The Hire: Chosen

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

V sérii krátkych filmoch z produkcie BMW hrá Clive Owen vodiča, ktorý tento krát preváža malé tibetské dieťa. To bolo vybraté pre nezvyčajný rituál. Musí ho previesť v tmavej noci z newyorkského prístavu cez mesto a dostať sa až k mníchovmu domu, no niekoľko áut sa mu v tom snaží zabrániť. (genetique)

bobrux

Opět velmi netradičně pojatá honička. Žádný zběsilý střih, žádná tvrdá hudba. Dlouhé záběry a vážná hudba. Prostě balet na čtyřech kolech. Perfektní balet. ()

Ingwio

Nebyť hudby, bolo by to za 3*. Ale práve hudba to pozdvihla o stupienok vyššie. A záverečná pointa s krabičkou je peknou čerešničkou. ()

SharpChick

SEASON 1 / EPIZODE 2: Lee. Tak mě se Angovo uchopení reklamy na BMW moc líbilo. Výborné akční sekvence - "tanec" aut kolem stožáru v docích, nebo "přetlačovaná" vyrovnaly Owenovy momenty bez auta, které mimochodem byli taky výborné a rozhodně bych je jako nějakou špatnou část snímku neviděla. Jinak výborná hudba, odkaz na Hulka a Owenovo obligátní "Get down" - jediná jeho slova za celou dobu... Prostě 89% (3.nejlepší) ()

MDesign

Zakončenie opäť jemne úsmevné, ale inak nezáživné a nudné. Čo ma na The Chosen zaujalo bol výber hudby, ktorá navodila veľmi dobrú atmosféru automobilovej hre na mačku a myš. ()

kubilov

Tentokrát na lidského kurýra Clive Owena čeká převážení malého Tibeťana skrz newyorský přístav plný nepřátelských číňanů, Hulkovský závěr byl top! ()

rolly

tak toto by sa skôr hodilo na nejakú ľadovú revue a s tým hudobným doprovodom som si už predstavoval súboje Pľuščenka s Jagudinom vo vrcholnej forme... Ale ten záver s nálepkou Hulka trefný. ()

peaceNwar

Asi najslabšia časť série, bez umu, bez vtipu, originality či poriadnej akcie. Toto je naozaj poctivá reklama, pretože je až príliš bizarná a nereálna, aby sa dala nazvať krátkym filmom. ()

erazmus

Vidím, že nejsem jediný, komu se při sledování tohoto filmu formovalo na rtech slovo balet. A jak již řekl Legas: "Na reklamu dobré, na krátkometrážní film, nestačí." ()