Srdce a duše

Heart and Souls

Zo srdca a z duše

Fantasy / Komedie

USA, 1993, 93 min

Když občas neodmítnete sladké. Když neopovrhujete trochou romantiky se šťastným koncem. Pokud se rádi smějete. Budu pevně věřit, že v neděli v poledne čirou náhodou narazíte na tento kus a necháte se pobavit stejně dobře jako já. Příběh je prost zbytečných komplikací a sluší mu to. Opravdu jsem byl rád, že jsem zapnul TV.(5.2.2011)

• drake31

Televíziu v poslednej dobe moc nesledujem ale som rád za to že keď si ju niekedy pustím nájdem tam aj niečo dobré pri čom sa dá v pohode vydržať a sledovať to bez prevracania očí. Na Heart and Souls som narazil len náhodou, ale štvorica duchov resp. ich predstavitelia ma zaujali a tak som si počkal na ďalší vývin a veru oplatilo sa. S príchodom Roberta sa to všetko rozbehlo a nastal tak sled komických a aj smutnejších situácii (prevažne odchody jednotlivých duchov). Nie je to žiadne prevratné dielo z minulosti, ale ako príjemná komédia na spríjemnenie obednejších hodín to slúži dokonale.(6.2.2011)

• Mikita

Nevím, jak to chodí, ale neměli by mít duchové nějaké větší poslání, než zazpívat si před publikem či najít své děti? Duchařská rádoby komedie na mě bohužel nijak nezapůsobila, a to mám Roberta Downeyho moc ráda. Jakoby se mu ani nic hrát nechtělo, z jeho výrazu byla cítit znuděná odevzdanost, takže tento film nemělo co zachránit. Dvě hvězdy jsou za Robertovo "oživnutí", když se do něj převtělovali různí duchové.(7.3.2010)

Úsměvná rodinná moralitka o čtveřici duchů a chlapci/mladém muži pod jejich šmíráckým dohledem. Jako kulisa při práci to celkem ušlo a být třeba nemocná, umím si představit, že by sledování téhle nenáročné komedie mohlo trochu zpříjemnit den. Třetí hvězdičku sem plácnu s ohledem na slušné herecké obsazení. Snesitelný průměr na hodně nudné víkendové odpoledne. 55%(7.2.2011)

Nic než další bezvýznamná duchařská komedie bohužel naprosto nic nepřinášející. K pobavení tu toho moc není, i když se hlavně Robert Downey jr. snaží seč může. Ano, jako jediný tu ve svém hereckém projevu vyniká, ale celkově pochmurnost dějství a vůbec celého zpracování nezachraňuje. Zpívaná místa spíše ruší a mnohé skopičiny duchů zavání až s trapností. Myšlenka námětu dobrá, ale podivně provedená. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, má-li to být odpočinkový film nebo muzikál.(15.4.2018)