Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Co se mi líbilo byl celkové uchopení legendy. Něco zůstalo, ale to zásadní nepostrádá originální autorskou licenci a třeba převyprávění toho, jak to bylo s vlčicí, mě hodně bavilo. Slušně ztvárněné bylo i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Žádné nablýskané exteriéry plné pompézních staveb, ale ušmudlané vesnice plné otrhaných lidí, jejichž králové jsou spíš kmenoví náčelníci, než svrchovaní vládci. A najde se tu i pár slušných mysteriózních výjevů i několik relativně slušných rubaček. Nicméně na můj vkus bylo deset padesátiminutových dílů moc a těch dlouhých chvil, které se tvůrcům nedařilo vyplnit, se navršilo příliš. Krajina nebyla taková, aby dokázala hrát sama a našla se tu řada dialogů i monologů, za které by autor měl mít doživotní zákaz vstupu do Říma. Nijak zvlášť mi to nesedlo ani herecky. Představitel Romula (který se tady tak nejmenuje) by ještě jakž takž ušel a něco do sebe měly i Ilia či lesní kněžka. Ale jinak to byl děs a bída a největším úletem byl Romulův nejlepší přítel. Celkově to je z mého pohledu rozpačitý průměr, což je vzhledem k výše zmíněnému trošku škoda. 50%(26.12.2020)

Po trochu náročnejšom úvode čo sa množstva postáv týka sme nakoniec boli svedkami jedného z najlepších historických seriálov natočených v poslednej dobe, najmä čo sa atmosféry týka. Je pravdou že z historickými faktami je to o niečo horšie ale v priebehu celej dĺžky si seriál drží vysoký štandard, toto obdobie však aj podľa nízkeho počtu hodnotení určite nie je pre každého.(16.12.2020)

Neskutečná pecka. Trošku mi to připomínalo Gibsonovo Apocalypto.(26.12.2020)

• mira007

Italský seriál s předělávkou Shout od Tears for fears jako znělkou k příběhu, který vychází k báji o bratrech, kteří založili Řím. Pokud se člověk dostane přes první dva díly, které jsou nudné a odrazující, dostane se mu drama z temného kmenového středověku s velmi přesvědčivou špinavou, strašidelnou, syrovou atmosférou, ale ve výsledku to uspokojí víc než tříhvězdičkově jen nadšené skalní příznivce středověkých tématů, my ostatní litujeme, že to nemělo jen tři díly.(19.12.2020)

Musel jsem přidat pátou⭐ Jsou místa a doby, do kterých si přejete, aby vás někdo vzal. A díky Romulovi tam jste zcela ponoření. Neodvažuji se hodnotit z historického hlediska.(12.12.2020)

Ačkoli se tam alespoň tedy v celé první sérii nesetkáte s nikým, kdo by nesl jméno Romulus, nebo Rémus, časem vám dojde, kdo to je. Je to spíš něco, o čem by se dalo říct, že to tak asi nebylo, ale klidně to tak mohlo být. Je to to zrnko, podle kterého mohla vzniknout ta pověst. Samozřejmě, čtyři * to má ode mne z hlediska televizní zábavy za málo peněz. Příběh není úplně pitomej, atmosféra je docela zajímavá, stará protolatina taky, prostě to má něco do sebe, i když to zpočátku nevypadalo nic moc. Ale pokud další řady, tak tedy i větší rozpočet a víc poslouchat rady historiků.(6.12.2020)

• ezop1012

Prvé dve časti veľmi dobre, charakter postáv veľmi dobrý, vyzerá to ako druhy Rím, avšak ďalej už je to len sračka, áno ešte raz napíšem sračka. Je mi záhadou, čo sa stalo po druhej časti, ale kleslo to až na odpad, jedna hviezdička je za už spomenuté prvé dve časti(6.1.2021)