Flákač

James Fogle (kniha)

Curtiss Clayton

Scénografie:

David Brisbin

Pohled na život feťáka v podání Guse není až tak dobrý a s výpovědí jako Requiem for Dreams. Dokonce si budete i myslet, že z drogové závislosti se dostanete lehce a snadno a i ta samotná závislost není až tak špatná. Ale na vše zapomenete, když budete pozorovat Matta Dillona, ten se tady rozehrál do první ligy.(22.1.2010)

K jednému z najdôveryhodnejších a najreálnejších filmov o grogovej závislosti sa musím dopracovať úplnou nahodou. A aj keď nemá (okrem Dillona) takých skvelých hercov a ani takú prepracovanú hĺbku, tak pre mňa tromfol aj 'Trainspotting'. Vlastne je to len taký drobný pohľad na život obyčajného pošuka a parchanta, ktorému osud praje pokiaľ robí a pácha zlo, ale potom sa niečo stane... A práve týmto miniaturizmom si ma získal. 90%.(22.2.2008)

7/10 Pekna studie fungovani bandy fetaku. To "prozreni" se mi sice moc nezdalo, ale na druhe strane nikdy jsem toho nevysmazil tolik, abych dokazal posoudit nakolik je to mozne a realne. Matt je sympatak stejne jako zbytek nejen zenskych fetaku a samozrejme Remar je dobry jak parek. Navdavkem Burroughs - co vic si od fetackeho filmu prat?(4.7.2010)

Gus Van Sant mě nepřestává překvapovat a v jeho Drugstore Cowboy jsem našel překvapivě výborný film. Samotný jsem byl překvapen, ale skutečně zde není mnoho, co vytknout a dovolil bych si tvrdit, že film je zde celkem podhodnocenej... Potěší mnoho ulítlejch nápadů jako klobouk na posteli, nebo sjezd šerifů... A přijemnou postavu tady nalezneme i v legendě Burroughse, který zde hraje feťáckého kněze. Nevím jestli je to čistých 5* (jako že spíš ne), ale film je rozhodně dobrou volbou na strávení 100 minut. :)(7.11.2009)

• claudel

Viděl jsem několik filmů o drogově závislých, a tento se nachází na absolutním dnu. Příběh o dvou magorech, jedné nymfomance a jedné hloupé huse, kteří nic nedělají a marní své životy ve fetování a vykrádání lékáren. Bob, který je vůdcem celé skupiny je navíc pověrčivý až hrůza tak stupidně, že se bojí hovořit o psech a nesmí spatřit kloubouk, to už snad nemůže být ani pravda. Zjistil jsem v průběhu, že nedokážu děj vnímat déle než deset minut, bohapustá nuda, kterou občas přebíjí záblesky kvality - výborná hudba a Heather Graham a za ně jedna hvězdička.(5.8.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy částečně autobiografické knihy "Drugstore cowboy" od Jamese Fogla. (candy_daze)