Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Geniální už v podstatě áčko, ze kterého fakt čiší pozitivní atmosféra, i když tam pouštní červi zabíjej lidi. Val a Earl tzn. Kevin Bacon a Fred Ward jsou jedna z vůbec nejsympatičtějších dvojek kinematografie a vlastně všichni obyvatelé města byli fajn a nikomu jsem nepřál smrt. Má to nádherné lokace, skvělou kameru a na takovýhle film velmi slušný rozpočet. Monstra vypadají dobře a celé to má ohromný spád, kde se furt musí vymýšlet nové způsoby přežití a likvidace, ale hlavně nikdy není nedostatek času na to si zavtipkovat. Film, který si budu vždy pouštět pro nabuzení dobré nálady.(26.10.2014)

Špičková, trestuhodne vtipná žánrovka so začínajúcim Baconom a Wardom v jednom z mála jeho skutočne dobrých filmov. Už vďaka tým hláškam a Kevinovi to musíte milovať. 90%(19.2.2014)

Pět hvězd za to, že Tremors mě kdysi ve věku 7 let měli sílu přinutit, abych chodil zásadně po pevném povrchu... Dnes = skvělá zábava. Horror movie of the year(1.9.2007)

První a samozřejmě nejlepší film o graboidech. Všechno ostatní jsou už jen opakování a kopírování tohoto, ale se zvyšujícím se číslem za slovem Chvění s klesající kvalitou. Nápad a zpracování je tu neotřelý a dobrý. Určitě nejlepší béčko roku 1990.(6.2.2006)

Pěkný starší horor s celkem dobrým nápadem. Škoda, že jsem to neviděl jako malý, teď bych si tenhle film určitě užil víc. Příšerka, nebo spíš příšery, které přitahuje "chvění" byly doufám jen vymyšlené. :D(29.7.2013)

• - Burtovo (Michael Gross) auto GMC Jimmy z roku 1989, bolo jeho skutočným autom. Vlastnil ho od roku 1988 až do roku 1997. (beso74)

• - Vo filme sa použili zábery len z dvoch interiérov – Walterov obchod a Burtov a Heatherin úkryt. Zvyšok boli všetko zábery z exteriérov. (beso74)

• - První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)