Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu.  Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti. Jeden z mála prosperujících podniků, kde je hazard zakázán, provozuje dobrodruh a pašerák Pluto Nash. Když však odmítne návrh Rexe Cartera, který chce jeho podnik koupit a proměnit v doupě hazardních her, dočká se odplaty. Podnik exploduje a v následné přestřelce se podaří uniknout jen Plutovi, zpěvačce Dině a starému robotovi Brunovi. Rozhodnou se odhalit pravdu o Carterovi a jeho zločinech, současně však musejí prchat před jeho zabijáky. Ani úkryt na odvrácené straně Měsíce jim nepomůže, a tak skončí v Carterově sídle. Pokud Pluto něco rychle nevymyslí, zemřou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (123)

gudaulin odpad!

všechny recenze uživatele

Eddie Murphy byl počátkem 80. let považován za výrazný talent na poli americké komediální scény, měl dar bezprostřednosti, improvizace a pohotovosti. Působil jako nezkrotný živel a zdálo se, že má zaděláno na dlouhou hvězdnou dráhu ve filmovém průmyslu. Jenže ouha, po několika úspěšných snímcích přišla účast ve filmech, co způsobovaly spíš rozpaky a posléze i útrpné úšklebky. Eddie neprokázal dobrý úsudek a ochotně se hrnul do projektů, které na dálku zaváněly průšvihem, a jeho sebevědomí hraničilo s arogancí. Pluto Nash je dokonalá ukázka toho, co pohřbilo jeho ambice. Nevtipná komedie, kde se přeplácanost setkává s nevkusem a kde není čeho se chytit. Zoufale nefunkční, nudný film. Celkový dojem: 10 %. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nehodnotil bych to vyloženě jako filmový odpad. Samotný kabátek je dosela slušivý (přeci jen 100 miliónový rozpočet je 100 miliónový rozpočet). Ale je NESKUTEČNÉ, nakolik je film s takovým obsazením i prostředím nudný. Není otřesně debilní, nebo třeba nevkusný, jenom extrémně nudný. Za celou dobu jsem se zasmál tak pětkrát... ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Film předchází pověst jednoho z největších propadáků v dějinách, ale vlastně nechápu proč. Taky z něj nejsem zrovna bez sebe, aleviděl jsem řadu slabších filmů, které byly úspěšné. Zřejmě byl nadstandartně drahý (ne že by to bylo znát) a v kině se rozpočet jednoduše nevrátil. No, Pluto Nash není vyloženě špatný, co mi ale vadilo: hlavní trojice před někým celou dobu prchá, někoho se bojí, panikaří, ale na začátku nebylo dostatečně vysvětleno proč, takže jejich osud mi byl víceméně lhostejný. Na té chatrné zápletce ale přece jen visí pár milých nápadů. Většina z nich plyne z kontrastu futuristického světa a starosvětsky tradičních funkcí jeho rekvizit a postav. Robotka Babette má design i chování francouzské pokojské, holografický šofér James (cameo Johna Cleese) je koncentrátem staré dobré Anglie, nejoblíbenější zpěvák vesmíru má image Franka Sinatry. :-) 40% ()

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Docela křečovitý smysl pro humor (roboti,...), může připomínat dementní snahu o vtip, jakou můžeme sledovat v pořadech jako je například Tele Tele, Natočto! nebo Tak neváhej a toč! Nenašel jsem snad jediný moment ve filmu, který by mi dával najevo důvod, proč by se film nemohl odehrávat stejně dobře - nebo spíše špatně - třeba na Zemi. Nepozemské bleskozbraně by klidně mohli nahradit obyčejné revolvery, e-sluhu (John Cleese - jediná 'trefná' postava ve filmu) by mohl nahradit obyčejný řidič... Spíše než o SCI-FI film se jedná o přehlídku nevtipu a nelogických situací (různá přitažlivost na Měsíci), například moment, kdy se díváme na Zemi a není tam patrný žádný posun v čase, zatímco na Měsíci to perlí... ()

imf 

všechny recenze uživatele

Eddie vymodlil 100M dolarů rozpočtu, pozval partu kamarádů komiků a natočil sci-fi podle svého gusta - nejdražší sebestředný film všech dob... Bohužel pouhá přítomnost dobrých herců (Peter Boyle, Joe Pantoliano, John Cleese) nestačí, pokud říkají kraviny a přehrávají v těžce provařené sérii gagů... Utrpení pro diváky a další tvrdá lekce pro Murphyho, ale upřímně - mohlo to být ještě daleko horší... ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • Vo filme sa objavil aj Alec Baldwin, ktorý však v záverečných titulkoch nefiguruje. (Svadbos)

Reklama

Reklama