak „odfláknout“ Souboj titánů protože potenciál má. Zvláště v tomto filmu…(1.10.2010)

 • Oyer
  **

  Nenáročný snímek, ve kterém převládá pár chvatů a nesčetné množství obdržených ran. Přesný typ filmu pro 12 - 16 leté naivní puberťáky. Talentovaný a vycvičený bijec ( Jet Li) který byl vychováván v díře v kleci, kde dostal koryto s "žrádlem" a boxovací pytel vyhrává svému otrokáři zápasy. Jednoho dne tento buran potká slepého ladiče pijan (Freemana), a rozhodne se že už nebude zabiják. Pod jeho vlivem se dává na lepší cestu, nicméně duchaprostý a lehkomyslný děj filmu pokračuje vesele dál. A tak až do konce doprovází film další rychle kosti lámající údery, rány a kopy. Líbilo se mi jak nakonci když měl Jet Li svého otrokáře na lopatě (což se dalo od začátku předpokládat, že k tomu dojde) tak mu Freemen promlouval do duše, ať ho nezabíjí, že by tím vlastně prohrál. Nepřipomíná vám to nějaký jiný, kultovní film?(9.2.2011)

 • PhillM.
  ***

  To byla ale podivná míchanice... Rešerše vyvolá dojem, že běží o totální koninu, takže za normálních okolností bych asi odolal, ale mám rád zachmuřené Skotsko a Massive Attack, tak jsem do toho šel. Příběh je opravdu o tom, co se dočteme v obsahu. Kdo by ale čekal krvavou řež, kdy Jet Li rozdává glasgowské polibky na všechny strany, asi se zklame. Rvačky (je to opravdu taková choreografická kakofonie, evidentně zcela záměrně, což ale nemyslím jako výtku) zabírají odhadem takových dvacet procent filmu. Ve zbytku se hlavní postava učí lízat zmrzlinu a jíst lžící. Tisíckrát viděný konec je o pomstě. Hm. A herci? Jet Li by měl mít dubléra na vážné scény. Kelly Condon se snaží zahrát krásnou Skotku (těžký úkol, i s ohledem na to, že je Irka). Ještěže slepý Freeman nevidí, do jakého výplachu se to dostal... Přežít se to sice dá, ale nic moc kromě skvělého soundtracku jsem si z toho neodnesl.(24.8.2011)

 • Greg25
  ****

  Poetický film. Bez ironie. Doopravdy poetický. 80%(3.6.2013)

 • M1k9
  *

  Jet Li v akci. Bum, bum, bum. To má nějaké fanoušky? Vážně? 0.5/10(11.8.2013)

 • laepus
  ****

  V žánru akčňáků (které jinak vůbec nemusím kvůli jejich tuposti) je to jedna z mála výjimek, po jejichž zhlédnutí jsem se nesmál právě ukončené hlouposti. Souboje jsou tady úžasné a obě dvě vedlejší postavy Freemana a Hoskinse mají slušné charisma, které drží film celý pohromadě. Skvělý soundtrack a francouzský šarm už jsou přidanou třešničkou na chutném dortu.(28.3.2016)

 • Garch
  ****

  Kdyby mi někdo nejprve vyprávěl, jak se Jet Li přeměnil z bojového psa..., tak bych se tomu radši vyhnul. Ale nevěděl jsem nic. a to bylo dobře. PS choreografie (např. duel v prostoru minitoalety) vynikající! PPS a psí oči Jet Li ;-)(30.7.2017)

 • Paldiny
  ***

  Takto to zhruba dopadne ak sa spojí ázijské umenie boja s hollywoodskym spôsobom rozprávania. V jednu chvíľu žeriete každý úder v nádhernej a krásne nasnímanej choreografii, v druhú zas sledujete pohodový život s nákupmi potravín, hraním na piano a lízaním zmrzliny. Lenže nič neznesiteľné sa nedeje a akýmsi zvláštnym spôsobom fungujú oba brehy rozprávania. I keď tušíte akým smerom sa bude príbeh uberať a ste z toho možno trochu sklamaní. Jet Li je však majster svojho oboru, ba čo viac druhá stránka veci mu dovolí ukázať niečo z herectva, pri záverečnej Mozartovej sonáte aj charakterného. Čo sa týka Morgana, tam snáď bez debát. Fajnová takmer - rodinná oddychovka.(21.9.2017)

 • Puol
  ****

  Vskutku zaujímavý film. Jet Li tu konečne musel aj hrať, po jeho ostatných americkych snímkach som mu už pomaly prestal veriť. Morgan Freeman je ako ostatne vždy OK. Celkom dobre padla záporná úloha aj Bob Hoskinsovi, a čo je v akčnom filme zvláštne, dôležitý part tu hrá klavír. Akčných scien je len zopár, v ktorých sa Yuen Woo-Ping opäť nezahanbil.(22.12.2005)

 • Pc
  *****

  Tento film se mi líbil, protože byl dobře zpracován film, děj, scény jak násilné tak vtipné a hezké.A tento film si budu rád pouštět třeba 100krát Celý film byl o Dannym ,,Jet Li a jeho vlastnitely ??Bob hoskinsale měl vlastní chybu, měl obojek, a slepému ladiči klavírů ,,Morgan Freeman Kterého Danny pozná. Yorku. A pro to jse mi tento film moc líbil(19.2.2006)

 • TaanStari
  ****

  Je to rozporuplný. S takhle brilantní choreografií bych radši viděl čistokrevný akčňák. Nadruhou stranu i tenhle akční/drama mix funguje až překvapivě dobře.(24.6.2009)

 • simply
  ***

  Morgan Freeman úplně perfektní.(28.8.2009)

 • Radek.SCH
  ***

  Blbost.(2.10.2010)

 • R4kosn1k
  *****

  Myslíte, že vás nemůže nic překvapit?! Tento film je drsný a nadherný zároveň. Chlapec vychovaný jako bojový pes. Naštěstí je tu Morgan Freeman jako slepý ladič klavírů, který můži na úrovni myšlení dítěte doslova zachrání život.(13.1.2011)

 • Akana
  ***

  Film se snaží tvářit jako psychologické drama, ale propracované a efektní bojové scény ho usvědčují ze lži: tvůrcům šlo v první řadě o ně. Jimi se podbízejí divákovi a příběh samotný tak působí trochu alibisticky. Scénárista Luc Besson dříve dokázal akci a psychologickou rovinou skloubit mnohem líp, tady už ale hra na efekt jasně převažuje. Přitom Jet Li je herecky velmi přesvědivý, v něm problém není. Není ani v Morganu Freemanovi ačkoliv ty jeho pořád stejné kreace přemoudřelých stařešinů už mě za srdce nechytají. A i ty akční scény mají samozřejmě šmrnc, ale celé to prostě nepasuje moc dohromady. Film s divákem nehraje poctivou hru.(9.11.2011)

 • Caaslav
  **

  filmy s pošahanou situací nasoukanou do normálního světa mě většinou nenadchnou, a tohle nebyla vyjímka...2,5*(7.5.2012)

 • BeranSon
  *****

  Tak tomuto se říká parádní akce v originálním pojetí a kvalitní herecké sestavě!!! __UTRŽENÝ ZE ŘETĚZU__ Přesně tak jsem se cítil po shlédnutí této jízdy. Tento film považuji za mou Srdeční záležitost, protože takováto novodobá akce se jen tak nevidí. Celkem se divím že Jet Li to zahrál tak jak to zahrál a perfektně pohotově vede celý film.Co se týče Morgana Freemana ten tak trochu ze zálohy jistí tempo celého filmu a je skvělí jako vždy.Bob Hoskins, kterého znám velmi málo se taky v tomto případě předvedl. Myšlenka udělat z hlavní postavy psychicky znetvořeného jedince, který žije jen ze skrytého dobra ve svém nitru a majitel ho vězní na obojku a když ho z něj sundá tak se z něj stane stroj na zabijení je -GENIÁLNÍ-. 9/10 . Trošku mě mrzí, že tvůrci nerozjeli větší propagandu snímku a doufám, že jí v budoucnu ještě rozjedou!(3.12.2013)

 • sebo9629
  ****

  Skvelá akčná jazda so zaujímavým dejom... Hodnotenie: 7.7/10(8.9.2014)

 • ebi
  ***

  Jet Li v posledních letech balancuje mezi filmy bojovými a filmy s příběhem.Zdá se,že konečně vítězí příběh.Film mě příjemně překvapil,protože bojové scény jsou jen kulisou či doplňkem a vlastní děj není otřepané téma zločin a jeho pomsta.(21.3.2006)

 • FilmWave
  ****

  "Jet Li jako z řetězu utržený" - Jestli existuje žánr "akční drama", tak "Utržený ze řetězu" určitě do této kategorie patří a patří k tomu lepšímu. Mentorsky přesný Morgan Freeman, britsky ďábelský Bob Hoskins a Jet Li? První film, kde se mi víc líbílo Jeta sledovat ve scénách bez akce než při boji. To ovšem neznamená, že bitky nejsou prvotřídní (můj favorit je především muž proti muži v těsném prostoru toalety), ale některé jsou tak trochu navíc.(1.7.2007)

 • cure
  **

  Podpriemerný "guláš" film s nevyužitým nadpriemerným nápadom a so zlým výberom hercov. Nenašla sa snáď ani jedna postava, ktorá by ma viac oslovila. Ak by tam hral Jean Claude VanDamme tak by to mohlo byť veľmi slušné béčko alebo si to mal celé natočiť Besson ale zas bez Hoskinsa, Jet Li a Freemana. Mám z toho celého zmiešané pocity.(14.10.2007)

 • Biopler
  ***

  Zaujal ma výkon Freemana, ktorý je v úzadí celý film. V roli mentora je ako ryba vo vode, ináč veľmi efektné, no moc neholdujem takémuto typu filmov.(26.5.2010)

 • agassi68
  ***

  Klasická akčná rozprávka, kde dobro zvíťazí nad zlom. Dobre zvolené herecké typy, akcia, láska, posolstvo.. Dobre sa to pozeralo. Toť vsjo.(12.12.2010)

 • Deratizer
  ***

  Tomu vysokýmu hodnocení se dost divím. On je ten film prakticky docela kravina. Myšlenka filmu jako taková v souvislosti s dobrosrdečným Morganem Freemanem je dobrá, ale jinak to zavání tuctovým béčkovým akčňákem. Vždyť je to celý chvílemi až trapný :-) Jeden boss má na vodítku člověka a ten se chová jako cvičený pes krmený syrovým masem, ještě aportovat míček a vrtět ocasem ho majitel zapoměl naučit! Kdyby v tomto hrál Van Damme, tak by hodnocení sršelo černotou s komenty typu, jak je ten film dementní! A tím jsem si jist. Za mě slabé tři hvězdičky a to ta třetí jen díky části a příběhu s Morganem Freemanem.(23.2.2011)

 • DETTO1976
  ***

  Ta reťaz je Čínskej vyrobí.(7.5.2011)

 • John8
  *****

  Jednoduše dokonalé... Probouzení duše ve stroji na zabíjení...(8.11.2011)

 • sadlokan
  ****

  Před 20lety bych to odfouknul jako hovadinu.Přeměna ze psa na klavíristu a zpět a zpět.ale v současné době když vidim Škrlovou,Frizla a Pandury si myslim,že je to pravdivý příběh čínského siroty v Londonu.(4.3.2012)

 • char_t
  ****

  Konečně Jet Li v perfektní roli, kde jen nekope, ale i hraje :-) Jinak zajímavý a originální námět.(2.6.2013)

 • animario
  ***

  Jednoduchej,ale vážně fajnovej námět pro akční film- rváč, jenž získá jinej pohled na svět plnej násilí jakej znal doposud, díky klavírní hudbě. Dramatický pasáže fungujou dokonale,stejně vztah dětinskýho Jeta a dobrosrdečnýho Morgana, dobře zvolená byla i ta nenápadná zrzka. Ty akční u mě sráží na kolena typicky přiblblá francouzská ingredience v podobě ultrazběsilý nereálný akce a lá všechny "arény smrti" a podobný píčoviny z devadesátek (který jsem sice hltal,ale v tý době nosil prestige a poslouchal šmoulí hitparádu) s naprosto nevkusnýma kostýmama a lá Mad Max, nemluvě o ostnatých drátech, sekerách a řemdizích?! Proč? Jakoby byly naroubovaný z jinýho filmu. Choreografie samotná je ale dobrá (bodejť by ne, když ji režíroval veterán Yuen Woo-ping). Nebýt těhle detailů, aspiroval by Danny the Dog možná na 4*.(20.12.2013)

 • Janega
  ****

  Kung-fu filmy nie sú moja šálka kávy, takže keď v titulkoch vidím v hlavnej role mená ako Jet Li či Jackie Chan, moja ruka sa naťahuje k diaľkovému ovládaču. Keď sa však takýto film skĺbi so psychologickou drámou je to už o čosi zaujímavejšie. Tak tá psychologická dráma (resocializácia zotročeného vraha) je dosť povrchne spracovaná a samostatne by takto natočená asi ani nefungovala, no v spojení so všetkými tými kopancami, buchnátmi a premetmi tvorí nápaditý celok. Jet Li sa snaží, no akosi som mu to neveril, no aspoň je vo svojej role sympaťák.(9.8.2014)

 • Methodix
  ****

  Besson je ten, čo je scenáristicky utrhnutý z reťaze, ale tentokrát to všetko zvláda skvele a servíruje ďalšiu výbornú akčnú nálož, ktorá je dobre navrstvená, podaná, Jetovým bojovým umením našľapaná, i dostatočne emočne uchopená.(18.10.2019)

 • derek007
  ****

  Příjemně překvapen spletitostí žánrů. Velikou radost mi udělalo také obsazení, tj. Freeman + Jet-Li, ale hlavně pan Hoskins.(15.11.2005)

 • yossarian-
  ****

  Tento film ve mě zanechal mnoho rozporuplných dojmů. Na jedné straně klasicky skvělé bojové scény Jet Liho, klasicky dobrý výkon Freemana a světe div se i sám velký mistr Jet Li se pokouší o jakés takés herectví. Na straně druhé jsou neuvěřitelné díry ve scénáři a na některých místech člověk doslova žasne( mám na mysli když si starý slepec, co bydlí se svou nevlastní mladou dcerou, vezme do bytu neznámého prostříleného chlápka).Celkově sem se rozhodl, že se mi film líbil:-)(12.4.2006)

 • Cruchot
  *****

  Nečekaně zdařilý film, který ukázal, že Monsieur Besson ještě úplně nezapomněl psát scénáře a z jeho kolegy Leterriera by se mohl vyklubat moc zajímavý režisér. Už námět celého snímku je originální a výborný scénář podtrhuje velmi povedená vizuální podoba filmu. Akční scény jsou brilantní, ale zdaleka to není jenom o nich. Film dokáže i dojmout, pobavit a není zdaleka tak povrchní, jak jsem zprvu očekával. Velmi solidní práci odvádějí herci. Jet Li je neskutečně roztomilý jako pejsek, ze slepého Morgana Freemana cáká charisma na všechny strany, sympaticky rozpustilá je Kerry Condonová a Bob Hoskins si vystřihl dostatečně cynického a slizkého záporáka. Můj celkový dojem z filmu je velmi silný, a třebaže to není úplně na 100% hodnocení, těch ***** je zcela na místě.(30.4.2006)

 • Yomega
  ****

  Nic moc jsem nečekal, dostal jsem jen chuť na akční podívanou a v nějaký hlubší zážitek jsem opravdu nedoufal. Leč zážitek se dostavil a to velice pozitivní. Film působí trošku nevyrovnaně, kdy v jedné chvíli probíhá láskyplná rodinná idylka a za pět minut už zuří lítý boj v aréně kde praskají kosti jak na běžícím páse. Stejně jako většina akčních filmů ani toto dílko se nevyvarovalo nelogičností a tak zjistíme zajímavé poznatky hlavně z anatomie. Například, že v lokti zlomenou rukou se mlátí stejně dobře jako se zdravoua to dokonce i do zdi (bitka na záchodě) nebo několikrát omlácená hlava o zem, nevykazuje žádné známky poškození (souboj v aréně). Ale to nejsou mé výtky, spíše postřehy. Nicméně film jako celek mě bavil a dá se říci, že jsem i díky příjemné stopáži nudu nepocítil ani na chviličku. Výborný zážitek dotváří i energická hudba, choreografie bojových scén a v neposlední řadě skvělí herci. Od Morgena Freemana nebo Boba Hoskinse se nadprůměrný výkon očekává, ale i Jet Li mě velice příjemně překvapil. Na Oscara to nebylo, ale rozhodně svou roli zvládnul dobře a do filmu se výborně hodil. Suma sumárum nadprůměrná skoro – akční podívaná - tři a půl hvězdičky. Vřele Doporučuji.(3.5.2006)

 • Ronyk7
  *****

  Druhá francouszká mise Jet Limu vyšla opět skvěle (první byla Polibek draka). Jet Li předvádí pod mladým francouzským režisérem Louisem Leterrierem brutální bojové scény, kterých se zhostil starý, dobrý osvedčený a kvalitu zaručující Yuen Woo-ping. Je zde i trochu romantiky aby film oslovil širší spektrum publika. Film disponuje originálním scénářem. Jet Li ukazuje, že je pořád hodně dobrý.2.8.2006(2.8.2006)

 • bolf!k
  ****

  Syrové, kruté, akční ale také milé, vtipné a navíc krásně překvapivé. Nedělejme z toho nadfilm, prostě akčňák s troškou poetiky. Ale to se zas nevidí každý den :) 75%(26.10.2006)

 • LordMysti
  ****

  Od tohoto filmu jsem moc nečekal, spojení Besona a Jet Li mi přišlo sice zajímavé, ale zvláštní. Nakonec mě celý film velice příjemě překvapil.(6.2.2007)

 • pravo
  *

  Myšlienka resocializácie osoby žijúcej v bizarnom svete násilia prostredníctvom umenia a ľudskosti je určite zaujímavá, ale aj keď scenár napísal Besson (môj obľubenec) film ma akosi neoslovil. Chýbala mi tu väčšia prepracovanosť postáv, aby sa divák viac emocionálne naviazal na hrdinov a prežíval ich príbeh. Ak by sa malo jednať iba o akčný film hodnotenie by bolo vyššie, ale ak tento film chcel spracovať aj hlbšiu filozofickú myšlienku zaujímavým spôsobom- tak vravím: nepodarilo sa.(16.10.2007)

 • asfalt
  ****

  Jet Li konečne začal aspoň trochu hrať, čo ma šokovalo natoľko, že až moje hodnotenie dopadlo tak ako dopadlo :-)(8.11.2007)

 • Blaogranas
  ***

  Upřímně, čekal sem o dost víc od filmu, kde se potkávají moji oblíbení herci. Vedle Hero nebo Fearless tento snímek nemá moc šancí.(20.12.2007)

 • Amplifier
  ****

  Dobře natočené akční drama myslel jsem že to nebude dělat dobrotu, protože tyhle žánry prostě k sobě příliš nepasují, ale je to výborné 80%(5.5.2008)

 • dezert
  ****

  Velmi dobrý "akční" film, jen Morgan Freeman nevypadal jak slepej, a to je problém, když máte hrát slepýho.(27.9.2008)

 • kamil0606
  ****

  Výborná zmes krásnej precítenej drámy a surového akčného trilleru. Morgan Freeman v roli ako ho poznáme, Jet Li väčšinou v roli ako ho nepoznáme. Hudba bola nádherná (tá klavírová), akčné scény boli drsné a réžia bola veľmi kvalitná ...(26.12.2008)

 • Kaučuk03
  ****

  Naprosto výjimečné akční scény. Jet Li je prostě ďábel. Nevadí, že to není postavené na jeho herectví, ale na jeho pohybových a bojových kreacích. Příběh by mohl být asi jakkoli stupidní, ale podívaná s tímto chlapíkem je vždycky aspoň průměrná.(7.1.2009)

 • Koška
  ****

  Akční scény v podání Jet Li-ho jsou podle mého názoru povedené. Jelikož jsem velký fanda akčních filmů hodnotím Utrženého ze řetězu pozitivně. Určitě nechybí ani romantika a celkové rozuzlení děje. Já hodnotím tento film 80%.(24.3.2009)

 • Jaa(c)
  *****

  Zajímavý mix akčního kung-fu filmu s dramatem. I když zápletka je jen těžko uvěřitelná, herci hrají jak o život (Jet Li doslova) a jejich rolemi se člověk snadno ztotožní. Morgan Freeman hraje slepce téměř dokonale a když k tomu ještě na konci přihodí nějakou tu hlášku... Když se k tomu přidá super hudba od Massive Attack, dobrá kamera i režie, nezbývá než dát 5*.(6.4.2010)

 • Hapretor
  ***

  S Jet-Li to lepší. Důkaz, že umí hrát i trochu vážnější role a zahejbat nejen tělem, ale i obličejem, aby vytvořil něco jako lítost, beznaděj, strach, překvapení,... U mě průměr. Bitky dobrý, děj docela dojemnej, herci se snažej a neni to úplně stupidní - dá se říct svym způsobem i originální. (na akčňák)(10.7.2010)

 • Lucas87
  ****

  Více než ty akční bojové scény, mě nadchly rozhovory mezi Jet Li a Morganem Freemanem.(12.5.2012)

 • Shaleman
  ****

  Parádní oddechovka, od které neodlepíte oči s perfektní choreografií soubojů a jejich klidného střihu, takže přehledně vidíte každou ránu a zároveň souboj nevypadá nudně nebo utahaně. Parádní role Jeta Li, postava, jaká mu jde nejlépe a s postavou ze Smrtonosné zbraně 4 zřejmě jeho nejlepší. O Massive Attack nebudu ani začínat...(20.6.2012)

 • Pekisan
  *****

  Lepsie to uz asi nejde. Lepsi mix akcnej bojovky s pribehom s malou stipkou laskavej romantiky a takej tej tradicnej americkej freemanovsko - dedkovskej rodinnosti uz mozno nikde inde neuvidite. Este by som primiesal trochu tej anglickej Guy Ritchie gangstrovky a Jet Liho zvieracie (ne)herectvo vyjde mi z toho nieco silno dobre pozeratelne. Lenze potom sa clovek zapocuva a zisti, ze hudba je od Massive attack a to sa uz pozitkarsku usmievam a zacina to smrdiet laskou minimalne na polku zivota. Lebo nic a ani dvd nie je vecne. Dej ma od zaciatku rychly spad. Vtiahnutie je takmer okamzite a hned od zaciatku je jasne komu drzat palce. Neskor sa to trosku ukludni, aby to vyvrcholilo v konecnom suboji dobra a zla, minulosti s buducnostou. Poviete si: "Tradicne." A? Shut the hell up. That man could talk some serious shit.(16.3.2013)

 • Franc1s
  *****

  tady neni co popisovat, pro mě krása za 9/10 ;) Rád se koukám znovu a znovu!(8.8.2013)

 • Saur.us
  ****

  Překvapivě citlivý akční film. Překvapivě citlivý výkon Jeta Liho v roli superprosťáčka oscilujícího mezi totálním zabijákem a nejnevinnějším andílkem. A ač Danny the Dog moc akčních scén neobsahuje, když už na nějakou dojde, tak opravdu stojí zato. Takhle to vypadá, když se asijský akční film spojí s evropským existenčním dramatem. A ještě plus za hudbu od Massive Attack. Velmi dobře!(9.8.2013)

 • Heroine
  **

  Docela legrační nápad:-) Ale je to tak praštěný, že se to nedá brát vážně. Všechny postavy jsou jako karikatury, myslím že záměrně, ale ve výsledku nic, čeho by se divák chytil. Není za tou slupkou ironie v podstatě žádné sdělení.(31.1.2014)

 • sehe
  ***

  Černoch s bielou dcérou sa ujme vraha Činana a ešte pár kopancov,pastoviek a rozpravočky je koniec.(7.3.2015)

 • Narciska
  ***

  Utržený ze řetězu v sobě spojuje dva světy - jeden je plný brutality, takže ten druhý proti němu nutně působí jako oáza klidu a míru, jež ztělesňují bytosti jako z pohádky. K tomu jsem si jako naprostý laik všimla, že v poslední dekádě se točí jinou kamerou nebo čím to je, díky níž obraz a lidské tváře získávají jiný nádech. Jedná se zejména o detaily, které překonávají hranice běžné reality, a odstíny, které hází filmy do pitoreskna. U tohoto filmu si to uvědomuji dvojnásob, neboť se to pro mě bilo - dokumentaristické podání s absurditou, extrémní podoby dobrého a špatného, rodinná idyla a akční film a k tomu ty nové způsoby záběru. Výsledkem je pro mě celkem povrchní film, jehož hloubka je sice díky hercům (a to jenom některým!) cítit, ztrácí se však pod bojovými scénami, hrátkami s kamerou a lacinými opakujícími se zvraty. Utržený zůstává na pomezí nepříliš kompaktní kombinace pohádky, jež si hraje na realitu, a tupého akčního filmu.(27.9.2016)

 • Cvalek
  *****

  Co se týče soubojů tak jsou super a velmi dobře provedené a zpracované.Super bojová choreografie která je naprosto úžasná a perfektní. Film je dobře provedený a zpracovány skvělá akce se skvělým příběhem. Jet Li v této roli je naprosto úžasný a skvěly, tuto roli zahrál velice dobře . Skvělí film s dobrou akci a se skvělým příběhem.(31.12.2017)

 • Candyman
  *****

  Nádhera. Jet-Li je konečně zpět v plné síle, takže důchod se nekoná. Film měl ale sám o sobě silný příběh, takže myslím, že i kdyby tady Jet nehrál, stálo by to za 5* I když, bez něj a těch jeho "psích pohledů" ve filmu, by to asi taky nešlo :) No prostě úžasná podíváná jak na příběh, tak na akční stránku.(8.8.2005)

 • Threepwood
  ***

  Je to mezi 3 a 4 hvězdičky,dávám tři protože jsem čekal trochu víc akčních scén.Ale jinak slušná zábava a výborným Freemanem a Hoskinsnem.(11.9.2005)

 • Xatrix
  *****

  Akcne natoceny thriller, kde akcni souboje jsou prevalcovany obycejnymi scenami s Dannym. Jet Li i Morgan Freeman jsou jako postavy velmi uveritelni (coz je vzhledem k nametu filmu docela zazrak) a jednoduche hudebni motivy od Massive Attack jen celkovou atmosferu prohlubuji. Film neni pro vsechny (akcni sceny jsou celkem povedene a drsne, coz pusobi jako perfektni kontrast k idilickym pasazim se slepym klaviristou). Film si najde 2 typy priznivcu: ty kteri budou obdivovat akcni sceny a ty, kteri budou obdivat Lerrieruv um. Ja jsem rozhodne v te druhe..(25.1.2006)

 • Lenka0064
  *****

  Pěkné bojové scény, zajímavý příběh a Morgan Freeman ;-) Závěrečné souboje zřejmě inspirovány PC hrou, kterou zatím neznám nebo teprve poznám - možná právě vzniká na motivy tohoto filmu :-)(6.3.2006)

 • truhlik
  ****

  Tento film mě velice příjemně překvapil. Po shlédnutí traileru a úvodní scéně jsem čekal hodinu a půl plnou akčních nereálných soubojů, ale naštěstí se tak nestalo a souboje nebyly až tak hlavní věcí kolem které se film točil. A tak jsem se celkem ve zbytku filmu bavil. 70%(23.3.2006)

 • Louie
  ***

  Celkem příjemný film se skvělým zakrváceným Bobem Hoskinsem. Bohužel jsem nějak neskousnul celý ten motiv slepého ladiče pián, který se nesl ve stylu věcí, které musí být vyřčeny, aby svět byl krásnější... Bojové scény mě taky moc nedostali, ale to bude možná tím, že jsem den předtím viděl Ong Bak :-).(11.4.2006)

 • Merggie
  ***

  Fajn zábava! Zaujímavo natočený (mierna "videoklipovosť", rýchly strih) film, ktorému prospelo najmä bessonovské videnie sveta (farebnosť, jasne členenenie dobra a zla) a miestami neudržateľný Jet Li. Danny The Dog strieda rušné momenty s pokojnými. Raz sme svedkami citlivej hry na klavír, inokedy sledujeme neľútostný boj na život a na smrť. Bojové choreografie stoja za povšimnutie. Najmä v priestoroch, ktoré príliš často vo filmoch nevídať:-)(25.12.2006)

 • JimiH
  ****

  S ohledem na dobu vzniku překvapivě skvělý Bessonův scénář, nadprůměrná režie Louise Leterriera, který překvapivě zvládá obě polohy příběhu a výborní herci. Navíc Wo Pingova choreografie dodává akčním scénám neskutečný náboj -> viz např. koupelno-záchodová scéna. ;-)(16.9.2007)

 • Wencek
  **

  Akční film s rádoby poselstvím, kterých jsou tucty. Vycvičený stroj na zabíjení se ze dne na den změní v jemnou dušičku odmítající zabíjet a to za zvuků vážné hudby a slepého ladiče fortepian. Dovolte abych se zasmál cha cha. Jediným kladem filmu jsou dobře natočené akční scény a Bob Hoskins jako záporák.(20.1.2008)

 • Aress
  *****

  Výborna, špičková bojová choreografie(16.2.2008)

 • zberatel
  ****

  Jet li,par lan a akcne sceny utrhnute z retaze.Luc besson zas prekvapil s pribehom ktoremu by ste hadam aj uverili.(17.12.2008)

 • HarlanWade
  ****

  Napůl akční film plný skvělých kung-fu bitek a ničím nepřekvapujících akčních vychytávek a napůl drama o přeměně jednoho muže ze "zvířete" k citlivému, civilnímu a zcela normálnímu člověku. Zní to trochu humorně, ale zpracované je to ztraceně dobře. Když hraje v nějakém dramatu Morgan Freeman, je téměř jisté, že to nebude nic obyčejného, ale přinejmenším něco dost slušného. A ta proměna plná agresivních překážek i krásně dojemných momentů se mi pak sledovala ohromně příjemně.(30.5.2009)

 • tikend
  *****

  Herecké umenie Mrogana Freemana a bojové umenie Jet Lieho bolo skvele spojené.(31.5.2009)

 • Acrobat
  ****

  NIe je problem prist tomuto kusku na chut. V podstate ma to na film, kde gro tvori mlatenie sa hlava-nehlava, netradicny scenar, ktory chce divakovi naznacit, ze aj tento zaner filmu moze stavat aj na scenaristickej linke. A ono to dobre funguje, pretoze dej vas pomaly vtiahne ani neviete ako, a po rozlozeni kariet kto je kto, chce divak zlym zle a dobrym len aby prezili a vysli z toho stastne. Freeman neurobil chybu ak do toho isiel, ta rola mu sedi, Jet Li tam nie je na rozpravanie, ale tlcenie tucta ludi, a musim povedat ze mu to ide skvele. Konecne ho zobral pod patronat reziser, ktory nechce po nom aby visel na "invisible" lanach. Celkovo ma film rytmus, nechyba kvalitna hudba, slusna akcia a originalny scenar. Jeden z Liho najlepsich filmov a Leterrierov vobec. Nech opusti kuriera a vrati sa k tomuto smeru.(31.10.2009)

