Utržený ze řetězu

Utrhnutý z reťaze

Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Svižný akčňák se skvělým Freemanem a klasickým Liem jako mrštným hadíkem, co každému nabančí. Příběh se line vcelku rychle a ve vyprávění lze hledat jen těžko výraznější slabiny, protože jak souboje s obojkem, tak rozjímání se slepým pianistou jsou výborně vyvážené a tudíž se nelze nudit. Bohužel, snímek vyčerpal své možnosti na maximum a 5* by byly ode mě moc velkorysé. [Přesná stopáž: 98 min](17.3.2007)

90%(10.5.2007)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +fascinující Jet Li, charismatický Bob Hoskins (ale jen trochu) a klasicky výtečný Morgan Freeman, choreografie soubojů, zvuky při zápasech, originalita –přeci jen hudba není tak výrazná, občas bych některé pasáže filmu natočil jinak (emotivněji)./// No netradiční akčňák, který mě málem pohltil. Film stojící hlavně na výtečných hereckých výkonech a přitom je silný i v jiných měřítkách. Předně vynikne zvuk před hudbou (většinou je to naopak). Jinak fascinující skloubení akčního filmu a filmu který má přinést snad nějaké poselství (zde bych více přitlačil na pilu). A vůbec snad mě tady trošku chybí i ta béčkovost, pač film se snaží být hodně originální. V některých momentech připomínal Leona, na něhož bohužel nemá a Kurýra, na něhož má aspoň v akčních soubojích (bohužel tady mi přesto přijdou trochu účelné a vynucené). Celkově tedy zvláštní film a už tady byly věru lepší, přesto je něčím zajímavý…no a hlavně je koukatelný/// Celkem 76%///(13.3.2007)

Problém je v tom, že tento film je poněkud "utržený ze řetězu". Chvíli je to čistokrevný akčňák, chvíli milé komorní drama. Já osobně bych dal přednost tomu dramatu, ale když už tam "hraje" Jet Li, lidé holt očekávají bitky. Ty pochopitelně nechybí, jsou velice působivě natočeny, ale není tu na druhou stranu nic, co bychom ještě neviděli.(5.9.2005)

Netradiční film s Jetem Li a minimalistickou bojovou scénou na záchodku + výborný soundtrack od Massive Attack.(4.6.2006)

Jeden z posledních filmů s Jet Li, který mě výrazně zaujal. AKční thriller především disponuje mimořádně kvalitní režií, která se prezentuje nejen nápaditými akčními scénami, ale umí vydolovat z hereckého polena jakým je Jet Li něco jako herecký výkon. Rozhodně však tím nejlepším z herců je mrazivě šílený záporák v podání Boba Hoskinse. Zajímavý film plný originálních scénáristických nápadů podložený dravou režií Louise Leterriera.(1.10.2010)

Louis Leterrier to na režisérskej stoličke vie. Vždy sa mu podarí vyčariť výbornú atmosféru a dosiahnuť tak vyššiu všeobecnú pútavosť dejovej linky. V tomto prípade ide o ťažkú cestu za vykúpením lemovanú výbornou bojovou choreografiou a uchu lahodiacou klavírnou hudbou. Niekedy naozaj pomôžu len päste. Tiež je pravda, že hudba dokáže roztopiť aj citový ľadovec. Veľká spokojnosť. 80/100(2.9.2016)

• Jordan

luc besson? morgan freeman? bob hoskins? a dokonca aj na jet li-ho to je už priveľa! či skôr "primálo". nechápem, ako sa také mená, ktoré sú podľa mňa (alebo by mali byť) akou-takou zárukou kvality a mohli by mať už trochu súdnosti, dokážu podpísať pod niečo tak obludne zlé. nebolo to akčné, nebolo to vtipné, nebolo to dojemné, nebolo to psychologické, bol to guláš podávajúci miliónkrát videné klišé a zmes toho najhoršieho z jednotlivých žánrov spojené do akéhosi pseudopaskvilu. vážne nechápem.(14.10.2007)

Chtělo by to trochu víc rvaček... Jinak celkem spokojenost. Jeden z mála emocionálních akčních filmů, kterému nechybí jak nádherně stylová vizuální stránka, tak skvělé herecké výkony (Hoskins, Freeman). Naprosto skvělé bojové scény (brilantní choreografie Yuena Wo Pinga a bezvadné nasnímání), jimž jednoznačně vévodí hned onen úvodní nářez, který je takovým malým filmovým orgasmem už jen díky našláplé hudbě od Massive Attack. IMHO jedna z nejlepších akčních scén roku. Utržený ze řetězu spojuje dvě zdánlivě neslučitelné dějové linie (netradiční thriller a dojemný slaďáček), ale dělá to natolik obratně, že jsem se nestačil během těch 102 minut ani na chvíli nudit a většinu času jsem se dobře bavil. Od Louise Leterriera bych tak "inteligentní“ film po tak ryzím (ale na druhou stranu takřka geniálním) béčku, jakým jeho předešlý Kurýr bezesporu je, opravdu nečekal. Spolu s Polibkem draka se jedná o vrchol Jetovy hollywoodské kariéry. 80 %(21.9.2005)

Lehce nadprůměrná akční podívaná s vysoce nadprůměrně bojujícím Jetem Li. Ale nápad to byl dobrý. :) "You basically turned a man into a dog."(21.8.2006)

• WANDRWALL

Taky nemám žádné pořádné vzdělání, a kolik učitelů mě učilo jen proto,že za to dostávali plat. A kde si stěžovat?(16.5.2011)

• nascendi

Ani sám dobre neviem, prečo som sa ulakomil na túto variantu Leona. Nepovažujem utrhnutého za dobrý film, ani v rámci žánru. Jet Li je samozrejme skvelý, ale nemohol som sa preniesť cez to, že bojovník s neuveriteľnými fyzickými schopnosťami sa mimo miest bojov pohybuje, ako tuleň na súši. Vlastne aj všetky scény týkajúce sa jeho nebojových schopností mi pripadali nevierohodné až smiešne. Tento film nemusel byť nakrútený.(24.12.2013)

Vynikající kombinace akčního filmu a komorního dramatu, která stojí hlavně na skvělých hercích a velmi dobré režii.(4.5.2006)

Ukážka toho,že aj Jet Li je herec a nie Danny the Dog!Zaujímavé herecké obsadenie s ešte zaujímavejším dejom:)vážne!Tento počin má myšlienku,k tomu trochu viac akcie,našľapanej hudby,zaujímavej kamery a ide sa!Utrhnutý z reťaze je akčná jazda celých102minút!(4.1.2008)

Nevím, čím to, ale zdá se mi, že Jet Li zde odvedl velice dobrý herecký výkon. Nemyslím nejen bitky, ale i tu "omáčku" okolo. Hodně se mi líbilo skloubení jeho psí řvavosti s hrou na piano a jeho psychické proměny. Samozřejmě svou roli si sehrál i Morgan Freeman a ani ten mě nezklamal. Slušně natočeno, DTSem podpořeno, takže suma sumárum-bavil jsem se fakt dobře.85%(28.8.2007)

Výborný film v ktorom Jet Li dokozaju že je v dobrej kondičke a dokonca že vie hrať. Nečakajte samú akciu je tu aj veľa emócií. Akčné scény sú zásluhov Louis Leterriera veľmi dobre nasnímané a predovšetkým boj na záchode si určite zapamatáte.(3.7.2005)

Romantický snímek s několika akčními scénami nemůže uspokojit milovníky ani jednoho z těchto dvou žánrů. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(19.4.2015)

Nesúrodá kombinácia skromnej drámy s efektným akčným filmom.(2.6.2007)

Akční pecka s řadou dokonalých bojových scén, které přesto působí jen jako pouhý doplněk komorního a téměř pohádkového příběhu o hudbě a vlídnosti jako léku na zmrzačenou duši. Bob Hoskins byl dokonalým ztělesněním zla a Jet Li podal jeden z nejlepších výkonů svého minimalistického herectví, měnící se pouhým cvaknutím obojku z citově prázdného zabijáka v nevinného chlapce, místy zmateného a dětsky bezradného, zmítaného mezi psí poslušností a dětskou touhou po ztraceném štěstí, ztělesněném obyčejným klavírem.(10.11.2010)

Nevim jestli to měl být účel ale já jsem skoro každou chvíly chcípal smíchy fakt že jo hlavně ztoho vzteklýho trpaslíka a "páníčka" hlavního hrdiny byl vtipnější než samotné mé miny. A těď konec srandy a k příběhu naprosto úžasný akčnák fakt že jo akční scény skvěle spracované Jet Li to už má prostě v krvi. Chvíly jsem uvažoval o čtyř ale přesvědčil jsem se o pěti během dalších bojových scén které nadcházeli fakt perfektní film!(27.6.2011)

LEON+OLD BOY Normálne mi prišlo ľuto, že to nerežíroval Besson - bol by to viac ako slušný comeback. Leterrier nehorázne prekvapil a je potešenie hľadieť, ako sa Yuen Wo Ping dokáže stále posúvať ďalej pri navrhovaní súbojov. Emócie sú naozaj silné, Jet sa konečne dostal postavu, ktorú dokonalo dokáže oživiť. Príbeh síce mohol byť zložitejší, ale takto uspokojiť vyznávača komornej drámy aj mlátičiek naraz, je obrovský úspech...(14.3.2006)