Butchers je kanadský hororový film o skupině uvízlých přátel, kteří musí bojovat o přežití při útocích brutálních bratrů v hlubokých lesech Ameriky. (Flekoun58)

Trailer

kingik

Do kanadských hvozdů není radno jezdit. Řádí v nich bratrské trio řezníků. A nejeden uvědomělý divák si dokáže představit co asi tak provádějí lidem, kteří do jejich teritoria zavítají. Film nás zavádí do počátků jejich běsnění, konkrétně do roku 1998, kdy jim dorazí maso na porážku v podobě čtyř mladých lidí. Režisér patrně obvolával během natáčení manželku, milenky, dohlížel na děti a vyřizoval milion dalších záležitostí. Ta jeho nesoustředěnost byla znát, což se samozřejmě promítlo do konečného výsledku. A ono to celkově působí tak nějak ne úplně uspokojivě. Film není nikterak novátorsky pojat, veškeré postupy důvěrně znalý divák podobně orientovaných výtvorů už dokonale předem očekává. Hra s napětím mně vyhovovala a bavila. Když ale přišlo na drastický obsah, který v exploitation přirozeně dominuje, tak to bylo takové jakési jalové. To ano, do těl se mohutně sekalo a řezalo, nicméně kde nic, tu nic. Krve moc neprýštilo, kameramanská práce na umírněné úrovni, šťavnatých detailů méně, než bych čekal. Herecky ok, tempo solidní, a třetí z bratrů měl být vyslán na scénu daleko dřív, posledních pět minut, kdy se coby šílená zmutovaná kreatura zjevil, už moc neřešilo. I nějaký ten neuhlídaný detail prosákl do filmu: na začátku je jeden z mladíků ošklivě zraněn v oblasti genitálií, posléze běhal ve veliké formě a po zranění ani památky. Opěvovaná scéna s "dobrovolným" odchodem ze světa v zajetí držené těhotné ženy byla rozhodně z těch odvážných. No, nesmím upřít režisérovu snahu a taky otevřenou šanci, že se s šílenými bratry-maniaky (možná) nevidíme naposledy. Adrian Langley by ve své režisérské kategorii mohl časem dostát slušných výsledků. 7/10 ()

ricci.s

Všetko klišé v mojom obľúbenom žánri exploitation je zahrnuté do tohto filmu, a aj keď mi kopírky Wrong Turnov či Texaských masakrov vôbec nevadia, tak zrazu som zistil, že ma tento horor nebavil. Stáva sa. Dôvodov je viac - absentuje akýkoľvek zmysluplný dej. Všetko je na 100% predvídateľné. Všetky postavy nesympatické. O kladných sa nedozvieme vôbec nič, záporné mi prišli nezaujímavé a sterilné (jeden sadista, druhý zaostalý, tretí mutant) a samozrejme, keď sa tam náhodne objaví nejaká iná postava, tak je jasné, že MUSÍ patriť k nim. Navyše, gore mi prišlo dosť chabé, množstvo vrážd je mimo záber a žiadnu extrémne brutálnu scénu na zapamätanie som ani nezaznamenal. Takže vlastne rozmýšľam nad tým, aký mal tento exploiťák zmysel. Asi aby to len bolo na svetle. Alebo druhá možnosť je, že začínam starnúť. ()

Kudly4

Dvěma párům se pokazí auto uprostřed vidlákova. Narazí na starou benzinku a na chlápky, kteří jim určitě nehodlají pomoct. Scénář je plný klišé, to jsem ale očekával, nedojde k žádnému zvratu, naivní chování, Gore tu moc není, skoro vše mimo záběr, v závěru došlo na nějakou krev, ale nic zapamatovatelného tu není. Holky jsou pěkný, ale totální absence nahoty, ani kozy nečekejte. Každopádně, zas tak ! úplně ! strašný to nebylo, viděl jsem už hůř natočené vidlácké Horory, na jedno zhlédnutí úplně v pohodě, za pár dní už si na to stejně nevzpomenete. Horší 3*. (17. hodnocení, 3. komentář) ()

tron

Nové Vyslobodenie to nie je, ale štandardný, priemerný, nevýnimočný, ale určite nie odpadový hixploitation áno. Obete sú vcelku sympatické (fajn hlavná hrdinka), zlo vcelku drastické a príšerné (vrátane prekvapenia, ktoré si nechávali až na samý koniec), výprava lesov a malých miest mohla byť lepšia, ale vyvažuje to pár mrazivo naturalistických úmrtí. A rázne razantný koniec. Scenár je síce žánrové klišé (z potenciálneho vysloboditeľa sa vykľuje zradca) a štvorvzťahovka (kto koho podvádza a prečo) je na facku, ale na 3* to v mojich očiach v pohode má. ()

Morholt

Klišé s dvěma páry, porouchaným autem a vidláky, kteří čekají na svou příležitost. To by mi ani nevadilo, ale od něčeho, co se jmenuje Butchers, bych tedy čekal nějakou tu řezničinu. Ale ta nepřišla. Několik prchavých momentů tady sice bylo, ale to nejzásadnější se odehrávalo mimo záběr. Jediným malým plusem jsou postavy, které jsou sice šablonovité až běda, ale zahrané jsou celkem snesitelně. Nicméně to nestačí na víc než nějakých 30 % a to ještě s přivřenýma očima. ()