 • Jenislávek
  *****

  Film je parádní kombinací dramatu a bojově akčního filmu s hvězdným obsazením a dobře vyhlížející rovnováhou akce a lidskosti.(27.12.2009)

 • Melly.pro
  ****

  That man did talk some serious shit! :D pohodovej film, trochu akční, ale ne zas uplně tupej...(6.4.2010)

 • netWoor
  ****

  ... a vlastně ani nevím, co se mi líbilo víc, jestli příběh, romantika, akce, naturalističnost ... prostě od všeho něco. Bez nějakého velkého okecávání - pěkné ...(2.10.2010)

 • danny_21
  ***

  Klasická bitkárná v podání polidštěného Jet-Liho, která se snaží tvářit jako drama, kterou není, i když se snaží propagovat rodinné hodnoty kde to jde za použitím nejrůznějších klišé. Škoda Morgane, že se pořád necháváš angažovat do rolí moudrých staříků, chtělo by to změnit arzenál - už ti to pomalu přestávám baštit, Hoskins slabej, takže nakonec je ten pes nejlepším na place - za bitku na záchodě 55 %(3.10.2012)

 • Brinkley
  ****

  Můj první a dost možná i poslední Jet Li. Do kina jsem na něj byla dotažena klukem, nicméně už po 10 minutách jsem nelitovala. Akční pohádka, ve které je jasně definované dobro i zlo, ztělesněné výborným Freemanem a Hoskinsem. Oproti svému očekávání jsem se rozhodně nenudila, bojové scény si užila a hvězdu navíc dávám za Massive Attack.(23.11.2012)

 • misar3
  *****

  Zvláštní směsice hereckého obsazení dodává firmu šmrnc. Skvělé bitky, které vystřídá dramatický děj plný zvratů.(21.12.2012)

 • Jaxx84
  *****

  Neskutečný scénář, kterému by spíš slušel kabát psychologického dramatu než akčního filmu. Přesto se tady odehrálo něco výjimečného. Probuzení Dannyho z lidské trosky, skok z klece do teplého domova se skutečnými city, výměna agrese a nenávisti za lásku a porozumění... Jsou prostě filmy, u kterých po 5 minutách víte, že sledujete něco úžasného, a o to víc si film začnete vychutnávat. Tohle je přesně Danny. Jet Li a Morgan Freeman jsou už jen třešničky na dortu perfektního scénáře. 9/10.(10.11.2013)

 • bono22vox
  ****

  Je to ironie, že k nejlepšímu filmu mimo Kongkong si musel Jet Li nechat napsat scénář od Francouze a jet kvuli němu až do Skotska :-)(13.4.2014)

 • ER
  ****

  Jet Li a Morgan Freeman? Uf..... a přece se točí a těm dvěma to jde,dokonce Jet Li se snaží víc, jak obvykle. A když se do toho vloží Bob,pak je o zábavu postaráno a tohle je fakt,jak utržené z řetězu.(2.12.2014)

 • Nineroot
  ****

  Get 'em young enough and the possibilities are endless.(26.8.2015)

 • TSZ
  ****

  Když jsem četl obsazení filmu, tak jsem tak nějak nevěděl co od snímku vlastně čekat: Morgan Freeman, Bob Hoskins, Jet Li, režie Louis Letterier, scénář Luc Besson…skoro by se chtělo říci: „každý pes jiná ves“. Ale všichni společně dokázali natočit neuvěřitelné drama citlivě protkané úchvatnými souboji a lehce úsměvnými momenty, ve kterém se naplno projevují jednak Jet Li-ho karate schopnosti a hlavně (což je pro mě nejpřekvapivější) i výrazné herecké nadání, které jsem v jeho předchozích snímcích jaksi nepozoroval. Luc Besson dokázal po dlouhé době napsat zase jednou nedebilní scénář, který dává všem zúčastněným možnost se předvést. I když dvojka Kurýra pak dopadla tak jak dopadla, nic to nemění na faktu že v Louisi Letterierovi má Francie (a potažmo celá Evropa) nesporný režisérský talent, který se začíná dostávat i k čím dál větším rozpočtům (viz Neuvěřitelný Hulk nebo chystaný remake Souboje Titánů). Utržený ze řetězu jsem viděl celkem třikrát (jednou v nekvalitní kopii na notebooku, pak v kině a nyní na originál DVD) a vždy mě dokázal výrazně oslovit. Ano, i tak se pozná kvalitní film.(26.6.2005)

 • Dreadlord
  ****

  Konecne povedeny film z produkce Bessona , uz jsem myslel ,ze zadny nebude. Nekteri lide o tom mluvi jako o dalsi bezduche mlaticce ,ale ja si myslim ,ze scenar se tentokrat opravdu vyvedl, proste kdyz prijde na rvacku tak je oduvodnena a neni to bezduche "spawnovani" (viz tom yum goong)...Naopak kdyz prijdou chvile kde se nebojuje , ktere byvaji v soucasnych bojovych filmech velmi nudne ,prijemne se zde projevi druha rovina filmu ,ktera alespon mne prisla zajimava...Zkratka pokud to nekdo nevidel urcite to stoji za shlednuti.(8.1.2006)

 • mutace
  ***

  Celkem slušná akčárna, i když některé scény jsou pro mě lehce iritující. Kerry Condon v roli mladičké Voktorie působí velmi nevěrohodně, infantilně až nablble. Dojemné scény nepůsobí dojemně, ale jako ne moc promakaná citová vydíračka.(4.7.2006)

 • Prďoch
  *****

  Snad poprvé musím říct: čekal jsem míň - čekal jsem akční bezmyšlenkovitý film, ale dočkal jsem se filmu s vynikajícím scénářem, herci, hudbou a prostředím. A ke všemu se dá říct, že to bylo i dojemné - to jsem vážně nečekal. Jet Li mě nezklamal - naopak hodně překvapil - jeho bojová show jenom potvrzuje, že od něho můžeme ještě hodně čekat. Jediné co mi na filmu vadí je, že je moc krátký, ale i tak dávám bezváhání 5 hvězdiček a myslím si, že po právu.(1.8.2006)

 • mistvan
  odpad!

  Nejdřív jsem tomu chtěl dát jednu hvězdičku za snahu. Ale bohužel prostě nemůžu dát nic jiného než odpad filmu, kde Morgna Freeman (jak má ve zvyku) vede přemoudřelý řeči, který mi tak lezou na nervy, že bych tam nejradši skočil a uškrtil ho. Ale to by ještě šlo. Vůbec jsem nepochopil některé dějové zvraty. Asi největší problém mi dělá ten závěrečný, kdy M. Freeman omráčí toho bídáka Boba Hoskinse květináčem a najednou on a Jet Li spokojeně sedí v divadle, vše je očividně v naprostém pořádku, přičemž není vůbec vysvětleno, co udělali se zbytkem zuřivých mafiánů na chodbě atd. Nebo to, že si Freeman se svoji nevlastní dcerou vezmou domů zkrvavenýho Číňana, kterej se chová jak zvíře. Ničemu se nediví, vše ho trpělivě učí, živí ho atd. No bláznivina nejhoršího kalibru. Vím, že Jet Li netočí oskarové snímky, ale tímhle se u mě hodně shodil.(1.10.2007)

 • D.I.G
  ****

  Louis Leterrier už prvým Kuriérom dokázal, že vyčariť pútavý vizuál kombinovanýs našliapanou akciou mu nerobí žiaden problém.(13.10.2007)

 • DjMetal
  *****

  Toto je bez komentu.Jet Li je borec a ako sem daval tich ludi.No spadla mi sanka.Normalne by som chcel aby natocili aj dvojku..Teda neviem ako by to pokracovalo,ale toto bola vec.(16.2.2009)

 • Veseldaa.!
  *****

  Kdo by to řekl, že i akční film může člověka dojmout. Jetovi role výborně sedla. Opravdu jsem mu věřil, že neumí do pěti počítat. Začíná se mu dostávat mé oblíbenosti. Morgan podal klasicky skvělý výkon, i záporák se povedl. Pro mě rozhodně lahůdka, kde u jednoho zopáknutí určitě nezůstanu. A ty hlášky – nemám slov. Vše v dokonalé rovnováze. Díky za zážitek.(3.8.2009)

 • SMJSmoK
  *****

  překvapivě povedený film...jednoduchý, ale velmi na emoce hrající příěh doplňují skvělé akční scény(2.1.2010)

 • KdG
  ***

  Čekal jsem lepší děj, takhle to byla třičtvrtě filmu nuda a zbytek sice kvalitní bojové scény, ale moc krátké a bylo jich málo.(1.10.2010)

 • Iwet.K
  *****

  "Vítám Tě doma, Danny." ... "Já jsem doma!" ... Naprosto dokonalé. Viděno snad desetkrát. Jet Li jako cvičený pes, který v sobě objevuje člověka až poté, co se jej ujme milosrdný slepec Morgan Freeman. Poprvé jsem si to pustila při žehlení jen jako kulisu, nic jsem od toho neočekávala. Podruhé ještě v ten stejný den, protože jsem si musela soustředěně vychutnat ten neuvěřitelný zážitek!(2.10.2010)

 • bif
  ****

  Louis Leterrier v tomto snímku jasně ukázal, že bojové scény mu jdou, letošní "Souboj Titánů" byla sice katastrofa, ale jak by se na něj člověk mohl zlobit, když v roce 2005 natočil tento skvost, aneb každý někdy šlápne vedle, že? Zmíněné akční scény dokázalo přebít až Bourneovo ultimátm, ale i s tím se dájí směle srovnat, jsou prostě "našlápnuté". Jet Li, Bob i Morgan, hrají svoje maxima a hlavně díky nim je film tak příjemně koukatelný. Jinak akční film s filozofickým podtextem je vynikající námět, který se mi opravdu zalíbil. 75%(2.10.2010)

 • merlik
  ****

  Brutální současná pohádka.(2.10.2010)

 • _aandyy_
  ****

  Film tohoto druhu umím vždycky ocenit, přestože neholduji akčním filmům, ale tady o tu akci tak nejde. Spíš bych hodnotila jako thriller/drama. Příběh opravdu hezký, vydařeně zklouben s láskou k hudbě, sounáležitostí rodiny (i když v tomhle případě velice nezvyklé a multirasové, což se dle mého názoru velice povedlo) a podobně... no a když se k tomu přidá Morgan Freeman, nejde považovat film za průměr.(4.10.2010)

 • ClapTrap
  ****

  Dle mého názoru vynikající příběh, kdy Jet Li uteče, schovává se, malá holčička, pak Morgan Freeman (kterého mám strašně rád jako herce!). Napětí je cítit z každé sekundy, tempo filmu je možná až moc rychlé a poprvním shlédnutí jsem ani nevěděl, jak ta hodinka a půl utekla. 75%(5.8.2011)

 • NerudaDavid
  *****

  Citově velice napjatý thriller, který ze mě na samotném konci výmačkl i slzy. Jet Li ukazuje skvělé akrobacie a předvádí skvělé kung fu. Na straně druhé je klidný, milý a hodný Morgan Freemen, který se o něj stará, jako o ztraceného syna. Moc dobrej film. :)(3.11.2011)

 • .killer.
  ****

  Perfektní. Pokud hledáte něco opravdu originálního a příjemného, tak jste to našli.(1.1.2012)

 • barteca
  ***

  Akční Jet Li s nákladem emočních propletenců a traumat, na která platí Freeman jako terapeut.(16.1.2012)

 • PRobin
  *****

  Myslím že nejsem jediný, kdo čekal průměrnou podívanou opepřenou nějakou tou akcí. Po prvním shlédnutí jsem ale byl příjemně překvapen. Celek sice místy zadrhává, ale vše vyrovná herecký výkon Morgana Freemena a silné kopy Jet Liho. Rozhodně si to s přimhouřením oka pět hvězd zaslouží.(26.5.2012)

 • vincchuppo
  *****

  Kouzelná kombinace sentimentálního dramatu a bojové drťby. Opravdu velice povedený snímek, kterým by si měli zpestřit život všichni, kteří tak ještě neučinili.(20.12.2012)

 • shini
  ****

  Námět mírně převažující zpracování. Tyhle bojové scény nebyly o nic míň drsnější, než ty americké. Ale přitažené za vlasy byly stejně (hlavně ty souboje v aréně). K tomu všemu špetka stereotypů (existuje pouze dobro a zlo a nic mezi tím, slepý pianista, typický hajzlík záporák a jeho kumpáni, bojová aréna s místní smetánkou bažící po krvi a další...). Ale celkově nadprůměrný akčňák. :-)(18.3.2013)

 • Pavoll
  *****

  Myslim že tam mohlo byť viacej akčných scen, ale aj tak super. Najlepsia scena aspoň podľa mňa bola na tom WC ked sa bil s tým holohlavým.(1.6.2013)

 • Kingjiri
  ****

  Akčňák a drama jsou žánry, který se v jednom filmu často neviděj už jenom proto, že jsou dost těžko kombinovatelný. V tomhle případě se však obě složky překvapivě dobře doplňujou a přechody z akce do dramatický roviny nejsou nijak násilný (kontrast drsný a pohodový rodinný atmosféry je zajímavej). Hodně dělaj solidně napsaný postavy a jejich casting. Jet Li rozdává rány jako na běžícím páse, což při zdejší choreografii soubojů vypadá dost efektně a s přehledem si dává i vážnější scény (možná i díky tomu, že toho moc nenamluví). Morgan Freeman jako vždycky ztělesňuje obstojnýho životního mentora a Bob Hoskins skvělýho záporáka. Kdyby byla prostřední "dramatická" část oživená ještě nějakou větší akční scénou, do mojí plný spokojenosti už by scházelo fakt málo, alč i čtyři hvězdy jsou slušnej výsledek.(23.12.2015)

 • DANAT
  ****

  V nemecku uvadzane zko: Unleashed - Entfesselt(21.1.2006)

 • MrMir
  ****

  kdyby bylo by byvalo vice bitek, byla by byla byvala petecka(30.1.2006)

 • RedRose
  ***

  Nebyt toho podivneho pejska, na ktereho jaksi nepusobi vliv okoli (skrz ty mříže minimalne poslouchal co se "nahore" deje a obcas se dostal i ven) by to mohl byt slusny film na 4*, ale tohle nejak nezkousnu... Na druhou stranu film, ve kterem hraje Freeman, vzdy o neco zvysi celkove hodnoceni, takze i pres me vyhrady 3*!(4.3.2006)

 • KryplXxX
  ***

  Nenadchne, neurazí. Dobrá zábava na nudný večer, když zrovna nic nedávájí v televizi.(26.3.2006)

 • wef
  *****

  Akční sekvence jsou špičkové!(28.3.2007)

 • Jaromír
  *****

  Jak se oprostit od rádoby rodiny snadno a rychle, jo tenhle film je fajn a člověk si při něm ledacos uvědomí :).(9.6.2008)

 • Barak
  ***

  Pekelně dobré mlátičky, ale když se zrovna nebojuje, tak se se film snaží být až moc dramatický, realistický a to v kontextu s těma bitkama moc dohromady nejde. Piánko, zmrzka a teplíčko - to Jeta zaručeně probere z třicetileté mlčenlivosti plné násilí. Jinak ale pohodka, na kterou se fajn kouká.... 6.5/10(23.6.2008)

 • Zlaticko1
  *****

  Film nadupaný impozantními bojovými scénami a vynikajícím hereckým výkonem Jet Liho. Pokud máte rádi hru na piáno, přijdete si také na své. Danny, otrok, pes vycvičený zabíjet se ze dne na den začne měnit. Mírnit. Najde rodinu a lásku, to co mu chybělo celá léta. Výborná kamera nemá problém zachytit i ty nejlepší pohyby karate, boxu či kung-fu(17.7.2008)

