I Dream of Jeannie (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1965, 139x25 min

Barbara Eden, Larry Hagman, Hayden Rorke, Emmaline Henry, Philip Ober, Barton MacLane, Vinton Hayworth, Don Rickles, Jack Klugman, Dabney Coleman, Kathleen Freeman, Farrah Fawcett, Harold Gould, Bob Denver, Ann Morgan Guilbert, Larry Bishop, Ted Cassidy, Parley Baer, Norman Burton, Tim Herbert, Richard Reeves, Jimmy Cross, John McGiver, Mike Mazurki, Frank De Vol, Richard Mulligan, Bill McKinney, John Beck, Maureen McCormick, Susan Howard, Patricia Scott, Woodrow Parfrey, David Brian, Sharon Farrell, Cathleen Cordell, Robert F. Lyons, Vic Tayback, Lincoln Tate, Denny Miller, Kenneth Washington, Edward Andrews, Karen Sharpe, Ivan Bonar, Francine York, Jack Riley, Robert DoQui, Dick Sargent, Ted de Corsia, Karen Carlson, Steve Ihnat, June Jocelyn, Jim Backus, Joe Flynn, William Bakewell, Arte Johnson, Kimberly Beck, Michael Ansara, Ray Teal, Maxie Rosenbloom, Richard Deacon, Jesse White, Jack Carter, Alan Oppenheimer, Ned Glass, Bing Russell, Marvin Kaplan, George Furth, Pedro Gonzalez Gonzalez, Harry Harvey, Peter Brocco, Lurene Tuttle, Bill Quinn, E.J. André, Cliff Norton, Herb Vigran, Jeffrey Sayre, Richard Erdman, Arthur Malet, Paul Frees, Stafford Repp, Victoria Carroll, Sid Melton, Richard Webb, Laraine Stephens, Arthur Tovey, Sal Ponti, Carl Ballantine, Bruce Kirby, William Bassett, Steven Geray, Severn Darden, Warren J. Kemmerling, John Milford, Fran Ryan, Kathleen Hughes, Clark Ross, William Fawcett, Hal Taggart, Jack Tornek, Stephen Roberts, Sidney Clute, George DeNormand, Ed Peck, Leon Alton, Jonathan Hole, Henry Beckman, Nancy Kovack, Richard Loo, Charles Horvath, Peter Leeds, Booth Colman, William 'Billy' Benedict, Robert Hogan, Mickey Morton, Elaine Giftos, Judy Carne, Frank Puglia, Abraham Sofaer, Walter Burke, Jane Dulo, Lisa Gaye, Benny Rubin, Dave Barry, Herbert Rudley, John Myhers, Sheldon Allman, Richard X. Slattery, William Bramley, Brenda Benet, John Harmon, Jack Collins, Herbert Anderson, Alfred Dennis, Davis Roberts, Paul Lynde, Milton Frome, Jack Donner, Roosevelt Grier, Larry Gelman, Joseph V. Perry, David McLean, John Hudson, Gabriel Dell, Sammy Davis Jr., Butch Patrick, Queenie Leonrad, Ned Wertimer, Julie Gregg, Judy Pace, Sabrina Scharf, Phil Spector, Ronald Long, Mark Miller, Noah Keen, Tony Giorgio, Fred Clark, Howard Morton, Edmon Ryan, Don Dubbins, Reta Shaw, Ruth McDevitt, Norma Connolly, Dick Wilson, Ron Nyman, Reginald Fenderson, Arlene Martel, Michael Margotta, Kate Murtagh, Bryan O'Byrne, Sandra Gould, Bridget Hanley, Dick Balduzzi, Lew Brown, Hilarie Thompson, Jan Arvan, Eumenio Blanco, Elizabeth MacRae, Monty O'Grady, Sol Murgi, James Gonzalez, Corinne Camacho, Don Mitchell, Richard Schaal, Pat Delaney, Kay E. Kuter, Byron Morrow, William Wintersole, Louis Mercier, Del Moore, Linda Ho, Howard Wendell, Rudy Germane, Baynes Barron, Herb Voland, Gary Owens, Johnny Silver, Jorja Curtright, Buddy Lewis, Joan Tompkins, Orville Sherman, Herbie Faye, Chanin Hale, Jim Begg, Henry Corden, Peg Shirley, Walter Woolf King, Stephanie Hill, Ellaraino, George Bruggeman, Magda Harout, C. Lindsay Workman, Pepper Martin, Bill McLean, Robert Hastings, Paul Hahn, Carol Wayne, Murray Pollack, Joseph La Cava, Mike Road, Foster Brooks, Ivor Francis, Mason Curry, Felix Locher, Hans Moebus, Joe Brooks, Noam Pitlik

Jsou to už dlouhé roky, co jsem Jeannie objevila na nějakém (dnes neexistujícím) slovenském kanálu. A pamatuju si, že jsem se vždy bavila, i když jsem z toho asi neměla ještě rozum :) Dnes s velkým časovým odstupem, kdy jsem opět narazila na tuhle klasiku musím uznat, že se bavím ještě víc. Barbara je nejen hezká, ale úžasně něžně naivní vůči Tonymu v podání šviháckého Larryho Hagmana. No povězte, nechtěli byste mít doma kouzelnou lampu s Jeannie? ...(2.2.2012)

Viděl jsem všeho všudy asi 15 dílů na kabel 1 nebo jak se ten kanál jmenoval a už je to nějakou dobu na zahnání nudy když v té době nic jiného nedávali dobré prostě to bylo v němčině kdyby přišli s dobrým českým dabingem bylo by to asi koukatelnější pro mě :o) nebo alepson originál z titulky ale němčina mě tam fakt neseděla.(8.2.2009)

Na tento serial nedam dopustit! ako maly som to s vyvalenymi ocami pravidelne sledoval na ORF. A aby aj ne ked tam Jeaniie mala taky dekolt :D do Jeaniie som bol ale kvalitne buchntuy :D Dodnes mam rad tie prehnane farby, ucesy, modne kreacie 60tych rokov. proste krasne farebny, krasne gycovy, krasne naivny.. serialik mojho detstva!(18.10.2009)

Kedysi zlatá Rakúska ORF pekne zásobovala a bavila týmito hravými seriálmi zo 60.rokov, u mňa klasika na ktorú sa nezabúda, Jeannie z čarovnej flaše. /90%/(16.12.2009)

Nedávno jsem viděl jeden díl na ORF a vzpomněl jsem si, jak jsem seriál sledoval před léty na německé PRO7. Epizodu jsem dokoukal a dokonce jsem se několikrát pořádně zasmál až jsem se pak divil, ono se dá u sitcomů i dobře pobavit? No to se u dnešní americké produkce už tak často nevidí. Jinak tohle retro stojí za to, už kvůli šarmu hereckých představitelů nebo pro skvostné kulisy, hlavně když se Jeannie zmenší.(19.9.2017)