poster

Dobrodruzi z velkoměsta

 • USA

  City Slickers

 • slovenský

  Dobrodruhovia z veľkomesta

Dobrodružný / Komedie / Western

USA, 1991, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  ****

  Zcela klasické schéma komedií, kdy je někdo zvyklý na něco vržen někam jinam, kde je všechno úplně odlišné. Bylo to tu již mockrát a ještě mockrát bude. Jsou dva druhy, buď je necivilizovaný křovák hozen přímo do centra nějakého velkoměsta, nebo naopak nějaký kravaťák doprostřed divočiny. Teď už záleží jenom na scénáristovi, jak se s tím námětem popere a jakou vymyslí zápletku, proč je ten daný hrdina vržen právě na to dané místo a jaké vtipné situace z toho vytěží. Zda se uchýlí k nechutné trapnosti jako je Borat seroucí uprostřed ulice plné lidí, nebo jestli na nás vytasí skvělé jemné vtípky jako „Tomu říkáš nůž? …Tohle je nůž!“ Dobrodruzi z velkoměsta měli štěstí. Jsou plní lehkých vtípků, svižné akce, krásné hudby a především skvělých typů herců, kteří z jejich postav dělají živé bytosti, i když trošku nemehloidní! Několik scén je geniálních – debata o baseballu, souboj určení správné chuťě zmrzliny po daném jídle a naprostá většina je úsměvná. Díky slušnému úspěchu u diváků jsme se dočkali i druhého dílu, sice pod taktovkou jiného režiséra, ale se stejným hereckým týmem a srovnatelnou zábavou.(15.1.2008)

 • Compadre
  *****

  Nakonec musím dát plnej počet, protože tuhle komedii prostě miluju. Krize středního věku je téma, které skýtá nepřeberné množství možností jak pojmout celý film. V Dobrodruzích z velkoměsta je příběh narozdíl třeba od Americké krásy hodně vtipný, optimistický a navíc výborně navozjící pěknou westernovou atmosféru. "Poslyšte. Curly, už jste dneska někoho zabil?" "Den ještě nezkončil.." :)(15.6.2008)

 • moviepill
  ****

  Nielen pre chlapov v kríze. Tento film je aj pre (skutočných aj falošných) machrov, "kaubojov" a pre milovníkov drsnej americkej prírody. City Slickers naozaj pobaví a má v sebe aj trošičku napätia a akejsi melodrámy. Len ma mrzí, že skvelý Jack Palance umrel hneď v prvej tretine filmu. "Viděli jste jeho oči? Říkám vám, je to zabiják... Eh... Stojí za mnou, že? Ou, bože..." :-)(2.2.2009)

 • zigy
  *****

  Těžce pohodová jízda ve stylu "S tebou mě baví svět", neboť i zde sledujeme partu kamarádů středního věku, kteří neprožívají zrovna idylické partnerské vztahy, a tak si chtějí spravit náladu pořádným výletem či dobrodružstvím. Jedna hláška za druhou, např. Mitch na největšího drsňáka: "Hej Curly, už jsi dneska někoho zabil? "Ne, ale den ještě neskončil..." Potěší i účast Marva ze Sám doma, který zde tolik nekoulí očima, ale já se směju, jen když se na něj podívám...Film přináší i dost mouder o životě, ale nejlepší je stejně neustálé špičkování mezi kamarády, to nemá chybu. Tenhle typ humoru já prostě můžu.(14.2.2014)

 • kalap
  ****

  No ja som už ďalej ako po štyridsiatke, aj keď manželka mi hovorí, že sa niekedy správam ako pätnásťročný, tak pre mňa pätnásťročného pädesiatnika je to veľmi pekný pohodovo-diazepamový filmíček a odpoveď na otázku kolegyne kleopatry, "... v životě je nejduležitější jen jedná věc. Ale která?" Priniesť domov v zrelom veku malé teliatko:)(17.11.2009)

 • - Jake Gyllenhaal v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace