Bruce Springsteen’s Letter to You

Unnamed

Jak moc jsem k Bruce Springsteenovi a jeho hudbě nikdy netíhl, tento dokument ve mně zanechal poměrně velkou stopu, a minimálně toto jeho stejnojmenné album pro mě již něco znamená. Melancholické vyznění celého pohledu zpět na svou 50 letou kariéru, hudebníky a kamarády v jednom, kteří jej jí provázeli a stále provázejí, a pevná pouta která mezi sebou za ty roky vytvořili, stejně jako písně věnované tomuto odkazu a k poctě přátel stále žijících či již zesnulých, tím jsou Letter to You... Věřím, že to není poprvé a naposledy, co jsem tento dokument s voice-overem Springsteena viděl. Upřímně se na něj moc rád někdy podívám znovu. Silné 4* . ()

Arsenal83

Nemusíte byť fanúšikom Springsteena, aby ste nežasli nad tým, že tento pán v rokoch spieva v štúdiu ako za najlepších čias, nič netreba tunovať, proste čistý chraplák. Aký to rozdiel s dnešnými popovými hviezdami, ktoré ani v puberte, ani v dvadsiatke, ani v najlepších rokoch nevedia spievať ani v štúdiu a keď prídu naživo, tak je to minimálne halfplayback, sú falošné až to reže uši. Viď Rita Ora či Katy Perry, a to som len námatkovo siahol do studnice netalentu, ich vystúpenia naživo by nemali stáť ani jedno euro. Toto, čo sme videli v tomto dokumente, je čisté umenie. Nielen krásne pesničky, ale hlavne texty so zmyslom, hĺbkou, vidno, že Bruce už má odžité a vie sa zamyslieť nad životom. Nech mu vyjde ešte mnoho dobrých pesničiek, pretože poslucháči so sluchom stále majú hlad po jeho príjemných tónoch, majú to, o čom kedysi už spieval, teda Hungry Heart . ()

zigíš

Boss nostalgicky vzpomíná na časy minulé a přátele blízké, občas trochu zafilozofuje, v Jersey začíná padat sníh a černobílá kamera to všechno hezky podbarvuje. Žádné vyplakávání, pouze reflexe rockera co už má něco odžito a se svou E Street Band nahrává novou desku. Poctivé a upřímné muzicírování, řízné i melancholické. ()

solisoli

Veľmi podobní si Bruce Springsteen a pandrlák Bob Dylan. Dvaja ukážkoví ortodoxní Američania, ktorí si typickou nadradenosťou a vynúteným populizmom vybojovali nadštandardnú popularitu, nie však výnimočnou hudbou, ale umom votrieť sa všade, kde to zaberie. Ovládnuť, zapôsobiť a vyboxovať z toho, čo najviac. Čo sa týka samotnej tvorby, nedá sa uprieť slušný vokál, potom nič výnimočné, ale za to nadštandardná mediálna popularita po Americky. Aj tento projekt si vymodeloval sám pre seba v tom a takom istom duchu, čo najviac zapôsobiť. Hudba od začiatku do konca, ako keď preskakuje ihla na ojazdenej platni. Aspoň keby to trochu spestril skladbou ,, I´m On Fire“, čo je skutočná jeho lahôdka, na ktorú môže byť hrdý. ()

baclajean

Tvorba najnovšieho albumu, no aj poodhalenie zákulisia tvorby i nahrávania pesničiek v kruhu svojej vernej družiny The E Street Band. Bruce Springsteen zároveň ukazuje, ako sa vo svojom remesle vyzná a popri spievaní dokonale pozná aj gitarové tóniny. Jednotlivé časti predstavených songov sú pretkané rôznymi príbehmi z Brucovho života, ako aj jeho recitovaním vlastnej textotvorby. Keď k tomu pridáme vynikajúcu kameru a zábery zasneženej krajiny, zobrazenie je naozaj kvalitné. A pri ukážke asi tretej pesničky som si uvedomil, že tento album (Letter To You) sa naozaj dobre počúva. ()

bonovox

Bruce nikdy nesklame. Pohľad do zákulisia tvorby ostatného albumu je dostatočne zaujímavý, plus k tomu skvelé songy. Čiernobiely formát taktiež super. V tomto prípade jednoducho cítiť obrovskú lásku k hudbe. ()