Francouzský venkov se svými problémy i svéráznými obyvateli je hlavním dějištěm tohoto dramatu, kde poklidná atmosféra v rodinném podniku na zpracování kůží značně zhoustne po zmizení manželky majitele koželužny, který zaměstnává většinu obyvatel maloměsta. V příběhu o lidské zvůli, ztracené lásce, cynismu moci a postupném nalézání pravdy je Victor Lanoux v hlavní roli ve svém civilním herectví naprosto přesvědčivý. Film postupně graduje a napětí trvá až do úplného závěru. Jde o vyšetřování kriminálního činu, který rozbouří hladinu veřejného mínění v tom jednom "krásném městečku". (moudnik)

LiVentura

Velice zajímavý dramatický pohled na osudy obyvatel jednoho zapadlého městečka, kde zdejšímu majiteli velké koželužny zavraždí manželku. Poklidná atmosféra se tím narušuje a do města přijíždí vyšetřující soudce, který se zaměři ihned na podnikatele a jeho milenku... ()

dopitak

Film se mohl vydat dvojí cestou, buďto jako rozpustilá komedie, kdy Stefan sice manipulativně ovládá město, činí tak však s v úvodu naznačenou laskavostí a něhou, v jádru je totiž čestný chlap, který jenom.... asi... zabil svoji starou. Anebo postupem času tíživější cestou, kterou vyznačil Etienne Périer a jeho štáb. I když by mi byla milejší ta první, se skvělým dabingem Ladislava Freje a Soběslava Sejka si film náramně užijete. Film je tu zatím dost podhodnocený (66 % v době psaní jeho prvního komentáře). ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.9.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = MARIE FRONKOVÁ (8.1.2015) ()

Martin741

Etienne Perier je hodne nezna,my reziser v SK a CZ koncinach, toto je suverenne jeho najlepsi film. Kludnu atmosferu na francuzskom vidieku  narusia necakane udalosti, a .. veci sa davaj udo pohybu. Hlavnym hercom a tahunom je tuna Victor Lanoux /Zaletnik 1976, Utek  1978 a Blazniva dovolena v Evrope 1985/  : 74 % ()