Zemřít pro...

• Česko Zemřít pro (více)

Susan Stone je krásna, nadaná i zaujímavá malomestská hviezdička, ktorá od mala túži byť televíznou hviezdou. Svadba, manžel, rodina, či priatelia sú len veľmi nadmerným a nepotrebným faktorom. Za svojím snom si totiž pôjde aj cez mŕtvoly...

Gus Van Sant prináša príbeh chladnokrvnej, egomaniakálnej existencie prostredníctvom výborného cinizmu v satirickom kabáte s úžasnou Nicole Kidman, v jej prvej väčšej a zaujímavej role, za ktorú bola právom ocenená nomináciou na Golden Globe! (ČSFD)

misterz

Samotná dejová linka síce nebola dokonalá, no zaujala ma pointa snímku a hlavne charizmatický výkon Nicole Kidman a Joaquina Phoenixa. Človek na filmovom plátne iba málokedy stretne tak mrazivo cynickú osobu akou bola Susan Stone (ak vôbec) a Nicole ju zahrala ako z veľkej knihy, až mi z toho prišlo zle, v tom dobrom zmysle slova samozrejme. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Krissty

We were... - You were what? - ...in love. We were in love! To je dokonalé! Podle hodnocení jsem od filmu čekala jen úžasnou Nicole Kidman a začátky Joaquina Phoenixe, ale dostala jsem mnohonásobně víc. Joaquin Phoenix byl už tehdy skvělý a ač to podle fotek tolik nevypadá, byl fešák. Tedy hlavně s ostříhanými vlasy, ale i po většinu filmu... Viděla jsem ho v situacích, ve kterých jsem ještě tu možnost neměla, za což jsem ráda. Způsob, jakým je film zpracován, je hodně originální a na tom já fakt ujíždím. Mám ráda, když je film něčím zvláštní a odlišný a to To Die For bezpochyby je. K tomu ještě ďábelská Nicole a skvělá hudba... Tahle kombinace asi nemohla dopadnout špatně a to nízké hodnocení mě trošku zaráží :) ()

KOZEL84

Člověk by už skoro zapomněl proč má Nicolu v topce (kecám).Stačí si dát tenhle starší flák a je to zase doma.Hraje jako o život a je dokonalá.No jako manželka zas tak moc ne.A přitom je to Stepfordská panička jak vyšitá.Švárové Joaquin a Casey ještě jako mladí ušáci potěšili a pořád sou tady (to sem zvědavý). ()

Martin741

Reziser Gus Van Sant /Me Soukrome Idaho, Good Will Hunting/ natocil len priemerny film o chladne uvazujucej egomaniakalnej samici /Nicole Kidman/, ktora pojde za vysledkom aj cez mrtvoly. Kidman je vyborna a vie hrat, Joaquin Phoenix tiez akurat Matt Dillon /Rumble Fish, The Outsiders/ je na tom spatne. Film celkovo len taky znesitelny priemer : 69 % ()