 • Dub-C
  *****

  I po ctvrte, kdy jsem ten film videl nemuzu dat nic jineho nez 95% Je to uzasny film. Nejvic se mi libi, ze teprve v dospelosti Danny pociti lasku a normalni zachazeni. Strasne jsem mu to pral :) Btw Danny se vazne pere jako pes, ty bitky jsou uzasne. Takovej street figt :)(22.11.2008)

 • LuNaj
  *****

  Jet-Li je můj nejoblíbenější akční hero. Na jeho kopy, chvaty a údery se parádně dívá a když se navíc k tomu přidá velmi slušný příběh (+ můj oblíbenec Morgan FGreeman) vznikne Utržený ze řetězu. Milovníci akčních filmů si tento snímek NESMÍ nechat ujít.(26.12.2008)

 • dragosta
  ****

  Hodně překvapivý snímek. Od názvu jsem čekala nekonečné bezhlavé bitky a dočkala jsem se i nějakého příběhu. Na celém filmu mě nejvíce zaujala úžasná hudba, která podtrhovala celkovou atmosféru pošramoceného osudu chudáka hlavního hrdiny. Jet Li se nám ukázal v novém světle a mile překvapil svými hereckými schopnostmi. Za práci s hudbou 4*(15.6.2009)

 • ratpile
  ***

  V mnoha, mnoha momentech jsem měl pocit, že se z nich dalo vytěžit daleko víc emocí i efektu, což je vzhledem k námětu velká škoda. Jet Li tentokrát není jenom kopací mašinou, ale většinu času hraje prosťáčka nedotknutého civilizací a kouká jako smutný štěně, což není nijak urážející, ale z této křehké příběhové linie se dalo vymáčknout daleko víc, závěr je pak bohužel emočně prázdný a není ani nikterak superefektní. Bojová část snímku je samozřejmě slušná, což platí zejména pro scény v aréně, ale nějaká vyložene "wóóu" scéna se nekoná, snad jen scéna na WC má výjmečnou dynamiku a Jet se tak konečně trochu předvede. Velmi snadno a příjemně konzumovatelný snímek, který se bohužel neubírá v žádné rovině, ať už emoční či bojové, do pořádného extrému, což je zrovna tady škoda, přesto je to ale velmi slušná zábava.(19.1.2010)

 • Bendiys
  ****

  Zajimavy namet, jednoduchy pribeh, vsemu vevodi svizna dynamicka akce v podobe vyborne choreograficky provedenych (a natocenych) bojovych scenach...(25.11.2010)

 • driftm
  ****

  opravdu výborně akčně nadupaný film,kde jsem se nenudil,ale také jsem se zamyslel čeho všeho jsou lidi schopný pro prachy!!!!!!!(19.2.2011)

 • aa12
  *****

  Role tichého a zaostalého Dannyho Jetu Li maximálně sedla a je až neuvěřitelné jak tento drsňák dokázal tak přesvědčivě tuto roli zahrát a v kombinaci s kvalitním výkonem Morgana Freemana je tento film vynikající podívaná.(10.3.2011)

 • Peter-1307
  ****

  Podľa mojho názoru je to jeden z najlepších filmov Jet Li. Predstavuje sa tu nielen ako vynikajúci bojovník, ale i ako celkom dobrý herec. Samotný film má dobrý scénar, dej má spád a bojové choreografie nemajú skutočne slabé miesto.(1.7.2011)

 • katmandzoo
  *****

  pekný obrat zo "zvieraťa" na človeka, ktorého ladič pian(inak vynikajúci Morgan Freeman) naučil, čo je to láska, neha, priateľstvo..z Dannyho sa postupne stáva inteligentný a rozumný mladý muž, ktorý chce svoj život, ktorý žil predtým odhodiť a začať celkom normálne..jeho strýko sa s tým však nechce zmieriť a tak môžeme sledovať postupné vyvrcholenie deja a jeho ešte krajšie zakončenie..(25.7.2011)

 • gicous
  ***

  Průměrný akční filmy s dílny Luca Bessona. Nic převratného, ale ani nic co by nějak nudilo či urazilo. Příběh je prostý a jednoduchý, hlavní atrakcí jsou akční souboje. U nich mně zklamalo, že si hodně pomáhají stejnou technikou závěsných lan, která byla použita v Matrixu. Myslím, že Jet Li žádné lana nepotřebuje a v mém případě to spíše akčním scénám uškodilo. Co se týče herců - nejlepší je asi přehrávající Hoskins. Freeman moc prostoru nedostal a Li se cítí nejjistěji v soubojích.(29.7.2011)

 • Joppo88
  ****

  V kategórii akčných filmov je tento z mojich obľúbených. Jet Li a M. Freeman je určite pozoruhodná kombinácia - ale podarená. Nápad dobrý - všetko dobré. Nepatrí medzi nejaké geniálne skvosty filmového neba, ale kľudne sa dá pozrieť aj niekoľkokrát, a pritom si užiť dávku akcie a bojového umenia!(12.9.2011)

 • rafix
  ****

  Tak tohle bylo perfektní akční snímek.(25.12.2011)

 • maoc
  ***

  Tenhle film by možná fungoval, kdyby akční sekvence nepůsobily jen jako hong-kongské kopačky, ale jako opravdový, bolestivý a zoufalý boj o život. Ale to by museli tvůrci skutečně upřednostnit drama před bezduchou zábavou. Pochválit musím kameru a střih, naopak některé zvukové efekty mi chyběly nebo přebývaly (zvuk lámání kostí, když se žádná neláme). Ani hudba Massive Attack, kterou jinak žeru i s chlupama, mi nepřišla dost temná a stísněná, jak by se na téma slušelo. Herecké výkony dobré, scénář místy pokulhával (motivace postav a jejich zázračné přežívání, ze začátku naprosto nelogická nepřítomnost palných zbraní). Jak to jen shrnout jednou větou? Když někdo sedí prdelí na několika židlích, nemůže se divit, že stačí drobné zavrávorání a padne k zemi jako žok. Tak souvětím, sorry.(4.3.2012)

 • Tatizz
  ****

  Naivný a prostoduchý šablónovitý scenár stokrát videný v rôznych podobách, tentoraz však v prirodzenom Freemanovsky ľudskom prevedení s uveriteľným Jetom Li a skvelými akčnými scénami. Mať to o niečo premakanejší scenár, lepšie rozpísané charaktery a kúsok tej romantiky (tej si Li zas veľmi neužil) som dokonale spokojný. Napriek tomu Leterrier odviedol dobrú a poctivú robotu.(1.7.2012)

 • BadAs
  *****

  JET LI v jednom ze svích nejelepších filmu navíc tu ma 45 a vypadá na 20 .-D ten chlap nestárne a zkvělé choreografie,dabelský šmejd bob hoskins .-) zkvělé fighty a na pozadí příběh lásky .-)(10.10.2013)

 • vlKousek
  ****

  Ale jako jóóóó´! Parádní akční scény, natočený neroztřesenou kamerou, což začíná být v moderní kinematografii hit, takže jsem si film užil celkem od začátku do konce!(11.12.2013)

 • anyonecek
  ****

  Čekal sem pořádnej nářez podle názvu filmu a on se z toho vyvrbil dramatický a lehce romantický příběh. Jet Li vypadal opravdu jako pes a spolu s Morganem zahráli opravdu výtečně. Hudba taky docela ušla a kamera si pěkně hrála, hlavně při prechodu z minulosti do přítomnosti a naopak. Nejlepší byl zde asi přechod z prostředí do prostředí, chvíli jak kdybych se vznášel na obláčku a pak jak kdybych jel rallye. Každopádně jsem se dočkal i několika slušných fightů, v kterých Jet Li jako vždy exceloval. Netradičně podaná akčňárna.(28.12.2013)

 • fantomas19
  ***

  * boj, ilegálne zápasy na život a na smrť, klietka, život pod psa * rodina, hudba - piáno *(30.5.2014)

 • Brano
  ****

  Zaujímavý príbeh o človeku z ktorého vycvičili zviera na boj. Neskôr však poznáva novú rodinu, ktorá sa snaží z neho opäť urobiť človeka. Veľmi podarený film, ktorý strieda akciu s drámou. Tiež výborne herecké obsadenie Jet Liho a Freemana.(9.9.2014)

 • biergof
  *****

  Film je točen v době, kdy klasická mlátičková vybijená je naprosto OUT! A proto jsem to tenkrát tak žral i z absence, ale predevším protože je BOMBA! i dnes(10.11.2014)

 • Guran
  **

  Hloupé béčko s nulovým příběhem a stereotypními zvraty. Film je zajímavý pouze v prvních minutách. Hvězdičku navíc dávám za perfektní bojové chvaty Jeta Li, jinak to hraniční s odpadem.(5.2.2016)

 • MaxPower
  ***

  Nic zvlastniho, ale da se na to divat..(21.8.2005)

 • Humprt Pum
  *

  Vám všem, kteří jste téhle katastrofě dali více než 3 hvězdy říkám na rovinu: BĚŽTE DO HÁJE ! Proč? Protože kvůli vám jsem za tenhle brak vysolil 150 korun. V momentu, kdy se Jet-Li objeví ve dveřích a vyhrkne "Moje máma je děvka." jsem to již nevydržel a se smíchem odešel z kina. To přeci nemůžete myslet vážně? Kýč na kýči, jedna předvídatelná scéna za druhou, nudný Freeman, na maximum HRAJÍCÍ Jet-Li bez špetky přesvědčivosti, rádobymoudré ale plytké dialogy, rádobyzajímavá kamera, která ale používá nasvícení a atmošku vhodnou do akčních filmů 80. let. Jak by také z přísad ZUBOŽENÁ Z MRTVÝCH VSTÁVAJÍCÍ TROSKA + SLEPÝ MENTOR + MILÁ DÍVKA S ROVNÁTKY + PATETICKY ROZLADĚNÉ KLAVÍRY + GLADIÁTORSKÝ RING + JEDNOPLOŠNÍ PADOUŠI. Ta jedna hvězda je zasloužená. Je za spartakiádní rozcvičku báječně vyjukaného Jet-Li..(2.10.2005)

 • Efreeti
  ****

  Skvělý námět...možná mohl být zužitkován ještě o kapičku lépe. Jet Li dokonce i hraje, v určitých okamžicích mi jeho gesta a mimika připoměly Jackieho Chana..nejsem si ale jistý jestli je to dobře.(15.1.2006)

 • Sigi-ACS
  **

  Dle meho je film Utrzeny ze retezu jenom ztratou casu. Kdyby film byl jenom cista akce, tak by se to dalo, ale v kombinaci s "psychologickou" prostredni casti filmu je z toho nestravitelny mis-mas. Nicmene bitky svoji kvalitu urcite maji, takze kdyz pretocite vsechny "kecy" dostanete z toho slusnou slabou pulhodinku na kterou se da kouknout. Stesti, ze jsem na to nesel do kina, to bych zrejme zaverecne titulky nevidel. :-)(2.2.2006)

 • Weirdman
  ****

  8/10... Na povrchu vymakané do najmenšieho detailu, a viac-menej aj vo vnútri, ale predsa len tomu niečo chýba...(13.5.2007)

 • Lish84
  ***

  Akční poloze lze její prostoduchost snadno prominout, protože nadupanost akčních scén to bohatě vynahrazuje. Lehká přitaženost za vlasy zprvu nevadí ani u dramatických motivů, nicméně když se začnou mísit s akční linií, začne to skřípat a nedotaženost scénáře vystoupí na povrch. Napsal ho Luc Besson a nelze si při sledování nevzpomenout na tématicky podobného Leona - jeho starší režijní a scénáristický počin, po všech stránkách povedenější. Tentokrát se Besson tolik nepředřel a spolehl se, že akce a herecké výkony to zachrání. Svým způsobem se tak stalo, ale samozřejmě pouze do určité míry. Zamrzí to, protože Utržený ze řetězu měl na víc. Jinak: Hlavní záporák vypadá jak mafián z Chicaga dvacátých let a jeho dvojnásobné zmrtvýchvstání zřejmě mělo být malým humorným příspěvkem. Vyznívá ale pouze jako hodně špatný a trapný vtip.(3.8.2007)

 • swell
  ****

  Ze začátku jsem si myslel, že film za moc stát nebude, pak se ale rozjel ve vší parádě a rozhodně nelituju stráveného času. Líbily se mi bojové scény, příběh filmu i herecké výkony. Jediná moucha, která mi trošku vadila po celou dobu filmu, je, že jsem Morganu Freemanovi neuvěřil jeho slepotu - to je ale můj názor. 80%(11.9.2007)

 • Cannabis
  ****

  Vyváženost decentnosti a akce... Skvělý Morgan Freeman, který dokáže skrze obrazovku uklidnit snad úplně každého je vystřídán Jetem Li a akčností první třídy... Velice oceňuji to, že ve filmu nejsou právě přeháněny akční scény a netvoří to nejdůležitější tohoto snímku... K plnému hodnocení přece jen něco chybí, ale i tak stojí tento film za shlédnutí!!! I díky Morganu Freemanovi dávám 4 hvězdičky ****(28.11.2007)

 • pasqviL
  ****

  Výborný Jet Li a jeho skvělé chvaty jsou pro mě zárukou kvalitního akčního pobavení.(14.5.2008)

 • dražis
  ***

  Bohužel ani Morgan Freeman mě v tomhle filmu nepřesvědčil. Ba naopak, spíše mě nudil. Ale naštěstí to byl první a doufám poslední film tohohle typu. No a nevim jestli Jet Li hraje nebo je takovej pořád:).(9.9.2008)

 • marosson
  *****

  Kvoli klaviru a hudbe ako takej, nadhernej harmonii roztomilosti s akcnostou, Mozartovi a bojovym scenam, nech je odpustene chybam... *****(16.11.2008)

 • Zeddi
  ***

  Začátek se rozjel ve svižném tempu ruce, nohy létají vzduchem ve stylu Jet Li. V průběhu děje už tempo začínalo opadávat, když se Morgen Freeman snažil Jet Limu vnuknout osobnost. Oceňuji Freemanův herecký výkon v roli slepého ladiče pian. Ale můj celkový dojem je spíše podprůměrný, i když scénář je netradiční.(23.1.2009)

 • BradleyT
  ****

  Napínavý akční filmeček, ale přeci jen bych uvítal trošku reality.(16.2.2009)

 • redalert21
  ***

  Moc ne to neba...filmek tak do TV....nic noveho, dej jaks taks plyne...ale nema co nabidnout(9.3.2009)

 • sirrgulo
  ****

  Akci bych si tu dokázal odmyslet, i když je natočená precizně. Jet Li vážně umí, tentokrát předvedl, že je i kvalitním hercem. Jeho pobyt v rodině slepého ladiče piján naprosto zastiňuje zbytek filmu. Jinak se jedná o docela drsný snímek, plný chladných barev a krutých momentů. Vše je dokonale skloubené a film dokáže nabídnout víc než jen akci, ale i skvělé drama s povedenou hudbou. Scény s nakupováním ovoce, zmrzlinou nebo schovávání pod postelí jsou parádní.(26.4.2009)

 • sidcom
  ****

  Když se takový Jet-Li utrhne ze řetězu, nepřál bych vám nacházet se blíž než deset kilometrů daleko, pokud tedy zrovna nejste Morgan Freeman, jehož charisma je ještě mocnější než Jetovi pěsti!(19.7.2009)

 • DooFooS
  ***

  Celé to na mě působilo, jako pohádka s drsnějšími scénami, protože dějová linie pro mě měla tolik logických, nebo nepochopitelných situací, že si to jinak neumím vysvětlit. Pokud jsem se ovšem oprostil od přemýšlení, pak je to celkem pohodový film, který má spád a jen málo hluchých míst.(19.9.2009)

