Hokuto no ken - Season 1 (1984) (série)

Kami ka akuma ka!? Džigoku ni arawareta saikjó no otoko (S01E01)

(epizoda)
  • Japonsko 神か悪魔か!? 地獄にあらわれた最強の男 (více)

Arkanoid

Spoilery. Zem bola zničená nukleárnymi výbuchmi a zábery na ňu sú pôsobivo nakreslené na čele s hlavou Sochou slobody v blate. Vidíme motorkársky gang ako v Mad Maxovi. Hlavného hrdinu vidíme epicky, s pochmúrnou hudbou, najprv ako tieň v diaľke s kabátom cez plece. Jeho zachmúrený výraz, chrapčanie, fyzická námaha dodávajú postave hneď pár zaujímavých vlastností nebezpečného cudzinca. Myslí len na svojho nepriateľa a odňatú ženu. To ho napriek prudkému slnku a nie úplne dobrému fyzickému stavu núti kráčať ďalej. Pri jeho prvej scéne stretnutia s gangom ešte nevyzerá na pomstiteľa. Gang obchádza a jeho členovia mu chytia nohy do lasa a vláčia ho tak autom. Boj s nimi nevidíme, vidíme však jeho dôsledky, po ktorom ostali 3 mŕtvoly so zvláštnymi ranami, ktorým akoby vybuchli časti tiel. Zdá sa, že hlavný hrdina má schopnosti ako John z Green Mile, lieči toto nemé dievča len svojimi rukami, aby znova prehovorilo. Dostane sa z cely len vďaka svojim schopnostiam = rukami ohne mreže. Epicky ide zachrániť malé dievča pred mužmi z gangu. Keď záporní hrdinovia vyzerajú ako metalisti s bláznivými účesmi, nemôže sa ich divák veľmi báť, navyše, keď hlavný hrdina oplýva toľkými schopnosťami, až je podivuhodné, že má vôbec obviazanú ruku. napriek tomu scéna jeho priblíženia sa ku vodcovi gangu vyznieva veľmi westernovo a dobre aj vďaka správnemu použitiu soundtracku. A naopak, veľmi smiešne vyznieva jeho jačanie pri Hundred Crack Fist skille. Je jasné, prečo je hlavný hrdina kultový, nie je mi ešte jasné, prečo aj celý seriál. Hlavní hrdina budí svojou postavou, výrazom, schopnosťami, bojom za spravodlivosť a hláškami rešpekt. Problém je ale v jeho prílišnej nezraniteľnosti a príliš veľkých schopnostiach, ktoré vyzerajú skutočne nereálne a vďaka ktorým môže veľmi ťažko hľadať súpera, čím sa stráca napätie o jeho život. Táto postava charakterovo vyzerá veľmi jednorozmerne. Problém mám aj s postavou chlapca, ktorý sa rozhodne byť jeho spoločníkom. Vyzerá to tak, že z našliapnutia do krivého chodníčku sa vďaka nemu vráti na správnu a dokonca spravodlivú cestu, no momentálne bude určite fungovať len v úlohe neškodného pritakávača, čo je postava, ktorú v seriáli ani veľmi netreba, len zabezpečuje mlčanlivému hrdinovi komunikáciu. V každom aspekte sa dá epizóda prekonať inou tvorbou, je preto otázne, kam sa uberie jej pokračovanie. ()