Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Pouštní červi v Lynchově Duně byli sice větší, ale s těmi nevadskými je zase větší zábava. Na téhle stylové oddechovce ovšem oceňuju nejen humor a výborně vybrané herce, ale taky její roztomilé oldschoolové triky. Takže žádná bezduchá počítačová animace, ale poctivé červí "loutky" plné slizkého barevného sajrajtu, který se krásně rozprskne okolo, když toho vzteklýho tlustýho parchanta vyhodíte do vzduchu domácím granátem, nebo to do něj nakropíte medvědobijkou.(7.4.2016)

V žádným případě nečekat horor! Ani strach nebo napětí. Má to ale solidní úroveň zábavnosti, v čele s dvojkou sympaťáků Kevin Bacon a Fred Ward (3. Bláznivá střela), co tam od začátku do konce neuvěřitelně hláškujou. Spíš než že by to byl vrchol geniality jejich repliky pobaví tím, jak uhozeně v situaci vyzní. A to nepočítám snad na sto zvolání "Ty hnusná svině!" - míněn had. Na svou dobu jsou triky obstojný, tj. nebudete se jim smát (i když to může bejt z jednoho pohledu na škodu, zábavnost by v mnohým vzrostla). Těžko na další shlídnutí, ale spolehlivě na hodinku a půl pomůže z nudy.(5.11.2011)

• slunicko2

What the hell is going on! I mean what the hell is going on! 1) Jednohvězdičkový film se mně nejasným způsobem zatoulal do červených čísel. 2) 32letého chlapecky vyhlížejícího Kevina Bacona jsem sledoval s chutí, protože mu to slušelo. Jemu dávám druhou hvězdičku. 3) A ti čtyři zatoulaní červi z Arrakisu (pro neznalé - román Duna od Franka Herberta) se nejmenují Graboidé, Suckoidé, Snakeoidé či snad Stumpies. Pokud si dobře vzpomínám, nejmenují se nijak. No way these are local boys. (25.5.2014)

„Hajzel blbý, jebol sa až odpadol.“ Moje obľúbené takmer-béčko z čias, keď na Filmnete bežalo ako „Krajina raketových červov“ - z produkcie Gale Anne Hurdovej: scenáristky a producentky TERMINÁTORA a (jednej z mnohých) manželky Jamesa Camerona. Pôvabný zmysel pre humor, zohraná flákačská titulná mužská dvojica, ktorá by si rozhodne mala čo najskôr prestať strihať, výborné dedinské dialógy („Podľa mňa sú z vesmíru.“ – „Hovno, to Rusi.“), westernová country výprava, divoký dej svižne uháňajúci dopredu, nezabudnuteľné scény a postavy (mŕtvola na stĺpe elektrického vedenia, militantný pošuk), parádne monštrá a výborný nápad s „pohyblivými predmetmi“. Viac o Earlovi a Valentínovi na Recenzie.org: http://recenzie.org/component/content/article/46-vrazdiaca-zver-/43-jeden-de-earla-a-vala-tremors#(5.7.2009)

Tohle musí pobavit každého, kdo četl nebo viděl Dunu. Je to horror? Sci-fi? Komedie? Akční cokoliv? Snad od všeho trochu a kupodivu velmi dobře namíchané. Dvojka Bacon/Ward je výborná, triky hodně dobré, příběh sice jednoduchý, ale natočený tak nějak velmi přijatelně. A jako bonus vědátorka s nádhernýma nohama. Berte, nebo nechte ležet. Ale radím berte.(9.10.2012)

• - Keď Rhonda utečie pred graboidom do obchodu (potom, čo stratí nohavice), nenesú jej členky žiadne stopy po zraneniach. Následne vo vnútri má na nich množstvo zranení. (beso74)

• - Burtovo (Michael Gross) auto GMC Jimmy z roku 1989, bolo jeho skutočným autom. Vlastnil ho od roku 1988 až do roku 1997. (beso74)

• - První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)