Od poslední Battle Royale, která skončila ne úplně podle pravidel, už uplynuly tři roky. Shuya Nanahara a Noriko Nakagawa byli stíháni pro vraždu učitele a porušení několika zákonů, tyhle prohřešky však dávno vybledly tváří v tvář jejich dalším činům. Nanahara totiž založil hnutí odporu a vyhlásil válku všem dospělým. Pravidelně přes internet vysílá do počítačů japonské mládeže svá poselství, často doplněná teroristickými útoky. Nanaharova armáda, složená většinou ze sirotků a dorostenců oddaných jeho věci, se tak rázem dostává na přední stránky novin a do zaměřovače samotné vlády. (oficiální text distributora)

kenkaku

Jak bylo BR originální a nápadité, je BR II už jen... vlastně není to ani jedno. Je to sešup o třídu níž do běžné průměrnosti která balancuje až na hranici podprůměru (roztřesená kamera s cílem umocnit akci je něco co mě fakt nebere). Plus pasáže kde se jen tak mudrcuje a vlastně nic to neřeší... Za sebe tedy musím zatlačit slzu a postesknout nad BR č.1. ()

masr odpad!

Důkaz, že druhý díl nemusí pouze opakovat díl první - a přesto je díl druhý brutální sračka. První díl stál na tom, že divák přistoupí na předestřenou situaci a na nic se neptá, aby se dobře bavil něčím vcelku originálním. Druhý díl se celou vyvražďovací hru snaží zarámovat do současné reality a myšlenkového klimatu - a v tom je naprosto tragický. Celým filmem protékají bláboly o terorismu a míru, hurá-psychologie konfliktu mezi dospělým a dítětem a představení podivné varianty přátelství - přátelé spolu mají zemřít, pokud možno co nejdřív. Děj zhruba posledních osmdesát minut probíhá po pětiminutových sekvencích, v nichž je umírání "přítele" - dále rozhovor o tom, kterou holku přítel miloval - "meditace" o vztahu rodičů a dětí - smrt přítele a hněv pozůstalého - hněvivá vůle přivede onoho patnácitletého pozůstalého k tomu, že vyvraždí zhruba třicet profesionálních vojáků, následně pak umírá a povídá, kterou holku miloval atd. atd. atd. K tomu všemu se zde prezentuje jeden z nejnesympatičtějších hlavních hrdinů v dějinách kinematografie - vypatlaný parchant, který od začátku až do konce filmu pouze řve. // Všechno bych to pochopil, pokud by scénář psalo desetileté dítě a byl to film pro osmileté děti ze zvláštních škol. Jenže ne. Koneckonců, abych našel aspoň nějaké plus - je to nakonec přece jen nechtěná výpověď o starých frustracích v řádu utopeného obyvatele Asie.... Aspoň jakousi hodnotu to má. ()

Holina

Ačkoliv úplně jiný než původní Battle Royale pořád stejně výborný. Poselství prvního filmu bylo vyhnáno do extrému a máme tu skutečnou válku. Jen ten fanatický taktik mi tam trochu překážel ()

zbysik

Tak oproti prvnimu dilu je zde patrny znatelny pokles, ale zase si myslim, ze je to o neco lepsi film nez jak ukazuje zdejsi prumerne hodnoceni. Originalni namet z prvniho dilu je zde prepracovan, takze se nejedna o nejaky remake, ale spise o takovy valecny film v netradicnim prostredi, propleteny novymi pravidly hry BR. Trosku jsem mel problem, ze ac se jedna o film, dejove posazeny do alternativni budoucnosti, tak vse tak trochu pusobi az prilis naivne a tak trochu postavene na hlavu, kdy by cela ta zapletka spise pasovala do nejakeho velmi nepravdepodobneho scifi. Ale zase na druhou stranu tady mame naservirovanou poradnou porci akce, brutality, krve a navic Shuya je docela sympatak. ()

Tadzi

Velice důstojné pokračování skvělého prvního dílu, které prošlo výraznou dějovou obměnou a opět má tendenci chytnout do svých pařátů a nepustit. Znovu prožíváte ten šok třídy, když ji "naverbují" do hry na život a na smrt... No prostě nářez... ()

Figy

Oproti jedničce je slibně se rozjíždějící děj neustále zpomalován dojemným patosem a podivně přehrávající postavy jsou pak jen posledním hřebíčkem do pomyslné rakve celého filmu i mistrovy tvorby... škoda, věčná škoda. ()

