poster

Chybějící článek

 • anglický

  Missing Link

Dobrodružný

USA, 1988, 93 min

 • UncleG
  ****

  Pravěká roadmovie na hranici dokumentu a survival thrilleru, která těží především z charismatu hlavního hrdiny. Bezejmenný opočlověk (já mu říkal "Hugouš"), je prostě od pohledu sympaťák a stačí pět minut, abyste si toho olysalýho kámoše zamilovali. Zajímavé, že jedna jediná němá postava bez problému utáhne celých devadesát minut ....A to přes to, že se ve filmu vlastně nic neděje. Tempo vyprávění totiž není nic závratného a nedočkáme se v podstatě žádných vypjatých okamžiků. O to víc mě ale bavilo tenhle film sledovat. Paradoxní. Kdybych chtěl bejt přehnaně analytickej (což dělám opravdu nerad), řekl bych, že je to celé o citové vazbě, kterou si s Hugoušem neskutečně rychle vybudujete a loučit se budete jen neradi. Jo, škoda, že ti Australopitékové tehdá vyhynuli. Dneska s nima mohla bejt celkem sranda...(21.5.2010)

 • Radyo
  ****

  Zajímavý dobrodružný snímek z doby před miliónem let, jedna z variací na téma "chybějící článek v evoluci". Film se odehrává v Africe a hlavní, co bych tvůrcům vytknul, je to, že si nedali tu práci a ponechali ve filmu aktuální africkou zvěřenu, z níž sice část žila již tehdy, ale o většině zvířat to neplatí ani omylem. Jinak je film skutečně pozoruhodný jak námětem, tak i zpracováním.(29.6.2003)

 • eagle-eye
  *

  To mě poser... Ani nevím proč dávám jednu hvězdu... Půlku za to, že mi bylo líto herce, jenž musel celé natáčení absolvovat v tak přiblblém kostýmu... Jinak prolínání dokumentu s hranými sekvencemi bylo naprosto katastrofální, to by mohl s prominutím natočit každý, hopsat někde v lese a pak do toho střihnout dokument... Když ale Australopithecus šutrákem zahnal hyenu, která se v dokumentu evidentně lekla úplně něčeho jiného, dostal jsem záchvat smíchu => za to druhá půlka hvězdy...(8.1.2011)

 • Maq
  odpad!

  Hezké (byť technicky mnohokrát překonané) záběry africké přírody. Rekonstrukce příběhu posledního australopitéka, hominida snad vyvražděného lidmi. --- Před kamerou se toho moc neděje. Fantastická odhalení však obsahuje komentář. Pochopíme, že Australopithecus erectus byl vlastně duchovním předchůdcem a vzorem pokrokového Evropana. Je vlídný, mírumilovný, laskavý, chrání přírodu, i želvě pomůže, a když mu sen náhodou odhalí podstatu a funkci zbraně, výmluvně ji zahodí do oceánu. Velkolepé to gesto pravěkého pacifisty! --- Až jsem zaslzel, když lidoop zachránil kolouška. Fňuk. Jak by bylo na světě lépe, kdybychom se výchovou a osvětou přeměnili na takové australopitéky. Však už se nám v tomto směru leccos podařilo! Leč musíme to provést řízeně, organizovaně, a také všichni naráz, protože jestli kromě nás zůstanou na světě ještě nějací - s odpuštěním - lidé, bez milosti nás pobijí.(12.1.2011)

 • slunicko2
  *

  Přírodovědný film o namimbijské fauně. 1) Dobrodružný? Sci fi?? Thriller??? Ale kdepak. Prostě jen pár pěkných obrázků ze života zvířat v Namimbii, jejichž pravidelný sled (obrázků) je občas přerušen záběry na zajímavě maskovaného režiséra posuzujícího další lokace. 2) Annaud postavil svým Bojem o oheň (1981) laťku velmi vysoko. Přesto mi nápad zobrazit svět pohledem posledního opočlověka připadá jako velice zajímavá a originální výzva. 3) Bohužel kromě zmíněného námětu se ničeho zajímavého či dokonce originálního divák nedočká. 4) Pokud mě ovšem tento film měl nalákat na současnou namimbijskou přírodu, pak svůj účel splnil a zasloužil by si potom minimálně tři hvězdičky. Uááá, uááá. (9.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace