poster

Základní instinkt

 • USA

  Basic Instinct

 • USA

  Love Hurts

  (pracovní název)
 • Francie

  Basic Instinct

 • Slovensko

  Základný inštinkt

Thriller / Mysteriózní / Erotický / Drama / Romantický

USA / Francie, 1992, 122 min (Director's cut: 128 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  *****

  Verhoevenovo žhavou (až krvavou) erotikou šmrncnuté Vertigo. K tomuto tvrzení svádí jak hlavní představitelka, která nejen že připomíná Kim Novak, ale místy (její vstup na scénu především) hraje přesně "tím" způsobem, jako herečky v letech padesátých. Hitchcockovi filmy připomíná i hudba Jerryho Goldsmithe a možná budu příliš troufalý, ale i kamera Jana De Bonta. Základní instinkt je vrcholem erotického thrilleru, výbornou souhrou scénáře, režie a hereckých výkonů. A ten poslední záběr... PS: Po napsání tohoto komentáře se dočítám: "Šaty, které má na sobě Sharon Stone během filmu byly navrhnuté podle těch, které na sobě měla Kim Novak v Hitchcockově "Vertigu"." Tak to s tím Vertigem opravdu nebyla náhoda. Jsem potěšen.(8.11.2007)

 • Superpero
  *****

  Čekal jsem hodně a hodně jsem dostal. Sharon Stone to zahrála fakt výborně a byla i fakt sexy, legendární scéna s těma tlustejma hlavama u výslechu mi zas až tak super nepřišla ale určitě má náboj. Michael Douglas asi v nejlepší roli co jsem ho měl možnost vidět a super byla jeho scéna jak mrdal tu psycholožku (furt tam s ní házel a dával jí bodychecky jak hokejista), a pak měl taky superbuzerantský tričko v tom klubu (navíc se tvářil jak terminátor). Ale Douglas fakt rulezzzz. A všechno podtrhuje Verhoeven bez kterého by film byl poloviční. Pro milovníky sexu, napětí a skvělých hereckých výkonů je Základní instinkt povinnost.(20.7.2005)

 • choze
  ****

  Ona a on. Femme fatale s minulostí plnou morbidit a nevyrovnaný polda, který měl dost problémů i bez ní. Sexy hollywoodský thriller napínavý jak malé slipy a prošpikovaný dráždivými erotickými scénami. Douglas i Stone v hlavních rolích sedí jak hrnec na prdel a Douglas si po Osudové přitažlivosti připisuje další veleúspěšný erotický thriller.(10.3.2015)

 • Lynn
  *****

  Naprosto výborný thriller nabitý erotikou. Již tak hustá atmosféra, která prostupuje filmem od začátku až do konce, je navíc podpořena vynikající hudbou, ze které pořádně mrazí v zádech. Základní instinkt nestačí vidět jednou, já osobně jsem ho viděla nejméně 3-krát, a stále mě neomrzel. Vůbec nejgeniálnější je závěr - vlatně doteď nevím, kdo je opravdový vrah. Asi se půjdu podívat znova....(20.6.2004)

 • BadoXXII
  ****

  Nick Curran: Budeme šoustat jako veverky, mít hodně dětí a žít šťastně až do smrti. Catherine Tramellová: Nemám ráda děti. Nick Curran: Tak budeme šoustat jako veverky, žádný děti a žít šťastně až do smrti......Poriadne mrazivý a zároveň šteklivý erotický thriller. Napatie by sa dalo sekať sekáčikom na ľad a erotické scény sú aj vďaka famózne nádhernej Sharon Stone pastvou pre oči. Najlepší erotický trhriller všetkých čias (a vela filmov sa jeho úspech a aj kvalitu snažilo neskôr napodobniť - neúspešne).(21.8.2011)