Reklama

Reklama

Jak na... s Johnem Wilsonem

(TV seriál)
  • USA How to with John Wilson
Dokumentární / Komedie
USA, 2020, 2 h 47 min (Minutáž: 27–28 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Jak na... s Johnem Wilsonem, dokumentární seriál točený z pohledu první osoby, uvádí neurotický Newyorčan, který se snaží udílet cenné rady pro každý den, zatímco se potýká s řadou vlastních problémů. John je kameraman a zároveň vypravěč, který v této komické odysee sebepoznání tajně dokumentuje životy ostatních Newyorčanů a konfrontuje diváky s podivnými rozpory moderního života. (HBO Europe)

(více)

Recenze (11)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Velice zvláštní formát, kde náhodné záběry odpovídají tomu, co John Wilson povídá. Je to vlastně velice nápaditá koláž vždy na určité téma a většinou je to podvratně vtipné. Před kamerou se ukáže sbírka velice podivných individuí, kteří v dobré víře šíří svoji pravdu, nebo prostě jen popisují svoje neobvyklé aktivity. No je to sranda, zábava i umění. Nesedne to asi každému, ale mě to teda bavilo. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Úplně jiný zážitek než u pořadů Nathana, který zde figuruje jako producent. Za mě to humorem má nejblíže k Joe Pera Talks to You, akorát to místo maloměsta na severovýchodě USA sledujeme NYC. A narozdíl od Joe Pery, který je jen falešným dokumentem, John Wilson skutečně dokumentuje dění ve městě a vytváří z toho malou video-esej. A jako videographer je John fakt dobrý. Spoustu záběrů muselo mít práci nalézt a John má na ně skvělé oko. Vlastně je to prodloužený následovník jeho předchozích krátkých internetových filmů. ()

Reklama

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Či ste boli alebo neboli v New Yorku – dokument vám priblíži „iný“ pohľad. Zvláštny chlapík tento John Wilson. Chlapec má talent... Na malé zábery a vnímanie okolia spôsobom, ktorý by vás vôbec nenapadol. O to pútavejšie sú jeho kroky a pohľad na svet spoza kamery, lebo ukazuje veci neprikrášlene, subjektívnym pohľadom jedného obyvateľa Zeme. Je to zmes umenia, humoru, citu pre detail, natíska sa vám aj pocit, že s týmto svetom nie je niečo v poriadku a miestami až autistického vnímania, čo však nie je chybou, práve naopak. ()

m4xp4yn3 

všechny recenze uživatele

Promyšlené koláže citlivým okem zachycených záběrů, kterým dodává hutnost a vtip skvěle napsaný voiceover. Provedení a výsledek jsou takřka geniální. Dojem mi trochu kazí zjištění že nejde o spontánní lo-fi dílo jednoho nezávislého tvůrce a jeho producenta (jak se projekt snaží tvářit), ale velkého týmu zahrnujícího řadu creative directorů, konzultantů, asistentů kamer, location scoutů a dalších mediálně byznysových mrdek. Stejně tak se brzy začne zajídat ten phony-indie-mileniálský jakoby roztomile žvatlavý tón. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

zvláštní a rozhodně zajímavý doku-video blog(?) ve kterém introvertní neurotik John Wilson komentuje svým osobitým stylem věci o kterých by mě třeba vůbec nenapadlo že se dá udělat dokument (např.lešení nebo dělení účtu v restauraci).Celé je to vtipné a svým způsobem roztomilé takovým tím Allenovským stylem a hodně tomu pomáhají rádoby náhodně pořízené (i když velmi pravděpodobně spíš pečlivě vybrané) záběry poskládané do trefných humorných koláží.Pokud je pravdou,že celá tahle série není tak přirozená jak se tváří a je dílem velkého týmu lidí,které tak trochu sama kritizuje,je sice trochu zklamání,ale zase ne takové aby to přebilo veskrze pozitivní dojmy...80% ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama