Špína z ulice (festivalový název)

Street Trash

Street Trash

Komedie / Horor

USA, 1987, 91 min (Director's cut: 90 min)

J. Michael Muro

Robert Marcucci

Kostýmy:

Michele Leifer
  • Lima

Rozhodně není Street Trash extrémně krvavý, jak zde píše Pomo (zdravím :o)) Krve se tu skoro nedočkáte, ovšem nechybí tu takové "lahůdky", jako fotbálek s uříznutým penisem (ale bez té krve), šest lidí se tu rozteče v neforemnou barevnou hmotu, dokonce je tu scéna s partou bezdomovců, jak onanují při pohledu na soulož a chůzí a pohyby připomínají partu zombíků. Dále je tu jedno nafouklé a následně vybouchnuvší tělo (hodně podobné scéně s tlouštíkem z Monthy Python´s Meaning of Life) a dokonce tu policejní vyšetřovatel záměrně poblije hledaného vraha. A příběh? Celé se to točí kolem krámku s likéry, kam si bezomovci chodí pro lahvičku drijáku s názvem VIPER, po jehož pozření se roztečou, či explodujou. Na pohled ultralevné, hodně špiny, záběrů na smetiště, nechutných individuí a několika překvapivě vtipných momentů.(31.8.2003)

Druhé dnešné stretnutie s trashovým americký hororom - komédiou. Veľmi sa mi páčilo prostredie medzi bezdomovcami, ich pseudohierarchia a spolužitie s chľastom a zapadnutým obchodom. Snímok môžeme kľudne označiť za splatter, vzhľadom na gore efekty, ktoré ma potešili a postupkom filmu sa zlepšovali. Bohužiaľ film má na mňa ako komédia dosť veľa vykecávania a vtipov (ktoré síce neboli trápne, ale zase ani nejako veľmi vtipné). Režisér mohol voliť rozumnejšiu stopáž. Aj tak, mňa ako človeka, ktorý nemá rád hororové komédie film celkom potešil.(6.3.2010)

Extrémne vulgárna, extrémne sleazy-céčková splatter vyhulenosť. Kto prežije prvú polovicu dostane neuveriteľne "topiacu" sračku (pochopia, len tí čo videli) vo forme druhej polovice. Páčilo sa mi to. Deravý scenár na začiatku bolí, ale časom sa dá zvyknuť a žiadne veľké chyby sa tam nenašli. Gore je až tak neuveriteľné, že vo väčšine som pozeral na to s otvorenými ústami. Dejová línia mi síce nesadla, ale bez mučenia som dopozeral uncut 100 minutovú vérziu a zožral by som toho aj viacej.(3.10.2013)

Náhodou naprosto parádní béčko které dokonale vystihuje to co má Troma, a mnohokrát jí i cituje. A při tom to Troma není. Nečekal jsem zázrak a ani jsem se na film nijak moc netěšil, ale dostal jsem fakt parádní podívanou na kterou se sem tam občas velmi rád podívám. Ale ted zápory kterých moc není prvním je že film ke konci začíná trochu nudit, a lehce se opakovat. A hudba za moc teda nestojí. A to jsou všechny zápory který bych vyjmenoval ted pozitiva a to je jak jsem říkal parádní sliz a gore efekty. Rozpadající se člověk je fakt pěknej efekt a já byl díky tomu k televizi naprosto přilepenej. A to nemluvím o dokonalém hereckém obsazení. Je naprosto odporné a ty postavy jsou nechutné a to je právě to proč jsem si je hned oblíbil, s takovouhle spodinou bych nechtěl mít nic společného ale do filmu zapadly bravůrně. Gore jak jsem zmínil je parádní. A když k tomu je přidána sem tam humorná scéna(scéna s uřízlým penisem je nezapomenutelná)tak to dostane neuvěřitelný grády. Tohle je prostě filmovej trash jak má být.(1.5.2012)

Námět filmu a jepo pověst slibují nevšední a originalní zážitek. No je to trochu nafouknutá bublina. Zas tak skvělý film to není. Na Braindead nebo Evil Dead to rozhodně nemá. Krvavých scén bylo celkem pomálu. Vlastně se to pořádně rozjelo až ke konci. Ale když už tam na nějakou splatter akci dojde, tak to stojí za to!!! A ani hluchých míst moc není, když se nekoná zrovna žádné gore, tak přijdou na řadu scénky ze života bezdomovců. A to jse něco. Znáto to když banda zlounů vezme nějakému šprtovi třeba knížku a hážou si s ní mezi sebou a nebožákovi ji nechtějí vrátit? Tak tady je něco podobného. Jen místo knihy jde o urvaný penis. Street Trash bych přirovnal k lepším TROMA filmům. Tentokrát dávám slabší 4 hvězdičky.(3.7.2006)

• - Film bol zakázaný v Singapure. (Paldiny)