The Hire: Chosen

Krátkometrážní / Akční

USA, 2001, 6 min

Ang Lee

Přístavní automobilová honička s letmou přestřelkou jako z počítačového GTÁčka... Jen s tím rozdílem, že tam se lidi občas i trefí a nemyslím tím jen povrchové zranění Owenova výsostného ouška. Umělecké cítění Anga Lee se projevilo v zajímavě zvolené hudbě, ale co naplat, neakční sekvence je nudná. 6/10(5.2.2009)

Ang Lee má vyvolených až nad hlavu a v tomto příběhu se s tím rozhodně nepáře. Příjemná renesanční muzika do baletu aut pěkně, které také samozřejmě zahrnuje BMW má rozhodně něco do sebe, ale spíše je to takové jednoduché a prosté i když ten konec tomu dodal patřičnou korunku. --- 65 % ---(12.1.2008)

Obsah krabičky sice potěšil, ale ta přístavní honička (samozřejmě s auty… :-)) mě moc nebavila. Lee to sice umí zkombinovat s hudbou, ale tohle (plus krabička) je jediné plus, které já vidím. Druhý díl The Hire ke zhlédnutí s českými titulky zde.(1.4.2010)

Ang Lee daroval Clivu Owenovi schopnost bruslit a ladně se pohybovat v jeho nádherném autě po jakémkoliv materiálu. Jeho umělecké srdce opět zvítězilo a i když je Chosen velmi hezky natočená záležitost, ladně se pohybující za poslechnu hudby, výsledný dojem je na půl cesty. Od reklamy na BMW prostě pokaždé čekám spíše akci než "ježdění na efekt" bez hlavy a paty (kdyby páni soupeři Clivea Owena chtěli, to auto by jim neujelo, ale chovají se opravdu prazvláštně).(26.4.2008)

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Clive Owen, podmanivá hudba, hraje to pěkně na efekt -jenže vypadá to, že to hraje pouze na efekt, příběh skoro nikde, pasáže kde se nejede jsou nudné a záporáci v autech se chovají divně/// Spíš průměr než nadprůměr, jen ta hudba a pěkné zábery to zachraňují, jinak bych šel na 2*/// Celkem 60%///(21.6.2009)

• - Tibetského chlapca hrá Mason Lee, syn režiséra snímky Anga Leeho. (juditik)

• - Vozidlo, které v tomto díle Clive Owen řídí, je BMW 540i. (Listeroman)

• - Řidič (Clive Owen) si zalepuje zranění na uchu náplastí s obrázkem stejnojmenné postavy filmu Hulk (2003), který také režíroval Ang Lee. (JoranProvenzano)