Evropské kmeny

• Německo Tribes of Europa
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(6)

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

Trailer 1

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Německé apokalyptické sci-fi odehrávající se asi po rozpadu Evropské unie, kdy se národy rozpadly na jednotlivé kmeny, které proti sobě válčí, sleduje tři osudy členů jednoho poraženého kmene. Henrietta Confurius hledající sama svoji rodinu, jeden otrok kněžky agresivního kmene a jeden trouba s černou kostkou, po které všichni jdou. Námět dejme tomu, provedení je jakési spíš laciné, mdlé a s tragickým nudným prvním dílem. Víc jak dvě hvězdy nedám i za konec, protože to není otevřený konec série, ale snad seriál přerušený v polovině. Z českých tváří jsem postřehl jen Saru Sandevu jako služku oblékající kněžku a Zdenka Piškulu jako jejího otroka, co žere jídlo ze země jako pes a štěká. Seriál pro fandy postapo ... nenáročné fandy. ()

Bozvav

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby tvůrci těch šest epizod vzali a udělali by z nich dvě, řekěme hodinové epizody, mohl to být docela slušný nářez. Takto musím říci, že jsem se dosti nudila, neb celý příběh je velmi nevyvážený a neucelený. Hned z počátku sice divák zjistí, že došlo k nějaké energetické katastrofě, ovšem proč to skončilo rozdělením na kmeny, to nikdo neví. Dále pak neurotičtí černí ptáci, kteří nedělají nic jiného, než všechny zbytečně zabíjí (a navíc na čemsi ujíždějí) a další jiné podivné kmeny. Technologie by neměly fungovat, nicméně benzín zjevně mají, náboje do zbraní také a pak tu jsou ještě tajemní Antikové a černé zlo z východu. Prostě maglajs. Pointa v nedohlednu a kostka, o kterou celou dobu jde, děj také nikam neposunula, neb než se kolem ní začalo něco kloudného dít, tak byl konec šestého dílu. Vizuál nic moc, herci nesympatičtí do jednoho a předvídatelnost kroků jednotlivých akterů a celého děje byla až do nebe volající. Takže napětí téměř nulové, akce dosti, vykreslení světa povrchní, hudba psychidelická. Za mne velká nespokojenost, nicméně s přihlédnutím k zemi původu a formátu dávám dvě a čtvtr hvězdy, tedy 45%. ()

Fifer

Ten seriál není moc dobrý a posbíral všechna klišé od arény, kde otroci bojují o život, až po divochy žijící v džungli v kmenu "The Little Praha". Ale je to kouzelně zábavné včetně vtipných českých lokací, jako když hlavní sídlo padouchů je přímo na Vítkově. Zábavný post-apokalyptický seriál plný klišé. ()

Morholt

Ale jo. Něco mezi Maxem a teenagerským postapem. Máme tu tři sourozence se třemi příběhovými linkami, přičemž všechny jsou dostatečně zábavné, takže jsem neměl problém věnovat všem stejnou pozornost. Vykreslení postapokalyptické Evropy se mi také líbilo, ačkoliv bych čekal trochu rozmanitější kmeny, ale to třeba přijde s druhou řadou. Tempo není nijak zběsilé, ale díky krátké stopáži jednotlivých epizod zcela dostatečné. A co se akce týče, tak té si tu člověk zase tolik neužije, ale o nějakých řežbách to primárně není. Herecky jsem neměl problém vůbec s nikým a jestli bych měl někoho vypíchnout, tak je to Melika Foroutan v roli kněžny Varvary. Ta mě bavila. Celkově to je taková nenáročná zábava, na jejíž případnou druhou řadu se určitě podívám. 80% ()

Chen

Na poměry evropské produkce bezesporu nadprůměr, nicméně, pokud bych neřešil původ seriálu, tak po příběhové stránce seriál srovnání s mnoha konkurenčními projekty neustojí. Až na pár světlých výjimek je děj velmi neoriginální. Nicméně, slušná výprava a herecké obsazení Evropské kmeny zachraňují před pádem do vod šedi a průměru. ()

• V seriálu hrálo vedlejší role i velké množství českých herců, ať už vojáky, či například „oblíbené otroky“ královny Vran. (TheEvilTwin)
  • Ve scéně na hranici, kde se setkají Crimson Republic a Crows, můžeme vidět, že „Vrány“ mají české samopaly Scorpion EVO3. (UncleMorty)
  • Natáčení probíhalo v Německu, Chorvatsku a z velké části i v České republice. (UncleMorty)