Evropské kmeny (TV seriál)

• Německo

Tribes of Europa

• angličtina

Tribes of Europa

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

Německo, 2021, 4 h 43 min (Minutáž: 44–49 min)

Nechápu lidi, co koukají na seriál a píšou "recenze" po prvních dvaceti minutách. 6 dílů, každý má 40 minut, takže ani ne 10% seriálu a melou tu. Seriál jsem dokoukal a postupně se to rozjíždí, ano, první díl slabší, ale postupem času lepší a lepší, objevují se nové kmeny, určitě zajímavý počin, těším se na druhou sérii. Jediná nevýhoda, německý jazyk, naštěstí se dá na Netflixu přepnout na anglický. Za mě mohu doporučit. Malá Praha potěšila.(20.2.2021)

Nejočekávanější seriál Února Evropské Kmeny je konečně venku a ikdyž jsem čekal daleko větší šlehu pořád je to velmi slušné a zábavné Postapo s originálně vymyšleným světem. Děj se odehrává v roce 2074, kde Evropu zasáhla mysteriózní globální katastrofa, která způsobila doslova Středověk. Místo států zde přežívají různé kmeny s jinými tradicemi a technologiemi. Nápad je výborný a ten svět mě neskutečně bavilo explorovat společně s hlavními hrdinami. Není to bohužel tak špinavé a akční ve stylu Mad Maxe, avšak hodně mi to připomínalo Hunger Games, Labyrint a seriál the 100, takže pokud jste příznivci alespoň jednoho z těchhle tří, zklamáni nebudete. Seriál má hezkou výpravu, když dojde na akci je brutální a hezky natočená, skvěle zde fungují intriky, zrady a zvraty až si říkám Němci si budují vlastní Game of Thrones. Nejvíce mě zaujal kmen černých vrán, což jsou záporáci a jejich kněžna Varvara s lookem Angelíny Jolie je svým sex appealem doslova hypnotizující ( ta postava!).Rozbíhají se zde 3 dějové linie zároveň a všechny jsou svým způsobem dostatečně zajímavé a poutavé. Bavil jsem se výborně a na druhou řadu jsem natěšený. Karty jsou rozdány a jako Start něčeho velkolepého jsou Tribes of Europa solidní. Je zvláštní, že 3 postavy v seriálu jakoby z oka vypadly Angelině Jolie, Madsi Mikkelsnovi a Jennifer Lawrence. Plusy: Zajímavě a originálně vymyšlený svět. Solidní tempo. Sympatické postavy. Slušná dávka zvratů a intriků. Vizuál a brutalita. Minusy: Chybí zde vyloženě velká epická akční scéna. Scénář mohl být nápaditější. Představení více kmenů si tvůrci šetří pro další série. 7.5/10.(20.2.2021)

• cerdax2

Jak to shrnout - Blby a blbejsi na vylete v postapokalyptickem nemecku. "zatim jsme zadnyho z nich nechytli, protoze se radeji zabil, nez by byl zajat" ... proto mame takovouhle marenku nekolik dni v zajeti, sedici nespoustana v cele a marenka se nepokousi o sebevrazdu :). polovojensky tabor, vsude hlidky, ale netusime / nehlidame vchod do podzemi :P "odkud jste" ... "jsme z vychodu, z Altaje" rika rodinka s oslikem a malym ditetem (vzdusnou carou je to z altaje, coz je v mongolsku, do nemecka 6 tisic kilometru) je to apokalypsa, ve ktere byste mozna i chteli zit ... kazde rano se probudite cisti a ucesani, nekteri i s novou uniformou ... zraneni se vam budou hojit, pokud vubec nejaka, behem par hodin, proste idylka ;) a tak se da pokracovat dal a dal, o tom, ze polovinu - vcetne zaberu - jste jiz videli nekde jinde ani nemluve. Melo to potencial - prvni dil byl vcelku dobry - ale pak to slo po toaletni skluzavce smerem dolu, takze se neda nez souhlasit s "tagem" katastrofa :D, ktera skonci se vsemi dejovymi linkami otevrenymi, aby tohle utrpeni mohlo mit dalsich 10 sezon :) Jedna hvezdicka za visual a pul za instantni kostku :D.(21.2.2021)

• HAL

Obyčejné young adult béčko, které ničím nezaujme, ale ani zásadně neurazí. Občas zábavná, ale většinou vatová výplň televizního času, jaké se s trochu menšími rozpočty točí odjakživa - akorát v dobách kdy tohle vznikávalo přímo pro televizní stanice si nemohli dovolit zdaleka tolik tekoucí červené a sekání hlav i penisů jako na Netflixu. Ale zase se tehdy brali mnohem míň vážně. Samozřejmě je největší škoda že takové věci nenechá Netflix natočit rusáky (a ne s teenagery ve hlavních rolích), mohla by to být hodně fajn Stalkerovina. Ale tady je aspoň ten hezky zpostapený středoevropský prostor, Praha a okolí, obecně to povědomé prostředí, a pro mne i známé tváře (vtipné je že některé místa ani nemuseli zpostapovat, protože takhle to u nás vypadá normálně :D) Na druhou stranu - co by jsme za to dali, kdyby jsme takové věci točili my sami a ne jen Němci. Ať už pro kina, nebo pro některý z těch streamů. Pustina nebyla špatná, ale pořád v podstatě zase malá špinavá čecháčkovina, žádná akční žánrovka.(21.2.2021)

S01/E01-06. V hodnocení se budu zatím držet zlaté střední cesty. Právě uvedených prvních šest dílů nás pouze seznamuje s prostředím. Je jasné, že vše se bude točit kolem sourozeneckého tria, jejich zdecimovaného kmene, tajemné kostky, silného kmene Vran i organizovaných Crimsonů. Dál nastíněni Atlanťané, Femenové. Klady: Vrány paří, jako kdyby nebylo po skoro konci světa; hodně se natáčelo u nás /třeba památník na Žižkově/; ve vedlejších rolích cz herci. Zápory: máme tu samozřejmě dost nelogičností - migrující rodina z východu od Altaje do Evropy před zákeřným Černým rojem, který však do Evropy míří také; i spoustu chyb - kněžna Varvara odhalí hruď Kiana, aby si probodl srdce, následuje záběr, kdy je zase oblečen až ke krku, a finále opět vystrčená mužná hruď. Závěr: doporučuji, na pokračování se podívám a určitě buď hvězda nahoru, nebo dolů.(22.2.2021)

• - V pozadí Bracketova (Johann Myers) archiváře můžeme vidět český Velorex. (UncleMorty)

• - Ve scéně na hranici, kde se setkají Crimson Republic a Crows, můžeme vidět, že „Vrány“ mají české samopaly Scorpion EVO3. (UncleMorty)

• - V seriálu hrálo vedlejší role i velké množství českých herců, ať už vojáky, či například „oblíbené otroky“ královny Vran. (Houbiczska)