I na kovbojky občas padne smutek

Even Cowgirls Get the Blues

Komedie / Romantický / Drama / Western

USA, 1993, 101 min

• Tommassi3

"Drahá madam možná by vám pomohlo, kdybyste si zapamatovala slova Paula Gauguina.. Ošklivé může být i krásné, ale hezké nikoliv !! Ale to vám asi mnohé neřekne.." Za tohle prostě při nejlepší vůli provokatérovi a experimentátorvi Van Santovi dát palec nahoru dát nemůžu, protože tenhle pokus dopadl ještě hůře než remake Hitchcockova Psycha a v mých očích se jedná o pravděpodobně vůbec nejhorší filmovou adaptaci knižní předlohy, jakou jsem viděl, byť Tom Robbins skutečně nepatří se svými jen těžko uchopitelnými mnohovrstevnými bizarními příběhy mezi nejsnadnější autory.. Zásadní otázkou zůstává, proč vlastně Van Sant často takhle hazarduje se svou pověstí..(29.1.2015)

Tak už sem viděl hodně ulítlých filmů, ale tohle je nářez. Hlavní hrdinka s neuvěřitelně obrovskými palci, které kromě stopování používá i k masturbaci a jiným věcem, se vydává na ranč lesbických kovbojek, které tam zfetovávají ohrožené ptáky. K tomu přidejte hlavního zlosyna v podobně transexuála jménem Hraběnka a věčně nadrženého japonského poustevníka. Kdo neviděl, neuvěří.(8.1.2010)

Docela dost dobře ujetej film, kde snad nikdo není normální. Na Umu mám slabost, ale tohle bylo dost i na mě, ty palce, ty teda byly fakt MAXI :-) Role Reevese byla celkem minimalistická což si myslím bylo škoda, ale jetej byl taky dobře. A Hraběnka - ON, tak to je role snad na oskara. Tenhle film snad ani komedií není, jen takovou bizardní schůzkou všech možnejch exotů.(15.10.2013)

• MurielRezek

Hravý, vtipný, potrhlý i moudrý a šťavnatě bizarní Tom Robbins dokáže spolehlivě rozkmitat mou bránici a potěšit mou duši. Převést jeho příliš vrstevnatou předlohu a její působivou atmosféru na filmové plátno je asi zatím nad síly filmařských možností a umu. Jednu hvězdičku dávám za pár úsměvných scén a tu druhou za snahu.Tak snad někdy příště, a lépe - třeba u Parfému bláznivého tance;-)? Zda-li to v případě knižních předloh autora formátu Robbinse vůbec jde.(4.12.2015)

• 3KAVKY

I bez těch bizardně velkých palců hlavní hrdinky, by to byl špatný snímek. Takhle to byl špatný bizardní snímek. Uma nám všem ukázala, že velké palce jsou nejen dobré ke stopování, ale i ke krácení dlouhých chvil mezi stopováními. Pokud jsem film sledoval (i když to bylo těžké) dobře, nic víc tam nebylo.(9.3.2010)

• - Film je věnován herci a hudebníku Riveru Phoenixovi, který zemřel roku 1993 na srdeční problémy ve věku 23 let. (Terva)

• - Roli Delores Del Ruby měla původně hrát Madonna. (Terva)

• - Keanu Reeves byl do role Juliana Gitche obsazen až poté, co ji odmítl Gary Oldman. (Terva)