Reklama

Reklama

Znepokojujúci skutočný príbeh 17-ročnej Lisy McVeyovej (Katie Douglas), ktorú v roku 1984 uniesol, niekoľkokrát znásilnil a neskôr pustil na slobodu sadistický sériový vrah Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Napriek prežitej hrôze však všetci jej príbeh spochybňujú. (TV Doma)

Recenze (63)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Výborný televizní film a po dlouhé době záležitost, která mě naprosto pohltila. O příběhu Lisy jsem věděla už předtím z instagramu a až díl Opravdových zločinů mě vyburcoval k tomu se na film konečně podívat. Na televizní počin se to opravdu povedlo, příběh Lisy je neuvěřitelný a jsem ráda, že příběh měl dobrý konec. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Točit filmy podle skutečné události je skoro pokaždé sázka do loterie. Držet se co nejvíc faktů a přitom aby to bylo divácky chytlavé je někdy sakra dřina. Ale tady tvůrci zabodovali a ano, ani to kafe jsem si nešla udělat. Přitom žádné klišé a nebo citové vydírání se nekonalo. Jeden by řekl, že to bere Lisa téměř se stoickým klidem a proto jí možná zprvu nedůvěřovali ani na policii natož drahá babizna. Jenže zdání mnohdy klame. Za mě spokojenost a Lise přeji spokojený, klidný život i když tam co pracuje, to asi moc klidné není. ()

Reklama

HonzysKISS 

všechny recenze uživatele

Velmi precizně natočený snímek. Roztomilá holčina byla unesena a co potom je vážně supr. Z některých dialozích šel i mráz po zádech. Zajímavé občas bylo, že ta herečka je vážně malinká a drobná. Občas to vypadalo i divně, říkal jsem si, že ji snad digitálně zmenšili, ale ona asi takhle fakt vypadá, prostě přerostlá. No hustý. Určitě doporučuji. Není to klasicky ukecané krimi. Akorát těch znásilňovavacích scén bylo málo, mohly být aspoň důraznější. 85/100 ()

Porp 

všechny recenze uživatele

Ako natočiť film pre celú rodinu o takej znepokojujúcej téme akou je znásilnenie a nevznikla z toho kontroverzná záležitosť na spôsob Irreversible? Nuž nejak takto! A namôjveru, nebudete sa nudiť až do konca filmu! Jedinú výčitku by som snáď našiel iba v tom ako boli vyobrazené 80-té roky. Všetko by to bolo OK, telefóny majú poctivo svoje pevné miesto na stoloch a stenách, len tá móda tam akosi nesedela. Chcelo by to o číslo väčšie krikľavé saká s poriadne veľkými plecnými vypchávkami a o dosť viacej rifloviny. ()

Warhorr 

všechny recenze uživatele

No jo no. To je tak, když si myslíš, že když tě unese řádně nadrženej úchyl a se štěstím se ti podaří přežít, tak už hůře být nemůže. Perverzní rodinka v čele velmi hodné babičky, bujného strýčka a míle vzdálenou despotickou matkou dodali tomuhle malému hobitkovi na síle a odvaze aby tuhle noční můru nějak přežila. Samozřejmě nepříspívají ani byrokratičtí zmrdi v podobě policie. I když je snímek točený 2018, za mě se jedná prozatím o jeden z top filmů letoška. Jasných 5/5. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (6)

  • Okrem televízneho vysielania sa film dočkal aj špeciálneho premietania v Tampe, v tom istom kine, kde bol v roku 1984 zatknutý Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Na premietaní tohto filmu sa zúčastnila skutočná aj skutočná Lisa McVey Noland (Katie Douglas). (Arsenal83)
  • Bobby Joe Long se narodil s extra X chromosomem, mutací známou též jako 47,XXY, jednou z variant Klinefelterova syndromu. (Morrighan)
  • Únosce a vrah Bobby Joe Long byl popraven smrtící injekcí 23. května 2019. (Morrighan)

Reklama

Reklama