silentname

"The Farmer and the Belle: Saving Santaland" bola teda skutočne silná dávka klišé. Na film podľa skutočnej udalosti to pôsobí ako keby sa vôbec neriešilo kto boli skutoční ľudia a len sa priniesol príbeh, ktorý sme videli miliónkrát. Občas to vie byť vtipné, no neviem či ide o niečo, čo nechá dlhodobo nejaký zážitok. Príbeh je typickí, hrdinovia sú typickí, dejové línie sú veľmi typické a vieme ako to nakoniec dopadne aj cez aké momentky si prejdeme. Napriek tomu je tu niečo, čo filmu nechýba a to je vianočný šarm. A občas aj dobrá dávka humoru. Baví ma ako je Belle vydesená zo všetkých zvierat a ako pri nich panikári (najmä scénka v kurníku), Adele je celkom dobrá holka a vie pobaviť a chémia medzi protagonistami funguje. Dokonca aj emócie vedia pôsobiť úprimne. A film vyzerá podľa mňa na niektorých miestach veľmi pekne. Spočiatku som sa bál ako to dopadne, keď film začal prinášať do toho všetkého Boha, no nakoniec to spracovali tvorcovia celkom decentne. Film nerobí zbytočný nátlak ani tu nie sú stupídne momentky, kde modlenie všetko vyrieši. Je to taký maximálne zdravý balans. Myslím si, že ak máte radi tento typ filmov, tak to jedno pozretie vám neuškodí. No to je asi všetko čo môžem k tomu inak povedať. Hodnotenie: C ()

Fanita

Ja neviem, proste obsadia do filmu herečku, ktorá ma byt starnúca supermodelka a má 'akože' 35 rokov, ale vyzerá oveľa oveľa staršie (v skutočnosti ma herečka 41), na to, že tam ide o krásu stále (Belle), tak mi príde dosť škaredá a ksichty hádže hrozne stále a to obočie ma desilo celý čas... Josh bol sympatický a aj jeho dcéra, ale cely film na mňa pôsobí veľmi lacno a príbeh je dosť nudný. Mám pocit, že som to celé už niekde videla a asi by mi nevadilo, tento film nevidieť, ale v rámci výzvy ho dokončím:) ()