Bez pochyby asi nejlepší filmová role R. Skamene(možná by s ní možná mohla trochu soupeřit jeho role ve filmu Bony a klid). Atmosféra tohoto filmu mi přišla vždycky hrozně temná až strašidelná. Hodně tomu pomohlo i to, že byl film natočen černobíle. Myslím si, že jde o jednu z nejzdařilejších adaptací stejnojmeného románu M. Twaina.(20.4.2013)

Kolem téměř samá chvála - nemohu jinak. Příběh, dnes už by se řeklo "klasický", z počátku 70. let 20. století, natočený v domácích "malých" podmínkách a přesto velký film na dobovou i na současnou naši kinematografii. Nenudím se u něj ani dnes. Tenhle příběh lehce strčí do kapsy kdejaký ze všech stran sponzorovaný a předem vychvalovaný film. Plný počet hvězd.(19.7.2010)

"Seď Mailsi! Máš na to přeci právo." Dobré filmy si často pamatuje díky hláškám, které se vám někde usadí v hlavě a zní a zní... Tím, že tento film vznikl v době, kdy se televizní filmy u nás točily ještě černobíle, dodává období panování krále Edwarda větší atenticitu bídy a chudoby. Navíc bravůrní podání mladého prince a chuďase Červenáčka tedy Ramana Skamene. Kolem něj se točí samí velikáni českého divadla a filmu - pan Růžek, Bláha, Macháček, Pešek, Šmeral a mnoho mnoho dalších.(3.5.2012)

Všechna čest ČT za odvahu a velkorysost, s níž se kdysi pustila do natáčení tohoto anglického historického příběhu. S velkým potěšením se na tuto dobrodružnou pohádkovou adaptaci románu Marka Twaina dívám, kdykoliv ji v televizi dávají. Škoda jen, že to není tak často, jak by si zasloužila. Precizní dobová výprava i stylová hudba, skvělé herecké obsazení a strhující příběh. Známé herecké osobnosti i zcela neznámí komparsisté podávají nadšené a působivé herecké výkony, jaké se už dneska nevidí. Emotivním způsobem zahrál dvojroli mladičkého prince Edvarda a chuďase Toma tehdy sedmnáctiletý Roman Skamene. Řekla bych, že to byl jeho životní výkon. Jsem ráda, že film o svátcích znovu dávali a i když jsem si musela přivstat, nelituji, protože ani o půl sedmé ráno pro mne neztratil své kouzlo.(8.7.2012)

Noir pochmurná a maniodepresivní atmoška, mlha a temnota, sychravo. Deprese! Takové dojmy na mě syčí z obrazovky, když dávají Prince a chuďase. Tohle se skutečně povedlo. Roman Skamene jednou zaválel. Teď se válí někde jinde, a to na nejzazším okraji českého herectva, a tam také patří. Jen tady ho jaksi strhla vyjímečnost toho snímku.(4.1.2009)