The Hire: Chosen

Krátkometrážní / Akční

USA, 2001, 6 min

Ang Lee

Ang Lee daroval Clivu Owenovi schopnost bruslit a ladně se pohybovat v jeho nádherném autě po jakémkoliv materiálu. Jeho umělecké srdce opět zvítězilo a i když je Chosen velmi hezky natočená záležitost, ladně se pohybující za poslechnu hudby, výsledný dojem je na půl cesty. Od reklamy na BMW prostě pokaždé čekám spíše akci než "ježdění na efekt" bez hlavy a paty (kdyby páni soupeři Clivea Owena chtěli, to auto by jim neujelo, ale chovají se opravdu prazvláštně).(26.4.2008)

Narozdíl od Frankenheimera, který na daném (časově omezeném) prostoru ukázal "jen", že je vynikajícím akčním řemeslníkem (i když víme, že toho uměl víc), dokázal Ang Lee v týchž dimenzích rozehrát cosi mnohem poetičtějšího, a vybral si k tomu hudbu svého prověřeného spolupracovníka Mychaela Danny, čímž dal opět najevo svou náklonnost ke klasice. Danna se sice do dějin filmové muziky nijak výrazně nezapsal, ale tady jeho smyčce s dominantní zobcovou flétnou dávají Leeovu klipu skvělou atmosféru a nemůžete se nedivit, jak se to k těm autům křižujícím beton přístavního terminálu výborně hodí. Nebýt jistého nepochopitelného momentu, šel bych na pět hvězd, takhle zůstávám na čtyřech, takže dávám 80%.(6.7.2009)

Tohle spis nez akcni film pripomina komedii. Owen prevazi maleho chlapce od lodi do domu mnichu a opet se to neobejde bez honicky, ale v Leeove podani to spis pusobi jako sranda a honicka aut pripomina balet. Vubec mi nesedla hudba, ale na duhou stranu je zde spousta odkazu na Leeovo filmy a vybornej zaver s Hulkem (kdo videl chape). V serii Hire to je nadprumer.(25.2.2005)

Ang Lee má vyvolených až nad hlavu a v tomto příběhu se s tím rozhodně nepáře. Příjemná renesanční muzika do baletu aut pěkně, které také samozřejmě zahrnuje BMW má rozhodně něco do sebe, ale spíše je to takové jednoduché a prosté i když ten konec tomu dodal patřičnou korunku. --- 65 % ---(12.1.2008)

Autá tancujú do rytmu klasickej muzičky a pozoruhodnej chorošky, mňa to však vôbec neberie, pretože tá hudba ma od prežitia napätia nemilosrdne odrezáva. Berie ma to akurát do nejakého zvláštneho stavu zahmlenej mysle, v ktorom mi je úprimne srdečne fuk, ako to s tým tibetským deckom dopadne..... Slabý príbeh. Záverečné "zelené prekvapenie" je príjemné, žiadna bomba, iba príjemné. Som z toho hajru kompletne skeptická..... Isté je, že Ang Lee spolu s Johnom Woo sa mi páčia zo všetkých najmenej. A že Legas mi ten balet vytrhol z úst.(6.7.2008)

• - Vozidlo, které v tomto díle Clive Owen řídí, je BMW 540i. (Listeroman)

• - Řidič (Clive Owen) si zalepuje zranění na uchu náplastí s obrázkem stejnojmenné postavy filmu Hulk (2003), který také režíroval Ang Lee. (JoranProvenzano)

• - Tibetského chlapca hrá Mason Lee, syn režiséra snímky Anga Leeho. (juditik)