Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Film, který Vám nedá spát!!! No, dobrá jen mě.. To si tahle jednou jdete lehnout dříve, protože jste unavaná a chcete spát a dovolíte vaší druhé polovičce, ať si klidně pustí film. A on si pustí toto? Takže jedním očkem pokukujete po mladičkém Kevinovi a druhým čekáte, co že to tam žere lidi (ovečky si mohli odpustit, fňuk). No, takže se Vám rázem přestene chtít spát a když se na scéně objeví to obří mostrum připomínající *pro někoho možná spoiler* červa s jazyky zase připomínající hady, tak do rána už neusnete! A druhý den druhý díl.. Můj chlap mě fakt miluje.. Za trest mu pustím opravdivý horor s duchy, vnitřnostmi apod. a pak se bude schovávat pod mou peřinu! Ha! Každpodáně přijemný nehoror s hnusnou příšerou a krásným mladým Kevinem. Ale už nikdy víc! :o)(11.4.2018)

V žádným případě nečekat horor! Ani strach nebo napětí. Má to ale solidní úroveň zábavnosti, v čele s dvojkou sympaťáků Kevin Bacon a Fred Ward (3. Bláznivá střela), co tam od začátku do konce neuvěřitelně hláškujou. Spíš než že by to byl vrchol geniality jejich repliky pobaví tím, jak uhozeně v situaci vyzní. A to nepočítám snad na sto zvolání "Ty hnusná svině!" - míněn had. Na svou dobu jsou triky obstojný, tj. nebudete se jim smát (i když to může bejt z jednoho pohledu na škodu, zábavnost by v mnohým vzrostla). Těžko na další shlídnutí, ale spolehlivě na hodinku a půl pomůže z nudy.(5.11.2011)

Přesně jak napsal Isherwood, Chvění je nenáročné a zábavné béčko. které se ale může pochlubit zajímavými vetřelci a velmi sympatickou ústřední dvojicí. Rozhodně tu nenajdete žádné hnusné záběry nebo hrůzunahánějící scény, ale zato si užijete dostatek opravdu zábavné a svižné akce doprovázené spoustou povedených hlášek, což je pro mě přesně směs na 4*.(7.7.2011)

Béčko, které vzniklo s láskou. Furt melou o tom, že z tohohle balíkova vypadnou. Když se pro to rozhodnou, cestu pryč zasypou balvany a začnou mizet a umírat místní. Okolo skály a pustina, nečekaně silná seismologická měření a tam dole podivuhodné věci. Divoký děj sympaticky kočíruje sebejistá režie Rona Underwooda, která míchá akci a vtip dvou snílků, kteří se rvou o to, aby v ospalém městečku vůbec někdo přežil. Akce je hodně a nejsou to žádné scény mimo kameru, pěkně si tak prohlédneme solidní práci trikařů s desetimilionovým rozpočtem. Fajn béčko, tradičně velmi dobrý Kevin Bacon.(31.7.2016)

Celkem svižný a zábavný horůrek s výbornou titulní dvojicí Bacon-Ward, ve kterém se pořád něco děje. Celé to navíc doplňují výborné vedlejší postavičky (hlavně vojenskej fanatik Michael Gross) a velká porce nadhledu. Jen škoda slabého a schématické příběhu, který se řídí pravidlem: postavy někam dojdou, tam na ně zaútočí červ a oni zdrhnou na vyvýšené místo. Ke konci tomu navíc dochází dech, ale i tak se jedná o velice příjemnou záležitost. 70%(20.6.2011)

• - Hoci sa film nestal kino hitom, zažiaril na videokazetách, kde na predaji a výpožičnom zarobil trikrát viac ako v kinách. (beso74)

• - Puška na slony, ktorou Burt (Michael Gross) zabije jedného z červov, je osmiranná brokovnica belgickej výroby William Moore & Co. (Raccoon.city)

• - Val prehral s Earlom hru papier/kameň/nožnice trikrát zo štyroch pokusov. (beso74)