 • xSxEx
  *****

  za 5 uz kvuli tomu, co za ostatni blbosti Louis udelal. Krasne kontrastni film s perfektnima hereckyma vykonama(15.8.2010)

 • epoh
  ****

  Nečekaně dobré, nečekaně jímavé(1.10.2010)

 • route60
  **

  Slaboučké a usměvné, neuvěřitená blbůstka, Jet Li hraje skvěle ale to rozhoně nestačí.(1.10.2010)

 • Tejca
  *****

  Nádherné propojení citů a romantiky s akčností. Ačkoli na akční scény vůbec nejsem, tyto byly skvělé.(2.10.2010)

 • Pikolik
  *****

  Na rovinu...nejsem fanda akčních filmů, ale tohle je něco jiného. Tenhle film má duši.(17.5.2011)

 • egbert
  ***

  Když tvůrce baví člověka akcí a násilím, působí hláška "I dont want to hurt people anymore"(nebo jak to přesně řekl) poněkud vyprázdněně. Pěkná hudba.(20.2.2012)

 • fructic
  ****

  „Utržený ze řetězu" je docela solidní nášup na talíři. Osvědčený Jet Li tuto porci skvěle okořenil, a proto všem, kteří se nebojí jít do něčeho ostřejšího, tento film vřele doporučuji.(6.11.2012)

 • NightScene
  *****

  Pro mě "SRDCOVKA"! Úžasný a dojemný příběh s akčním nádechem. Nečekal jsem, že by vedle sebe mohli Morgan Freeman a Jet Li oba zazářit, ale oboum se to povedlo. Postava je pro Jeta jako stvořená. Když mu někdo řekne "zabij" udělá to během chvilky, ale když se z něj stane zase poslušný "pejsek" je jako neviňátko. :) Všechno to doprovází zlé vzpomínky z dětství a Sam s Viktorií mu pomůžou (skrz hudbu) k normálnímu životu. Prostě film je pro mě nejdokonalejším dramatickým příběhem všech dob. :')(24.2.2013)

 • Wardan
  *****

  Nevím jestli Luc Besson začal žrát nějaký prášky nebo naopak přestal, ale myslím, že tohle je jeho nejlepší scénář od dob...hmmm... Pátého Elementu. Překvapivě inteligentní, dramatický, dokonce i s psychologií postav a dává hodně prostoru herectví Jeta Liho. Louis Leterrier zvládl skvěle i neakční sekvence a ty akční jsou ultranářez. Skvělá choreografie Woo-ping Yuena a skvělá kamera a střih z toho dělají jeden z nejlepších akčních zážitků vůbec. Jo a abych nezapomněl - Morgan Freeman jako obvykle výtečný a Bob Hoskins je skvělý záporák. Nejlepší americká Liovka jaká kdy vznikla. Bez debat.(3.4.2013)

 • waltosin
  ****

  Jenom můžu říct, "paráda to tu ještě nebylo" :) 80%(3.6.2013)

 • calculus
  ****

  Jeden z mála akčních filmů, který jsem viděl "více než jednou":-) a pořád mě baví. Kdo by nefandil otrhanému klučinovi, který vypreparuje pytel s pískem stejně lehce, jako bandu hromotluků. Kdyby s ním život takto krutě nevydrbal, byl by jistě téměř éterická duše:-)(22.6.2013)

 • Pitryx
  odpad!

  Film o bojovém umění se spoustou keců. Hodně podprůměrný film. Snad jen občas zajímavý souboj, ale ten to nevytrhne. 201109129139/9818(9.3.2014)

 • Hruskovice
  ****

  Jet Li v britském kabátě, není to jen další akční rubačka... jsou tam nové věci navíc a proto 4/5(3.9.2014)

 • rategod
  *****

  90%(22.10.2014)

 • gefr
  ****

  Zajímavý námět a mezikulturní mišmaš, který ale funguje. Jet Li toho moc namluvit nemusí, stačí když se hýbe, zbytek obstarává spolehlivě Morgan Freeman.(7.12.2014)

 • papadoce
  ****

  Tento film sa tak trochu vymyká bežným filmom s Tryskáčom Li a to hlavne svojou dosť výraznou (aj minutážou) časťou, ktorá je skôr drámou než akčným filmom a chce od hercov aj to aby hrali. Iste je v tom trochu naivity a príbeh je tak trochu nereálny?, možno nedotiahnutý do detailov?,ale keď idem pozerať film s Tryskáčom, tak od toho viac ani neočakávam. Potrebujem len skvelé súboje, krv a praskanie kostí. V tomto prípade považujem príbeh za skvelý bonus. Freeman je klasicky dokonalý a sympaticky na mňa pôsobil aj fakt, že hlavnou ženskou tu nebola kozatá (ne)herečka z ktorej má každý erekciu, ale obyčajná, skôr škaredá babenka. Celkovo považujem Dannyho spolu so Smrtonosnou zbraňou 4 za najlepší film s Jet Li.(27.3.2015)

 • Zerisska
  ***

  Na film jsem se dívala v podstatě jen kvůli soundtracku (Massive attack mám ráda), žádný velký nároky jsem na něj tudíž neměla. A možná proto mě i celkem bavil. Zápletka je poněkud klišoidní. Hodný chlapec nucen dělat špatné věci -> potká člověka co se mu snaží pomoct -> zlý strýček ho chce zpět -> chlapec prozře a chrání hodného člověka -> HAPPY END. Přesto to není zlé, bojové scény jsou super, Jet Li je taky fajn. Soundtrack nezklamal.(11.6.2016)

 • Sammy.Boy
  ****

  I já jsem si pak připadal jako utržený ze řetězu!(22.3.2017)

 • Xylobalsam
  *****

  Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem pořádnou řežbu, ale akce šla v tomto filmu hodně do pozadí. Velmi silný a strhující příběh. Něco mezi 4 a 5*(29.9.2005)

 • lasida
  ****

  Mohlo by jít o průměrný akční film s kvalitními bojovými scénami a celkem zajímavou zápletkou, 4 hvezdičky dávám ze 2 důvodů - tím prvním je Morgan freeman, druhým je překvapení, že i Jet Li dokáže celkem kvalitně hrát :-)(19.10.2005)

 • Gormie
  ***

  Příjemný film ve kterém najdete překvapivě málo soubojů a Jet Li v něm překvapivě dobře hraje.(21.11.2005)

 • shark05
  *****

  Utržený ze řetězu 5 hodnocení Živá ukázka toho jak se dá zneužít lidská síla. Jet Li jako Danny odehrál profesionálně silný výkon co se bojového umění i normálního hraní týče. Režisér při natáčení musel trpět nemocí, kterou zřejmě chytil od jiných dobrých režisérů a ta nemoc se jenuje záchvat geniálnosti. Ale jak už to u takových filmů bývá šťastný a dojemný konec.(12.2.2006)

 • myko
  *****

  Jet Li aj v pre neho netypickej póze, keď musí hrať niekoho, kým nie je, to v pohode udržal. Massive Attack sa so sprievodnou hudbou vyhrali absolutisticky. A bol tam aj veľký kus ľudskosti.(25.3.2006)

 • Frag
  ****

  Není to žádná vyložená špička - spíš 70%, ale vzhledem k tomu, že jsem na to koukal v noci už dost unavenej a celou dobu mě ani nenapadlo usínat, protože mě film celou dobu bavil a zajímal, jak se to vyvine, dávám 4*. O trojici Bob Hoskins - Jet-Li - Morgan Freeman je tady toho napsáno dost, každý tu svoji roli zahrál parádně (Freeman jako slepý spasitel, Hoskins jako krutý pán a mezi nimi chudák pes Jet-Li), což je velmi důležité, jelikož na jejich vztahu je postaven celý film. A ještě něco - překvapuje mě, že tohle mají na svědomí Francouzi, protože to vypadá jako typická britská gangsterka Guye Ritchieho :)(5.6.2006)

 • hudy78
  **

  Tak v tejto spoločnosti by som Morgana nečakal!!(11.12.2006)

 • ekap
  ****

  Dojímavý film o protikladoch, o dobre a zle a otom, ako sa vďaka spomienkam dokážeme vrátiť tam, odkiaľ pochádzame. Celkový dojem dotvára dokonalá hudba.(18.12.2006)

 • =Číča=
  ***

  Akční scény super, ale ta mezifáze klidu, kdy ho našel slepý ladič pijan byla na mě moc dlouhá a vcelku nudná. Já se těšila na pořádnou řežbu a ta byla na začátku a pak na konci - ale stála za to (hlavně bitka ve WC kamrlíku)(3.9.2008)

 • MaxQ69
  ****

  Po prvních pěti minutách jsem si říkal, že to bude akčňák bez hlavy a paty. Ne, že bych byl úplně daleko od pravdy, ale trochu jsem se přece jen mýlil. Neodpustím si poznamenat, že tato tříčlenná koprodukce (USA, Francie a VB) akčňákům a thrillerům rozhodně sluší. Fenomenální Jet Li zase ukázal, že je naprostou špičkou v tom, co dělá. Navíc, což mi přišlo velmi sympatické, se občas tvářil roztomile jak štěně kokršpaněla, když mu vezmou hračku. Co musím doopravdy pochválit, jsou souboje. Naprosto super. Jet Li mohl skvěle ukázat, co v něm je a co umí. Líbilo se mi, že to není přeplácané souboji a že se ve filmu naešel čas i na jemný, leč kvalitní, humor a také na trochu té nostalgie. Trochu mi unikal závěr (scéna, kdy to vše dobře dopane, ale Bartovi muži stále čekají u nějakých dveří - asi tam stojí dodnes...), ale o minimu logických překlepů tento snímek rohodně není. Mile rád se k pejskovi Dannymu zas někdy vrátím. Možná přehnaně, ale 75%.(9.4.2010)

 • movemat
  ****

  Režisér asi pochopil, že "bitkárske" filmy a lá Steven Seagal sú otrepané no žiadúce zároveň. A tak vytvoril film s dobre namiešanou dávkou sentimentu a akcie, z čoho vznikol výborný film, na ktorý je radosť sa pozerať.(15.12.2010)

 • Searth
  ****

  Zajímavá kombinace scén asijského bojového umění a dramatu s francouzskými prvky pocházející od Luca Bessona, ze kterého mám občas trošku rozporuplné pocity (ale víceméně v kladné oblasti). Zasazení děje do pochmurného Glasgow filmu jistě prospělo a Morgan Freeman jakbysmet. Pro mě do té doby neznámá Kerry Condon mi také náladu rozhodně nezkazila a tak jediný, kdo mi do příběhu nějak nesedl byl Danny. Největší chybou bylo, že tvůrcům očividně v druhé polovině přišlo škoda nevyužitého potenciálu Jeta Liho a druhou půlku udělali jakýmsi představením pro něj samotného, kde už ze slibně nakročeného dramatu zůstává jen ohryzek jablka tak rychle snědeného, jak by to udělal jen Danny. Jemu to rozhodně nevadilo, jen já se s ním začal povážlivě dávit. Je to škoda, protože kdyby film pokračoval tak, jak zajímavě běžel do první poloviny, možná by dosáhl i na pátou hvězdičku. |80%|(26.12.2010)

 • Hrus
  ***

  Absurdnost základní premisy příběhu (těžko bude maníka co umí fakt dobře bojovat někdo držet do třiceti jako psa...) mě po prvním shlédnutí donutila dát pouze dvě hvězdy. Po nějaké době se mi však stalo, že sem měl chuť na nějaké odreagování a říkal jsem si, že tam jsou dobrý akční scény... viděl jsem ještě dvakrát. Až na mojí prvotní výhradu zas tolik co vytknout nemám a bavilo mě to, takže zvedám na 3 hvězdy, i když si je to nejspíš nezaslouží...(23.2.2011)

 • rey17
  ****

  Po prvních 10 vteřinách filmu jsem to chtěl vypnout. Nevypnul a dal jsem filmu šanci. Ovšem, co se mi na filmu líbilo? Nevím. Má velmi dobré tempo, kameru, skvělý 4 hlavní postavy, dobře použité filmové prostředky, kontrasty... Příběh průměr. celkové hodnocení 70%(25.2.2012)

 • davistercz
  *****

  Londýnský akční hit s příchutí asijského koření... absolutní dokonalost, co dokáže vytvořit režisér. Odvedl výbornou práci.(29.2.2012)

 • Richie1
  ****

  Překvapivě příjemný film. Má jakoby dvě roviny - první drsnou, akční a druhou skoro romantickou. Jet Li zde opět ukázal nejen své skvělé bojové umění, ale také lidskou tvář. Tradičně výborný Morgan Freeman bojuje o jeho duši s tím zlým - Bobem Hoskinsnem. Zdárně mu sekunduje milá Kerry Condon, která má pro mě zvláštní kouzlo již od seriálu Řím nebo Luck. Samozřejmě se najdou věci nelogické, které z akčního filmu dělají až skoro pohádkový příběh (jak zde již zmínila třeba kleopatra), ale celkově jsem se příjemně bavil a film dokoukal s velmi dobrým pocitem.(5.6.2012)

 • George.Camel
  ****

  Fantastická hudba Massive Attack.(10.6.2012)

 • HennessyVSOP
  *****

  Po dlouhé době akční film s pointou, skvělými herci a surovými akčními scénami bez zbytečných efektů. Jet Li vyniká nejen v akci, což není tak nobvyklé a překvapivé, ale kupodivu i velmi dobře hraje svoji roli. Freeman filmu také jednoznačně pomohl. Zbytečnému kňourání na csfd opět nerozumím, akční film je akční film, ne Shakespear. Ve svém žánru mi tohle jednoznačně přijde jako bílý květ v hromadách hnoje.(22.6.2012)

 • ondraluky
  ****

  Film, který vyčnívá z průměru podobně laděných. Jet Li mne tedy velice překvapil. Ukázal ve své postavě tolik emocí, jako je snad ve všech jeho filmech dohromady.(16.7.2012)

 • Zeldur
  ****

  Jet Li v roli bojového psa, kterému učarovala hra na klavír. Ale jo, Bessona mám rád.(3.6.2013)

 • kishi_SO
  ****

  Svizny akcni film, kde dokonale choreograficky zvladnute suboje striedaju kludne pasaze zoznamovania sa s Dannym a jeho rodinou. Bob Hoskins si svoju ulohu evidentne uziva a nie som si isty ci Jet Li takeho chudacika - "ňuňka" - iba hral alebo skutocne nim je :D(11.7.2013)

 • kubilov
  ****

  Spoustou lidí zatracovaný režisér Louis Leterrier mi naprosto nevadí, právě naopak a Utržený ze řetězu patří k těm jeho lepším kouskům. Povedlo se mu úžasným způsobem rozdělit postavu Dannyho na dvě polarity dobra a zla, ovšem samozřejmě, že samotný Jet Li na tom má ten největší podíl. Jeho přeměna ze člověka, který je nejvíc ze všeho podobný psovi na soběstačného a svéprávného muže pořád se schopnostmi udělat z každýho grázla fašírku byla skutečně impozantní. I když Jet Li není můj oblíbenec ani co se týče akčních hrdinů, v Utrženém ze řetězu mě dostal. To samé slepec Morgan Freeman, i když u něj to zas takové překvapení nebylo, on je jednoduše pán herec. Přestože je tu velmi využíván faktor náhody, vše je ještě v mezích snesitelnosti, a tak má Utržený možnost s tichým souhlasem diváka rozvádět a povznášet význam slova rodina. Velmi pěkná kombinace akčních scén a těch lidských.(28.10.2013)