TERRORDROME

Dvojka je taký vodový odvar jednotky. Keď potrebujú japonci zlikvidovať bandu školákov, pošlú na nich ďalšiu bandu školákov a výsledkom je riadne patetický chaos. Zo začiatku to ešte ide, decká pobehujú, strieľajú a vybuchujú jedna radosť, potom sa však situácia ukľudní a na rad príde útrpná filozofická časť plná takých úvah a myšlienok, že výraz KOKOTINY je pre ne ešte pochvala. Už som len čakal kedy tam začnú polemizovať nad zmyslom hovna plávajúceho v latríne, opájajúc sa pri tom jeho smrdutými výparmi. Keď sa napokon zase rozbehla akcia už mi to fakticky bolo jedno a dúfal som že všetci rýchlo skapú. Treba povedať že sa o to aj naozaj snažili, tento film totiž trpí extrémne hovadným tzv. "NIÉÉÉÉÉÉ..." syndrómom, ktorý sa prejavuje tak, že keď niekoho z party zabijú, tak niektorý iný člen skríkne "NIÉÉÉÉ..." a vrhne sa v záchvate do paľby guliek aby vzápätí sám zdochol. Keby to boli urobili len raz tak fajn, ale keď to predviedli asi 150-ty krát, tak som sa už bavil jedine tým, že som škodoradostne očakával kedy to urobia zas. A oni to urobili! K tomu ešte pripočítajme aj pridrbané predsmrtné rozhovory, pri ktorých "hrdinovia" rekapitulujú svoje životy a stratené lásky.Je to chobotovina, občas akčná, ale väčšinou len k posratiu mudrujúca, naplnená hromadou výkalových myšlienok až po okraj zasvinenej hajzlovej misy. Prečo na ten ostrov sakra nehodia nejaké tie bomby, BUM-BUM a je po probléme. ()

Prochy38

Nějaká doporučení jsem měl, myslel jsem si, že vím, do čeho jdu, ale hodně jsem se zmýlil. Nechybí tomu ani špetka té původní japonské brutality. To je to, co Američané nikdy umět nebudou. Původní myšlence to nesahá ani po kotníky, nebudeme si nic nalhávat, přesto nese i tento film poselství toho geniálního prvního. Začátek je výborný, herci jsou opět vynikající. Konec dle očekávání, to jsem o BR2 věděl. Zklamání velké, bohužel, o tom to mělo být. Moc tomu vlastně ani nerozumím. Proti komu se bojuje? Dospělým? Všem? Aha. Proč? ….. ()

bloodcountes

Strašný, tragický, fatální propad kosmických rozměrů oproti jedničče. Kromě pár opravdu autentických akčních scén, kde si přijdete jako byste tam byli, je to celé špatně. Scénář s logickými kotrmelci, herci, hudba, kamera. Plus jako bonus na dokonalé otrávení diváka ještě kýble neskutečně debilních, patetických, rádobydojákových, násilně našroubovaných ideologicko filozofických a romantických kydů, keců, plků, hoven...prostě strašný. Jedna hvězda za dvě tři opravdu dobré akční scény. Už nikdy nechci podobný film vidět. ()

system

No tak tohle jsem urcite necekal. To je spis treti svetova valka, nez pokracovani originalniho prvniho dilu :-), ale jo, proc ne, funguje to i tak. ()

miron

Možná akčnější než tatínkova jednička ale nějak mi nešla pod vousy snaha sdělit poselství ( žádné tam není a nevěřte nikomu ,že bylo v jedničce - od té doby co existuje televize a video je všechno jenom kšeft ). Jo a taky tam nejsou japonský školačky v krátkejch sukýnkách. ()

pend

Začátek navazuje atmosférou na skvělou jedničku, potom nastává chaos, vyznat se, kdo je kdo a kde jsou, bylo nad mé síly. ()

Rambo159

Dám 3*, pretože to nie je ani dobré, ale ani zlé. Príbeh pokročil vpred a zmizla aj prílišná "nesmrteľnosť" študentov. Boje veľmi pekne natočené. Na druhú stranu opäť veľký náklad nezmyselností bez logiky, ale logika musí ísť pri BR hodne mimo pozornosti. Potešil ma Kitano so svojou vsuvkou a celkové vojenské vyznenie, ale proste to prevedenie nepustí nad 3*. ()

Puol

Skúsim nájsť i niečo kladné: zaujme protiamerické vyznenie ako i odlišný pohľad na terorizmus. Ostatok filmu je u mňa slabota. Nesympalickí a totálne prehrávajúci študáci, krorým vychádzajú z úst priam neuveriteľné trapnosti vo filme,ktorý pochoval zaujímavý námet z o dve triedy lepšieho prvého dielu. ()

Radek.SCH

Katastrofa přímo ne. Spíš dost průměrné, s pár dobrými bitevními scénami alá Zachraňte vojína... a s tunou patosu, japonskými teen neherci a zápletkou postavenou na hlavu. A toho breku! ()

MickeyStuma

Pokračování odehrávající se tři roky od předchozího příběhu prvního filmu má stejnou dějovou linku, jen tu jde o něco jiného a více se moralizuje, což přináší i ohromné lidské poselství. Žádné překvapení se tedy nekoná. Brutalita už tolik nevyniká a technické triky jsou až moc okaté. Tvůrci do děje vnesli příliš mnoho citových projevů, avšak lítost či pochopení to stejně nepřináší. Začátek sice vyznívá dobře, ale když se vybraní studenti obrátí proti dospělým, jakoby to ztratilo tu správnou niť. Bez předchozího filmu by snímek snad vypadal lépe, ale takto nelze nepřirovnat vyobrazit totéž s úmyslem nějak navázat. Akce je dost, ale dějové nesrovnalosti kazí pohled na celou věc. Škoda. ()

Fifipek

Druhý díl je naprosto zbytečný! Nepřináší vůbec nic nového, maximálně snad více krve, více střílení a především protiamerický postoj! Ten je zde zcela otevřený,ale je podáván dosti demagogickým způsobem ve formě výčtu zemí, které kdy trpěly konfliktem s Američany! Plete sem jabka a hrušky, terorismus zaměňuje za osvobozenecký boj a vůbec přináší takový podivný myšlenkový patvar! ()