Mé soukromé Idaho

Moje súkromné Idaho

Drama / Romantický

USA, 1991, 102 min

• marvan

Film je přenesením Shakespearova dramatu do současnosti a to včetně divadelně toporného jazyka (v případě Reevse podpořeného i toporným hereckým projevem) a bez jakéhokoli dalšího osobního vkladu. Pouze se tu parazituje na klasikovi. Místo předvedení vlastních autorových myšlenek se tu deklamují Georgovi verše a předpokládá se zřejmě, že to filmu dodá na hloubce a závažnosti. Je to jakýsi druh pseudoumělecké konformity, na kterou mám alergii v pokročilém stavu.(26.11.2009)

Co do obsahu dobré, bohužel film místy ztrácel svou hloubku. Nevyhovovala mi pozornost soustředěná na nesourodou bandu vyvrhelů a Mikovy narkoleptické příhody. Držela bych se více životopisné linie a rozvoje vztahu k okolí a Scottovi. Byl vlastně Mike gay? River Phoenix se na tu roli vyloženě hodil, má dívčí a jemné rysy.(22.4.2013)

Homosexuální narkoleptik zamilovaný do svého nejlepšího přítele bisexuála. Už jen při téhle větě se mnoho lidí může odvrátit od shlédnutí My own private Idaho. Ale to udělají velikou chybu!! Film vypráví příběh ze života ulic prostitutů, kteří žijí ze dne na den. Od zákazníka k zákazníkovi. To by bylo ale moc jednoduché ;) Narkolepsie,s kterou se potýká jeden z hlavních hrdinů tak jen podtrhuje už i tak jeho ztrápený život. Syrovost, s jakou je film natočen je zároveň realitou, kterou i v současnosti žije velké množství lidí. Neustálé probouzení se Mikea na místech, která si nepamatuje, jak se tam dostal a kdo ho tam hlavně přemístil. I tím film získává na rychlosti. Ale nejlepší? - Statické, zpomalené znázornění sexuálních poloh :)(4.3.2011)

To, že je to docela buzeranskej film mě docela štve, ale není to pro buzeranti určené...Je to taková roadmovie o dvou prostitutech. Jeden z nich hledá svoji matky a druhý přemýšlí o své budoucnosti. Nejvíc smutné a někdy i vtipné je, že ten co hledá matku trpí Narkolepsíí (z nenadálého stresu usne). Hlavně se mi to všechno líbilo, že se film hrozně držel při zemi a byl velmi reálný.(7.3.2012)

• dobytek

Tenhle film by se měl spíš jmenovat Teplý a teplejší. Je to taková divná road movie o dvou bukvicích, který se živěj prostitucí, cestujou sem a tam a hledaj matku jednoho z nich. Dostanou se až do Itálie, kde jeden z nich dojde k názoru, že sperma už mu asi leze krkem a najde si ženskou. Ten zbytek jsem už dával s rychloposuvem, takže ani pořádně nevim, o co tam šlo. Je to taková umělecká sračka. I ta 1 hvězdička je možná až moc.(7.5.2011)

• - Název filmu je odkazem na jednu z písní B-52. (Elwanelyn)

• - Žlutý motocykl Udo Kiera je britský 750cc Norton Commando. (Elwanelyn)

• - River Phoenix (Mike Waters) byl velkým fanouškem seriálu Simpsonovi (od r. 1989) a tak navrhl jejich vložení do filmu. Tvůrce Simpsonů, Matt Groening, nechal štáb použít záběry ze Simpsonovic Halloweenského speciálu "Treehouse of Horror" (1990) zcela zdarma. (Kacitr)