Příroda nabízí nepřeberné množství mechanismů, z nichž se mnohé již dávno dostaly do různých odvětví našeho každodenního života. Kalina Raskin diskutuje s odborníky z celého světa na téma přilnavosti ve světě zvířat a rostlin, přičemž se snaží poukázat na to, jak by se tyto schopnosti daly praktickým a zároveň vůči přírodě šetrným způsobem využít. Přilnavé gekoní pacičky, popínavý břečťan, hydrofóbní listy lotosu či cikádí křídla jsou přírodou zušlechtěné a osvědčené mechanismy, jejichž výzkum by v následujících letech mohl v různých směrech obohatit naší společnost. (Stanislaus)

Stanislaus

(AFO 2020) "Whatever you can imagine, Nature has already created it." (Albert Einstein) Příroda v sobě skýtá neomezené možnosti - stačí se jen správně dívat, pochopit je a případně je i využít ku prospěchu v různých odvětvích. Dokument nabízí nejeden zajímavý poznatek ze života zvířat a rostlin, jejichž schopnosti berou člověku často i dech. Ať už se jedná o gekoní přilnavé tlapky, popínavé stonky břečťanu, cikádí křídla či žraločí kůži - člověk se má od přírody stále co učit. Navíc studiem těchto organismů bychom mohli naši společnost obohatit o mechanismy, které by byly na oplátku šetrné vůči přírodě. P.S. "We can trust nature." ()