Zemřít pro...

To Die For

Zomrieť pre...

Thriller / Drama / Komedie

Velká Británie / USA, 1995, 106 min

Samotná dejová linka síce nebola dokonalá, no zaujala ma pointa snímku a hlavne charizmatický výkon Nicole Kidman a Joaquina Phoenixa. Človek na filmovom plátne iba málokedy stretne tak mrazivo cynickú osobu akou bola Susan Stone (ak vôbec) a Nicole ju zahrala ako z veľkej knihy, až mi z toho prišlo zle, v tom dobrom zmysle slova samozrejme. Slabší nadpriemer. 70/100(17.8.2018)

Suzanne Stone (neskutecne dynamicka a presne hrajici Nicole Kidman) udela cokoliv, aby se dostala pred zaber telvizni kamery. Vykon hlavni predstavitelky je podporen celou plejadou dnes jiz znamych hercu, v cele se skromnym manzelem Larrym (Matt Dillon), tremi teenagery (prvni vetsi rele pro Casey Affleck a Joaquin Phoenix) a sestrou Larryho (Illeana Douglas). 80%(31.3.2007)

Reziser Gus Van Sant /Me Soukrome Idaho, Good Will Hunting/ natocil len priemerny film o chladne uvazujucej egomaniakalnej samici /Nicole Kidman/, ktora pojde za vysledkom aj cez mrtvoly. Kidman je vyborna a vie hrat, Joaquin Phoenix tiez akurat Matt Dillon /Rumble Fish, The Outsiders/ je na tom spatne. Film celkovo len taky znesitelny priemer : 69 %(27.6.2015)

Film dosti mapující lidi jací jsou. Dobrá psychologie postav, i tahy hlavní hrdinky, názorů na ni, které se dozvídáme postupně, i pohled na mládež, co neví co se životem, i do života jejího partnera, který chce "obyčejný" život, ale ji cosi táhne vpřed a sma neví kam. Copak někoho může uspokojit společenské výsluní? Bohužel může. taky podle toho tak i ty jejich životy vypadají.(23.8.2010)

Nicole jako ambiciózní, leč hloupoučká kráska dokonalá, slizskej nadrbanej Joaquin taky, k tomu neortodoxní a nápaditá režie Guse Van Santa a perfektně pasující hudba Dannyho Elfmanna a máme tady film, kterej mě přijemně pobavil, aniž by byl načuchlej Hollywoodem. Opravdu škoda (viz. JohnnyBoy), že už to Gus víckrát neudělal, protože ve Willu Huntingovi jsem jeho rukopis skoro nezaznamenala a ty festivalový věci nejsou pro každýho. Tenhle film stojí pěkně mezi nima.(5.8.2010)

• - Hlavnú rolu Suzanne Stone Maretto, ktorú stvárnila Nicole Kidman, odmietla Meg Ryan. (Raccoon.city)

• - Po práci na tomto filmu přinesl Casey Affleck režisérovi Gusovi Van Santemovi scénář, který sepsali jeho bratr Ben Affleck a kamarád Matt Damon. Právě tak se zrodil film Dobrý Will Hunting (1997). (Nine)

• - Spoiler: Příběh filmu je založen na skutečném případu Pamely Smart, která donutila svého 15letého milence spáchat vraždu jejího manžela. (Nine)