Reklama

Reklama

Chvění

Trailer

Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (320)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Geniální už v podstatě áčko, ze kterého fakt čiší pozitivní atmosféra, i když tam pouštní červi zabíjej lidi. Val a Earl tzn. Kevin Bacon a Fred Ward jsou jedna z vůbec nejsympatičtějších dvojek kinematografie a vlastně všichni obyvatelé města byli fajn a nikomu jsem nepřál smrt. Má to nádherné lokace, skvělou kameru a na takovýhle film velmi slušný rozpočet. Monstra vypadají dobře a celé to má ohromný spád, kde se furt musí vymýšlet nové způsoby přežití a likvidace, ale hlavně nikdy není nedostatek času na to si zavtipkovat. Film, který si budu vždy pouštět pro nabuzení dobré nálady. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Film, který Vám nedá spát!!! No, dobrá jen mě.. To si tahle jednou jdete lehnout dříve, protože jste unavaná a chcete spát a dovolíte vaší druhé polovičce, ať si klidně pustí film. A on si pustí toto? Takže jedním očkem pokukujete po mladičkém Kevinovi a druhým čekáte, co že to tam žere lidi (ovečky si mohli odpustit, fňuk). No, takže se Vám rázem přestene chtít spát a když se na scéně objeví to obří mostrum připomínající *pro někoho možná spoiler* červa s jazyky zase připomínající hady, tak do rána už neusnete! A druhý den druhý díl.. Můj chlap mě fakt miluje.. Za trest mu pustím opravdivý horor s duchy, vnitřnostmi apod. a pak se bude schovávat pod mou peřinu! Ha! Každpodáně přijemný nehoror s hnusnou příšerou a krásným mladým Kevinem. Ale už nikdy víc! :o) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kéžby takových filmů bylo víc. Kravina na entou, která o sobě ví, že je kravina na entou, a dělá co může, aby diváka alespoň pobavila nejenom dialogy, ale i scénami. A hlavně, aby si udělala prdel z filmů podobnýho typu. A co víc. Natočeno je to fakt dobře. A přitom stačí tak málo. Jeden z těch mála bláznivých filmů o mimozemšťanech a mutantech, který z diváků nedělá blbce a nesnaží se za pár tisíc korun natočit vážný horor o super žábách, zmutovaných piraňích nebo teď už velice zajímavých 3D příšerách s čímkoliv abnormálním a připraveným nás sežrat. Tohle je čistá legrace a to se mi na tomhle filmu hrozně líbí. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Námět sice tvůrci vystřihli ze šablonek s kódovým označením „B“, ale po slepení dostali chytrý scénář, který odsýpá hlavně díky stylovému flákačskému jižanskému humoru. Sebejistá režie pak přesně dávkuje jak vtip, tak akci, kde se ke slovu dostává výtečná práce trikařů/animátorů, takže výsledek je dokonalou porcí zábavy s přidanou hodnotou scének, které divák za šumivé rozhodně neoznačí. Ideální oddych, prověřený časem. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Na to, že jde jen o béčko, je tenhle film slušně řemeslně i herecky zvládnutý. Po trikové stránce je třeba uznat, že (vzhledem k předpokládanému nízkému rozpočtu) je taky velice dobrá. Příběh je sice poněkud jednodušší a je z něj cítit inspirace filmem Duna (tam jsou taky podzemní červi), ale jinak lze konstatovat, že se jedná o poměrně milé překvapení. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (20)

  • Podľa materiálu od Sci-Fi Channel, vedecké meno graboidov je Caederus mexicana. (beso74)
  • Keď Rhonda utečie pred graboidom do obchodu (potom, čo stratí nohavice), nenesú jej členky žiadne stopy po zraneniach. Následne vo vnútri má na nich množstvo zranení. (beso74)
  • První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)

Související novinky

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených…

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z…

Reklama

Reklama