Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Očividne najlepší diel z celej sérií, Kevin Bacon, Fred Ward a Michael Gross nám vynahradzujú celý zbytok filmu, po vtípky, až po akciu po ktorých vám budú behať mrazy po chrbte. Príšera, bola výborná, aj keď občas mi to pripomínalo obrovitého had, ktorý prehltne každého, kdo mu pôjde do cesty. Aj keď sa jedná o nízkorozpočtový horor, nevyzerá nato, a splnil všetky moje očakávania, scénka keď príšerka chodí pod zemou a žere ľudí na ktorých narazí je nezabudnuťelná 100 percent.(13.2.2009)

Na to, že jde jen o béčko, je tenhle film slušně řemeslně i herecky zvládnutý. Po trikové stránce je třeba uznat, že (vzhledem k předpokládanému nízkému rozpočtu) je taky velice dobrá. Příběh je sice poněkud jednodušší a je z něj cítit inspirace filmem Duna (tam jsou taky podzemní červi), ale jinak lze konstatovat, že se jedná o poměrně milé překvapení.(22.5.2003)

Je to béčko ako hrom, ale presne takýto žáner je niečo, čo sa v dnešnej dobe už netočí a v dobe minulej, to bola slušná zábava, kde nás naháňali kadejaké príšery, alebo ako v tomto filme mega červy. Scénar, či herci nie su nič moc, ale Kevin Slanina to vie potiahnuť a najväčšie plus sú tu aj tak kvalitne spravené potvory, ktoré mal na starosť Tom Woodruff, ktorý makal aj na filmoch ako Aliens, Terminator, či Hviezdna pechota. 65% - 3*(8.10.2018)

Nesmírně zábavná hororová komedie, která mě v době zhlédnutí opravdu neskutečně bavila. Skvělej Kevin Bacon v hlavní roli a mnoho dalších výborných postav (v čele s vesnickým balíkem Fredem Wardem a militantním paranoikem Michaelem Grossem). Mám rád horory, které se odehrávají v poušti a tohle je prostě můj šálek kávy. Zvlášť, když se můžu ještě pěkně nasmát. Je to sice prostě béčko jak cip a každému hororovému fanouškovi se smyslem pro humor se to musí líbit. Já se královsky bavil a určitě bych uvítal víc takových snímků. Jsem zvědavej na pokračování. Myslím, že na tomto tématu není co zkazit. Zábava to musí být v každém případě.(26.11.2011)

Viděl jsem tenhle film asi dvakrát. Nenudil jsem se.Původní a docela šikovně udělaný scénář, hbití červovití predátoři s ne až tak nereálnýmí schopnostmi, kteří se snaží zbaštit na co, či na koho přijdou. No a proti nim stojí obyvatelé maličké vesnice, kteří se snaží tou baštou se nestat. A se občas se jim se to daří.Slušný film.Dnes v noci dávají dvojku.Snad neusnu.(11.4.2014)

• - Scéna, v ktorej  sa prepadne auto do piesku mala byť pôvodne dlhšia. Bibi Besch mala vykopnúť predné okno, vyliezť na kapotu a potom mala byť pohltená pieskom. Nastali však komplikácie s efektmi a keďže sa pomaly rozvidnievalo, nebolo už času natočiť scénu týmto spôsobom. (beso74)

• - První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)

• - Hoci sa film nestal kino hitom, zažiaril na videokazetách, kde na predaji a výpožičnom zarobil trikrát viac ako v kinách. (beso74)