Utržený ze řetězu

Utrhnutý z reťaze

Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Americký základ se špetkou asijské, lžící britské a "přiměřeně" francouzské školy. Kupodivu se tenhle guláš dá bez problémů konzumovat i když akčním filmům moc nefandím. Je to tak 70%.(26.6.2005)

• Sigi-ACS

Dle meho je film Utrzeny ze retezu jenom ztratou casu. Kdyby film byl jenom cista akce, tak by se to dalo, ale v kombinaci s "psychologickou" prostredni casti filmu je z toho nestravitelny mis-mas. Nicmene bitky svoji kvalitu urcite maji, takze kdyz pretocite vsechny "kecy" dostanete z toho slusnou slabou pulhodinku na kterou se da kouknout. Stesti, ze jsem na to nesel do kina, to bych zrejme zaverecne titulky nevidel. :-)(2.2.2006)

8/10... Na povrchu vymakané do najmenšieho detailu, a viac-menej aj vo vnútri, ale predsa len tomu niečo chýba...(13.5.2007)

Akční poloze lze její prostoduchost snadno prominout, protože nadupanost akčních scén to bohatě vynahrazuje. Lehká přitaženost za vlasy zprvu nevadí ani u dramatických motivů, nicméně když se začnou mísit s akční linií, začne to skřípat a nedotaženost scénáře vystoupí na povrch. Napsal ho Luc Besson a nelze si při sledování nevzpomenout na tématicky podobného Leona - jeho starší režijní a scénáristický počin, po všech stránkách povedenější. Tentokrát se Besson tolik nepředřel a spolehl se, že akce a herecké výkony to zachrání. Svým způsobem se tak stalo, ale samozřejmě pouze do určité míry. Zamrzí to, protože Utržený ze řetězu měl na víc. Jinak: Hlavní záporák vypadá jak mafián z Chicaga dvacátých let a jeho dvojnásobné zmrtvýchvstání zřejmě mělo být malým humorným příspěvkem. Vyznívá ale pouze jako hodně špatný a trapný vtip.(3.8.2007)

Ze začátku jsem si myslel, že film za moc stát nebude, pak se ale rozjel ve vší parádě a rozhodně nelituju stráveného času. Líbily se mi bojové scény, příběh filmu i herecké výkony. Jediná moucha, která mi trošku vadila po celou dobu filmu, je, že jsem Morganu Freemanovi neuvěřil jeho slepotu - to je ale můj názor. 80%(11.9.2007)

Vyváženost decentnosti a akce... Skvělý Morgan Freeman, který dokáže skrze obrazovku uklidnit snad úplně každého je vystřídán Jetem Li a akčností první třídy... Velice oceňuji to, že ve filmu nejsou právě přeháněny akční scény a netvoří to nejdůležitější tohoto snímku... K plnému hodnocení přece jen něco chybí, ale i tak stojí tento film za shlédnutí!!! I díky Morganu Freemanovi dávám 4 hvězdičky ****(28.11.2007)

Výborný Jet Li a jeho skvělé chvaty jsou pro mě zárukou kvalitního akčního pobavení.(14.5.2008)

Bohužel ani Morgan Freeman mě v tomhle filmu nepřesvědčil. Ba naopak, spíše mě nudil. Ale naštěstí to byl první a doufám poslední film tohohle typu. No a nevim jestli Jet Li hraje nebo je takovej pořád:).(9.9.2008)

Kvoli klaviru a hudbe ako takej, nadhernej harmonii roztomilosti s akcnostou, Mozartovi a bojovym scenam, nech je odpustene chybam... *****(16.11.2008)

Začátek se rozjel ve svižném tempu ruce, nohy létají vzduchem ve stylu Jet Li. V průběhu děje už tempo začínalo opadávat, když se Morgen Freeman snažil Jet Limu vnuknout osobnost. Oceňuji Freemanův herecký výkon v roli slepého ladiče pian. Ale můj celkový dojem je spíše podprůměrný, i když scénář je netradiční.(23.1.2009)

Napínavý akční filmeček, ale přeci jen bych uvítal trošku reality.(16.2.2009)

Moc ne to neba...filmek tak do TV....nic noveho, dej jaks taks plyne...ale nema co nabidnout(9.3.2009)

Akci bych si tu dokázal odmyslet, i když je natočená precizně. Jet Li vážně umí, tentokrát předvedl, že je i kvalitním hercem. Jeho pobyt v rodině slepého ladiče piján naprosto zastiňuje zbytek filmu. Jinak se jedná o docela drsný snímek, plný chladných barev a krutých momentů. Vše je dokonale skloubené a film dokáže nabídnout víc než jen akci, ale i skvělé drama s povedenou hudbou. Scény s nakupováním ovoce, zmrzlinou nebo schovávání pod postelí jsou parádní.(26.4.2009)

Když se takový Jet-Li utrhne ze řetězu, nepřál bych vám nacházet se blíž než deset kilometrů daleko, pokud tedy zrovna nejste Morgan Freeman, jehož charisma je ještě mocnější než Jetovi pěsti!(19.7.2009)

Celé to na mě působilo, jako pohádka s drsnějšími scénami, protože dějová linie pro mě měla tolik logických, nebo nepochopitelných situací, že si to jinak neumím vysvětlit. Pokud jsem se ovšem oprostil od přemýšlení, pak je to celkem pohodový film, který má spád a jen málo hluchých míst.(19.9.2009)

za 5 uz kvuli tomu, co za ostatni blbosti Louis udelal. Krasne kontrastni film s perfektnima hereckyma vykonama(15.8.2010)

Nečekaně dobré, nečekaně jímavé(1.10.2010)

• route60

Slaboučké a usměvné, neuvěřitená blbůstka, Jet Li hraje skvěle ale to rozhoně nestačí.(1.10.2010)

Nádherné propojení citů a romantiky s akčností. Ačkoli na akční scény vůbec nejsem, tyto byly skvělé.(2.10.2010)

Na rovinu...nejsem fanda akčních filmů, ale tohle je něco jiného. Tenhle film má duši.(17.5.2011)

Když tvůrce baví člověka akcí a násilím, působí hláška "I dont want to hurt people anymore"(nebo jak to přesně řekl) poněkud vyprázdněně. Pěkná hudba.(20.2.2012)