Utržený ze řetězu

Utrhnutý z reťaze

Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Americký základ se špetkou asijské, lžící britské a "přiměřeně" francouzské školy. Kupodivu se tenhle guláš dá bez problémů konzumovat i když akčním filmům moc nefandím. Je to tak 70%.(26.6.2005)

• stuj

Ztráta času. Slušně řečeno. Proč v takovýhle srač.. hraje Morgan Freeman?(16.3.2015)

I když se mi film zdál z počátku dost krutý a nesmyslný, asi až v polovině jsem pochopil o čem vlastně vypráví... Hlavní hrdina tu nepředstavuje pouhý kus masa, který poslechne na slovo. Je zajímavé, že lidskost v něm zahlídne až slepec. Velice pěkně viditelná změna člověka. Z primitivního chlapce, který umí v podstatě jen zabíjet se postupně stane milé stvoření, kterému záleží na ostatních. Celkem zajímavé zpracování přátelství a lásky vůči brutalitě a agresi. Snímek můžu s klidným srdcem doporučit všem co mají rádi pořádnou akci a překvapivé zápletky osudu.(16.4.2015)

Není to nejsilnější snímek Jeta Li, ale kouzlo má... Brutalita a násilí se střetnou s citem a dobrem - která strana zvítězí? V tomto je to taková pohádka z podsvětí...(24.2.2016)

Když jsem film sledoval, přemýšlel jsem o slovu, jakým bych ho mohl pojmenovat. A napadlo mě slovo roztomilý. Dílo skvěle zpracovává vjemy narozeného dítěte a perfektně jednotlivé momenty zobrazuje, např. první pusa (jen na tvář), první zmrzlina či první film v televizi. Největší zážitek - sundávání opasku z krku (sám jsem se toho naprosto bál). Abych pravdu řekl, tak pro mě ta část s Bartem nebyla zase tak důležitá a dokonce bych si dokázal představit film bez ní. Jet Li je v mých očích vážně skvělej frajer ;)(31.5.2016)

Filmové spíše drama než akční film, spojení americké kinematografie, která vévodí snímkům z prostředí podsvětí a klasické asijské kung fu bojovky. Jak se jen tak nějaký bojovník s trochu jednodušším chápáním ocitne z jednoho světa, kde se nemilosrdně bojuje o peníze, kde je on sám držen jen k tomuto účelu a v podstatě se s ním zachází jako se psem vysílaným na psí zápasy, ve světě druhém, kde funguje rodina a lidská soudružnost? Moc propracovaným způsobem to samozřejmě nejde. V jednu chvíli jede v autě se svým "páníčkem" a za chvíli, než se naděje, se nachází u slepého Morgana Freemana. Máte chvíli pocit, jako kdybyste přepnuli jeden program, kde běžel béčkový akčňák na dramatický snímek, skoro až hudební. Ty dva propojené světy mají oba co do sebe, přesto jsou tak odlišné.(26.5.2017)

1 8 16 23 27 28 29 30 následující >>