Et rigtigt menneske

Truly Human

Dánsko, 2001, 95 min

Takhle vypadá film, když z něj odpářeme všechnu tu hollywoodskou nabubřelou sračkovistost. Jedním slovem - KRUTÉ.(30.11.2008)

Velmi originální dogmafilm, jenž zajímavým způsobem otevírá téma sexuálních menšin i "odlišných" jedinců, poměrně nenásilně, humorně a přesto krutě a nekompromisně. Díky syrovému ztvárnění se při některých okamžicích nedorozumění a trapnosti chce až odvrátit pohled, rovněž však film na pár místech vyvolá naprosto bezprostřední úsměv na tváři. Přesto zvolený závěr pro mě nebyl zrovna šťastným řešením a rovněž práce s diegetickou hudbou je zde dosti násilná, alespoň nápadité závěrečné titulky měly šťávu.(16.2.2011)

„Skutečného“ Forresta Gumpa natočili až Dánové. Všechno to umocňuje syrovost dogma snímku (jen nechápu, kde se furt brala ta melodie z hrací skříňky). Tento film ve mně zůstane ještě dlouho.(23.10.2008)

Na podzim 2008 v programu Skandinávského domu.(27.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $230,000(24.8.2010)