Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Francouzský venkov se svými problémy i svéráznými obyvateli je hlavním dějištěm tohoto dramatu, kde poklidná atmosféra v rodinném podniku na zpracování kůží značně zhoustne po zmizení manželky majitele koželužny, který zaměstnává většinu obyvatel maloměsta. V příběhu o lidské zvůli, ztracené lásce, cynismu moci a postupném nalézání pravdy je Victor Lanoux v hlavní roli ve svém civilním herectví naprosto přesvědčivý. Film postupně graduje a napětí trvá až do úplného závěru. Jde o vyšetřování kriminálního činu, který rozbouří hladinu veřejného mínění v tom jednom "krásném městečku". (moudnik)

(více)

Recenze (5)

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý dramatický pohled na osudy obyvatel jednoho zapadlého městečka, kde zdejšímu majiteli velké koželužny zavraždí manželku. Poklidná atmosféra se tím narušuje a do města přijíždí vyšetřující soudce, který se zaměři ihned na podnikatele a jeho milenku... ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Film se mohl vydat dvojí cestou, buďto jako rozpustilá komedie, kdy Stefan sice manipulativně ovládá město, činí tak však s v úvodu naznačenou laskavostí a něhou, v jádru je totiž čestný chlap, který jenom.... asi... zabil svoji starou. Anebo postupem času tíživější cestou, kterou vyznačil Etienne Périer a jeho štáb. I když by mi byla milejší ta první, se skvělým dabingem Ladislava Freje a Soběslava Sejka si film náramně užijete. Film je tu zatím dost podhodnocený (66 % v době psaní jeho prvního komentáře). ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.9.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = MARIE FRONKOVÁ (8.1.2015) ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Etienne Perier je hodne nezna,my reziser v SK a CZ koncinach, toto je suverenne jeho najlepsi film. Kludnu atmosferu na francuzskom vidieku  narusia necakane udalosti, a .. veci sa davaj udo pohybu. Hlavnym hercom a tahunom je tuna Victor Lanoux /Zaletnik 1976, Utek  1978 a Blazniva dovolena v Evrope 1985/  : 74 % ()

Reklama

Reklama