 • MorraEddie
  ****

  Zajimavý guláš dle receptu Luca Bessona,který podle zdejšího hodnocení chutnal mnohým uživatelům. Jet li je prostě bestie,která když se utrhne,tak to stojí za to.(1.1.2014)

 • jenina
  ***

  Velmi milá pohádka pro dospělé a větší děti. Když člověk neřeší logiku, je to příjemné koukání. Nenáročné, nesložité, kde jsou přesně vymezeny hranice dobra a zla. Navíc jsou ti kladní hrdinové opravdu velmi kladní a sympatičtí. A ti lumpové jsou tak nebezpeční a oškliví, jako draci a jiné obludy v pohádkách. Ta přívětivost a láskyplnost hlavních kladných postav mě přímo zaplavila. Jo, a žádné bojové scény nemusím - ale tyhle zápasy byly vymazleným tancem.(9.8.2014)

 • blekekeke
  **

  Nevím, ale ani chlup, ani tik, ani srk, ani brk ... prostě nic, co by stálo za to, se u toho rozplývat. Příběh by se možná dal, ale chyběla tomu šťáva, a hlavně hodně kulhala doprovodná hudba, bez které nikdy není film celým filmem.(8.12.2014)

 • petr.al
  ***

  Přistoupíš-li na hru, že se jedná o akční pohádku, ve které dobro vítězí a po zásluze potrestá zlo, budeš při sledování radostně výt jako ,,Utržený ze řetězu." Bob Hoskins jakoby vystoupil z příběhů Olivera Twista či Vánoční koledy, Kerry Condon byla jistojistě velkou přítelkyní s Amelií z Montmartru, Morgan Freeman před tím něž oslepl pracoval na jablečné farmě, kde striktně dodržoval Pravidla moštárny....... a Jet Li? Malý rtuťovitý pejsek, který sice nebezpečně kousal, ale z celého srdce si nejvíce přál hodného pána a teplo domácího krbu.(7.2.2015)

 • elanista1
  ***

  Spočiatku mi to nesadlo, štvalo ma to a celý príbeh mi prišiel čudný /človek vychovaný ako pes, hmm/, ale časom som zmenil názor a pohľad na film, a pochopil som o čom to celé bolo. Bob Hoskins a Morgan Freeman excelujú po hereckej stránke, Jet Li po akčnej. Akcia bola tá najlepšia vec na celom filme, užíval som si každý úder a každú kvapku krvi. Je to nezvyčajné spojenie drámy a bojového umenia, ale očividne to funguje.(10.9.2015)

 • kolly13
  *

  Dementní zápletka v akčním řádění zaostalého Jet Li, jenž se mi více líbí jako záporňák. Tak vysoké hodnocení ostatních spoluhodnotitelů nemůžu brát vážně ...(20.1.2017)

 • luke774
  ****

  Jet Li s obojkem a tuna řádně adrenalinových trailerů. Neříkejte, že vás to nezajímalo. Z toho, co podle spotů vypadalo jako totální akční výplach, se však vyklubalo trochu něco jiného, než jsem osobně čekal. A bylo to překvapení moc příjemné. I když za choreografickým pravítkem stojí sám velký Yuen Wo Ping a mohlo by se zdát, že akční scény budou to hlavní, co hýbne divákem, není tomu tak. Jsou jen fešným doplňkem pro zajímavý příběh, který ač postrádá cokoliv, co se jen dotýká slova originalita, funguje podivuhodně dobře (až na Jetovu angličtinu, která je stále úplně mimo ;). Parádní dávka emociální vypjatosti lahodně kontrastuje s nabroušenými Massive Attack a člověk se až diví, že Leterrier před pár roky natočil Kurýra, který po této stránce bohužel neměl vůbec co nabídnout. Velkou „vinu“ na precizní funkčnosti nesou i herci – především typově přesný Freeman a trochu přehrávající, ale neurážející Hoskins se svou příšernou irštinou. A smutný i dojemný Jet Li, který snad poprvé pouze rutinně nepředříkává své kostrbaté repliky... to je překvapení ze všeho největší. Pokud jsem potlačil akci na úkor objevování smyslu života, vůbec to neznamená, že by nebyla řemeslně veeelice kvalitně odvedená (však jste sakra viděli ty trailery ;). I v tom tkví velký návrat už pomalu blednoucího akčního hrdiny. Po většinu času je to nářez jeden versus čtyři až deset a nemusíte se bát ani o variabilní interiéry, z nichž definitivně nejvíce zaujme dva metry široká toaleta. Leterrier se vyžívá v klipovitých střizích i dlouhých pasážích, kde stojí fronty na hrdinovy pěsti ze všech světových stran, souboje jsou přehledné, náležitě kontaktní a drsné, ve chvílích největších parádiček řádně zpomalené a nesměle křičí do světa, že Jet Li nabral druhý dech. Massive Attack. Možná je to tím, že jsem po Jedinečném, Od kolébky do hrobu a podobných záludnostech už nedoufal v žádné zmrtvýchvstání, ale nepočítám-li trochu speciálního Hrdinu, Unleashed je pro mě první nadstandardně odvedený pravověrný film čínského bijce od dob Smrtonosné zbraně 4 (pokud se dá alespoň trochu nazvat jako film Jeta Li), který si kdykoliv rád pustím znovu.(29.3.2017)

 • topi80
  ****

  Povedená pohádka kombinující brutálně syrovou akčnost, šablonovité dobro a zlo, trochu lyriky, kterou zde zastupuje hudba, poselství lidskost, zázračně zcivilizovatělého hrdinu a vejde se sem i nějaký ten černý humor. Tento mix by neměl šanci fungovat, kdyby to nebylo skvěle natočené a kdyby akční rychlík Jet Li nepodal skvělý herecký výkon.(5.3.2018)

 • brasek
  **

  Bojové scény na veľmi slušnej úrovni, ale samotný príbeh je podpriemerná báchorka. Nepáčilo sa mi to, finále pritiahnuté za vlasy.(21.8.2018)

 • Skytavka
  ****

  Trošku temnější záležitost, kde záporák vás štve a Morgan odvede svoji klasickou úlohu sympatického klaďáka. Souboje opravdu utržené ze řetězu. Akorát mi místama přišel komický herecký výkon Jet Liho. Asi mu to úplně nesedlo, na druhou stranu v těchto soubojích by byl málokdo vhodnější, než on. Celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že mi tam něco nesedí. Nějaká prdelní kombinace. Asi, že jsem byla zaskočena, do čeho jsem to šla :D(5.10.2019)

 • PCHE
  ***

  Bohužial sklamanie. Francúzska akčná filmografia zastrešovaná Bessonom stále tápa v priemernosti. Fincherovské filtre, Guy Ritchieovsky gauneri, Morgan Freeman ako mentor, ktorý si doniesol svoju nekonečnú dobrotu s Million Dollar Baby, Bob Hoskins, ktorému predsa len viac sluší hrať Super Mario Brosa a okrem akčných scén nepresvedčivý Jet Li. Scenár Luca Bessona je banálny, a nie je v ňom nič prekvapivé, keď už viete, že je to o chlapíkovi s obojkom vychovanom ako pes. Skôr by som povedal: Kópia kópie z kópie. Pre fanúšikov akčného filmu celkom príjemná oddychovka, ten kto čakal niečo viac, nedočká sa. Jediné čo tu je vysoko nad priemerom je hudba Massive Attack. A to som sa tešil, že prvýkrát pochválim Bessonovu produkciu. Snáď nabudúce.(25.8.2005)

 • zaack
  ****

  Akční nářez kombinovaný s psychologickým dramatem. Pro fanoušky obou žánrů povinnost.(30.3.2006)

 • aliajas
  *****

  Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.(20.6.2007)

 • Išak
  **

  No páni, jak tak zírám na hodnocení můžu jen stěží věřit.Většina je tady z filmu nadšená, ale já k ní určitě nepatřím.Jednoduchý, předvidatelný a nezajímavý děj, filmové postavy mi připadaly spíš jako figurky bez duše, film celkově nudný a podání skutečnosti o tom, že každý člověk potřebuje své bližní, mi připadalo v tomhle podání trošku trapné.Alespoň kdyby se dalo dívat na ty "bitky", ale to se taky nestalo.Moc mě nebere když jeden kopne do postavy ležící na zemi a ta se posune po podlaze o pět metru prostě jen tak.To už je trošku přehnané, nemyslíte?Až budu chtít vidět nějakou pohádku pustím si Sněhurku.No snad bude můj další výběr alespoň o chlup lepší.(16.4.2008)

 • štěpule
  *****

  Tento film má atmosféru, kontrast mezi dobrem a zlem je možná trošku přehnaný, ale filmu to rozhodně není na škodu. Souboj člověka který se snaží přemoci sám sebe rozhodně stojí za shlédnutí!(19.8.2008)

 • Neel
  *****

  No jo... Samotná linie příběhu není zase tak zajímavá, ale už jen to, že v tomto filmu hraje Jet Li mě přitáhlo. Akce, drama a hlavně jeho roztomilé pohledy, no zkrátka 5 hvězdiček je jasná volba..(30.10.2008)

 • Skunkiee
  *****

  Chytrý akční film s dalekým přesahem, tak by se dal charakterizovat tento snímek, kde Jet Li výborně hraje ale také nakládá své soupeře.Jeden z nejlepších akčních filmů, který se nebojí třeba na dvacet třicet minut přerušit boje a vypráví křehký příběh o hledání rodiny, a vlastně hledání a poznávání života jako takového. Ze psa se stává člověkem. Nádherná sekvence je právě když Danny poznává krásy "všedního života" - jedení příborem, zmrzlinu, objevuje hudbu. Do idylky potom ovšem vstoupí opět neuvěřitelně démonický Bob Hoskins a čeká nás závěrečné vyúčtování s chytrými akčními scénami a důstojným koncem. 95procent.Lahůdkový filmek (vhodné i pro večery s přítelkyní, doporučujem :D)(14.12.2008)

 • smrtubohem
  ****

  No, tak Jet se nám předvedl v docela netradiční roli, pere se samozřejmě dost a dost, ale příběh se trochu vymyká. Pravdou je, že výsledek je velmi pozitivní.(7.2.2009)

 • kondomxxl
  ****

  Ďalšia bojovka od Jeta, ale vďaka príbehu a akčným scénam sa to dá veľmi dobre pozrieť :-) 80%(10.7.2009)

 • Mangus
  ***

  V tomto filme ide v prvom rade o umenie Jeta Liho vynlátiť z každého dušu. Nie, že by som to neuznával a bitky sú tu spravené pútavo, ale snaha spoetizovať strednú časť filmu pokojným vystupovaním Morgana Freemana, a vzťah ,,Dannyho´´ k hudbe mi vôbec nesedí, skôr je tu nasilu, aby tento film nebol len ďalšou bezduchou bitkárskou hovadinou. Bohužiaľ mne táto časť filmu ešte zhoršila hodnotenie. Čo mi ho naopak vylepšilo bol Bob Hoskins, ktorého mám rád už od čias Králika Rogera a vo filme predvádza slušný herecký výkon. 6/10(12.8.2009)

 • shinlove
  ****

  Velice zvláštní nápad - takový otrok 21.století. Zvířátko na řetěžu. Jenže co když...? :) Jet Li ukázal, že je to opravdový bojovník, který je mistrem svého řemesla. 4*(28.1.2010)

 • SpeedyL
  ***

  Super bouchač Jet Li a hodný taťka Freeman. Na můj vkus přemoudřele pojaté, ale přesto se na to dalo dívat. Akce tomu nechyběla, občas nějaký hloupý dialog se dal vydržet a na rvačku typu 1 na 20 jsem si již také zvykl. Pro mne to byl koukatelný odpočinkový lehce kostrbatý příběh s kulturnějším kabátem. Pěkných 70%.(14.3.2010)

 • GrifHi55
  ***

  Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Boje mám osobně moc rád, zvlášt, když je dobrá choreografie, Danny the Dog nabízí moc hezké souboje, člověk by nevěřil, jak se dva můžou polátat v místnosti 1x1 m, a i když chápu prostřední pianovou část, nějak mě nudila a přišla mi nekonečná, že sem se zase těšil na další dávku utrženého násilí. Přesto všechno to není pouhý akčnák, ale je to i drama a zabaví solidně asi každého.(5.7.2010)

 • max cady
  ****

  Jet Li je frajer,ale k dokonalosti tu neco chybi(23.9.2010)

 • MathewBB
  *****

  Naprosto luxusní film, který porovnává cit a hudbu s agresí a bojem! Prostě pecka!!!(29.9.2010)

 • Tomulka
  *****

  Vynikající film ve , kterém nám Jet Li předvede, že není jenom hercem akčních bojových scén, ale má vlhy zahrát také roli charakterního muže, který zažije přerod své duše a života. Výkon Morgena Freemana, Boba Hoskinse není třeba vůbec komentovat na výbornou jako vždy a Kerry Condon jsem viděl poprvé a zahrála svou roli velmi, velmi zajimavě. Rozhodně doporučuji.(1.10.2010)

 • Tomi_901
  ***

  Keď by som niekomu rozprával dej, tak je to jednoduchý akčný film. Dobré bitky (a dostatok), trochu citov, trochu humoru a pod. Minimálne dve hviezdy navrch dáva herecké obsadenie Freeman a Hoskins. Dobrá oddychovka.(1.10.2010)

 • Světloslav
  *

  Jedna hvězdička za Kerry Condon a muziku nahranou a mixovanou Massive Attack. A motivy Carmen i Sonaty No 11. Ale to je všechno.(11.1.2011)

 • .:Angel:.
  *****

  Když si odmyslíte to násilí a vše kolem něho, co „vytváří“ ve vedlejší roli Bob Hoskins, zůstane vám dojemný příběh. Dojemný příběh, který je stejně tak krásný, jako většina klavírních symfonií. A tuto část jsem se rozhodl ohodnotit.(20.1.2011)

 • dracekt
  ****

  Dobrý film, doporučuji, nudit se nebudete(11.5.2011)

 • turistta
  *****

  Keby bol taký film v období keď som fičal iba na akčných filmoch (asi v 8 až 10 rokoch), tak by som sa asi mesiac neodlepil od televízie. Jet Li sa nielen dobre oháňa, ale aj kvalitne hrá a k tomu pekný netradičný príbeh. Štýl natáčania mi strašne pripomínal film 96 hodín, ktorý mi sadol podobne, ale mám pocit, že tento mi sadol ešte o niečo viac. Pri Liho mlátení mi behali zimomriavky.(2.8.2011)

 • KharDemon
  *****

  Jet Li a Morgan Freeman První film ve kterém jsem je viděl společně a jsem víc než mile překvapen Zasloužený plný počet...(21.9.2011)

 • gpx
  ****

  Akční pohádka o chlapci, kterého si zotročil psychopatický výběrčí výpalného. Film vám navíc ukáže jak správně nakupovat melouny.(26.2.2012)

 • e-pilot
  odpad!

