Summer of Fear (TV film)

Vincent M. Cresciman

Kostýmy:

Judy B. Swartz
  • SOLOM.

Již ze samotného obsahu je vám asi patrné, že zde se jedná spíše o psychologický thriller/drama nežli čistokrevný horor. Na tento film jsem narazil před časem, když jej dávali na slovenské Markíze. S trochou nadsázky by se dal přirovnat kupříkladu k Fear (1996) u nás známému pod názvem Milenec nebo vrah, nebo The Stepdaughter (2000) – Nevlastní dcera. Scénář je docela prostý, nějak závratně originální a hlavně zde nečekejte žádné rozpoutání psychologického teroru. Scénárista potažmo následně sám režisér Mike Robe drželi téměř po celou dobu nohu na brzdovém pedále a dost dlouhou dobu vám zápletka bude připomínat spíše film na sobotní odpoledne, ve které jste kromě úvodního přepadení nuceni sledovat zprvu poklidný pobyt rodinky a úlisnou snahu Simona získat si její sympatie. Že s tímhle hochem není všechno v pořádku, vám dojde již po první půlhodině a tak jen netrpělivě čekáte, kdy už se konečně vše zvrtne k záživnější podívané. Corin Nemec potažmo jeho postava se však vyžívá spíše ve shazování otce rodiny před jeho rodinou a flirtováním s dcerou či matkou, než aby si více ušpinil své ruce a nám se zvedl tep. Což o to, Natalie Shaw či Glynnis O'Connor byly v plavkách potažmo spodním prádle docela sexy, ale já očekával trochu jinou podívanou. Což mimochodem potvrdilo i kýčovité finále a pro většinu lidí ani ne moc překvapivé odhalení mladíkovy totožnosti. 40%(22.1.2018)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely Simona Sayse. (Terva)