• D.Moore
  *****

  První díl je senzační. Roman Skamene si s dvojrolí poradil dobře, velice se mi líbila netypicky záporná postava Josefa Bláhy a pak samozřejmě osazenstvo královského dvora v čele s Vladimírem Šmeralem a Martinem Růžkem. Ludvík Ráža dokázal z mála vyčarovat velice uvěřitelnou staroanglickou atmosféru. Druhý díl je stejně dobrý. Obzvlášť tísnivý pobyt v žaláři se vydařil. A mám pocit, že o úsměvu postavy Václava Postráneckého se mi někdy bude bohužel zdát.(5.7.2012)

 • aannemer
  ****

  Srdcovka z mého dětství. Vždy jsem tento ponurý pohádkový "thriller" sledoval se zatajeným dechem. Nejvíce vzpomínám na ďábelského Josefa Bláhu. Milovníci tohoto filmu se konečně dočkali vydání na DVD, ovšem vychytralá ČT jej šoupla do kompletu s devíti dalšími dětskými filmy, z nichž sotva třetina stojí za větší pozornost. Takže jedině warez a stáhnout...(19.1.2012)

 • gudaulin
  ****

  Působivý pohádkový příběh, kde se z nouze stala ctnost a černobílý materiál, který byl ve světovém měřítku v té době už anachronismem, pomohl vytvořit temnou, syrovou atmosféru středověku. Velkou roli hraje dobově znějící hudba využívající píšťal a fléten. A v neposlední řadě úspěch zaručilo kvalitní obsazení - Roman Skamene je výborný, stejně jako herci ve vedlejších rolích. Případ filmu, kde za málo peněz vzniklo hodně muziky. Nedávno jsem viděl britskou moderní verzi, která byla bezpochyby mnohonásobně dražší a přitom co se výsledku týče, zhruba poloviční. 80 % celkového dojmu za stylovou podívanou.(30.12.2007)

 • Marthos
  *****

  Dvoudílný televizní přepis stejnojmenného Twainova románu je dílem výjimečné umělecké hodnoty, filmem, který v mnoha ohledech dokonce překonává původní literární půdorys. Zásluhu na tom má nejen režisér Ludvík Ráža, který ve spolupráci s kameramanem Františkem Vlčkem snímek opatřil působivou, takřka hororovou atmosférou, ale také celá plejáda vynikajících českých herců, mezi nimiž samozřejmě ční sedmnáctiletý Roman Skamene v překvapivě zdařile provedené ústřední dvojroli. Veškeré další epitafy by byly zbytečným nošením dříví do lesa. Zlatý fond československé televizní tvorby.(10.1.2017)

 • fragre
  *****

  Vždy, když někde v posledních letech vidím vlezle bodrého a úžasně "vtipného" Romana Skamene, nemohu pochopit, že stejný člověk tak krásně zahrál chlapeckou dvojroli v tomto skvělém televizním filmu. Mám rád knížky Marka Twaina, a toto zpracování je ještě lepší než předloha. Krásný, syrový a dojemný příběh-legenda.(18.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace