Zemřít pro...

To Die For

Zomrieť pre...

Thriller / Drama / Komedie

Velká Británie / USA, 1995, 106 min

Film dosti mapující lidi jací jsou. Dobrá psychologie postav, i tahy hlavní hrdinky, názorů na ni, které se dozvídáme postupně, i pohled na mládež, co neví co se životem, i do života jejího partnera, který chce "obyčejný" život, ale ji cosi táhne vpřed a sma neví kam. Copak někoho může uspokojit společenské výsluní? Bohužel může. taky podle toho tak i ty jejich životy vypadají.(23.8.2010)

We were... - You were what? - ...in love. We were in love! To je dokonalé! Podle hodnocení jsem od filmu čekala jen úžasnou Nicole Kidman a začátky Joaquina Phoenixe, ale dostala jsem mnohonásobně víc. Joaquin Phoenix byl už tehdy skvělý a ač to podle fotek tolik nevypadá, byl fešák. Tedy hlavně s ostříhanými vlasy, ale i po většinu filmu... Viděla jsem ho v situacích, ve kterých jsem ještě tu možnost neměla, za což jsem ráda. Způsob, jakým je film zpracován, je hodně originální a na tom já fakt ujíždím. Mám ráda, když je film něčím zvláštní a odlišný a to To Die For bezpochyby je. K tomu ještě ďábelská Nicole a skvělá hudba... Tahle kombinace asi nemohla dopadnout špatně a to nízké hodnocení mě trošku zaráží :)(14.1.2013)

Post jedné z nejtalentovanějších hereček své generace potvrzen. Nicole se role kariéristické bestie zhostila s takovou chutí, až mi běhal mráz po zádech. Gus Van Sant nezklamal a svou nápaditou režií dokázal z tuctového scénáře vykřesat hutný thriller s uměleckým přesahem, který si budu muset v dohledné době dát ještě jednou. Mladičké začátky Caseyho Afflecka a Joaquina Phoenixe potěšili.(13.7.2013)

Reziser Gus Van Sant /Me Soukrome Idaho, Good Will Hunting/ natocil len priemerny film o chladne uvazujucej egomaniakalnej samici /Nicole Kidman/, ktora pojde za vysledkom aj cez mrtvoly. Kidman je vyborna a vie hrat, Joaquin Phoenix tiez akurat Matt Dillon /Rumble Fish, The Outsiders/ je na tom spatne. Film celkovo len taky znesitelny priemer : 69 %(27.6.2015)

Nicole jako ambiciózní, leč hloupoučká kráska dokonalá, slizskej nadrbanej Joaquin taky, k tomu neortodoxní a nápaditá režie Guse Van Santa a perfektně pasující hudba Dannyho Elfmanna a máme tady film, kterej mě přijemně pobavil, aniž by byl načuchlej Hollywoodem. Opravdu škoda (viz. JohnnyBoy), že už to Gus víckrát neudělal, protože ve Willu Huntingovi jsem jeho rukopis skoro nezaznamenala a ty festivalový věci nejsou pro každýho. Tenhle film stojí pěkně mezi nima.(5.8.2010)

• - Hlavnú rolu Suzanne Stone Maretto, ktorú stvárnila Nicole Kidman, odmietla Meg Ryan. (Raccoon.city)

• - Po práci na tomto filmu přinesl Casey Affleck režisérovi Gusovi Van Santemovi scénář, který sepsali jeho bratr Ben Affleck a kamarád Matt Damon. Právě tak se zrodil film Dobrý Will Hunting (1997). (Nine)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 2. (Zdroj: ČSFD.cz)