poster

Základní instinkt

 • USA

  Basic Instinct

 • Francie

  Basic Instinct

 • Slovensko

  Základný inštinkt

Thriller / Mysteriózní / Erotický / Drama / Romantický

USA / Francie, 1992, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  *****

  Rvu si vlasy, když si vzpomenu kolikrát mi tenhle film už utekl... Po jedenácti letech jsem ho ale konečně lapil a umřel v extatické agónii z dokonalé filmařiny. Neviděl jsem nikdy lepší femme fatale než je Sharon Stone v tomto filmu, stejně tak jako neuvěřitelně jiskřivé a brilantně dynamicky prostříhané sexuální scény, za které by měl Verhoeven dostat metál. Neslyšel jsem takový nápor hlášek na minutu čtvereční. Atmosféru, že by se dala krájet jako Rákosníčkova pověstná mlha. A už vůbec nikdy jsem se tak nebál sekáčku na led, který máme v šuplíku...(3.3.2003)

 • dobytek
  ***

  Upřímně řečeno moc nechápu všeobecný nadšení z tohoto filmu. V roce 1992 možná byla známka punku natočit film, kterej je plnej sexu a Sharon Stone se tam v jednom kuse ukazuje nahá, jenže dneska (v roce 2008) to na mě žádnej extra dojem neudělalo. Podle mě je to celkem průměrná detektivka, která v době vzniku působila možná kontroverzně. Mě to neustálý šukání nějak nebralo, takže většinu času to ubíhalo dost pomalu, ale později jsem se přecejenom dočkal nějakýho toho překvapení a zajímavýho rozuzlení ve finále. Film mě zaujal ještě jednou věcí. Mam totiž rád filmy, kde probíhaj honičky v ulicích San Francisca. Na Bullitův případ to samozřejmě zdaleka nemá. A dost otravná mi přišla hudba - jednotvárný fidlání na housličky. Jsem rád, že jsem tento slavnej film konečně viděl. Nebylo to špatný, ale že bych to musel vidět znovu, to zrovna ne.(15.8.2008)

 • Happens
  *****

  Skoro jako kdyby to natočil David Fincher. Mindfuck. Skvělá filmařina. Geniální šílené stvoření, které zamíchá kartami všem a hlavně detektivovi. Sharon Stone je zde tak působivě exkluzivní, že nemůžete sehnat lepší femme fatale, která ale vlastním rozhodnutím se jí stane - vlastně pro každého, pro koho se rozhodne. Něco neuvěřitelného. Tleskám ještě pár dní po shlédnutí.(9.2.2017)

 • sud
  ****

  Výborná dusná atmosféra, smyslnost přímo sálá z každého záběru a z každého tónu brilantní hudby uznávaného klasika Jerryho Goldsmitha. Michael Douglas hraje výtečným způsobem poldu, který toho v životě víc zkazil, než vylepšil, avšak má takové charisma, že mu nelze nedržet palce. Sharon Stoneová je opravdu krásná a smyslná a nejen kvůli scéně výslechu na policejní stanici navždy zůstane sexuálním symbolem. Povinná četba pro filmové fanoušky. 85%.(19.2.2006)

 • cheyene
  *****

  Mysteriózně-eroticko-kriminální thriller jak má být! Sharon Stone vdechla svojí roli takové rozměry, že zastínila všechny ostatní herce, troufám si tvrdit, že i Michaela Douglase, na jehož místě bych si dovedl představit i někoho jiného. Do celku ovšem zapadá výtečně a celých 120 minut je tedy opravdovým zážitkem, kdy divák musí mít radost ze sledování tohoto snímku. Kultovní scéna, v níž Sharon dává nožku přes nožku, není třeba nijak vyzvedávat, je to pravý a nefalšovaný majstrštyk, který si zapamatuje snad každý divák z mužského pokolení :) Během sledování jsem také přemýšlel, kdo je tím vrahem, uvažoval jsem a takřka se vžíval do Nicka Currena a celkové rozuzlení mě ani nezaskočilo, spíše potvrdilo několikrát zviklané domněnky. Opravdu povedený kousek, plná "palba" 5* je na místě.(7.8.2009)

 • - Joe Eszterhas dostal za napsání scénáře, v té době nezvykle vysokou sumu, 3 miliony dolarů. (don corleone)

 • - Johnny Boz Club byl postaven přímo uvnitř studií Warner Bros. (don corleone)

 • - Film bol otváracím filmom na filmovom festivale v Cannes za rok 1992. (belinko)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace