Reklama

Reklama

Gumihodyeon

(seriál)
  • Jižní Korea 구미호뎐 (více)
TV spot
Rodinný / Romantický
Jižní Korea, (2020–2023), 34 h 23 min (Minutáž: 65–80 min)

Série(2) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Lee Yeon (Dong-wook Lee) je bájná bytost tzv. gumiho nebo-li devítiocasá liška, který se vzdal vysoké pozice horského ducha, aby duše ženy, kterou miluje, mohla být reinkarnována. Už několik stovek let ji hledá a jako trest musí sloužit jako strážce pořádku mezi ostatními liškami a lidmi. Nam Ji-ah (Bo-ah Jo) je televizní producentka posedlá vším nadpřirozeným, kterou v dětství při zvláštní nehodě zachránil právě Lee Yeon a od té doby je odhodlaná ho stůj co stůj najít. Potřebuje totiž s jeho pomocí zjistit, co se stalo s jejími rodiči, kteří při oné nehodě zmizeli. Lee Rang (Beom Kim) je krutý bratr Lee Yeona, který je odhodlán bratrovi neustále znepříjemňovat život. (kklepkaa)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (16)

kklepkaa 

všechny recenze uživatele

Já prostě tenhle styl můžu. Zamilovala jsem se do Kim Beoma... jeho role byla skvělá, on byl skvělý a s Lee Dongwookem se skvěle doplňovali. Velký plus má také hlavní hrdinka, která se jen nevezla. Vedlejší role byly také překvapivě dobré a nijak neotravovaly a hlavní trio bezvadně doplňovaly. Záporák mohl být impozantnější, ale nad tím člověk zavře očko. Soundtrack se mi líbil tak půl na půl. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Seriál přináší námět z legend, devítiocasá liška přece nemůže milovat smrtelnici, aniž by to neskončilo tragédií. Lee Yeon není pouze lišák likvidující psance a příšery všeho druhu. Je to neskutečně cool týpek milující čokoládovou-mentolovou zmrzlinu a život bere s klidem, včetně svého věčně rebelujícího bratra (Lee Rang). Lee Dong-wook je ve své roli úžasný má charisma, bere svoji úlohu nikoliv smrtelně vážně, ale s nadhledem, občas jakoby z toho měl legraci, a nic ho nerozhází, jakoby neustále hledal cesty, jak diváka překvapit, nebo scénárista vymyslel řadu cest, jak může jeho postava diváky uhranout. Někteří ještě před seriálem tvrdili, jak neumí hrát, a má pouze jeden výraz. Tady musí sklapnout, má širokou škálu výrazů a věřil jsem mu je. Kim Bum jako brácha Lee Rang, taky nemá chybu, rozpolcený bad boy, který jde tvrdě za svým. Jo Bo-ah jako producentka Nam Ji-ah mě v první dvou dílech dostala, jako silná hrdinka, co si umí poradit sama, myslel jsem že sérii zcela herecky ovládne, ale měla zdatné kolegy, její role není tolik na odiv, nedostala prostor v tom trendu chytré ženy pokračovat. Není zase však, ale pouhý objekt, navíc vůrci jí ani nervali neustále do oslnivých garderob. Jo Bo-ah hraje tísněnou hrdinku, která ale v prostředí nadpřirozených bytostí logicky nemá moc prostoru zářit (byť chápu, že někteří mají pocit, že chemie mezi hlavní dvojkou mohla být lepší). Co mě na seriálu baví, je, že tvůrci dovedli udělat každý díl napínavý a zábavný, směs fantasy, akce, romance, trošku komedie, některé dialogy nemají vážně chybu, včetně popkulturních náražek. Mnoho situací a zápletek je rozpleteno zcela nečekaně. Nabušený OST https://www.youtube.com/watch?v=mnFBk-c7nTk který mě dostává. Ano děje se v rámci žánru, to čemu se z kulturních důvodů (fakt na to musím napsat článek) vyhne málokterý korejský seriál. 12 dílů smažba mezi 4-5hvězd, díly 13, 14 ztrácí dech a začíná to být někdy bezradné, v díle patnáct dojde po průtazích na finální souboj, a seriál by tady mohl skončit a mnoho lidí by tím bylo spokojených. Jenže jsme v Koreji, jakkoliv chápu potřebu tvůrců pojmout poslední díl trochu jinak, tak jsem se musel nutit sledovat, zbytečně dlouhý, nakonec však musím říct, že jsem se závěrem spokojen byť šly díly 15. a 16. spojit, nebo udělat elegantněji. Přesto sledovanost skoro 6% a to jde o soukromý kanál, není to samozřejmě nejvyšší letošní sledovanost, ale i tak je to hodně. Navíc, i přes určité problémy v závěru, příběh a charaktery mě hrozně baví, takže bych to viděl i na reprízu. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdinka se ze začátku zdála strašlivě chytrá, skvěle používala mozek, ale pak mi přišlo, že jí občas zamrzl. Škoda. Ze scén z minulosti, kde měl Lee Yeon dlouhé vlasy a zvláštně se culil, mi trnuly zuby. Efekty mě neoslovily. Souboje byly nudné. Chemie mezi hlavním párem téměř nulová, mnohem větší ji měl vedlejší pár nebo dokonce ta dobrá kuchařka a trapný nadřízený hrdinky... Imoogi neměl pravidla. Nebo spíš jeho moc; v podstatě byla neomezená a pak si na konci vzpomněli, že by to tak být nemělo, tak ho trochu oslabili. Bylo to takové duté. Rozkoukala jsem to, pak na pár týdnů úplně zapomněla, že to rozkoukané mám a vůbec mi to nechybělo, ani mě nezajímalo, jak to bude dál. Ale nakonec jsem to dokoukala a musím říct, že mě ani konec nepřekvapil – byl debilní. Šťastný-nešťastný, v podstatě poslední dva díly jen vyměnily nelogicky oběti. Nikdo tu nedržel své slovo. Něco se řeklo, aby to bylo vzápětí porušeno, překrouceno. Na to, jak hlavní hrdinka používala logiku, to samé i hrdina a záporák v podstatě proti sobě používali intelekt, to postrádalo logiku, řád... Do toho mi absolutně nesedl herecký výkon Lee Dong-wooka. Pro mě zklamání. Na začátku jsem byla nadšená, i postava Kim Booka se mi strašně líbila (a to vlastně celou dobu), tak mi to přišlo nudné. Zvláštní je, že mi přišlo, že postavy byly napsané dobře, ale ten zbytek stál za starou bačkoru. Co si budeme, seriál mi zanechal dost zvláštní pachuť v puse. Nazvěme ji nespokojeností. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Přemýšlím, co napsat. Ze začátku to bylo fajn, vlastně celé to bylo fajn, ale... Tradiční bolest korejských seriálů. Roztahanost. Jako zaseklá deska, pořád dokola to samé. Ne, že by mě to nebavilo, ale něco tomu chybělo. Možná chemie mezi hlavními postavami. Možná lepší hlavní hrdinka, protože to, co předváděla Jo Bo-ah, bylo zoufalství. Herečka, která neumí zahrát jiné než kladné emoc a rozplakat se, není herečka. Tu "mužskou" a zlou stránku jsem jí nevěřila ani zdálky. Možná absence nadupaného posledního dílu, který byl delší než ostatní a vyplněný prakticky jenom vatou. Nevím. Nicméně jsem zvědavá na novou sérii, kde hraje Kim So-yeon a to je jiná liga než zmíněná Jo Bo-ah. České titulky. ()

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je skutočná pecka. Fantasy mám rada a v tomto poňatí bol napínavý a dobre obsadený, možno až na Bo-ah Jo, ktorá mi síce vcelku nevadila, ale ani veľmi neočarila. Zato všetky ostatné postavy, včítane vedľajších si silno konkurovali, možno aj kvôli hlavnej mužskej hereckej dvojke, Bo-ah Jo tvorila len nejaký doplnok. Lee Dong-Wook a Beom Kim mali skvelé postavy a skvele ich zahrali. Som očarená a nadšená. Krásny seriál. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (2)

  • 27. 9. 2021 několik jihokorejských stanic oznámilo, že se bude natáčet 2. a 3. série seriálu, ovšem hlavní ženskou roli si nezopakuje Bo Ah Jo, ale role bude obsazena jinou herečkou. (mikki089)

Reklama

Reklama