Srdce a duše

Zo srdca a z duše

Fantasy / Komedie

USA, 1993, 93 min

• Mikita

Nevím, jak to chodí, ale neměli by mít duchové nějaké větší poslání, než zazpívat si před publikem či najít své děti? Duchařská rádoby komedie na mě bohužel nijak nezapůsobila, a to mám Roberta Downeyho moc ráda. Jakoby se mu ani nic hrát nechtělo, z jeho výrazu byla cítit znuděná odevzdanost, takže tento film nemělo co zachránit. Dvě hvězdy jsou za Robertovo "oživnutí", když se do něj převtělovali různí duchové.(7.3.2010)

Když občas neodmítnete sladké. Když neopovrhujete trochou romantiky se šťastným koncem. Pokud se rádi smějete. Budu pevně věřit, že v neděli v poledne čirou náhodou narazíte na tento kus a necháte se pobavit stejně dobře jako já. Příběh je prost zbytečných komplikací a sluší mu to. Opravdu jsem byl rád, že jsem zapnul TV.(5.2.2011)

Nic než další bezvýznamná duchařská komedie bohužel naprosto nic nepřinášející. K pobavení tu toho moc není, i když se hlavně Robert Downey jr. snaží seč může. Ano, jako jediný tu ve svém hereckém projevu vyniká, ale celkově pochmurnost dějství a vůbec celého zpracování nezachraňuje. Zpívaná místa spíše ruší a mnohé skopičiny duchů zavání až s trapností. Myšlenka námětu dobrá, ale podivně provedená. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, má-li to být odpočinkový film nebo muzikál.(15.4.2018)

Všechny 3 hvězdy jdou na účet Roberta Downeyho Jr. Ten s předvtělováním duchů udělal superpředstavení. Jinak je film klasický v duchařském ranku "rodinných" komedii. 4 duchové né jak píše Jenda doprovází celý život Roberta. Musím jim pomoct splnit poslední přání na Zemi, aby mohli jít do nebe. Jednorázová záležitost!(6.3.2010)

Úsměvná rodinná moralitka o čtveřici duchů a chlapci/mladém muži pod jejich šmíráckým dohledem. Jako kulisa při práci to celkem ušlo a být třeba nemocná, umím si představit, že by sledování téhle nenáročné komedie mohlo trochu zpříjemnit den. Třetí hvězdičku sem plácnu s ohledem na slušné herecké obsazení. Snesitelný průměr na hodně nudné víkendové odpoledne. 55%(7.2.2011)