The Hire: Chosen

Krátkometrážní / Akční

USA, 2001, 6 min

Ang Lee

Autá tancujú do rytmu klasickej muzičky a pozoruhodnej chorošky, mňa to však vôbec neberie, pretože tá hudba ma od prežitia napätia nemilosrdne odrezáva. Berie ma to akurát do nejakého zvláštneho stavu zahmlenej mysle, v ktorom mi je úprimne srdečne fuk, ako to s tým tibetským deckom dopadne..... Slabý príbeh. Záverečné "zelené prekvapenie" je príjemné, žiadna bomba, iba príjemné. Som z toho hajru kompletne skeptická..... Isté je, že Ang Lee spolu s Johnom Woo sa mi páčia zo všetkých najmenej. A že Legas mi ten balet vytrhol z úst.(6.7.2008)

Do Hire série východoasijská poetika na první pohled vůbec nezapadá, jenomže kroužení po molu a následná hra na kočku a na myš mezi námořními přepravními boxy za doprovodu poklidných smyčců, jasně ukazují, že Ang Lee umí z námětu vytřískat víc, než scénář původně slibuje. Možná, že delší sekvence mimo auto (v poměru ke zbytku filmu) je na škodu, ale rozhodně má něco do sebe a roztomilá pointa s pozlacenou krabičkou mě dostala do kolen.(16.12.2005)

Spíše slabší epizoda BMW projektu. Na automobilovou honičku, která vypadá jako šachy či tanec, se sice skvěle kouká, ale to je tak vše. Navíc je směšné, že když Clive Owen nacouvá do auta svých pronásledovatelů, nemá jeho vůz vůbec žádný škrábanec, kdežto předek gangsterského auta je pěkně zramovaný. :) Ale hledat u reklamy na BMW logiku, to je možná zbytečné. :)(29.11.2012)

Ang Lee daroval Clivu Owenovi schopnost bruslit a ladně se pohybovat v jeho nádherném autě po jakémkoliv materiálu. Jeho umělecké srdce opět zvítězilo a i když je Chosen velmi hezky natočená záležitost, ladně se pohybující za poslechnu hudby, výsledný dojem je na půl cesty. Od reklamy na BMW prostě pokaždé čekám spíše akci než "ježdění na efekt" bez hlavy a paty (kdyby páni soupeři Clivea Owena chtěli, to auto by jim neujelo, ale chovají se opravdu prazvláštně).(26.4.2008)

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Clive Owen, podmanivá hudba, hraje to pěkně na efekt -jenže vypadá to, že to hraje pouze na efekt, příběh skoro nikde, pasáže kde se nejede jsou nudné a záporáci v autech se chovají divně/// Spíš průměr než nadprůměr, jen ta hudba a pěkné zábery to zachraňují, jinak bych šel na 2*/// Celkem 60%///(21.6.2009)

• - Tibetského chlapca hrá Mason Lee, syn režiséra snímky Anga Leeho. (juditik)

• - Vozidlo, které v tomto díle Clive Owen řídí, je BMW 540i. (Listeroman)

• - Řidič (Clive Owen) si zalepuje zranění na uchu náplastí s obrázkem stejnojmenné postavy filmu Hulk (2003), který také režíroval Ang Lee. (JoranProvenzano)