Muž, který prochází zdí

Garù garù

Mr. Peek-a-Boo

Komedie

Francie / Itálie, 1951, 90 min

Sebavedomie zakríknutého úradníčka Léona, ktorý žije v byte so svojou sestrou a jej cholerickým manželom, začne stúpať, ak sa jednej noci pod vplyvom alkoholu dostane domov cez stenu. Svoju schopnosť začne využívať a tým vznikajú rôzne humorné situácie. Film niekedy skĺzava do grotesky, inokedy sa drží pri zemi, rozhodne pôsobí sviežo a je zábavný. Bourvil mal síce za sebou už niekoľko filmov, jeho kariéra sa však až počiatkom 50-tych rokov začala dostávať do hviezdnych výšin.(27.10.2011)

Dnes jsem tuhle klasiku z Francie zhlédla po strašně dlouhé době a musím říct, že na mě zapůsobila stejně jako v dětství. Svou nenadálou schopnost dokáže Léon plně využít ve svůj prospěch a vymýšlí všelijaké taškařice, které vzbuzují úsměv. Je pravda, že jsem se nechechtala tak jako malá holka, nicméně stálo za to připomenout si děj a podívat se na oblíbeného Bourvila.(7.3.2015)

Výborná komedie z mého mládí, kterou bych rád viděl znovu.(1.1.2012)

• Courtemanche

Bourvil malinko to tady už přehání, ale jinak dá se to zvládnout. 2/5(26.11.2013)

Tak na tenhle film si matně vzpomínám z dětství a vím, že nás tehdy hodně bavil. Rád bych ho viděl ještě někdy, ale není po něm ani vidu ani slechu a to ani zde ne.(19.5.2010)

Je to stará francouzská klasika s velmi dobrým Bourvilem .(23.8.2014)