Po smrti svojho otca sa Edward (Alan Trong), syn čínskych imigrantov, náhle mentálne zmení. Jeho matka (Elaine Kao), ovplyvnená nedávnymi tragickými udalosťami v televíznych novinách, sa začne obávať, že jej duševne chorý syn chystá niečo, čo bude mať hrozivé dôsledky na veľký počet ľudí. (sochoking)

silentname

Fu... tak na konci som skutočne nevedel čo povedať. Záver filmu ma fakt dostal. Už len fakt, že sa niečo také reálne môže stať je pre mňa desivé a o to viac tento film musím oceniť. Už dávno som nemal "Gravitas Ventures" projekt, ktorý by ma takto zasiahol. Väčšinou som sledoval ich komédie, nakoľko mi prišli oveľa ľudskejšie a skutočnejšie než klasické komédie, ktoré sú vonku, no "Paper Tiger" mi skutočne pripomenul, že toto štúdio si vie pod krídla zobrať aj fakt solídnu drámu a zaútočiť na naše city. Myslím si, že film má veľmi dobré hlavné postavy, niekoľko skutočne vynikajúcich dialógov a najmä veľmi výrazne zachytáva dôležitosť jednotlivých udalostí. Tento film zvládol veľa vecí oveľa lepšie ako napríklad "Run, Hide, Fight" alebo (a to obzvlášť) "And Then I Go". Pretože narozdiel od prvého spomenutého filmu, sa tu tvorcovia viac snažili spracovať niečo, ako sa pokúšal práve film Vincenta Grashawa. Spôsob, akým sa začínajú prebúdzať v študentoch určité pocity a emócie a ako to začne na nich doliehať. A plus keď Edward ešte trpí reálne aj psychickou poruchou, veci začnú naberať veľmi nepríjemný spád. Jeho teta Mei je podľa mňa veľmi dobrou postavou a asi aj najväčšou oporou v jeho ťažkých momentoch. Jeho mama je však rovnako silnou postavou a verím tomu, že sa snaží urobiť pre svojho syna maximum čo môže. Lenže niekedy je to málo. A v tomto prípade rozhodne bolo. Čo filmu však trošku musím vytknúť sú vedľajšie postavy, ktoré možno mohli mať trošku väčšiu rolu a nejakým spôsobom viac posúvať dej. Lebo realita je, že postavy ako Jessica, Kevin alebo Edwardova trieda nemajú dokopy moc čo ponúknuť a sú len nástroje, ktorými sa nejako bude dej vyvíjať. Každopádne, sledovanie Edwarda, jeho postupné prepadanie hnevu a agresii a všetko toto je zvládnuté na jednotku. A ten záver? Ako som povedal, fakt ma úplne vykoľajil. A dostal aj celkom do sĺz. Palec hore Gravitas Ventures. Za toto ďakujem. Hodnotenie: A- ()