  Bezúčelné násilí nesnáším. Samotná stavební myšlenka tohoto scénáře, zotročený vraždící maniak, je odporná. I když k tomu byl ten chudák jaksi donucen a zneužit.(10.4.2012)

 • Mark1983
  *****

  BEZ CHYBY!!!(18.6.2012)

 • pirate
  ****

  Ta část, ve které učí Jet Liho o životě, je trochu méně záživná a celkově mi na Jet Lim něco pořád v téhle roli nesedlo. Avšak film má dobrý děj a celkem slušné bitky. Hlavní hrdina se předvede parádně. Na nějakou dobu film v paměti zůstane. 75%.(5.11.2012)

 • l.l.negro
  *****

  Akční film ve stylu hudby kterou miluje vycvičený pes. na jednu stranu je to nelítostný pes který nelítostně zabijí,ale hudba to je pro něj vším... tento film se mi líbil z jednoho prostého důvodu Morgan Freeman a jet li spolu ve filmu. Mám rýd tyto herce a musím říct že jejich spolupráce se mi velice líbila. film na mě působil dojemně a akční scény jsou lahůdkou(9.12.2012)

 • 50koruny
  ****

  i keď filmy točiace sa okolo bojového umenia nevyhladávam, nespomínam si na žiadny s lepšou choreografiou.vo svojom žánri jeden z najlepších.(6.4.2013)

 • KIKA123456
  ****

  Je to asi divné, no pre mňa je to najlepšia rola Jet Liho. Výborný film, vhodne obsadené postavy, skvelé bojové scény (ktorých nie je ani veľa ani málo) a čo je najlepšie, dokonca aj kvalitné psychologično, ktoré sa nesie celým filmom - obľúbite si Dannyho už po prvej bitke :) Áno, je to predvídateľné a zľahka klišoidné, no celkový príjemný dojem z filmu do napraví. Nesmieme zabudnúť ani na vydarený soundtrack by Chemical Brothers, ktorý sa k tomuto filmu náramne hodil.(28.6.2013)

 • AnubisFSH
  *****

  Tady se Jet Li opravdu vyznamenal ... Naprostá bomba!(29.7.2013)

 • dave91
  **

  Už dávno mě nebere tahleta kung fu mela,kdy jeden borec sejme dva,tři,pět,deset podobných borců.Po deseti minutách jsem si říkal něco ve smyslu,že to nebude nic pro mě.Takový trapný film.Pak najednou přece jen blikla jiskřička naděje.Začalo to mít svou váhu.Bohužel to netrvalo dlouho a vrátilo se to do těch rvaček.Dávám palec dolů.(17.8.2013)

 • R.I.S.A
  *****

  Takovího pejska bych taky bral aby srazil k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry :D Morgan jako ladič pián masakry a Jet li si to povodil luxusně :)(19.12.2013)

 • Merenre
  ***

  No podívejme, Besson, kdysi výjimečný umělec a vizionář , autor mistrných děl jako Leon, Johanka, hlubina či Nikita, a ejhle o pár let později bastlil scénářů laciných kung fu rubaček. Noo, dejme tomu, že tato má jakési zdání něčeho navíc, není to takový úplný výplach jako je u tohoto žánru zvyk, ale pořád je to jenom tím, čím to je.(31.1.2014)

 • v.indruchova
  *****

  Tenhle film mě dost zasáhl, zahrál mi na moji osobní notu. Dannyho jsem si hned zamilovala a to už v upoutávce na film. Danny the Dog obsahuje dostatek famozního bojového umění v podání nezapomenutelného mistra J. Liho, který prokládá svým hereckým uměním, surovost boje s citem bolestné minulosti. J. L. hraje submisivního zaostalého muže, který se po odepnutí obojku, na jeho krku, mění v cosi neuvěřitelného, stroj na zabíjení, když do toho ještě přidáte, trochu něhy vznikne s toho nečekaně úžasný koktejl chutí. Každý máme vlastní hodnotu, jak je důležité najít ji? Jak to zvládne Danny? Jsem moc ráda, že se jsem náhodu objevila tento snímek.(18.2.2014)

 • johnsnow
  *****

  Dokonalé. Morgan Freeman je proste dokonalý a akcia skvelá.(15.3.2014)

 • BoKo_CzT
  **

  Detsky naivný film, ktorý aj keď sa prostredníctvom rôznych klišé snaží byť niečím viac, ostáva stále bezduchýn akčňákom. Určite však je vhodný ako mainstreamová jazda napr. pre školský výlet násť-ročných chlapcov do kina.(2.8.2014)

 • nevergiveup
  ****

  Další pecka z továrny Luca Bessona. Výborný nápad v kombinaci s mým oblíbencem Morganem Freemanem a pro mě famózním výkonem Jeta Li...nějak tak jsem mu uvěřil tu Dannyho neznalost soudobého světa. Od jezení polévky až po nákup v supermarketu. 80%(14.1.2015)

 • zeromen
  ****

  Dokonalý Jet LI.(17.6.2016)

 • Hawaj
  ***

  Todle, že napsal Luc Besson? Se mi ani nechce věřit. Ale jo jsou tam ty Bessonovský zjednodušení v ději, ale tentokrát to měl v pazourách skvělej rejža a Bob Hoskins, budiž mu země lehká, hraje naprosto dokonale. Bobovi věřím každý slovo, je to je pro mně jeden z nejlepších herců. Hlavně jeho role není jen omezenej mafiánskej boss. Skvělá kamera a střih. A ta muzika vod Massive Attack, jo tak ty maj panečku cit kdy jí použít. Jediný co tam jakoby nepatřilo byl ten gladiátorskej zápas. To bylo jak když do pohádky o zlu a dobru střihnou pasáž z brakový céčkový vandamovky. Morgan Freeman měl roli jako ulitou a zbytek herců taky nebyl vybrán náhodně. Jet Li je rozhodně lepší herec než Jackie Chan. Rád bych dal 4, ale to mísení brakový mlátičky s pohádkou mi to zabránilo.(13.7.2016)

 • HKstars
  ****

  Fanouškům Jeta Liho mohu před následující recenzí poradit jen jediné. Zhluboka se nadechněte, posaďte se a náležitě si to užijte. Váš oblíbený akční hrdina se totiž vrátil s plnou parádou a dokázal, že nepatří do starého železa. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, ale v Jetově případě to bylo trochu jinak. V roce 1979 prostě přišel, natočil v Číně trilogii Shaolin Temple (neplést s shaolinskými filmy, které kolují u nás) a stal se uznávanou asijskou celebritou. Akční celebritou. Nikdo od něj nevyžadoval herecké vlohy, dokud uměl s milimetrovou přesností ukopnout cigáro dvoumetrovému černochovi. Jenže i akční hvězdy stárnou a ke sklonku svých kariér si vydupou nějakou tu charakterní roli. Jetův kolega Jackie Chan se o přerod mezi neuvěřitelným a uvěřitelným hrdinou pokusil v nejnovějším snímku New Police Story, kterého se snad u nás dočkáme na videu (je nepřímým pokračováním jedné z Chanových nejslavnějších sérií - Police Story), Jet charakterní herectví ochutnal už v Hrdinovi, ale až Unleashed/Danny the Dog mu poskytl dramatickou roli v intencích, po kterých vždycky toužil. Připravte se na nového Jeta, právě přichází. Danny je statný čtyřicátník. Na první pohled zanedbaný a trochu přihlouplý, ale když mu jeho "strýček" Bart sundá obojek a řekne "trhej" (nebo, a to častěji, rovnou zabij), přepnou se všechny jeho neurony do bojového módu a všechno živé v místnosti se má na co těšit. Zatím funguje pouze jako bodyguard, ale když Bart potká ty správné lidi, zařídí Dannymu gladiátorské zápasy na život a na smrt. Čas mezi masakry nebohý Danny s duší desetiletého dítěte tráví v zamřížovaném suterénu, s vypelichaným plyšovým medvídkem, starým slabikářem a boxovacím pytlem. Umí sotva mluvit, nechápe tisíce věcí, ale s obojkem na krku pokorně poslouchá svého páníčka a láduje se psími konzervami... To vše se od základu změní, když při jedné z Bartových pochůzek potká slepého ladiče pián, Sama. Někde hluboko v Dannyho duši je totiž ukryta záliba v hudbě a Sam se navíc rád kamarádí s lidmi, takže nechá Dannyho zahrát pár tónů. Nejhezčí okamžik Dannyho života je naneštěstí přerušen Bartem, na kterého si poslední dobou až příliš dovoluje konkurence. Kdyby Danny nepřiběhnul v čas, bylo by po Bartovi. Jsou ale věci, od kterých ho ani hbité Dannyho pěsti nedovedou zachránit. Zinscenovaná autonehoda odsune Barta na hranici mezi životem a smrtí. Jen lehce zraněný Danny pak ze zdemolovaného auta uteče na nejhezčí místo, které poznal. Vetešárnu, v níž potkal Sama. Ten se zraněného mladíka ujme a ubytuje ho u sebe doma, kde s ním žije i jeho nevlastní dcera Victorie... Zbytek už asi nemá smysl vyprávět, nebudeme plácat celou recenzi na okecávání děje, který je beztak velmi jednoduchý (od Luca Bessona už vážně nemá cenu čekat zázraky), ale zároveň velmi úderný. Mladý francouzský talent Louis Leterrier si evidentně chtěl odpočinout od rozevlátých popcornů á la Kurýr (jeden z nejakčnějších filmů posledních let) a natočil víceméně komorní drama, jemně proložené akčními scénami. Nemusíte se bát, že by se z toho stal trend, Kurýr 2 vypadá podle prvních ukázek opět pěkně nabroušeně, a nemusíte se bát, že by Jet nedostal příležitost předvést svoje akční umění. Jen si ho neužijete tolik, kolik byste chtěli. Ale znáte to - dobrého pomálu. Hlavním motorem Unleashed je způsob, jakým divák projde příběhem a především herci, kteří hrají komorně, až divadelně, takže dělají z výsledku skutečně neokázalou, nicméně dokonale fungující podívanou. Měl bych začít u Jeta, protože jeho temné oči jsou zdrojem mnoha silných emocí a různými fyzickými fintami a nuancemi vás tahle asijská stíhačka přesvědčí o tom, že Danny je na tom vážně mizerně a je třeba ho politovat. Tahle přesvědčivost je jedním z klíčových prvků filmu, bez které byste to prostě nezbaštili. Ale vyšlo to skvěle a Jet nezůstal nic dlužen čistokrevným charakterním hercům, kteří ho obklopují, včetně typově naprosto přesně obsazeného Morgana Freemana (Sam). Leterrier věděl, že potřebuje moudrého mentora, který Dannyho uvede do skutečného života, takového, který už nikdy nebude chtít opustit a vzdá se kvůli němu poslední věci, která ho pojí s minulostí. Svého obojku. Když mu ho Samova dcera Vicky (v podání Kerry Condon) sundavá, je to jedna z nejvypjatějších scén. Pořád tak nějak čekáte, že jí Jet roztrhá na kusy a dlouhé záběry na jeho oči jsou až nesnesitelné. Leterrier zkrátka umí hrát na emoce a navzdory jednoduchosti (chatrnosti) celé zápletky mu to vychází. Abychom ještě nezapomněli na čtvrtého důležitého hráče. Bob Hoskins je stejně "zlostný" jako v traileru a jeho huhňavá angličtina neomylně geograficky lokalizuje dějiště filmu, nicméně moje obavy z přehrávání rozptýlil už po pár minutách. Čímž nechci říct, že nepřehrává, ale prostě to k téhle postavě sedí. Je to maličký, obtloustlý démon, někdo koho snadno začnete nenávidět. Zkrátka další dílek puzzle, který přesně zapadne do Leterrierovy skládačky. Úmyslně až na konec jsem si nechal rozbor akčních scén. Znovu bych chtěl zopakovat, že jsou pouhou třešničkou na dortu, jakýmsi nezbytným akcelerátorem děje a prostředkem, skrz který lze ukázat Dannyho zvířecí sílu. Film by dost dobře šel natočit i bez nich a neztratil by nic na své síle. Jenže máme v hlavní roli Jeta a byl by hřích, neukázat ho v životní formě, ne? Nejde tu o nějaké bojovky z povinnosti, Leterrier a Besson zasadili akci do děje velmi vkusně a psa si přeci pořizujete, kvůli obraně a trhání konkurence na kusy. Danny je pes a v tomhle je opravdu dobrý. Nejlepší. Při natáčení se po několika letech (naposledy tuším v roce 1996 u Black Mask) sešli staří známí Jet a Yuen Woo-Ping, přičemž výsledek se nepodobá ničemu, co jste v jejich podání doposud viděli. Leterrier si vyžádal opravdu brutální, tak trochu nekontrolovatelný bojový projev a to, k čemu štáb došel postupným experimentováním, se nedá dost dobře popsat. Zatímco Jet odešel do zoo studovat zvířátka (bez legrace), Yuen Woo-Ping zhlédnul několikrát za sebou Ong-Bak (legrace) a bylo vymalováno. Hned úvodní akční scéna v Dannym vás přesvědčí o tom, že Jet je pořád ještě "krutej" a Ping se po dvou průměrných hongkongských legráckách (Kung-Fu Hustle, House of Fury... průměr v Pingově měřítku znamená pořád ještě "skoro nejlíp na světě" ;) opět přináší naprostou špičku. V brutálních bitvách jsou zřetelné Jetovy wushu kořeny, ale jinak by z něj měl Tony Jaa velkou radost - lokty a kolena létají ostošest, údery do krku, lámačky a valchování obličeje, to všechno je na denním pořádku. Výsledkem je filmová brutalita, kterou zažijete jen málokdy. I samotný Ong-Bak byl v tomhle dost "čisťounký", při akčních scénách v Unleashed se tváříte, jako byste ty rány inkasovali vy. Opravdu to bolí. A při vší té nádheře si Ping ještě najde čas na kreativní choreografii. Danny v závěru soupeří s velmi silným protivníkem a Ping si neodpustil ani bitku jeden na čtyři, se zbraněmi (od středověké sekery až po bourací kladivo). Najdeme tu i takové lahůdky jako souboj ve stísněném prostoru (záchod), které připomenou zlaté časy hongkongské akční školy (zejména Yuen Biao zamáčkne nejednu slzu). V posledních řádcích bych rád ještě jednou připomněl, že tohle není akční film, ale čistokrevné drama. A ne proto, že by Jet Li už neuměl roztočit panenky příznivců akčních filmů. Prostě se chtěl odtrhnout od stereotypu drsného hrdiny, který každých pět minut provede nějaký šílený kaskadérský kousek. Zahoďte předsudky a nahoďte úsměv. Tenhle film vám ho sice trochu zmrazí (je depresivní, což je fajn, protože to znamená, že funguje ;), ale z kina budete odcházet s příjemným tetelením v duši. Hollywoodská lekce byla pro Jeta i jeho fanoušky tvrdá, ale teď se ukazuje, že Jet nestárne. Zraje jako dobré víno a já věřím, že to může být ještě lepší. Stačí chvilku počkat... nový film, který natáčí v Číně, opět s Pingem, a o kterém se šušká, že by měl po akční stránce trumfnout dokonce i geniální Fist of Legend, naznačuje, že budoucnost je růžová. 80%(21.4.2017)

 • harpsychord
  ****

  Jet Li v Bessonově pohádce.. ovládá Wushu, nosí obojek, umí smutný psí kukuč a učí se hrát na klavír..(31.8.2018)

 • Shitonit
  ****

  Jedna z mála rubaček, která se chvílemi snaží být taková..melodramatická ? V některých momentech jsem se v tom viděl. Taky mám rád sadomaso a vobojky ...(27.12.2018)

 • Mikahu
  ****

  70% | 7/10(21.1.2019)

 • kodwin
  ****

  Poměrně originální kýč. Nejmíň mě bavily zdlouhavé akční scény, ale ten nápad postavit život hlavního hrdiny mezi dva naprosté protiklady je výborný. Strejda Bart je navíc velmi zábavná postava.(29.8.2019)

 • Breaker
  *****

  Tak to bylo něco! Jednoznačně nejlepší americký film Jet Liho a se vším všudy, jak akce, tak i děj, smysl ...(17.6.2005)

 • lobsang
  ***

  kdyby slo dat 2,5 hvezdicky, tak je to presne ono. Neprilis funkcne vystaveny pribeh, nuda mezi bojovymi scenami a predvidatelnost, jsou nejvetsi neduhy Utrzeneho. Nic moc jsem necekal a nic moc jsem nedostal. Mozna pristi krizenec mezi Guyem Ritchiem, Bessonem, a mlatickami z prvni poloviny devadesatych let bude povedenejsi.(27.8.2005)

