Utržený ze řetězu

Utrhnutý z reťaze

Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Svižný akčňák se skvělým Freemanem a klasickým Liem jako mrštným hadíkem, co každému nabančí. Příběh se line vcelku rychle a ve vyprávění lze hledat jen těžko výraznější slabiny, protože jak souboje s obojkem, tak rozjímání se slepým pianistou jsou výborně vyvážené a tudíž se nelze nudit. Bohužel, snímek vyčerpal své možnosti na maximum a 5* by byly ode mě moc velkorysé. [Přesná stopáž: 98 min](17.3.2007)

• DavidAAAA

Velice zajímavý námět, ale víte, co mi ten film velmi rychle zhnusilo? Tak si představte, že máte člověka vychovaného jako zvíře, umí se jen mlátit a téměř neumí mluvit. A najednou se ho po smrti páníčka ujme moudrý muž, který na něj mluví jako nějaký profesor, a světe div se, psočlověk mu většinou hned rozumí. Jednou dělá, jako že nic nechápe, pak zas najednou chápe všechno, pak zas nic. Skutečně divný, nedotažený. A upřímně, nudil jsem se a ani nedokoukal. Rovněž scény rvaček na začátku na mne působily jak z nějakýho béčkovýho filmu 80.let, amatérský, odfláknutý. Hodně slabý 2 hvězdy. Věřím tomu, že ujmout se tohohle nějaký schopný režisér, mohla to být fakt pecka. Ale takhle je to slabota.(11.2.2015)

• stuj

Ztráta času. Slušně řečeno. Proč v takovýhle srač.. hraje Morgan Freeman?(16.3.2015)

I když se mi film zdál z počátku dost krutý a nesmyslný, asi až v polovině jsem pochopil o čem vlastně vypráví... Hlavní hrdina tu nepředstavuje pouhý kus masa, který poslechne na slovo. Je zajímavé, že lidskost v něm zahlídne až slepec. Velice pěkně viditelná změna člověka. Z primitivního chlapce, který umí v podstatě jen zabíjet se postupně stane milé stvoření, kterému záleží na ostatních. Celkem zajímavé zpracování přátelství a lásky vůči brutalitě a agresi. Snímek můžu s klidným srdcem doporučit všem co mají rádi pořádnou akci a překvapivé zápletky osudu.(16.4.2015)

Není to nejsilnější snímek Jeta Li, ale kouzlo má... Brutalita a násilí se střetnou s citem a dobrem - která strana zvítězí? V tomto je to taková pohádka z podsvětí...(24.2.2016)

Když jsem film sledoval, přemýšlel jsem o slovu, jakým bych ho mohl pojmenovat. A napadlo mě slovo roztomilý. Dílo skvěle zpracovává vjemy narozeného dítěte a perfektně jednotlivé momenty zobrazuje, např. první pusa (jen na tvář), první zmrzlina či první film v televizi. Největší zážitek - sundávání opasku z krku (sám jsem se toho naprosto bál). Abych pravdu řekl, tak pro mě ta část s Bartem nebyla zase tak důležitá a dokonce bych si dokázal představit film bez ní. Jet Li je v mých očích vážně skvělej frajer ;)(31.5.2016)

Filmové spíše drama než akční film, spojení americké kinematografie, která vévodí snímkům z prostředí podsvětí a klasické asijské kung fu bojovky. Jak se jen tak nějaký bojovník s trochu jednodušším chápáním ocitne z jednoho světa, kde se nemilosrdně bojuje o peníze, kde je on sám držen jen k tomuto účelu a v podstatě se s ním zachází jako se psem vysílaným na psí zápasy, ve světě druhém, kde funguje rodina a lidská soudružnost? Moc propracovaným způsobem to samozřejmě nejde. V jednu chvíli jede v autě se svým "páníčkem" a za chvíli, než se naděje, se nachází u slepého Morgana Freemana. Máte chvíli pocit, jako kdybyste přepnuli jeden program, kde běžel béčkový akčňák na dramatický snímek, skoro až hudební. Ty dva propojené světy mají oba co do sebe, přesto jsou tak odlišné.(26.5.2017)

1 8 16 23 27 28 29 30 následující >>