poster

Gothika

 • USA

  Gothika

 • Slovensko

  Gothika

 • Austrálie

  Gothika

 • Nový Zéland

  Gothika

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (392)

 • POMO
  ***

  Štandard, ktorý neurazí, ale časom splynie s davom. Odmeranejšia prvá polovica je zachránená napínavou druhou polovicou, aby bol celok napokon potopený smiešnym finále. O triedu slabšie než OKO alebo KRUH.(26.1.2004)

 • Cival
  **

  2 a 1/2*. Nemám rád Halle Berry (hlavně jako herečku), ale tady celkem bez problémů obstála - jedno z mála milých překvapení, asi si po Oscarovi vzala kurzy herectví:-) Kassovitz nemá ani chvíli potíže s temným obrazem nebo poletující kamerou a dokáže velmi vkusně přimíchat zvuky, skřeky a skřípání. Ale neumí si vybrat scénář. Gothika ho má navýsost špatný. Premisa je bezpochyby zajímavá, ale tím kvality scénáře končí. Viditelně recykluje otřepané motivy ze široké palety filmů od Kruhu až po Celu, ale tvůrci v sobě nenašli dostatek invence pro vlastní, výrazně originální vklad. Výsledek tak není ani trochu zajímavý a většinu času jsem se příjemně nudil. Efektním lekačkám chybí žádaná působivost, protože se nemůžou opřít pořádný logický základ, jsou do příběhu vkládány nazdařbůh, jen aby se podle potřeby děj zahustil nebo uvolnil. Takže ve scéně s autem vcelku bezdůvodně straší jedna scéna za druhou, aby se o pár sekund později strašidelné vize vytratily na dlouhou dobu. Scenárista nezvládl ani práci s postavou Cruzové nebo vybrousit pointu do tvaru, která by výrazněji překvapila (postup je ohraný, navíc tenhle explozivní konec je opravdu hrozný). Škoda, že si Kassovitz nevybírá pečlivěji, pak by nevznikaly takovéhle nezajímavé paskvily s podpisem zručného režiséra (i Purpurové řeky mě naštvaly svou levností a béčkovou pointou). Snad příště.(9.3.2004)

 • kOCOUR
  ***

  Atmosferická záležitost, jejíž příběhová konstrukce se začne povážlivě bortit pod tíhou otázek, která vás začnou logicky napadat. Zbytečná role Bernarda Hilla, velice sympatická a přesvědčivá Halle Berry, fantastická kamera a úplně pošahaný závěr - suma sumárum filmový ementál s mnohem vyššími ambicemi (které by se možná projevily při delší stopáži), ale rozhodně to nejlepší, co zatím z horové dílny Dark Castle vyšlo.(26.1.2004)

 • Gemini
  **

  Normálně bych dal tři hvězdy, a to i přesto, že mi nikdo nebyl schopen říct, proč se to jmenuje Gothika, a tak nemám důvod si nemyslet, že je to jen sprostý tah na "coolovost". Další přesto je to, že dvě hlavní krásky tu nejsou zrovna krásky:) Hudba od Johna Ottmana bude bez "přesto", protože je to kvalitní práce, na jakou jsme od tohoto pána zvyklí. Důvod, proč hodnocení shazuju o stupeň níž oproti povedenějším béčkovým (dejme tomu že) horrorům, je katastrofální předělávka úžasných The Who a JEJICH Behind Blue Eyes z pera a jiných zrůdných orgánů panáčků jménem Limp Bizkit. Nechápu, jak jsem se jich mohl před pár lety zastávat, když mi kdosi tvrdil, že to jsou další komerční sračkeři... Nezapomeňte, hodnocení jsou vždy subjektivní;) 40%(20.8.2007)

 • Tosim
  ***

  Atmoška i režie pěkná (hudba se maximálně povedla!), ovšem naprosto mě to nechytlo, ani emocionálně (příběh a postavy), ani herecky (maximálně tak Robert Downey Jr.), i když je pravda, že po druhém shlédnutí se divák baví stejně a taktéž je pravda, že Mathieu Kassovitz dokáže občas vykouzlit i nějaký ten pěkný obrázek..(17.5.2004)

 • Matty
  ***

  Gothiku si vychutnáte tím více, čím později odhalíte její pointu. Takže zkuste nebýt moc prozíraví. :-) 60% Zajímavé komentáře: kiddo, castor, Tayen, Allan(13.8.2005)

 • Radyo
  ****

  Nejsou to plné čtyři hvězdičky, ale jinak mě tento horor rozhodně nezklamal. Jen je škoda, že neudržel nasazené tempo po celou dobu příběhu, totéž se Kassovitzovi stalo i u Purpurových řek. Nedá se ale říci, že by šlo vyloženě o neproměněnou šanci, výsledek je totiž dost slušný, byť mnoho originálního nenabízí. Zaujme hlavně slušný výkon Halle Berry, některé lekačky bych asi tak okatě neuváděl hudebním podbarvením, ale jinak jak říkám velmi slušné.(20.4.2005)

 • Enšpígl
  ***

  Rozhodně to lepší co jsme mezi horory kdy viděl.Lekačky na mě zafungovali. Duchařina s dobrou kamerou a hudbou.(8.6.2006)