 • E-Chord
  ****

  Trochu mi to připadalo jako metafora na vývoj lidského jedince: z útlého dětství, kdy se dítě, podobně jako třeba pes, může učit na základě podmiňování (horká kamna = spálená ruka = bolest nebo sundání obojku = agrese), do doby, kdy se člověk "podruhé narodí", tj. kdy se stává socializovaným jedincem, schopným zapojit se do společnosti (tj. když Dannyho vychovává Morgan Freeman a kdy se z něho defacto stává úplný člověk)....Nebo taky jinak: jde o přjemný film, který mě velmi mile překvapil, ačkoliv jeho neakční, emocionální a výchovná část hodně často nesouzní s částí akční. Jako celek to tedy trochu skřípe. Výsledek je něco mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami.(22.9.2005)

 • esmoke
  ***

  puvodne to meli byt 4*, ale potom mi doslo, ze diky Massive Attack bych je klidne dal, ale samotny film si to nezaslouzi.(6.10.2005)

 • Dinoo
  ****

  Unleashed je veľmi zaujimvý film po stránke Jet Liho ktorý vo filme ukázal čo dokáže a je v plnej forme. Morgan Freeman dokázal zahrať slepého človeka skutočne úžasne. Po celý film máme možnosť pozerať zvádzané boje ako v aréne alebo v tom paneláku. Najviac zo všetkých scén sa mi páčila práve ta bitka Jet Liho s tým kung fu bojovníkom na záchode na malom priestore čo dokázali bolo priam obdivuhodné.(8.12.2005)

 • mitush
  ****

  Jet Li v životnej forme. Skvelý akčný film a o bojových scénach ani nehovorím. Proste super.......máličko chýbalo k 5*(15.10.2007)

 • Vinczent
  ****

  Stylová akční mlátička, se špicovim obsazením a hudbou od Massive Attack, která sedí filmu jako pr*el na hrnec.Nebýt melancholické prostřední pasáže(jež se dá snést hlavně díky sympaťákovi Morganovi),byl by dojem ještě o něco lepší(24.5.2008)

 • Brky77
  ****

  leterrier akciu zvláda na výbornú, kamerá je super pri Dannyho brutálnom zvieracom boji ..čo však nie je zvládnuté dokonale je prechod z akčného filmu do drámy, Jet Li nie je zrovna divadelný herec a aj keď za film povie naozaj len pár viet jednoznačne vidieť rozdiel napr. medzi ním a Morganom Freemanom,Bessonov scenár je opäť jednoduchý tak ako vždy príliš veľa moralizovania,jednoduché rozdelenie dobra zla a 1000 000 videná záverečná dilema hlavného hrdinu.(24.12.2008)

 • Drobeczech
  ****

  Dobrý příběh, skvělá akce a hlavně super Morgan Freeman. Příběh mě fakt dostal a hlavně Jet Li, který vypadal chvílemi jako pes. Prostě super film.(28.2.2009)

 • Flare
  ***

  Další film, snažící se přesvědčit, že lidé nejsou zvířata. Indeed!(14.12.2009)

 • BulkaNeAsi
  ****

  Rozporuplny film...alespon pro me...ale na konci proste...pet hvezd to asi nebude...ale Morgan jako slepý dědula, který rozdává moudra a ja mu je věřím.......uz to by stacilo...navic jeho slova, kterymi oznaci Dannyho jako chlapce, ktery dospiva v muze...i tomuhle "faktu" se v podani Jeta dalo verit...ackoli mu v dobe nataceni bylo 42 let...Jetovi se da verit i to, ze jeden clovek muze beze zbrane holyma rukama umlatit X protivniku...:) ani tolik scen zahrnujicich piano nakonec nevadilo....akcni sceny na ktere jsem se docela tesil nejsou tak povedene, jako treba v exit wounds (kde tedy Jet byl to jedine zajimave)...hudba slabsi...chvilemi ani kamera nic moc...kazdopadne finalni zazitek zopakovatelny...zaslouzenych 80%(1.3.2010)

 • snowcube
  ****

  3,5 za film a hvezdicka navic za uzasnou muziku massive attack.(14.7.2010)

 • whass
  ****

  Jednoznačně nejlepší příběh ve kterém hraje JET-LI.Chvaty JET LIHO to je nepřekvapivě dokonalé a herecký výkon Morgana Freemana je taky dost dobrý.Takže jednoznačně jeden z lepších akčních filmů i když konec byl nepřekvapivě jasný.(26.8.2010)

 • Crtcus
  **

  Nevím, jestli verzi pro televizi nějak moc prostříhali, ale připadlo mi to, jako by scénář psal nějaký šimpanz s psacím strojem. Tak pochybný vývoj postav a děj si určitě nazaslouží tak vysoké hodnocení, jaké tady je. Na akční film málo akční, na psychologické drama příliš stupidní.(2.10.2010)

 • Aniko
  ****

  Sympatičtí hlavní hrdinové (mno, asi mám slabost pro mladé asiaty) a, pokud to mohu posoudit, originální námět, který mě oslovil a rozhodně jsem byla zvědavá co z toho bude. Ovšem jak se odkrývá Dannyho minulost, zdá se mi už poněkud ohraná a "černobílá", tedy spíš moc černá. Prostě jsem čekala, že cosi kladného mezi Dannym a jeho "strýčkem" bude. Takže konec, ač pratřičně dramatický, jsem až tak moc neprožívala. Určitě to ale promarněný čas nebyl, už kvůli těm efektním bojovým scénám :-)(2.10.2010)

 • Koubes
  *****

  U mnoha zahraničních filmů si čeští distributoři přeloží nebo pozmění název filmu i když název vůbec film nevystihuje. Tento film tvoří výjimku jelikož si myslím, že je zvolen lepší název než naznačuje originál, ale to jen tak na počátek. Především musím pochválit výbornou myšlenku o člověkovi vychovávaném jako pes, který dostane novou šanci. Film ukazuje výbornou akční bojovou techniku hlavního představitele Dannyho a následně dojemný příběh nevidomého muže, který se snaží se svou dcerou " psa " pomocí hudby a rodinného života převychovat. Výborná myšlenka, kterou režisér Leterrier proměnil ve výborný film!(2.10.2010)

 • padlar
  **

  Mírné zklamání, čekal jsem rozhodně mnohem lepší podívanou.(3.10.2010)

 • mingi
  *****

  Z môjho subjektívneho pohľadu jeden z najlepších vydarených filmov Jeta Liho. Hneď ma dostal úvod filmu, v ktorom Jet vyrukoval s riadnou dávkou agresívnej bojovej explózie, ktorá sa nesie v celom filme. Kvitujem aj ten fakt, že tvorcovia filmu dokázali do snímku vniesť aj rodinno-romantickú atmosféru, čo sa často v tak drsných akčných filmoch nevidí. Čo mi tu trocha vadí je zbytočne zdĺhavý stredový dej bez akcie, na ktorý som si musel dlhšie počkať, ale bazénový masaker v podaní Jeta a jeho protivníkov to úplne vykompenzoval a samozrejme aj ďalšie nasledujúce súboje s vysokým nasadením. Nesmiem zabudnúť na dobrú prácu s kamerou, bojové sekvencie dostatočne s dlhým intervalom a jej stabilný pohyb umožňujú divákovi prehľad v súbojoch a zároveň vyvolávajú pocit dôveryhodnosti v reálnosti úderov, kopov, chmatov a pod.(24.2.2011)

 • pelegryna
  ****

  Mnoho skvělého, mnoho kýče, ale jedno je zde originální a to myšlenka vtísněná do dnešní doby.(18.7.2011)

 • Andy.222
  *****

  První věc, která mě na filmu zaujala byla zápletka - sundejte mu obojek a bude zabíjet. Čekal jsem tedy druhořadý "rubací" akčňák. Hned po prvních pár minutách mě však zaujal přímo boj samotný, ta kombinace kungfu a zvířecího boje, za který by se nemusel stydět ani Wolverine, to bylo samo o sobě pošušňáníčko pro oči. Když pak hrdinu dostal pod palec Morgan a začal jej převychovávat, tak jsme se divil, že přestože že všeobecné klišé: Láska a přátelství probouzí dobro - je v této kombinaci velmi dobře snesitelná, až si troufám říci i uvěřitelná i díky tomu, že se ona změna neudála přes noc ale v rámci dní až týdnů. Všeobecně byl pro mě příběh celou dobu víc než příjemný, Jet Liho herecký výkon výborný a celkový dojem z filmu vynikající. Mohu všem jen doporučit.(28.8.2011)

 • Pavlisko83
  ****

  Akční film založený na zajímavé myšlence a to "uvázání lidské mysli na vodítko". Jet Li své fanoušky rozhodně nezklame a Bob Hoskins je padouch se vším všudy.(23.11.2011)

 • JARDAHONDA
  ****

  Akční, krutý, ale přesto smutný thriller o mentálně zaostalém mladíkovi Dannym, kterého si zahrál výborný (Jet Li), který vzhledem ke zkušenostem s bojovým uměním byl pro tuto roli přímo stvořený.. Danny je odmalička vychováván, jako bojový otrok, kterému stačí sundat obojek a napovel vyplení místnost od všeho živého až do chvíle, kdy náhodou potká slepého ladiče piján, kterého ztvárnil skvělý (Mrogan Freeman),, který mu ukáže jiný život... Drsný snímek, který ukazuje i druhou minci " dobro vs zlo " hodnotím za 4 ****(8.3.2012)

 • Aesthetic
  ****

  Film je rozdělený na dvě části.Na akční (podle mě tu slabší) a na část "emocionální" kde se Danny učí hrát na klavír, poznává se s dcerou ladiče pian apod.. Celkově si film dokážu představit, kterak se ubírá spíše tím méně akčním stylem.Ten se tu moc dle mého názoru moc nepovedl (Zbytečně přehrávané rvačky ) , ale na druhou to stranu zachraňují perfektní herecké výkony (Jet Li, Morgan Freeman ) a občas i trocha humoru.(13.3.2012)

 • MaxDamage1
  ****

  Velice kupodivu dobrý film. Jet Li zde podává slušný na jeho poměry herecký výkon!! :-)(20.6.2012)

 • Hespulinek
  *****

  Jet Li by v tomto filmu nakopal i Chucku Norrisovi(23.10.2012)

 • Indio
  *****

  Konečně západní blbouni využili Jeta Liho k pořadné řežbě. Přhldná akce a slušnej příběh, Luc Besson to je jasny, má to kule.(23.11.2012)

 • Scorpik87
  *****

  Jet Li plus karate plus jeho pomsta suuuper.(26.11.2013)

 • JerryPilsen
  ***

  Navzdory slibné zápletce je to stále jen bojový film,který ovšem míří výše než by se zdálo.Dolů ho ale táhnou některé absurdity,které samozřejmě fanouškoům akčních filmů těžko můžou vadit :)(6.12.2013)

 • Yhitte
  *****

  Musim říct, že chvilkami jsem si myslel, že se koukám na dva uplně jiné film, ale pořádný nářez a kvalitní drama se jentak nevidí a opravdu jsem se toho nemohl nabaštit.(22.12.2013)

 • saluk
  ****

  Až na pár maličkostí výborné. Zaujímavé skĺbenie drámy a akčného filmu. Ako dráma je to zaujímavé a Jet Li tu musí aj čo to zahrať. Tej akcie tu až tak veľa nie je ako je tomu v iných jeho filmoch, ale keď sa už k nej dostaneme, je to paráda. Choreografia v bojových scénach je perfektná, má hlavu a pätu (hlavne súboj na záchode na 2 metroch štvorcových). K tomu fajnová hudba a Morgan Freeman :) U mňa veľká spokojnosť a čisté 4 hviezdy(13.4.2014)

 • elflord01
  *****

  Nedávno znovu viděno po letech, a i dnes musím říct, že jeden z filmů s Jet Li, který mě stále baví :-). Dobrá choreografie soubojů, slušný příběh (i když trochu zidealizovaný) ... prostě myslím, že příště se podívám opět rád ;-).(10.2.2015)

 • DavidAAAA
  **

  Velice zajímavý námět, ale víte, co mi ten film velmi rychle zhnusilo? Tak si představte, že máte člověka vychovaného jako zvíře, umí se jen mlátit a téměř neumí mluvit. A najednou se ho po smrti páníčka ujme moudrý muž, který na něj mluví jako nějaký profesor, a světe div se, psočlověk mu většinou hned rozumí. Jednou dělá, jako že nic nechápe, pak zas najednou chápe všechno, pak zas nic. Skutečně divný, nedotažený. A upřímně, nudil jsem se a ani nedokoukal. Rovněž scény rvaček na začátku na mne působily jak z nějakýho béčkovýho filmu 80.let, amatérský, odfláknutý. Hodně slabý 2 hvězdy. Věřím tomu, že ujmout se tohohle nějaký schopný režisér, mohla to být fakt pecka. Ale takhle je to slabota.(11.2.2015)

 • stuj
  **

  Ztráta času. Slušně řečeno. Proč v takovýhle srač.. hraje Morgan Freeman?(16.3.2015)

 • michal.pauza
  *****

  I když se mi film zdál z počátku dost krutý a nesmyslný, asi až v polovině jsem pochopil o čem vlastně vypráví... Hlavní hrdina tu nepředstavuje pouhý kus masa, který poslechne na slovo. Je zajímavé, že lidskost v něm zahlídne až slepec. Velice pěkně viditelná změna člověka. Z primitivního chlapce, který umí v podstatě jen zabíjet se postupně stane milé stvoření, kterému záleží na ostatních. Celkem zajímavé zpracování přátelství a lásky vůči brutalitě a agresi. Snímek můžu s klidným srdcem doporučit všem co mají rádi pořádnou akci a překvapivé zápletky osudu.(16.4.2015)

 • prasecak_cz
  ****

  Není to nejsilnější snímek Jeta Li, ale kouzlo má... Brutalita a násilí se střetnou s citem a dobrem - která strana zvítězí? V tomto je to taková pohádka z podsvětí...(24.2.2016)

 • Rathe
  ****

  Když jsem film sledoval, přemýšlel jsem o slovu, jakým bych ho mohl pojmenovat. A napadlo mě slovo roztomilý. Dílo skvěle zpracovává vjemy narozeného dítěte a perfektně jednotlivé momenty zobrazuje, např. první pusa (jen na tvář), první zmrzlina či první film v televizi. Největší zážitek - sundávání opasku z krku (sám jsem se toho naprosto bál). Abych pravdu řekl, tak pro mě ta část s Bartem nebyla zase tak důležitá a dokonce bych si dokázal představit film bez ní. Jet Li je v mých očích vážně skvělej frajer ;)(31.5.2016)

 • Jarsey
  ****

  Filmové spíše drama než akční film, spojení americké kinematografie, která vévodí snímkům z prostředí podsvětí a klasické asijské kung fu bojovky. Jak se jen tak nějaký bojovník s trochu jednodušším chápáním ocitne z jednoho světa, kde se nemilosrdně bojuje o peníze, kde je on sám držen jen k tomuto účelu a v podstatě se s ním zachází jako se psem vysílaným na psí zápasy, ve světě druhém, kde funguje rodina a lidská soudružnost? Moc propracovaným způsobem to samozřejmě nejde. V jednu chvíli jede v autě se svým "páníčkem" a za chvíli, než se naděje, se nachází u slepého Morgana Freemana. Máte chvíli pocit, jako kdybyste přepnuli jeden program, kde běžel béčkový akčňák na dramatický snímek, skoro až hudební. Ty dva propojené světy mají oba co do sebe, přesto jsou tak odlišné.(26.5.2017)