Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Nesmírně zábavná hororová komedie, která mě v době zhlédnutí opravdu neskutečně bavila. Skvělej Kevin Bacon v hlavní roli a mnoho dalších výborných postav (v čele s vesnickým balíkem Fredem Wardem a militantním paranoikem Michaelem Grossem). Mám rád horory, které se odehrávají v poušti a tohle je prostě můj šálek kávy. Zvlášť, když se můžu ještě pěkně nasmát. Je to sice prostě béčko jak cip a každému hororovému fanouškovi se smyslem pro humor se to musí líbit. Já se královsky bavil a určitě bych uvítal víc takových snímků. Jsem zvědavej na pokračování. Myslím, že na tomto tématu není co zkazit. Zábava to musí být v každém případě.(26.11.2011)

Kde se vzali, tu se vzali ... v blízkosti jednoho maličkého, bezvýznamného městečka kdesi na okraji pouště se objevili neznámí hladoví tvorečci. Nechtěli vyvolávat problémy, potřebovali se jen v klidu dosyta najíst - nic víc. Ovšem člověk se jim podle očekávání vzepřel - nechtěl se jen tak bez boje vzdát svého místa na vrcholku potravního řetězce a posloužit jim jako hlavní (případně vedlejší) chod. To je asi tak v kostce děj snímku, který netrpí velikášstvím ani nedůtklivostí. Nezdržuje se dlouhým přemítáním nad každým záběrem - natáčení si viditelně užívá, v pohodě se baví na svůj účet ... a vaše přítomnost ho jednoznačně potěší ... 3,5* ... P.S.: Škoda, že nikoho nenapadlo, aby hlavní protagonisty (myslím ty roztomilé přerostlé červíčky) najal jako výpomoc při výstavbě Tunelového komplexu Blanka. Pro Metrostav by představovali vítanou posilu - a nadto se mohli stát bezkonkurenční turistickou atrakcí. Praha na tom mohla jedině vydělat.(25.5.2014)

Musíme si priznať, že sa jedná predsa o kravinu alebo teda o poriadnu vtákovinu, ale o sakra dobre natočenú vtákovinu. Navyše je tento hororík z veľkej časti aj komédia, takže to nemusíme brať vôbec vážne. Film určite nenudí a stále sa niečo deje. Príšery sú síce moc lacné, ale od nízkorozpočtového béčka som to aj očakával a navyše to vôbec v tomto prípade neprekáža. Je to proste taká napínavá cool zábavka s veľmi podarenými scénami a nápadmi, ktorej by som silne chcel dať 4*, ale po urovnaní v hlave asi nie, takže zatiaľ moc silné 3*. 70%(23.3.2009)

Tohle musí pobavit každého, kdo četl nebo viděl Dunu. Je to horror? Sci-fi? Komedie? Akční cokoliv? Snad od všeho trochu a kupodivu velmi dobře namíchané. Dvojka Bacon/Ward je výborná, triky hodně dobré, příběh sice jednoduchý, ale natočený tak nějak velmi přijatelně. A jako bonus vědátorka s nádhernýma nohama. Berte, nebo nechte ležet. Ale radím berte.(9.10.2012)

• Frajer42

Párkrát jsem se sice usmál, ale celkově se jedná o dosti nudnou a žalostnou podívanou. Parta nesympatických vidláků vzdoruje přerostlým červům. Oceňuji, že snímek je přeci jen trošku originální. Na druhou stranu není příliš zajímavý. Béčková jednohubka. Nic víc nečekejte a nejspíš nebudete zklamaní.(8.4.2018)

• - Burtovo (Michael Gross) auto GMC Jimmy z roku 1989, bolo jeho skutočným autom. Vlastnil ho od roku 1988 až do roku 1997. (beso74)

• - První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)

• - Původně měl film rating R, nikoliv však kvůli násilným scénám, ale kvůli jazyku. Všechna sprostá slova byla nakonec vystřižena až na závěrečné Baconovo "Fuck you". (Holina)