 • Malarkey
  ***

  Takových tajuplných filmů jako je Gothika mnoho není a proto každý potěší, protože já osobně si na temné příběhy neskutečně potrpím. Zvláštní je, jak zajímavou postavou Halle Berry v tomto příběhu je, jak často vídané a ničím ojedinělé věci dělá a tím ovlivňuje celý chod příběhu. Samotný příběh rozhodně není špatný, svůj závěr si nechá pro sebe a divák pak má o čem snít, jen je to všechno, i když se to snaží být jedinečné, vcelku průměrné, a fakt, že se v začátečních titulcích objeví jméno Robert Zemeckis nic od nápaditosti nemění. Gothika je dobrý film, rozhodně dost dobrý film. Halle Berry nemám rád, ale tady mi nevadila, protrpěla si v příběhu svoje a docela se jí to všechno dařilo hrát. Není to nuda, stále se něco děje, ale i tak mám ten pocit, že to všechno je průměr, nic extra, co dokáže zaujmout svojí originálností.(2.3.2008)

 • Djkoma
  ****

  Normálně se u podobných filmů moc nebojím ( kromě vyjímek typu Kruh, Ti druzí....) a tenhle film má skvělou atmosféru a když pomineme menší nedostatky scénaře je to zábavné :o)) a Hally Berry je jako blázen možná lepší než jako herečka :D(12.6.2004)

 • T2
  ***

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $59,694,580Tržby Celosvetovo $141,591,324/65%/(16.11.2005)

 • Marigold
  ***

  Kassovitz je dozajista talentovaný filmař a Gothicu zvládl s velkým přehledem a grácií, leč jak už bývá v duchařských filmech zvykem, precizně budovanou atmosféru většiny děje totálně zazdí rutinní a za vlasy přitažené finále. Dokud se neznámo snáší k hlavní hrdince v děsivých vizích, náznacích a výtečně nafilmovaných "plížičkách", je atmosféra Gothicy hutná, elektrizující a temná. Dokud se zajímavě vypadající zápletka, ve které se nejasně prolíná subjektivní vyprávění psycholožky Mirandy a hlas objektivního vypravěče, drží mysteriózní noty, je vše v naprostém pořádku. Divák pochybuje, kde je pravda a sám balancuje na hraně pochyb, zda ona není paní doktorka vážně cáklá. Bohužel závěr nabídne konvenční krvavé finále, ve kterém se všechna mystika vytratí do thrillerového naturalismu. Těžko říci, zda se s komerční duchařinou dá dělat více, než předvedl Šestý smysl, nicméně Gothica je příkladem filmu, který 2/3 stopáže vyhlíží slibně, aby nakonec dopadl jako taková lepší hollywoodská puťka. Škoda. Ale díky režii, kameře, střihu, hudbě, Halle Berry a z toho povstávající atmošce to stojí za vidění... Dost podobný průběh i výsledek jako u Zemeckisova thrilleru Pod hladinou. Potenciál využitý ledva ze 70%.(5.12.2005)

 • Renton
  **

  Scénář: Sebastian Gutierrez .. Od několika lidí jsem slyšel ohlasy že Gothika je napínavá, strašidelná a minimálně na stejné úrovni jako Kruh. Teď jsem se dodíval na DVD a výsledek? Není! Začnu od konce. Kriminálně úchylná a odhalitelná pointa by možná obstála v čistě kriminálním filmu, tady to ovšem bylo dosti nepovedené "překvapení". Navíc když si vzpomenu, co se dělo předtím v léčebně. Ale co chcete po chabém scénáři!? Navíc když duchové otvírají na požádání dveře.. Nezáživné, rádoby duchařské scény při kterých jsem nepociťoval napětí či strach. Celkově bez výraznější atmosféry. Co si ovšem zaslouží pochvalu je hlavně kamera, střihy a režie, díky ní jsou některé scény alespoň zajímavě natočeny. Vcelku slibné obsazení upadá ve špatně psaných postavách s minimem prostoru. Halle Berry má prostoru nejvíc, jenže mě prostě pořád nebere a pochybuji, že někdy bude. Dalo by se říct, že celkově je to zklamání, ale přistupoval jsem k tomu bez nějakého očekávání. I tak to bylo zklamání! Psycho atmosféru filmů Kruh, SAW či napětí snímků od Shyamalana mám radši.(17.4.2005)

 • DaViD´82
  **

  Gothika nenudí, jen je téměř po všech stránkách neskonale blbá. Obvzlášť scénář je tedy "jobovka" olbřímých rozměrů. Od třetiny je vše jasné a sledujeme p-o-m-a-l-ý, špatně zahraný, postup hlavní hrdinky k "šokující" pointě.(10.8.2004)

 • May
  ***

  "Jestli jsi duch Rachel, tak mi otevři dveře."(20.3.2004)

 • Tom Riddle
  ***

  Ne zase tak špatný mysteriózní film, kterému vysloveně škodí česká verze (všichni víme proč, že? Not alone...).(18.7.2007)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $141,591,324(9.12.2006)

 • TheMaker
  ****

  ::::::::::::::::::::: Já se bál :-0 ::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack John Ottman: 1. Prologue [2:11] ,2. Miranda's Theme [1:50] ,3. Remembering Rachel [2:37] ,4. Final Escape [6:23] ,5. Road Block/First Contact [2:37] ,6. An Affair? [3:05] ,7. First Escape [4:22] ,8. One of Us/The Shower [4:03] ,9. Willow Creek [3:39] ,10. Recollections [3:18] ,11. The House/Dream [4:02] ,12. I'm the Mirror/Not Alone [2:24] ,13. Revelation [4:47] ,14. You're Next [2:43] ,15. I See Dead Kids [1:50],(3.6.2011)

 • Fr
  ***

  nejsem pravidelným divákem hororů (mám u nich strach?). snažím se vybírat jen něco zvláštního (z čeho bych měl strach). atmosféra je od začátku , osamělý lidé, temné obrazypůsobivá - noc, bouřka, a já sedím sám a z repráků se valí i ta tma. a vo tom to právě je. zvuk kolikrát udělá víc, než krvavá scéna. ale, věřili by jste bláznovi?(18.11.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20