poster

Mé soukromé Idaho

 • USA

  My Own Private Idaho

 • Slovensko

  Moje súkromné Idaho

 • Velká Británie

  My Own Private Idaho

Drama

USA, 1991, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gavin87
  *****

  Nikdy bych nevěřil, že americká produkce může vytvořit něco takového. Toto je mé první seznámení se s tvorbou Guse Van Santa a musím říct, že start je velice slibný. Velice se mi líbí originální pojetí a pomalé tempo příběhu, poněkud zasažené patosem, mi rovněž vyhovovalo. Statické scény sexuálních aktů nemají chybu. Udo Kier se své vedlejší role zhostil skvěle. Veliká škoda Rivera Phoenixe - jistě by jej čekala slibná kariéra.(2.10.2010)

 • Cimr
  ***

  Do atmosféry Mého soukromého Idaha se mi nepodařilo proniknout. Byla tu spousta momentů, kdy jsem si říkal - tohle je na komedii moc smutné a na vážné drama moc vtipné (např. bizarní přehnaně čistotný starý gay), tak o co safra jde? Taky se našlo pár vyloženě podivných scén, kdy jsem byl zmaten dokonale (modelové z předních stránek časopisů propuknou v hovor nebo to, jak nejšpinavější feťáci sem tam hodí úryvek ze Shakespeara). V nějakém jiném filmu by mě to asi bavilo, ale v drsném realistickém příběhu o dvou gay prostitutech mi to přišlo tak nějak navíc. Nemůžu říct, že by mě téma nezaujalo, že by mě nebavilo film sledovat nebo že bych občas neuvažoval o nadprůměrném hodnocení.. Bohužel konec, který tak nějak vyšumí do prázdna, mě o výjimečných kvalitách zatím nepřesvědčil.(22.7.2011)

 • Brain-D
  ****

  To, že je to docela buzeranskej film mě docela štve, ale není to pro buzeranti určené...Je to taková roadmovie o dvou prostitutech. Jeden z nich hledá svoji matky a druhý přemýšlí o své budoucnosti. Nejvíc smutné a někdy i vtipné je, že ten co hledá matku trpí Narkolepsíí (z nenadálého stresu usne). Hlavně se mi to všechno líbilo, že se film hrozně držel při zemi a byl velmi reálný.(7.3.2012)

 • rikitiki
  **

  Snímek je prý složený ze tří scénářů, které autor ne a ne dotáhnout do konce a tak je dal dohromady. Bohužel jsou švy dost citelně vidět. Příběh současného Falstaffa, který je poživačným králem mladé drogové komunity se nehodí k vyprávění o klukovi, který pátrá po své lhostejné matce. Závěr vyzní do ztracena.(17.4.2016)

 • MrPierc
  ****

  Dva prostituti. Jeden bisexuál, druhý homosexuál. Jeden má zaručenou budoucnost, druhý žádnou nemá a trpí Narkolepsií a usne vždy ve šptanou dobu. Vyrůstají spolu v bandě podobných lidí, kteří jsou jako špatná rodina, ale přeci rodina. Přátelství těchto dvou lidí skončí až ve chvíli, kdy Scott vystoupí na jiný společenský stupeň a přijímá to, co vždy nenáviděl a dělal vše proti vyšší vrstvě. Zajímavé živé fotky a Udo Kier jako homosexuální prodavač autodílů :-)(13.12.2009)

 • - V první kavárenské scéně hraje na pozadí písnička "Too Many Colors" od River Phoenix's Band, Aleka's Attic.

 • - River Phoenix (Mike Waters) se nedostavil na premiéru filmu, jež se konala v New Yorku. Neměl rád létaní a cestoval jedině autem nebo vlakem. Pokusil se tedy řídit ze svého rodného města na Floridě do NY, avšak nestihl to včas, a tak se premiéra uskutečnila bez něj. (Kacitr)

 • - Žlutý motocykl Udo Kiera je britský 750cc Norton Commando.