Osudové setkání

Finding Forrester

Osudové stretnutie

USA, 2000, 136 min

Příběh chlapce,který je posuzován předsudky okolí,ale má v hlavě víc než všichni ti co ho soudí a když mu ke všemu pomáhá spisovatel a životem zmoudřelý Sean Connery tak je o film ,který vás povzbudí a dá naději,že každý muže uspět vystaráno.Dobře natočeno i zahráno.Jeden z posledních filmu Conneryho před důchodem.Za mě 75 % a čtyři hvězdy.(31.10.2014)

ako tak čítam komentáre, vidím, že som asi jediná, koho ani nenapadlo porovnávať to s dobrým willom huntingom. a možno je to len tým, že každý film, ktorý sa nejakým spôsobom zaoberá literatúrou, má u ňa už vopred hviezdičku navyše a o iné sa nestarám. čo dodať... čaro funguje, stále sa k tejto snímke nejak vraciam a Gus van Sant ostáva mojou stálicou.(5.9.2010)

• black8

Už to tu napísal Kaka a presne takto to je: "Až příliš líbivá a korektní odpolední káva, která nemá náročnějšímu divákovi zhola nic co nabídnout." A čo mi ešte napadlo, že takto musí vyzerať filmárske "scratching the surface". Pretože tento film ide len po povrchu a takto sa ma aj dotýka. Len veľmi povrchne.(14.1.2016)

Velmi milý film viděný při "vojenském cvičení" -ne jen školní akce na Pálavě v Mikulově. Jamal se snaží vymanit z gheta a pomoci mu má jeho výrazný talent v literatuře...ne všichni ovšem mají pochopení.Naštěstí potká Willa Forrestra, který mu pomůže i přes dánou rodinnou tragédii, kvůli které nevychází ven. viděno v kině 90%(30.8.2015)

"Dnes začíname čítať román, ktorý ponúka dosť - od autora, ktorý mohol ponúknuť oveľa viac." DOBRÝ WILL HUNTING 2? Možno, len s horším scenárom a viac znudenými hercami, v čele s unaveným Connerym. Odporúčať snímku môžeme tým, ktorí by sa radi živili písaním, pričom na konci sa mihne jeden slávny mladý herec... ale stále to akosi nestačí, toho willhuntingského povznášajúceho pocitu je málo.(19.12.2004)

• - V závěru filmu, kdy se hraje v Madison Square Garden basketbalový zápas středních škol, je součástí hřiště tříbodová lajna v takové pozici, ve které se používá v NBA, nikoliv v zápasech středních škol. (Hopkins)