Flákač

James Fogle (kniha)

Curtiss Clayton

Scénografie:

David Brisbin

Náhlá proměna hlavní postavy mi přišla dost neuvěřitelná. Sice údajně fetuje celej život a je tak závislej, že bez drogy nevydží ani pár hodin, ale pak si jednoho dne řekne DOST a jako mávnutim kouzelnýho proutku se závislosti zbaví a začne žít normálně. To mi přišlo trochu nereálný. Ale jinak mě nenapadá nic, co bych filmu vytknul. Jinak si myslim, že drugstore cowboy částečně posloužil jako inspirace pro o 11 let mladší Requiem za sen.(23.4.2011)

K jednému z najdôveryhodnejších a najreálnejších filmov o grogovej závislosti sa musím dopracovať úplnou nahodou. A aj keď nemá (okrem Dillona) takých skvelých hercov a ani takú prepracovanú hĺbku, tak pre mňa tromfol aj 'Trainspotting'. Vlastne je to len taký drobný pohľad na život obyčajného pošuka a parchanta, ktorému osud praje pokiaľ robí a pácha zlo, ale potom sa niečo stane... A práve týmto miniaturizmom si ma získal. 90%.(22.2.2008)

Je milé vidět, že se nějaký film o drogách vydal cestičkou, kdy je lítost ta poslední věc, kterou hlavní hrdina pociťuje nad svou celoživotní závislostí, přesně tak jak to rádi říkají rockové hvězdy, ale taková tématika je obecně prázdnější než ta nebohá ukrajinská šlapka po sebeuspokojovací epizodce s vysavačem a i těch posledních pár cárů orgánů, které jí zbyly v dutině břišní, byly do poslední molekuly vytěženy všemi těmi nedůstojnými agitkami, které jsou na nás chrleny od počátku věků. Tento žánr shledávám nebetyčně otravným, provařeným a nudným a film rozhodně není správné médium pro zpracování úmorného stereotypu takového životního stylu. Rabujte a znásilňujte, nic jiného si to nezaslouží. Drugstore Cowboy každopádně nevěnuje tolik pozornosti boji se závislostí jako všednímu životu čtyřčlenné bandy na hranici zákona. Postavám to mluví a mluví, tasí se s jednou paranoidní pověrou za druhou, v mezičase vykrádají lékárny a nakonec je navštíví veterán Willda Burroughs, jehož literární talent očividně existoval na úkor toho hereckého. A kdo říká, že to nešlape tak, jak má, tak si ještě nelil kyselinu do nosu nad všemi těmi Requiemy a jim podobnými.(29.4.2013)

Gus Van Sant mě nepřestává překvapovat a v jeho Drugstore Cowboy jsem našel překvapivě výborný film. Samotný jsem byl překvapen, ale skutečně zde není mnoho, co vytknout a dovolil bych si tvrdit, že film je zde celkem podhodnocenej... Potěší mnoho ulítlejch nápadů jako klobouk na posteli, nebo sjezd šerifů... A přijemnou postavu tady nalezneme i v legendě Burroughse, který zde hraje feťáckého kněze. Nevím jestli je to čistých 5* (jako že spíš ne), ale film je rozhodně dobrou volbou na strávení 100 minut. :)(7.11.2009)

Další výborný film o drogách, loupežích a závislosti. "Tak především, nikdo, a to říkám vážně, nikdo...nerozmluví feťákovi, aby nebral. Můžete mu to říkat roky, ale dřív či později se k něčemu dostanou. Možná ne drogy. Možná chlast. Možná lepidlo. Možná benzín. Možná to je kulka do hlavy. Ale je to něco...něco, co jim uleví od tlaku každodenního života, třeba že si musíte zavazovat boty."(2.12.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy částečně autobiografické knihy "Drugstore cowboy" od Jamese Fogla. (candy_daze)