Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Celkem svižný a zábavný horůrek s výbornou titulní dvojicí Bacon-Ward, ve kterém se pořád něco děje. Celé to navíc doplňují výborné vedlejší postavičky (hlavně vojenskej fanatik Michael Gross) a velká porce nadhledu. Jen škoda slabého a schématické příběhu, který se řídí pravidlem: postavy někam dojdou, tam na ně zaútočí červ a oni zdrhnou na vyvýšené místo. Ke konci tomu navíc dochází dech, ale i tak se jedná o velice příjemnou záležitost. 70%(20.6.2011)

• Frajer42

Párkrát jsem se sice usmál, ale celkově se jedná o dosti nudnou a žalostnou podívanou. Parta nesympatických vidláků vzdoruje přerostlým červům. Oceňuji, že snímek je přeci jen trošku originální. Na druhou stranu není příliš zajímavý. Béčková jednohubka. Nic víc nečekejte a nejspíš nebudete zklamaní.(8.4.2018)

Kdysi mě tenhle film velmi pobavil a tumáš čerte kropáč! baví i dnes. Byť se jedná o komedii, větší část filmu si drží příjemné napětí. Scény s obřími masožravými červy jsou spíše strašidelné, než komické. A vůbec, červi jsou naprosto dokonalí, jako živí. Dnes by je nahradily levné digitální efekty a udělaly by z filmu propadající se zoufalé béčko. Občas se objeví vtipné hlášky nejen mezi dvěma hlavními postavami. ,,Ty maj trpělivost jako Job. Čekaj, až jim vyleze svačina..." ,, Tak jim ujedeme!" ,,Nemůžem, sežrali nám kola..." Místy příjemné lehčí gore potěší, polykací scéna je patřičně dramatická - a ne jen jednou. Vcelku nevadí, že divák ani postavy netuší, kde se ty obludy vzaly. Jde o sci-fi, horror, trochu parodii, trochu komedii. Cíl tvůrců je jasný - pobavit diváka! A to bylo splněno. Trochu nechápu obal s podivnými čelistmi, když červi ( dobře, vzpomenu si na StarWars, Dunu i na přírodu, ale to nevadí) jsou tak originální, ale nechť, na tom to nestojí...(9.11.2011)

Jako malý kluk jsem tento film viděl společně se sestřenkou, když jsem u nich byl na prázdninách a od té doby jsem si jej zamiloval. Jsem velkým fandou této čtyřdílné ságy, přestože je jejich kvalita opravdu rozdílná a nejvíce mě okouzlil právě tento díl. Tremors nejsou ani tak čistokrevným hororem, jako spíše hororovou komedií, která vás sice moc nevystraší, ale za to v určitých chvílích dosyta pobaví. I po letech neztratil tento kousek svůj půvab a mnozí označují tuto ságu jako „kultovní“ podobně jako tomu je například u Critters. Speciální efekty se tvůrcům skutečně povedli a vyobrazená monstra z podzemí jsou prostě k sežrání. I samotná atmosféra místy nabízí specifickou porci napětí, které sice není nikterak stupňované, ale ke kýženému efektu to přece jenom vedlo.(28.4.2012)

Mimoriadne kvalitny film. Aj ked som dost proti kombinacii horor/komedia, ak to natoci ale reziser Ron Underwood a ako hlavnych hercov obsadi vyborneho Bacona a Warda, tak je to OK. Rovnako, ako OK je to vtedy, ked horor zmixuje s komedialnymi prvkami napriklad Peter Jackson /Bad Taste, Braindead ...../. Chvalim vyborne dialogy, zaujimave cervy, miestami az strasidelnu atmosferu a nechybaju ani akcne sceny. 83 %(12.3.2013)

• - Keď Burt použije sloniu pušku na graboida po prvýkrát, je jasne vidieť, že ide o extrémne ťažkú zbraň. Neskôr, keď ju podáva Miguelovi, on ju bez problémov chytí za pažbu jednou rukou. (beso74)

• - Scénárista dostal nápad na námět v době, kdy sloužil u námořnictva v kalifornské poušti. Když seděl na skále představoval si, jaké by to bylo, kdyby na něj z písku něco útočilo. (Holina)

• - První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)