poster

Vražedné utkání (TV film)

 • anglický

  Deadly Encounter

 • slovenský

  V smrteľnom nebezpečenstve

 • slovenský

  Vražedné stretnutie

Akční / Drama

USA, 1982, 92 min

(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • sud
  ***

  No nebylo to špatné a nebýt toho strašně naivního závěru, mohlo to být i nadprůměrné. Larry Hagman docela zazářil a kdybych si měl vybrat, zda se na něho podívám v roli padoucha Džejára, nebo coby stoprocentního klaďase Sama Hootena, zvolím druhou možnost. Relax. 60%.(23.9.2010)

 • LiVentura
  **

  Souboj strojů na úkor lidí... pan Graham evidentně miloval vše létající, ale to nestačí k dobrému filmu.!!(21.12.2013)

 • Chrustyn
  ***

  "Džejár" jako hrdinný pilot vrtulníku, zachraňující dívku v nouzi. Překvapivě snesitelný, nenáročný akčňák, který zaujme povedenými leteckými scénami a rychlým tempem.(1.8.2013)

 • anderson
  ****

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 27.2.1993, réžia slovenského znenia (STV Bratislava) = ŠTEFAN MANDŽÁR - Po BIRDS OF PREY ďalší GRAHAMov film s jeho obľúbenými vrtuľníkmi a s "DŽEJÁROM" v hlavnej úlohe. Po prvýkrát som to videl pred rokom 1989 s českým dabingom, po roku 1989 to nadabovala aj STV Bratislava. A tie vzdušné naháňačky sú pôsobivé dodnes. (16.6.2008)(16.6.2008)

 • agathon
  ***

  klasika mého dětství a jedna z neojětějších VHS v mojí sbírce hned vedle Sudé a liché nebo starých Star Wars...(27.5.2009)

 • majo25
  ****

  Po seriáli Dallas je Vražedné stretnutie iba druhý snímok, z ktorého si pamätám Larryho Hagmana. V detstve ma tento film celkom chytil a aj novodobé zhliadnutie nesklamalo. Hagmanovi nemôžno uprieť určitú charizmu, aj keď vek i postava sú už dávno ta-tam. Helikoptérové naháňačky sú veľmi atraktívne aj po rokoch, v dobe vzniku ani nehovorím. U lietadiel nie je možné navodiť takúto eleganciu pohybu. Navyše celé je to zasadené do skalnatého prostredia vysokých brál. Nepopieram, že do istej miery hrá u mňa aj nostalgia, ale menej ako štyri nemôžem dať.(6.9.2016)

 • kenkaku
  ****

  Na TV film z roku 82 je to LUXUS. A možná i nejen na fil u roku 82. I po letech má film styl, že jsem si pohrával z plným hodnocením. Třeba, kde dnes uvidíte natočenou honičku vrtulníků bez CGI, centimetry nad zemí v plném městském provozu? Na filmu pracovalo více než malé množství machrů co to umí s kniplem a je to vidět. Navíc po scénáristické stránce je až překvapující jak děj odsýpá a je konzistentní. Nevybavuji si žádné hluché místo (a to jsem film viděl včera.. a asi po desáté :)). Co se dokonce dát odpustit je i to menší množství výskytu konin (situací pro efekt, kterým se šlo logicky lehce vyhnout). Otázka je komu to vadí. To co předvádí vrtulníky na obrazovce je paráda a vidět "J.R. Ewinga" v kladné roli je tak zvláštně osvěžující a zajímavé :).(1.7.2014)

 • kocourMour
  **

  Československá televizní premiéra (ČST 1) : 28.8.1987 ( režie českého znění (ČST Praha) = Etela Balgová - Harantová, překlad = Jiří Lexa), další vysílání: 31.7.1988. Hagmana dabuje Luděk Munzar.II Naivní báchorka o jednom pilotovi vrtulníku, který se rozhodl riskovat život pro svou starou lásku, která ho kdysi odkopla a stejně ho teď tahá za fusakli. Logika jednání postav chybí, střih bojových scén je prazvláštní a "džejár" jako akční hrdina je k smíchu. Prostě další akční televizní béčko, ke kterému mě neváže žádná nostalgie z dětství, takže můžu s klidným svědomím dát **.(14.8.2009)

 • baroko16857
  ****

  Tady J.R. přímo exceluje; samozřejmě, že za podstatné dabérské asistence našeho Luďka Munzara. Příjemná - místy až mystická hudba. Nenásilně vygradované scény. Jeden z pěkných filmů osmdesátých let. Jako kluk jsem ho měl rád. Proto mi pak dělalo problém přijmout L. Hagmana jako mizeru J.R. Ewinga jr.(8.2.2013)

 • LadyRainier
  ****

  Na dobu vzniku pecka ...Sic jsem tam pořád Larryho v klobouku na Southforku, ale po chvíli jsem si zvykla ,-D Né vážně ...tady mu to taky dobře šlo, pěkný honičky, pan Munzar se asi za kniplem viděl sám, neboť dabing vynikající ,-)) Za mě spokojenost ...(20.10.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace