Pampeliška (festivalový název)

Scénografie:

Judy Becker

Kostýmy:

Jill Newell

Já tak moc chtěla dát minimálně čtyři hvězdy, ale prostě to nejde. Mám hrozně ráda málo známé, nenápadné snímky, tento mi bohužel příliš nesedl. Děj mě žádným způsobem nedokázal upoutat, nedokázal mě po celou stopáž udržet nehnutě u obrazovky aniž bych se každou chvíli koukala, kolik zbývá do konce. Postavy byly celkem nezajímavé a já si k nim nedokázala utvořit vztah. Nemůžu říct, že by ta hodina a půl byla vyloženě zbytečná ztráta času, ale znovu už to vidět nemusím.(4.12.2012)

Lásku, zklamání, beznaděj, sebeobětování, tak přesně tohle a jěště mnohé další můžeme najít v tomto neznámém, ale o to lepším snímku Dandelion. Opravdový příběh, který se může stát komukoliv, neznámí a hlavně výborní herci v čele s Vincentem Karhtheisrem a hlavně jeho filmovým otcem v podání Arlisse Howarda, výborná hudba a kamera, žádný sentiment nebo nedej bože patos, to vše znamená pro mě jasnou pětku. Možná koment jěště přepíšu, ale zatím pro dnešek stačí, chtěl jsem zaznamenat veškeré mé dojmy tak, aby byly co nejvíc čerstvé a až budu mít čas, třeba to celé změním, třeba...(24.1.2015)

Na tomto filmu je zajímavé to, že se tváří hodně upřímně. Také ale podloudnými melodiemi v pozadí utváří určitou dost depresivní náladu, která čerpá sílu snad z každé postavy, ale i z každé scény ve scénáři. Rozhodně si myslím, že to je jeden z nejnáročnějších filmů v rámci amerických dramat, které jsem viděl. Život a svět kolem něj občas umí být krutý.(1.12.2015)

• hellstruck

Smutný a emotivní příběh. Tak co je špatně? Tempo. Přes hloubku děje mě to absolutně nevtáhlo a neskutečně mě to nudilo. Přitom to není žádný hloupý patos, jen je to (dle mého) uchopeno špatně. Hlavní zápletka tam v podstatě není a jako celek to do sebe příliš nezapadá. Po půl hodině, kdy se konečně něco začalo dít jsem se těšila, že odteď to bude jenom lepší, ale zvrat skončil v momentě, kdy začal a pak se jelo dál... Přesto ta posmutnělá atmosféra (odrazující se hlavně v očích maminky) a beznaděj, která z toho čiší je mi moc sympatická. Mrzí mě nevyužitý potenciál. Ale třeba se na to někdy podívám znovu a uvidím to jinak..(17.2.2013)

Trochu depresivní snímek. První půlhodinu jsem se docela nudila. Potom se tam něco málo začalo dít, ale stejně mě to moc nezaujalo. Výběr herců byl zajímavý. Hlavně Vincent se mi moc líbil, i když ne tak jako v Aljašce. Ale bohužel musím dát jen 60%. Kdyby se děj držel jen v linii hlavního hrdiny, tak by moje hodnocení bylo určitě lepší. Vadily mi hodně ty věci kolem. A na můj vkus tady bylo málo hudby. Možná proto mě film za celou dobu nedokázal vtáhnout do děje.(8.6.2014)