Základní instinkt

• slovenský

Základný inštinkt

Thriller / Mysteriózní / Erotický / Drama / Romantický

USA / Francie, 1992, 122 min

Jeden z nejlepsich thrilleru vsech dob. Verhoeven se s nicim nepara, kdyz uz pichaci scena, tak poradna, kdyz uz vrazda, tak hezky krvava. Navic pribeh je slusnej, nerikam, ze nejak zvlast originalni, ale slusnej. Nicmene scenar je tak neskutecne promakanej, kdy clovek stejne nevi, kdo je vrah a vsechno se zamotava, ze to je proste parada. Navic od zacatku do konce je film kurevsky napinavej. A pak tu je perfektni Douglas a naprosto hyper vostra svine Sharon Stone. Proste dokonalej film, kterej nema hluchy mista.(28.12.2007)

Nick Curran: Budeme šoustat jako veverky, mít hodně dětí a žít šťastně až do smrti. Catherine Tramellová: Nemám ráda děti. Nick Curran: Tak budeme šoustat jako veverky, žádný děti a žít šťastně až do smrti......Poriadne mrazivý a zároveň šteklivý erotický thriller. Napatie by sa dalo sekať sekáčikom na ľad a erotické scény sú aj vďaka famózne nádhernej Sharon Stone pastvou pre oči. Najlepší erotický trhriller všetkých čias (a vela filmov sa jeho úspech a aj kvalitu snažilo neskôr napodobniť - neúspešne).(21.8.2011)

Půlka filmu byly Sharoniny prsa a zadek.....a další věci, na které se sakra dobře koukalo. Ale já mám radši ty thrillery, kde se furt střílí a běhá. Každopádně nemůžu Základnímu instinktu upřít hutnou atmosféru umocněnou parádni hudbou a kamerou. Napinavé je to celou dobu a člověk nemá tušní, co bude za pět vteřin. Ale nepotřebuju tento film už vidět znova. 71%(18.12.2010)

Viz flanker.27. Verhoeven je úchylník a údajně se po skončení natáčení musel on i Douglas léčit na přemíru chutě k sexu...to jim nezávidím, já po skončení filmu nemusel do léčení. Přehození nohy Sharon Stone mě nechalo slušně řečeno hodně vlažným, jinak byl tenhle thriller ukázkově natočený. Krev, sex...to jsou celé Verhoevenovy filmy. Ačkoli se mi hnusí už z principu, nemůžu filmu vytknout jedinou režijní chybu, což neplatí pro chování postav (přesně jak píše flanker.27).(20.4.2006)

Úchvatný film, který si mě naprosto získal. Sharon S. v nejkrásnější podobě. Její přehození nožky přes nožku to je opravdová lahůdka. M.Douglas jako policista co má rád hry. Ona spisovatelka píšící o vraždách a on její vyšetřovatel. Skvělá scéna výslechu. Ukázka manipulace a předvídavosti. Čistý, krásny a úžasný noir ve své nové kráse. Genialní Verhoeven a neuvěřitelně mrazící závěr... Tento film je poviností pro každého!!!(1.7.2004)

• - Film bol otváracím filmom na filmovom festivale v Cannes za rok 1992. (belinko)

• - Michael Douglas (Nick Curran) odmietol byť vo filme úplne nahý, taktiež odmietol, aby jeho postava bola bisexuál. (belinko)

• - Film, na který se v noci dívá Nick Curran (Michael Douglas), když ho zavolají k vraždě Lamotta je Hellraiser. (dendan)