Věřte mi: Únos Lisy McVeyové

(TV film)
  • Kanada Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Když se sedmnáctiletá Lisa (Katie Douglas) vrací v roce 1984 v pozdních nočních hodinách z práce domů, přemýšlí o sebevraždě. V opuštěných ulicích Tampy Bay na ni ale čeká sériový vrah, který ji unese a několikrát znásilní. V tu chvíli začne Lisa bojovat u svůj život, kterého se ještě před chvílí chtěla vzdát. Když se jí nakonec podaří přemluvit únosce, aby ji pustil na svobodu, čeká na ni ale ještě těžší úkol – přesvědčit rodinu, úřady a především policii, že její příběh, kterému nikdo z nich nevěří, je skutečný. (oli009)

bobby_jean

Tak tu sa dajú sledovať dve úrovne. Jedna je tá reálna, obeť Bobby Joe Longa, ktorá sa zachránila a pomohla ho odhaliť. Druhá je tá filmová, kde herecké "výkony" a spracovanie zabíjajú inak veľmi dramatický a zaujímavý príbeh. Napriek mojej obľube vo filmoch o skutočných zločinoch, v tomto prípade sa mi nedá dať vyšší počet. ()

EvilPhoEniX

Docela slušný a nenápadný TV Kriminální Thriller na Netflixu o sériovém vrahovi Bobby Joe Long, který řádil v Tampě v 80. letech. (Údajně zabil 10 žen, škoda, že ve filmu nevidíme mrtvoly žádné), ale to přece nikoho nezajímá, že jo ?? !  Fajn je to TV film odpouštím.Film sice nenabídne vyloženě nic explicitního a přitom načtrne docela zajímavé témata ( Domácí zneužívání babičkou, sériový vrah, únos-znásilnění) Kdyby se filmu chopil třeba Fincher, tak tu máme dost možná Revoluci v kriminálním žánru, naštěstí se film vydává docela nečekaným směrem a to, že hlavní hrdinka únosci uteče a když si myslí, že to nejhorší je za ní, tak jí nikdo nevěří, že vůbec byla unesena, což nabere docela nečekaný směr.Líbilo se mi, že hlavní hrdinka je nejen pěkná slečna, ale taky velmi inteligentní a bude pomáhat detektivům při práci, čímž si mě film dokázal získat.Určitě povšimnutihodná záležitost, která fanoušky detektivek určitě nezklame, byť k mému absolutnímu uspokojení to chce ty mrtvoly.. Příběh 4/5, Akce 2/5, Humor>Ne, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Herci 4/5. 7.5/10, ()

agentmiky

Kdyby mi někdo do posledního detailu vyprávěl o tomto životním příběhu, tak bych mu řekl, že ten dotyčný je dost kreativní osobou. Ale tento pozoruhodný příběh si zakládá na skutečných událostech. O to více tíživější je pak sledovat tento film týkající se Lisy McVey a představit si, čím vším si tato dívka musela projít. Hrozné, můj žaludek se právě otočil o 180 stupňů. Hlavní představitelka se své role zhostila absolutně dokonale, věřil jsem jí každý pláč, smích na konci, prostě úplně všechno. V tak kruté situaci se zachovat s tak chladnou hlavou a zapamatovat si tolik podrobností ke svému únosu, fakt před ní smekám kloubouček. Ten detektiv ze sexuálních zločinů si taktéž zaslouží obdiv, jen on (plus její sestra) jí věřil, vsadil všechno na svůj policejní a lidský instinkt a šel za tím. Nečekejte žádnou akci, tohle je příběh o jedné holčině, co si musela projít doslova peklem, aby mohla rozjet normální život tak, jak si ho všichni představujeme. Za mě 8,5/10 P.S. Sériový vrah Bobby Joe Long podstoupil trest smrti injekcí v roce 2019 ()

Morholt

Zrovna tohle téma by si zasloužilo nějakou větší produkci, ať už ve filmovém nebo seriálovém formátu. Ovšem to neznamená, že by to Kanaďané natočili špatně. Naopak. Příběh dívky, která doma dostává sodu, což jí paradoxně pomůže ve chvíli, kdy je unesena a znásilňována, je podán důvěryhodně a v některých momentech i nepříjemně sugestivně. Navíc herečka v hlavní roli zahrála na výbornou, takže člověk nemá problém se o ní bát a fandit jí. Casting se vůbec povedl. Problém je, že mi to připadalo takové letem světem a třeba sekvence, ve kterých dívka přesvědčovala policisty o tom, co se jí stalo, by zasloužily větší prostor. A totéž platí o neutěšeném rodinném zázemí. Nicméně i tak je výsledný dojem velmi dobrý. 80% ()

emma53

Točit filmy podle skutečné události je skoro pokaždé sázka do loterie. Držet se co nejvíc faktů a přitom aby to bylo divácky chytlavé je někdy sakra dřina. Ale tady tvůrci zabodovali a ano, ani to kafe jsem si nešla udělat. Přitom žádné klišé a nebo citové vydírání se nekonalo. Jeden by řekl, že to bere Lisa téměř se stoickým klidem a proto jí možná zprvu nedůvěřovali ani na policii natož drahá babizna. Jenže zdání mnohdy klame. Za mě spokojenost a Lise přeji spokojený, klidný život i když tam co pracuje, to asi moc klidné není. ()

• Únosce a vrah Bobby Joe Long byl popraven smrtící injekcí 23. května 2019. (Morrighan)
  • Bobby Joe Long se narodil s extra X chromosomem, mutací známou též jako 47,XXY, jednou z variant Klinefelterova syndromu. (Morrighan)