V kruhu ohrožení

• Nový Zéland The 100 Candles Game
Trailer 1

Skupina přátel se společně sešla v kruhu ze svíček hrát strašidelnou hru. Každý z nich očekává, že si z toho něco odnese. Pravidla hry jsou pro každou svíčku vyprávět jeden hororový příběh. (O2 TV)

Trailer 1

Eliott

Nešlo o špatný povídkový horůrek, jehož problém tkví převážně v délce. Ačkoli jsou příběhy víceméně průměrné, je jich příliš mnoho a diváka postupně přestává bavit poslouchat další. Ke konci už jsem se trochu nudil, ale některé příběhy mne přecijen zaujaly. K jednotlivým povídkám nemám příliš co bych řekl, ale aspoň se je pokusím ohodnotit. První příběh byl krátký a spíše nikam nesměřoval 50%. Další byl mnohem zajímavější o dítku kterého neustále straší jeho otec 60%. Následoval asi tím nejlepším příběhem o staré bábě na schodech, jež byl jako jediný trochu strašidelný 80%. Čtvrtá povídka o matkce na drogách mne příliš nezaujala 45%. Nasledující příběh opět patřil mezi ty lepší a byl o dvou dívkách, kdy jedna byla pohřbená za živa s parádní atmosférou 75%. Překvapivě mě zaujal i příběh o vymítání, což obvykle příliš nemusím, ale zvrat na závěr dílo parádně vyšperkoval 60%. V tomto bodě už mne začala zmáhat délka příběhů a jejich množství a možná i proto považuji další příběh za ten úplně nejslabší o dívce s telefonem a přítelem co neumí plavat 35%. Nakonec však bylo pravděpodobně nejstrašidelnější pojidlo co svazuje jednotlivé příběhy dohromady, které v tuto chvíli právě vrcholilo a vysvětlí se, proč hlavní postavy vůbec hráli tuhle hru. V hororvosti sice příběh na pozadí uspěl, ale byl příliš natahován a tak za něj uděluji pouze 45%. Což je celkem 56% ()

pornogrind

Tentokrát jsem sáhl po antologii z letošního roku. Skrývá v sobě 7 povídek plus příběh kterej vše propojuje. Nechce se mi vypisovat jednotlivý hodnocení k samotným povídkám. Jen dodám, že pouze jednu bych ohodnotil na 2 hvězdy. Zbytek je průměrný nebo lepší. Ve čtvrtý povídce mě potěšila účast mojí oblíbenkyně Amy Smart. Pro mě je The 100 Candles Game určitě jednou z těch lepších hororových antologií. Nebojím se dát 4 hvězdy. ()

silentname

"The 100 Candles Game" je pre mňa celkom sklamanie. Jednotlivé príbehy mali podľa mňa na viac, často ma film vytiahol z atmosféry a hoci v mnohých príbehoch je aj nejaký ten potenciál, tak pôsobí nevyužito. Plus poviem pravdu, že zosumarizovanie toho všetkého mi prišiel ako nepodarený vtip. Je mi jasné, že už počas sledovania sú nejaké náznaky, ktoré nám hovoria, že v tomto dome niečo úplne nehrá tak ako má. A vysvetlenie toho všetkého je len uzatvorenie príbehu tak, aby sme tomu dali nejaký význam. Prečo nemôžeme mať konečne film, ktorý by to poňal tak ako by bolo treba. Žiadny extra príbeh, ktorý našim hrdinom dá nejakú rolu, len nech si spolu rozprávajú strašidelné príbehy. Okey, ako sú na tom jednotlivé príbehy? Prvý o čarodejnici v lese skončí skôr než som sa nazdal a dokopy som z neho nemal nič. Viac-menej len nedopracovaný úvod na 5 minút. Potom máme príbeh chlapca a otca v dome pri poli a hmle. Tento bol celkom dobrý a priniesol aj dobré zakončenie. Malo to hlavu a pätu a fungovalo. Potom je tu asi najtemnejší príbeh o deťoch s čiernymi očami. Tento funguje vizuálne veľmi dobre, len som si miestami nebol istý, či sa mám báť tých detí, alebo tej starej ženy. Príbeh démona a matky (ktorú hrá Amy Smart) ma celkom zaujal (hoci ten démon vyzerá veľmi gýčovito), no opäť skončí príliš rýchlo. Tam by som napísal väčší príbeh k tomu, ktorý by z toho mohol urobiť zaujímavejší film. Príbeh mladého kňaza, ktorý príde robiť exorcizmus je celkom okey, no nepotreboval ten šibnutý zvrat na záver. Asi preto, aby ponúkol aspoň niečo nové, no pre mňa to pokazilo story. Dievča uväznené v truhle bol bohužiaľ v španielčine a nerozumel som z toho dokopy ani slovo, a pôsobilo to veľmi ukričane. Vizuálne to pôsobí veľmi staticky, no bol som schopný z toho pochopiť, čo sa asi zhruba dialo. Škoda len, že som nenašiel také titulky, ktoré by mi preložili tie dialógy do niečoho, čomu by som rozumel. Posledný príbeh mi dokopy nepriniesol absolútne nič a je asi najslabší. Pre mňa nedopracované dielo, ktoré výsledne vystihuje slovíčko - "Meh" Hodnotenie: C- ()

Morholt

Jako ve většině antologií jsou tady povídky obstojné a zbytečné, ale za sebe musím říct, že se tu nenašla žádná, která by byla vyloženě špatná. Pobavil hned první čarodějnický minikraťas, líbil se mi i příběh s kouřovými démony, děvče pohřbené zaživa působilo správně klaustrofobicky a něco do sebe měla vymítací historka. Naopak bych se obešel bez dětí s černýma očima a fotografického psycha. Zastřešující příběh působil poněkud směšně a trošku mi celkový dojem kazil, ale i tak to nakonec hodnotím kladně. 70% ()

ricci.s

Za mňa v pohode antológia. Štyria kamaráti hrajú hru pri sviečkach a rozprávajú si desivé príbehy. Takže je tu 8 segmentov (posledný vlastne tvorí dejovú líniu), samozrejme nie všetky sú extra dobré, ale nájde sa aj zopár nadpriemerných. Príbeh o starej babe a čiernookom decku bol asi najdesivejší, ešte ma celkom zaujal príbeh o otcovi a synovi uprostred poľa a hmly, prípadne exorcizmus na ostrove. Prvý o lesnej čarodejnici mal potenciál, ale bol až príliš krátky, a pasáž o matke a smiešnom démonovi patrí asi medzi najslabšie. Ostatné boli skôr priemerné. Takže, keď to tak nejako prepočítam, aj hodnotenie mi vychádza rovnako. ()