Osudové setkání

Finding Forrester

Osudové stretnutie

USA, 2000, 136 min

Predposledný Conneryho film som s nadšením pozrel a zistil som že ma obohatil okrem dobrej nálady aj s pár zaujímavými myšlienkami.Podľa mňa to nie je taký horší Good Will Hunting 2 skôr keď už mám porovnávať pripomína to Peaceful Warriora.Tiež tu je chalan ktorý spozná múdreho starca,ktorý mu však nielen pomáha s písaním ale okrem toho mu dá dôležité skúsenosti.Smola že Connery už prestal s herectvom, pretože týmto filmom znova dokázal aký neobyčajný herec to je.(5.2.2011)

Tenhle film se snaží vypadat jako že v sobě má nějakou hlubší myšlenku, což o to, má jí, ale bohužel, jak už je tady napsáno v jiných komentářích, tak všechno už je to někde k vidění a je to ještě horší v tom, že jsem to viděl ve filmu od stejného režiséra. Myslim že Gus Van Sant by si měl už začít vybírat jiné příběhy. Ale přesto, že je to víc než podobný Willu Huntingovi a že jeho slávy to asi dosáhnout nemůže, tak musim uznat že to kvalitní film je a těm 2 hodinám filmu neni moc co vytknout, nebýt toho že je to druhej film s podobným námětem, tak bych možná dal 5*, ale takhle to opravdu nejde(26.3.2006)

na to že mladý "jamal" tu hral svoju prvú rolu a nikdy dovtedy nebol hercom, fantasticky sekundoval Sean Connerymu. Výrazy tváre, ktoré povedali viac ako scenár a fakt, že pozeráme na film z roku 2000, keď ešte ani elektrika nebyua a kerá byua aj tá trásla, to bylo mimoriadne pekne nastrihané a atmosfericky dotiahnuté do filmovej balady bez vysokého rozpočtu. O 5 rokov si strihol film Couch Cartra ale tento bol prvý,. Jasne že mudrlant chrobák truhlík POMO napíše, že to tu už bolo, áno, bolo, ale tu to bolo prvý raz a ostatné filmy pajcovali look deja , výbornej soulovej muziky a atmosféry Bronxu . Dojem ostáva dlho potom, nevymaže sa vám z hlavy ani po rokoch. to je rozhodne viac, než u väčšiny iných filmov.(1.11.2017)

Docela by mě zajímalo, kdy ten klouček stíhal všechno ostatní, když pořád jen četl (vlastně měl už v šestnácti přečtené všechno a pamatoval si každou větu), psal, přepisoval nebo se honil pod basketbalovým košem. Kouzlo tohoto filmu je asi pro mnohé v tom, že by taky chtěli v něčem vynikat a mít k tomu takového dědu, jako je Sean Connery. Bohužel, většině se ani jedno z toho nepodaří. Takže nejzábavnější zůstává scéna, v níž si to po Jménu růže Connery s Abrahamem opět vzájemně "vyříkali".(31.7.2014)

Film, na který se krásně kouká a ty dvě hodiny utekli jako voda. Connery svou roli zapomenutého spisovatele Williama Forrestera splnil s přehledem. Po Osudovém setkání se vlastně proslavil mladý Rob Brown. Celkově je to vlastně inteligentní příběh se zvláštní energií a atmosférou, která z filmu srší. Jednoznačně výrazný kousek Van Santa.(17.12.2013)

• - V závěru filmu, kdy se hraje v Madison Square Garden basketbalový zápas středních škol, je součástí hřiště tříbodová lajna v takové pozici, ve které se používá v NBA, nikoliv v zápasech středních škol. (Hopkins)