The Hire: Chosen

Krátkometrážní / Akční

USA, 2001, 6 min

Ang Lee

Do Hire série východoasijská poetika na první pohled vůbec nezapadá, jenomže kroužení po molu a následná hra na kočku a na myš mezi námořními přepravními boxy za doprovodu poklidných smyčců, jasně ukazují, že Ang Lee umí z námětu vytřískat víc, než scénář původně slibuje. Možná, že delší sekvence mimo auto (v poměru ke zbytku filmu) je na škodu, ale rozhodně má něco do sebe a roztomilá pointa s pozlacenou krabičkou mě dostala do kolen.(16.12.2005)

Hra na honěnou, mezi takřka neprůstřelným BMW 540i a jinými daleko hůře ovladatelnými či brzdícími vozy, mne příliš nebavila. Ovšem o mnoho lepší bylo zjištění, že ani projití šestatřiceti komnatami Šaolinu nezaručí vítězství ve fackované s Clivem Owenem. Celkově na mne však tato reklama působí tak průměrným dojmem, že drobné zůstanou v prasátku, neboť se bez novoučkého bavoráka zatím obejdu.(12.2.2015)

Spíše slabší epizoda BMW projektu. Na automobilovou honičku, která vypadá jako šachy či tanec, se sice skvěle kouká, ale to je tak vše. Navíc je směšné, že když Clive Owen nacouvá do auta svých pronásledovatelů, nemá jeho vůz vůbec žádný škrábanec, kdežto předek gangsterského auta je pěkně zramovaný. :) Ale hledat u reklamy na BMW logiku, to je možná zbytečné. :)(29.11.2012)

• SharpChick

SEASON 1 / EPIZODE 2: Lee. Tak mě se Angovo uchopení reklamy na BMW moc líbilo. Výborné akční sekvence - "tanec" aut kolem stožáru v docích, nebo "přetlačovaná" vyrovnaly Owenovy momenty bez auta, které mimochodem byli taky výborné a rozhodně bych je jako nějakou špatnou část snímku neviděla. Jinak výborná hudba, odkaz na Hulka a Owenovo obligátní "Get down" - jediná jeho slova za celou dobu... Prostě 89% (3.nejlepší)(3.3.2007)

Tohle spis nez akcni film pripomina komedii. Owen prevazi maleho chlapce od lodi do domu mnichu a opet se to neobejde bez honicky, ale v Leeove podani to spis pusobi jako sranda a honicka aut pripomina balet. Vubec mi nesedla hudba, ale na duhou stranu je zde spousta odkazu na Leeovo filmy a vybornej zaver s Hulkem (kdo videl chape). V serii Hire to je nadprumer.(25.2.2005)

• - Tibetského chlapca hrá Mason Lee, syn režiséra snímky Anga Leeho. (juditik)

• - Vozidlo, které v tomto díle Clive Owen řídí, je BMW 540i. (Listeroman)

• - Řidič (Clive Owen) si zalepuje zranění na uchu náplastí s obrázkem stejnojmenné postavy filmu Hulk (2003), který také režíroval Ang Lee. (JoranProvenzano)