Reklama

Reklama

Jak na... s Johnem Wilsonem

(seriál)
  • USA How to with John Wilson
Trailer 2
Dokumentární / Komedie
USA, (2020–2023), 8 h 25 min (Minutáž: 25–29 min)

Tvůrci:

John Wilson

Režie:

John Wilson

Scénář:

John Wilson

Kamera:

John Wilson

Hrají:

John Wilson (průvodce), Kyle MacLachlan
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Jak na... s Johnem Wilsonem, dokumentární seriál točený z pohledu první osoby, uvádí neurotický Newyorčan, který se snaží udílet cenné rady pro každý den, zatímco se potýká s řadou vlastních problémů. John je kameraman a zároveň vypravěč, který v této komické odysee sebepoznání tajně dokumentuje životy ostatních Newyorčanů a konfrontuje diváky s podivnými rozpory moderního života. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (18)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kdyby Pat a Mat byli intelektuály, místo nástrojů používali kameru a žili v New Yorku, mohlo by jim vyjít něco podobného. John Wilson se vydává po cestičkách nepravděpodobných úvah, zdánlivě slepými uličkami přemýšlení dospívá k nečekaným koncům. A vše doprovází vtipně ladícími či naopak neladícími záběry točenými subjektivní kamerou. Je to vtipné, je to k zamyšlení, je to osvěžující. A newyorská asociace fotbalových rozhodčích by od českého Státního fondu kinematografie měla dostat aspoň diplom. Protože, i když to američtí sudí nejspíš netušili, neúmyslně sehráli na svém zasedání dokonale věrnou nápodobu hasičského plesu z Hoří, má panenko. A to včetně rozkradené tomboly! 2. řada ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

zvláštní a rozhodně zajímavý doku-video blog(?) ve kterém introvertní neurotik John Wilson komentuje svým osobitým stylem věci o kterých by mě třeba vůbec nenapadlo že se dá udělat dokument (např.lešení nebo dělení účtu v restauraci).Celé je to vtipné a svým způsobem roztomilé takovým tím Allenovským stylem a hodně tomu pomáhají rádoby náhodně pořízené (i když velmi pravděpodobně spíš pečlivě vybrané) záběry poskládané do trefných humorných koláží.Pokud je pravdou,že celá tahle série není tak přirozená jak se tváří a je dílem velkého týmu lidí,které tak trochu sama kritizuje,je sice trochu zklamání,ale zase ne takové aby to přebilo veskrze pozitivní dojmy...80% ()

Reklama

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Chci pevně obejmout Johna Wilsona. On by se sice asi nenechal, ale zkusil bych to. Hned u prvního dílu jsem si zamiloval jeho osobnost, potýkání se se světem, humor, inspirativní postřehy a vážně chytré asociace jak co do návaznosti jednotlivých témat tak do propojení ilustračních záběrů a mluveného komentáře. Tenhle seriál je naprosté dobro a vnucuju ho všem na potkání. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Či ste boli alebo neboli v New Yorku – dokument vám priblíži „iný“ pohľad. Zvláštny chlapík tento John Wilson. Chlapec má talent... Na malé zábery a vnímanie okolia spôsobom, ktorý by vás vôbec nenapadol. O to pútavejšie sú jeho kroky a pohľad na svet spoza kamery, lebo ukazuje veci neprikrášlene, subjektívnym pohľadom jedného obyvateľa Zeme. Je to zmes umenia, humoru, citu pre detail, natíska sa vám aj pocit, že s týmto svetom nie je niečo v poriadku a miestami až autistického vnímania, čo však nie je chybou, práve naopak. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Velice zvláštní formát, kde náhodné záběry odpovídají tomu, co John Wilson povídá. Je to vlastně velice nápaditá koláž vždy na určité téma a většinou je to podvratně vtipné. Před kamerou se ukáže sbírka velice podivných individuí, kteří v dobré víře šíří svoji pravdu, nebo prostě jen popisují svoje neobvyklé aktivity. No je to sranda, zábava i umění. Nesedne to asi každému, ale mě to teda bavilo. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (2)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama