Utržený ze řetězu

Utrhnutý z reťaze

Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Americký základ se špetkou asijské, lžící britské a "přiměřeně" francouzské školy. Kupodivu se tenhle guláš dá bez problémů konzumovat i když akčním filmům moc nefandím. Je to tak 70%.(26.6.2005)

Jet Li zahrál skvěle. Originální námět a dobré souboje. Musím říct, že mně film příjemně uběhl...(2.4.2006)

Zajímavé skloubení bezduhé mlátičky a promyšleného dramatu. Pravda, bál sem se aby z té dramatické části nevznikl stupidní doják ale dočkal jsem se humorem příjemně odlehčené pasáže, ve které Danny zjišťuje, jaké to je být neomezovaný člověk a jaké to je skutečně žít. A hlavně sem se poté dočkal řežby, povedených soubojů - ne tak zajímavých jako eskapády Jackie Chana, ale velmi zajímavou kamerou nasnímaných a "reálných". Akce chvílemi působila že by některé ty triky mohl Jet Li dokázat i bez podpůrných lanek. A hlavně byla velmi dynamická a taková "bitka na záchodě" si jistě zaslouží zmínku. 85%(3.7.2006)

velmi dobře pojmutej akční film, jenž vás strhne nejen svýma parádně seskládanejma bitkama v podání Jet-Liho, ale milovníky klasické hudby zahřeje na srdci milovník pian Morgan freeman(jehož role mi silně připomíná Ray charlese).(8.10.2008)

Příběh je možná trošku jednoduchý, ale co se dá dělat. O co tu jde je akce a ta je úžasná. Jet Li ve svém nejlepším mimohongkongském filmu v neuvěřitelné formě. Nezbývá než slintat blahem(22.2.2010)

Dle mého názore nejlepší role J.Li prostě mu skvěle padla. Ve filmu vidíme prvky starých kriminálek s „novým“ asijským nádechem a docela to funguje…. Prostě dobrý akční film!! Nějak ale nedokážu pochopit, jak mohl Luise tak „odfláknout“ Souboj titánů protože potenciál má. Zvláště v tomto filmu…(1.10.2010)

• Oyer

Nenáročný snímek, ve kterém převládá pár chvatů a nesčetné množství obdržených ran. Přesný typ filmu pro 12 - 16 leté naivní puberťáky. Talentovaný a vycvičený bijec ( Jet Li) který byl vychováván v díře v kleci, kde dostal koryto s "žrádlem" a boxovací pytel vyhrává svému otrokáři zápasy. Jednoho dne tento buran potká slepého ladiče pijan (Freemana), a rozhodne se že už nebude zabiják. Pod jeho vlivem se dává na lepší cestu, nicméně duchaprostý a lehkomyslný děj filmu pokračuje vesele dál. A tak až do konce doprovází film další rychle kosti lámající údery, rány a kopy. Líbilo se mi jak nakonci když měl Jet Li svého otrokáře na lopatě (což se dalo od začátku předpokládat, že k tomu dojde) tak mu Freemen promlouval do duše, ať ho nezabíjí, že by tím vlastně prohrál. Nepřipomíná vám to nějaký jiný, kultovní film?(9.2.2011)

To byla ale podivná míchanice... Rešerše vyvolá dojem, že běží o totální koninu, takže za normálních okolností bych asi odolal, ale mám rád zachmuřené Skotsko a Massive Attack, tak jsem do toho šel. Příběh je opravdu o tom, co se dočteme v obsahu. Kdo by ale čekal krvavou řež, kdy Jet Li rozdává glasgowské polibky na všechny strany, asi se zklame. Rvačky (je to opravdu taková choreografická kakofonie, evidentně zcela záměrně, což ale nemyslím jako výtku) zabírají odhadem takových dvacet procent filmu. Ve zbytku se hlavní postava učí lízat zmrzlinu a jíst lžící. Tisíckrát viděný konec je o pomstě. Hm. A herci? Jet Li by měl mít dubléra na vážné scény. Kelly Condon se snaží zahrát krásnou Skotku (těžký úkol, i s ohledem na to, že je Irka). Ještěže slepý Freeman nevidí, do jakého výplachu se to dostal... Přežít se to sice dá, ale nic moc kromě skvělého soundtracku jsem si z toho neodnesl.(24.8.2011)

Poetický film. Bez ironie. Doopravdy poetický. 80%(3.6.2013)

• M1k9

Jet Li v akci. Bum, bum, bum. To má nějaké fanoušky? Vážně? 0.5/10(11.8.2013)

V žánru akčňáků (které jinak vůbec nemusím kvůli jejich tuposti) je to jedna z mála výjimek, po jejichž zhlédnutí jsem se nesmál právě ukončené hlouposti. Souboje jsou tady úžasné a obě dvě vedlejší postavy Freemana a Hoskinse mají slušné charisma, které drží film celý pohromadě. Skvělý soundtrack a francouzský šarm už jsou přidanou třešničkou na chutném dortu.(28.3.2016)

Kdyby mi někdo nejprve vyprávěl, jak se Jet Li přeměnil z bojového psa..., tak bych se tomu radši vyhnul. Ale nevěděl jsem nic. a to bylo dobře. PS choreografie (např. duel v prostoru minitoalety) vynikající! PPS a psí oči Jet Li ;-)(30.7.2017)

Takto to zhruba dopadne ak sa spojí ázijské umenie boja s hollywoodskym spôsobom rozprávania. V jednu chvíľu žeriete každý úder v nádhernej a krásne nasnímanej choreografii, v druhú zas sledujete pohodový život s nákupmi potravín, hraním na piano a lízaním zmrzliny. Lenže nič neznesiteľné sa nedeje a akýmsi zvláštnym spôsobom fungujú oba brehy rozprávania. I keď tušíte akým smerom sa bude príbeh uberať a ste z toho možno trochu sklamaní. Jet Li je však majster svojho oboru, ba čo viac druhá stránka veci mu dovolí ukázať niečo z herectva, pri záverečnej Mozartovej sonáte aj charakterného. Čo sa týka Morgana, tam snáď bez debát. Fajnová takmer - rodinná oddychovka.(21.9.2017)

Vskutku zaujímavý film. Jet Li tu konečne musel aj hrať, po jeho ostatných americkych snímkach som mu už pomaly prestal veriť. Morgan Freeman je ako ostatne vždy OK. Celkom dobre padla záporná úloha aj Bob Hoskinsovi, a čo je v akčnom filme zvláštne, dôležitý part tu hrá klavír. Akčných scien je len zopár, v ktorých sa Yuen Woo-Ping opäť nezahanbil.(22.12.2005)

Tento film se mi líbil, protože byl dobře zpracován film, děj, scény jak násilné tak vtipné a hezké.A tento film si budu rád pouštět třeba 100krát Celý film byl o Dannym ,,Jet Li a jeho vlastnitely ??Bob hoskinsale měl vlastní chybu, měl obojek, a slepému ladiči klavírů ,,Morgan Freeman Kterého Danny pozná. Yorku. A pro to jse mi tento film moc líbil(19.2.2006)

Je to rozporuplný. S takhle brilantní choreografií bych radši viděl čistokrevný akčňák. Nadruhou stranu i tenhle akční/drama mix funguje až překvapivě dobře.(24.6.2009)

Morgan Freeman úplně perfektní.(28.8.2009)

Blbost.(2.10.2010)

Myslíte, že vás nemůže nic překvapit?! Tento film je drsný a nadherný zároveň. Chlapec vychovaný jako bojový pes. Naštěstí je tu Morgan Freeman jako slepý ladič klavírů, který můži na úrovni myšlení dítěte doslova zachrání život.(13.1.2011)

Film se snaží tvářit jako psychologické drama, ale propracované a efektní bojové scény ho usvědčují ze lži: tvůrcům šlo v první řadě o ně. Jimi se podbízejí divákovi a příběh samotný tak působí trochu alibisticky. Scénárista Luc Besson dříve dokázal akci a psychologickou rovinou skloubit mnohem líp, tady už ale hra na efekt jasně převažuje. Přitom Jet Li je herecky velmi přesvědivý, v něm problém není. Není ani v Morganu Freemanovi ačkoliv ty jeho pořád stejné kreace přemoudřelých stařešinů už mě za srdce nechytají. A i ty akční scény mají samozřejmě šmrnc, ale celé to prostě nepasuje moc dohromady. Film s divákem nehraje poctivou hru.(9.11.2011)

• Caaslav

filmy s pošahanou situací nasoukanou do normálního světa mě většinou nenadchnou, a tohle nebyla vyjímka...2,5*(7.5.2012)