Reklama

Reklama

Massacre at Central High

  • USA Blackboard Massacre (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Přestupující středoškolský student, kterého trojice brutálních tyranů přivede na pokraj sil, se uchýlí k vraždě, aby se zbavil útlaku ve škole, a později se obrátí i proti studentům. (JasonCZ)

Recenze (5)

raimi 

všechny recenze uživatele

Je to kultovní film, o tom žádná. Ve mně teda zanechal poměrně hlubokou stopu. A to jsem si v asi padesáté minutě projekce říkal, že víc jak tři hvězdy nedám. Do té doby je to sice nápaditá, ale fakt hodně cheesy a soft vyvražďovačka a teensploitation, ve které absentují dospělí. Ti se objeví až v úplném závěru. Je to vlastně taková sociální alegorie o tom, že není dobrý narušovat školní ekosystém, chybějící šikanátorské příčky v místní hierarchii totiž vždycky někdo zaplní. A tak zjednávání nápravy může nabýt nepříjemně repetetivní rozměr. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nebylo to zase tak špatný, jak tady popisuje Eraserhead, tohle je v podstatě hlavně teensploitation/exploitation/revenge film, ale rovněž i slasher, viděl jsem italskou alternativní XXX verzi pod názvem "Sexy Jean", kde nechybělo vůbec nic:-) Vraždy tu jsou místy ale docela brutální, a pak hlavně originální-vynalézavé, vše naaranžováno tak, aby to vypadalo jako jedna velká náhoda (těžko uvěřitelná, nutno podotknout). Bohužel film se značným sociálním podtextem spíše nudí, film nedovede děsit a napětí je tu minimální. Ve filmu vystupují v podstatě jen samí mladí lidé (některé charaktery jsou docela zajímavé), nevidíte tu žádného učitele, ani policajta, násilí na denním pořádku, vraždí se tu jako o život, jeden brutální čin, odstartovává nelítostný teror, zachraň se kdo můžeš, oběti tu nikdo nepočítá, nepostrádá ani nehledá, americký školní systém fakt nechápu:-) Tohle všechno mi tu trochu vadilo, poněvadž, to snižovalo důvěryhodnost snímku, ale jinak úplnej brak to zas nebyl. Docela jsem se bavil. Alternativa: "Class of 1984". ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek „Massacre at Central High“ bych doporučil hlavně fandům hororu, kteří dostanou trochu jinou vyvražďovačku, která není vyloženě špatně natočena, jen z ní místy budete mít pocit, že se tvůrci docela báli sdělit svůj příběh ještě o něco drsnější cestou. Právě to přitvrzení by filmu hodně pomohlo. Ale nedošlo k tomu. Z hlediska roku natočení to ale není zlé. ()

Eraserhead 

všechny recenze uživatele

Ach jo! To jsem se zas jednou těšil, že si pustim pěknej slasher a ono nic. Zabijákovu identitu známe od začátku a vraždy za moc nestojí - vetšinou se jedná o výbuch. Hrozná nuda. Jeden z mála filmů, kde jsem se po hodině uchýlil k rychloposuvu. ()

Zajímavosti (6)

  • Film byl natočen za 4 týdny. (Karlos80)
  • Scenáristovi a režisérovi Renému Daalderovi byl jako producent doporučen Russ Meyer, pro kterého Daalder předtím pracoval jako kameraman. (Karlos80)

Reklama

Reklama