Křížem krážem Izraelem

Režie:

Michal Herz

Kamera:

Jan Pivoňka

Devátým dílem končí naše cestování po Izraeli. Každých pár kilometrů zde najdete něco, kvůli čemu stojí za to přijet. Ať navštívíte Poušť Negev s největším sopečným kráterem na světě, Rudé moře s korály a hejny barevných ryb, Judskou poušť s Davidovým vodopádem, Mrtvé moře s léčivým bahnem, Středozemní moře s moderními městy, kopce zelenající se olivovými háji, Galilejské jezero, v jehož okolí žil Ježíš, přírodní parky nebo vodopády, všude objevíte něco nového. A veškeré památky jsou navíc bezbariérové. V Izraeli je na to zákon... „Štěstí si za peníze nekoupíš, ale letenku ano“, řekl Veronice Stropnické majitel letecké společnosti. A když bude do Izraele, můžete, kromě všudypřítomné pohody a pocitu svobody pocítit i něco neobvyklého. Vlastenectví. Izraelci milují svojí zemi a navždy budou myslet na ty, kteří se stali oběťmi holocaustu. Bylo jich téměř tolik, kolik je dnes obyvatel Izraele. V závěrečném díle projedeme Izrael opravdu Křížem krážem. (Česká televize)

vojtin_

Špatné, nezábavné, nezajímavé. Koukat se na Žilkovou, jak krmí ptáky vajíčkem na tvrdo, plete si myrhu s myrtou,ukazuje mapu pro vozíčkáře a velbloudy v zoo - nemám slov. Paní Žilková při vší úctě odbornicí na Izrael není, neumí pořádně ani anglicky, nejde do hloubky. Každý průvodce v Izraeli vás provede lépe. ()