Karlos80

Neuvěřitelný a pozoruhodný film (barvy, scény, kostýmy, atmosféra i hudba), prostě další "vzácná" a kontroverzní podivnost z Apeninského poloostrova (která nikdy nikde ofic. nevyšla, vysílala se pouze na nějakém italském kanálu před časem), upřímně, čekal jsem úplně něco jiného a sice, akční béčko které koketuje ze sci-fi případně fantasy žánrem, a hle, tady z toho se vyklubala jakási nízkorozpočtová napodobenina Felliniho a pod, se spoustou metafor a paralel s životem Ježíše Krista v jakém-si pseudo-moderním světě (především v druhé polovině filmu - scéna evokující "Poslední večeři Páně" před umučením), nechybí i některé surrealistické a futuristické prvky jako z Metropolisu. Pro mě osobně těžko, hodně těžko stravitelné a téměř nesnesitelné jednak přes své pomalé tempo a pak přes tu celou spoustu neúnosných úvah hlavního protagonisty, nepochopitelné, nevídané a neslýchané, dokoukáno jakž takž s vypětím všech sil. Ale svým způsobem tento film neodsuzuji, je to umělecké dílo, možná dokonce mistrovského rázu, a takovýchto filmů skutečně moc není ani v samotné Itálii!:-) ()