Flákač

Feťák

Drugstore Cowboy

Krimi / Drama

USA, 1989, 100 min

Náhlá proměna hlavní postavy mi přišla dost neuvěřitelná. Sice údajně fetuje celej život a je tak závislej, že bez drogy nevydží ani pár hodin, ale pak si jednoho dne řekne DOST a jako mávnutim kouzelnýho proutku se závislosti zbaví a začne žít normálně. To mi přišlo trochu nereálný. Ale jinak mě nenapadá nic, co bych filmu vytknul. Jinak si myslim, že drugstore cowboy částečně posloužil jako inspirace pro o 11 let mladší Requiem za sen.(23.4.2011)

klobouk na posteli je sakra spatny znameni....Pomerne prekvapive drama o bandicce a jejim kazdodennim honem za poradnou davkou kterou si obstaravaji vykradackama lekaren, ale nic netrva vecne a tak diky nahodne smule ci spatnym znamenim se jim zacne lepit smula na paty... Velice zajimavy a poutavy film s pomerne slusnymi hereckymi vykony (vyzdvyhl bych Matta Dillona) vytahuji tento snimek z sedi prumeru.(12.2.2009)

Gus Van Sant mě nepřestává překvapovat a v jeho Drugstore Cowboy jsem našel překvapivě výborný film. Samotný jsem byl překvapen, ale skutečně zde není mnoho, co vytknout a dovolil bych si tvrdit, že film je zde celkem podhodnocenej... Potěší mnoho ulítlejch nápadů jako klobouk na posteli, nebo sjezd šerifů... A přijemnou postavu tady nalezneme i v legendě Burroughse, který zde hraje feťáckého kněze. Nevím jestli je to čistých 5* (jako že spíš ne), ale film je rozhodně dobrou volbou na strávení 100 minut. :)(7.11.2009)

• claudel

Viděl jsem několik filmů o drogově závislých, a tento se nachází na absolutním dnu. Příběh o dvou magorech, jedné nymfomance a jedné hloupé huse, kteří nic nedělají a marní své životy ve fetování a vykrádání lékáren. Bob, který je vůdcem celé skupiny je navíc pověrčivý až hrůza tak stupidně, že se bojí hovořit o psech a nesmí spatřit kloubouk, to už snad nemůže být ani pravda. Zjistil jsem v průběhu, že nedokážu děj vnímat déle než deset minut, bohapustá nuda, kterou občas přebíjí záblesky kvality - výborná hudba a Heather Graham a za ně jedna hvězdička.(5.8.2008)

Príťažlivý, a asi len trochu viac zidealizovný náhľad do života jednej feťáckej komunity. Nechcem spochybňovať Van Santov prístup k tematike, jeho film sa veľmi dobre pozerá a postavy si obľúbite, len na to, že sledujeme dlhoročných feťákov sú baby až príliš modelkovské a chalani príliš veľkí frajírci. Čo je asi len taká malá drobná, v podstate bezvýznamná poznámka k tomu, čo som videl. V prípade Dillona ide o to, čomu sa v branži hovorí životná úloha, on sa pre stvárňovanie podobných indivíduí na plátne narodil. Rozvolnený dej je pomerne málo predvídateľný, proste ako život sám.(5.7.2019)

• - Snímek byl natočen na motivy částečně autobiografické knihy "Drugstore cowboy" od Jamese Fogla. (candy_daze)